ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων σε Β’ Γ’ Εθνική και playoff ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων σε Β’ Γ’ Εθνική και playoff ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 28η Αγωνιστική (6/5/18) 5μμ.

Σάββατο 5 Μαΐου

  • ΑΟ Αγρινίου – Γέφυρα 78-61

Κυριακή 6 Μαΐου

  • Χαλκηδόνα – Χαρίλαος Τρικούπης 63-74
  •  Φάρσαλα – Ευρώπη ’87 70-84
  • Ίκαροι Σερρών – Ελίμεια 85-54
    • Τα Δεκάλεπτα: 27-14, 43-27 Ημίχρονο, 62-43, 85-54 ΤΕΛΙΚΟ
  •  Ερμής Λαγκαδά – Τιτάνες Παλαμά 81-76
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ένωση Καβάλας 58-71
  •  Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης 100-65

Ρεπό: Στρατώνι

Ικαροι-Ελίμεια 85-54

Posted by Ανεξάρτητος on Monday, May 7, 2018

Βαθμολογία (28 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 49β. 19641713
  2. Ένωση Καβάλας 46β. 1988-1755
  3. Ίκαροι Σερρών 45β. 1854-1650
  4. Ευρώπη ’87 45β. 1798-1612
  5. Ανατόλια 44β. 2034-1813
  6. ΑΟ Αγρινίου 41β. 1726-1658
  7. Στρατώνι 40β. 1756-1727
  8. Ερμής Λαγκαδά 40β.  1766-1743
  9. Μαχητές Δόξα Πεύκων 38β. 1788-1823
  10. Φάρσαλα 37β. 1834-1915
  11. Χαλκηδόνα 36β. 1778-1923
  12. Γέφυρα 35β. 1641-1810
  13. Ασπίδα Ξάνθης 34β. 1687-1826
  14. Ελίμεια 31β. 1634-1909
  15. Τιτάνες Παλαμά 27β. 1775-2141

 

Επόμενη 29η Αγωνιστική (13/5/18)

  • Χαλκηδόνα – Χαρίλαος Τρικούπης
  •  Ευρώπη ’87 – Στρατώνι
  • Ελίμεια – Φάρσαλα
  • Τιτάνες Παλαμά – Ίκαροι Σερρών
  •  Ένωση Καβάλας – Ερμής Λαγκαδά
  • Ασπίδα Ξάνθης – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  • ΑΟ Αγρινίου – Ανατόλια

Ρεπό Χαλκηδόνα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος

Η 24η Αγωνιστική (6/5/18)

  • Πολύγυρος – Κένταυρος Καλλικράτειας 86-50
  •  Αστέρας Σίνδου – ΧΑΝΘ 61-71
  •  Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνής 67-56
  •  Μακεδονικός – ΠΣ Ευκαρπίας 96-82
  •  ΓΣ Ελευθερούπολης – ΜΕΝΤ 94-89
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Απόλλωνας Καλαμαριάς 83-73
  •  Αίαντας Εύοσμου – Ορφέας Νέου Σκοπού 101-37

Βαθμολογία σε 24 ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 46β. 2049-1654
  2. Μακεδονικός 44β. 1884-1624    
  3. Πολύγυρος 41β. 1960-1756
  4. ΜΕΝΤ 39β. 1908-1807
  5. ΧΑΝΘ 39β. 1798-1596
  6. Αίαντας Εύοσμου 39β. 1814-1562
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 37β. 1902-1793
  8. Απόλλωνας Καλαμαριάς 36β. 1719-1760
  9. ΓΑΣ Κομοτηνής 36β. 1715-1655
  10. Μαντουλίδης 35β. 1735-1696
  11. Αστέρας Σίνδου 32β. 1611-1719
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 29β. 1583-1819
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 27β. 1497-1854
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 23β. 1216-2096  

 

Επόμενη 25η Αγωνιστική ( 13/5/18)

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Αστέρας Σίνδου
  •  ΓΑΣ Κομοτηνής – ΧΑΝΘ
  •  ΠΣ Ευκαρπίας – Πολύγυρος
  •  ΜΕΝΤ – Μακεδονικός
  •  Απόλλωνας Καλαμαριάς – ΓΣ Ελευθερούπολης
  •  Ορφέας Νέου Σκοπού – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • Μαντουλίδης – Αίαντας Εύοσμου

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών – Β ΦΑΣΗ

1ος Αγώνας

Σαββάτο 5 Μαΐου 6μμ.

  • Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής 61-50
    • Τα Δεκάλεπτα: 14-9, 28-21 Ημίχρονο, 45-39, 61-50 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Χατζηστεφάνου 13 (2), Χατζηανδρέου 12, Παρχαρίδης 8 (2), Ιακωβίδης 8 (1), Τσανάκας 7 (2),  Φραγκούλης 5 (1), Καρασαββίδης 5, Γεωργιανός 3, Αποστολίδης, Σταματόπουλος
    • Δημοκρίτειο Κομοτηνής (Δόλωμα): Χατζηπαυλίδης 16 (2), Στασινόπουλος 13, Οικονομάκης 6, Zoλώτας 4 (1), Ρυακιωτάκης 4, Λάππας 2, Σαριμπαλίδης 2, Φραντζεσκάκης 2, Περγαμηνέλης 1, Κώστας, Πανταζής, Πολίτης
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Σερρών 89-70
    • Τα Δεκάλεπτα: 19-16, 42-35 Ημίχρονο, 62-58, 89-70 ΤΕΛΙΚΟ
    • Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Χαριζάνης 20, Παπαζώτος 16 (4), Τσάμης 13 (1), Μπόζης 12 (1), Ιωαννίδης 10 (1), Μυζίου 9 (1), Γεωργιάδης 4, Παπαδόπουλος 3(1), Μακαρατζής 2, Θανάσης, Μανδάλης, Σουλίδης
    • ΑΟ Σερρών (Μπουτάκογλου): Δεληγιάννης 22 (2), Ασημάκης 18 (1), Μποζουτσίδης 8 (2), Τερζής 6, Καρακώστας 5 (1), Λαδιάς 5 (1), Γιαβρόπουλος 3 (1), Τζουμαϊλής 3
  • ΚΑΟ Δράμας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 71-54
  • Λεύκιππος Ξάνθης – Παγγαίο ΠΓΣ 82-45

Πανσερραϊκός, ΚΑΟ Δράμας, Λεύκιππος Ξάνθης και Αστέρας Καβάλας προηγούνται 1-0 στη σειρά των Αγώνων

ΕΚΑΣΑΜΑΘ-Playoff: ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Δημ

Posted by Ανεξάρτητος on Monday, May 7, 2018

2ος Αγώνας

Σάββατο 12 Μαΐου 6μμ.

  • Παγγαίο ΠΓΣ – Λεύκιππος Ξάνθης
  • Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Πανσερραϊκός
  • ΑΟ Σερρών – Αστέρας Καβάλας

Κυριακή 13 Μαΐου 6μμ.

  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΑΟ Δράμας

 

3ος Αγώνας (αν χρειαστεί)

Τετάρτη 16 Μαΐου

  • ΚΑΟ Δράμας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Λεύκιππος Ξάνθης – Παγγαίο ΠΓΣ
  • Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Σερρών

Η 3η Αναμέτρηση θα διεξαχθεί μόνο αν η σειρά των αγώνων βρίσκεται στο 1-1 και θα γίνει στην έδρα των ομάδων που έχουν το πλεονέκτημα έδρας.

 

Γ’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ – ΦΑΣΗ
19-20/05/2018

  • ΚΑΟ Δράμας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης / Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Σερρών
  • Λεύκιππος Ξάνθης – Παγγαίο / Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής

ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ:
26-27/05/2018

 

21o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΣΕΚΑ

Η 11η Αγωνιστική (5-6/5/18)

  • Αργοναύτες Βόλου – Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας»
  •  Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας – Ίρις Καβάλας
  • Ηρόδικος Κομοτηνής – ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Μετατέθηκε σε νέα ημερομηνία)

Ρεπό: Άρης Θεσσαλονίκης

Η Βαθμολογία (σε 11 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 17β.  490-350
  2. Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας 16β. 536-257
  3. Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» 14β. 442-417
  4. Αργοναύτες Βόλου 12β. 367-391
  5. Ίρις Καβάλας 10β. 405-313
  6. Ηρόδικος Κομοτηνής 9β. 231-408
  7. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 9β. 233-568

Ίρις Καβάλας και Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας με ματς λιγότερο

 

Η Επόμενη 12η Αγωνιστική (12-13/5/18)

  • Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» – Ηρόδικος Κομοτηνής
  • Ίρις Καβάλας – Αργοναύτες Βόλου
  •  Άρης Θεσσαλονίκης – Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας

Ρεπό: ΜΓΣ Πανσερραϊκός