ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 16/17 Δεκεμβρίου (Φωτορεπορταζ)

ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 16/17 Δεκεμβρίου (Φωτορεπορταζ)

Με νίκη έκλεισε την χρονιά η ομάδα ΜΠΑΣΚΕΤ γυναικών του ΜΓΣ Πανσερραϊκός εδραιώνοντας τη ομάδα στην πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα της Α2. Οι Ικαροι απολαυσαν το ρεπό τους με τον προπονητή Στέργιο Ποργιόπουλο να κατασκοπεύει αντιπάλους στα Μουδανιά, ενώ οι παίκτες μπήκαν απο νωρίς στο πνεύμα των Χριστουγεννιάτικων γιορτών.

Η Ομάδα του ΟΡΦΕ Ν.Σκοπού φαίνεται μετά τη νέα βαριά ήττα απο τον Μαντουλίδη βαδίζει ολοταχώς για το πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ, ο Πανσερραϊκός με δυσκολία κόντρα στο σκληροτράχηλο και αξιόμαχο Ρουπελ, διατήρησε το αήττητο στην κατηγορία των ανδρών. Το έτερο σερραϊκό συγκρότημα ο ΑΟΣ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στους Τιτάνες Δράμας.

Στο εφηβικό πρωτάθλημα, οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο ΔΑΚ απόλαυσαν ένα μπάσκετ υψηλών επιδόσεων μεταξύ της ομάδας των Ικάρων και του Πανσερραϊκου, με… τρεις νικητές. Το μπάσκετ, τους Ικάρους που κέρδισαν τον αγώνα και τον… Πανσερραϊκό που έχασε με διαφορά μικρότερη από 6 πόντους οπότε διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου.

Α2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος 10η Αγνωστική (17/12)

  • Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση . Ρυσίου 49-65
  • Πανσερραϊκός – Ναύαρχος Βότσης 58-47
    • Τα Δεκάλεπτα: 19-6, 30-19 Ημίχ. 43-21, 58-47 ΤΕΛΙΚΟ
    • Δώδος:Κουτούση 23, Μπακιρτζίδου 9. Πελτέκη 8, Τσάντα 6(1), Πιτσιάβα 6,  Χύσα 2,  Νασιάκου, Σιδερίδου 2, Κίναλη, Γκανάτσιου, Βλάχβεη, Σιάκκα.
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 47-61
  • Τιτάνες Δράμας – Άρης Θεσσαλονίκης 55-46
  • Ολύμπια Λάρισας – ΕΟ Σταυρούπολης 54-41
  • Πιερικός/Αρχέλας – ΑΕ Πυλαίας 51-72

Η Βαθμολογία σε 10 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 19β.621-505
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 18β. 570-448
  3. AE Πυλαίας 17β 641-548
  4. Τιτάνες Δράμας 17β. 579-495
  5. Πανσερραϊκός 17β. 516-508
  6. Ολύμπια Λάρισας 16β. 541-484
  7. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 15β. 550-502
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 14β. 541-512
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 13β. 482-558
  10. *Ναύαρχος Βότσης 11β. 486-573
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 11β 346-567
  12. Ασπίδα Ξάνθης 10 444-617

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

 

H Επόμενη Αγωνιστική – 11η Αγωνιστική (7/1/18)

  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Πιερικός/Αρχέλαος
  • ΑΕ Πυλαίας – Ασπίδα Ξάνθης
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλων Καλαμαριάς
  • Ναύαρχος Βότσης – Ναύαρχος Βότσης
  • ΕΟ Σταυρούπολης – Πανσερραϊκός
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Ολύμπια Λάρισας

 

Β’ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος  11η Αγωνιστική (17/12) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Φάρσαλα 77-57
  • Χαλκηδόνα – Στρατώνι 68-75
  • Γέφυρα – Ασπίδα Ξάνθης 73-63
  • Ευρώπη’87 – Ερμής Λαγκαδά 55-57
  • Ελίμεια – Μαχητές Δόξα Πεύκων 6-69
  • Τιτάνες Παλαμά – Ανατόλια 72-84
  • Ένωση Καβάλας – ΑΟ Αγρινίου 64-56

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Η Βαθμολογία (11 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 20β. 777-698
  2. Ένωση Καβάλας 18β. 762-657
  3. Ίκαροι Σερρών 18β. 741-675
  4. Στρατώνι 17β. 733-697
  5. Ερμής Λαγκαδά 17β. 654-632
  6. Φάρσαλα 17β. 776-795
  7. Μαχητές Δόξα Πεύκων 16β.694-696
  8. Ευρώπη ’87 16β. 685-654
  9. Ανατόλια 15β.767-697
  10. Ασπίδα Ξάνθης 14β. 668-693
  11. ΑΟ Αγρινίου 14β.645-680
  12. Χαλκηδόνα 14β. 743-796
  13. Γέφυρα 13β. 630-678
  14. Ελίμεια 11β. 592-704
  15. Tιτάνες Παλαμά 11β. 667-782

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική (7/1/18)

  • Στρατώνι – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Χαλκηδόνα – Γέφυρα
  • Ίκαροι Σερρών – Ευρώπη’87
  • Ερμής Λαγκαδά – Ελίμεια
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Tιτάνες Παλαμά
  • Ανατόλια – Ένωση Καβάλας
  • ΑΟ Αγρινίου – Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Φάρσαλα

Κορασίδες Ικαροι-Πανσερραϊκός

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος 10η Αγωνιστική (17/12) 6μμ.

  • Μακεδονικός – Κένταυρος Καλλικράτειας 82-60
  • Αστέρας Σίνδου – ΓΑΣ Κομοτηνής, 62-71
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – ΠΣ Ευκαρπίας 97-70
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΜΕΝΤ73-79
  • Αίαντας Εύοσμου – Απόλλων Καλαμαριάς 79-51
  • Μαντουλίδης – Ορφέας Νέου Σκοπού 100-49

Τετάρτη 20/12 6μμ.

  • Πολύγυρος – ΧΑΝΘ, Γήπεδο Πολυγύρου

 

Η Βαθμολογία σε 10  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 19β. 824-686
  2. Μακεδονικός 18β. 810-665
  3. ΜΕΝΤ 17β.787-717
  4. Πολύγυρος 16β.738-640
  5. Αίαντας Εύοσμου 16β. 709-682
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 16β. 694-674
  7. Απόλλωνας Καλαμαριάς 15β. 698-716
  8. ΠΣ Ευκαρπίας 15β. 764-731
  9. ΧΑΝΘ 14β. 675-628
  10. Μαντουλίδης 14β. 736-748
  11. Αστέρας Σίνδου 13β. 673-682
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 13β. 642-739
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 11β. 632-773
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 10β. 537-838

 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 11η Αγωνιστική (7/1/18

  • Κένταυρος Καλλικράτειας, – Πολύγυρος
  • ΧΑΝΘ – Αστέρας Σίνδου
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Μαντουλίδης
  • ΠΣ Ευκαρπίας – Μακεδονικός
  • ΜΕΝΤ – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Αίαντας Εύοσμου

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος – 11η Αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου

  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 69-48
  • ΚΑΟ Δράμας – Απόλλων Δράμας 88-48
  • Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΟ Προσοτσάνης 46-62

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΑΟ Ηράκλειας 53-62
  • ΑΟ Σερρών – Τιτάνες Δράμας 81-35
  • Πανσερραϊκός – Ρούπελ ΑΓΣ 77-64
    • Τα δεκάλεπτα: 22-21, 35-42 Ημιχ. 61-58, 77-64 ΤΕΛΙΚΟ
    • Κοκολιός: Ιακωβίδης 16, Χατζηστεφάνου 13(4), Παρχαρίδης 11(1), Γεωργινός 10, Φραγγούλης 9(1), Σταματόπουλος 8, Γρίψιος 7, Καρασαββίδης 3, Τσανάκας
    • Ιωαννίδης: Σκαλιστής 18(2), Σεφερίδης 13(1),  Αβραμίδης 8, Ιωαννίδης Δ. 6, Ντινούδης 5(1), Κατσικάς 5(1) Ιωαννίδης Κ. 4(1), Νιφορίδης 4, Πετράς 1, Γρεασίδης

Η Βαθμολογία σε 11 ματς

  1. Πανσερραϊκός 22β. 900-581
  2. ΚΑΟ Δράμας 21β.846-543
  3. ΑΟ Σερρών 20β. 871-567
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 18β. 693-638
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 778-637
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 17β. 642-630
  7. Απόλλων Δράμας 15β. 631-816
  8. Τιτάνες Δράμας 15β. 638-717
  9. ΑΟ Ηράκλειας 14β. 626-741
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 13β. 656-803
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 11β. 550-767
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 9β. 504-895

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 Πρωτάθλημα Ανδρών  Α’ Όμιλος – Η Επόμενη Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

  • Πανσερραϊκός – AO Σερρών
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Τιτάνες Δράμας
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Απόλλων Δράμας
  • Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΑΟ Προσοτσάνης

 

 Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος 8η Αγωνιστική

Σαββάτο 16 Δεκεμβρίου

  • Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός 78-75

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Ρούπελ ΑΓΣ – ΑΕ Σερρών67-56

Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου

  • 30μμ.Ορφέας Ν. Σκοπού – ΑΟ Σερρών, Γυμναστήριο Ν. Σκοπού

H Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Πανσερραϊκός 15β. 586-445 —
  2. Ίκαροι Σερρών 15β. 560-395 —
  3. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 10β. 376–423
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 10β. 397-397
  5. ΑΕ Σερρών 9β. 402-405
  6. ΑΟ Σερρών 7β. 249–505

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος – Η Επόμενη Αγωνιστική – 9η Αγωνιστική (6-7/1/18)

  • ΑΕ Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού
  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Σερρών
  • Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ
Κορασίδες Ικαροι-Πανσερραϊκός

Πρωτάθλημα Νεανίδων Τελική Φάση – 4η Αγωνιστική

Σαββάτο 16 Δεκεμβρίου

  •  Τιτάνες Δράμας – Πάνθηρες Καβάλας 37-54

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Πανσερραϊκός – Ένωση Καβάλας 20-0 α.α

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης 2001

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Πάνθηρες Καβάλας 6β 175-86
  2. Πανσερραϊκός 6β 133-183
  3. Ασπίδα Ξάνθης 5β 168-131
  4. Τιτάνες Δράμας 3β 94-87
  5. Ένωση Καβάλας 2β 54-100

Πρωτάθλημα Νεανίδων – Η Επόμενη Αγωνιστική – 5η Αγωνιστική (7/1/18)

  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Δράμας
  • Πάνθηρες Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης
  • ΡεπόΠανσερραϊκός

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος  Η 10η Αγωνιστική

Σαββάτο 16 Δεκεμβρίου

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Πανσεραϊκός 50-65
  • ΑΕ Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας 72-32
  • ΑΕ Λευκώνα – Ρούπελ ΑΓΣ 47-56

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Ορφέας Ν. Σκοπού – Ίκαροι Σερρών 46-48 (41-41 κ.δ)

Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου – 9η Εξ αναβολής Αγωνιστική

  • 6μμ. Ρούπελ ΑΓΣ – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Σιδηροκάστρου

Η Βαθμολογία σε 10 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 18β. 791-249
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 18β. 625-385
  3. Ίκαροι Σερρών 18β. 595-395
  4. Πανσερραϊκός 15β. 485-626
  5. ΑΟ Ηράκλειας 13β. 439-545
  6. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 13β. 411-557
  7. ΑΕ Λευκώνα 11β. 370-572
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 11β. 352-739

Ρούπελ ΑΓΣ και ΑΕ Σερρών με ματς λιγότερο

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος  Η 6η Αγωνιστική

Σαββάτο 16 Δεκεμβρίου

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου

  • Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός 23-50
    • Tα Δεκάλεπτα:7-12, 14-24 Ημιχ. 14-42, 23-50 ΤΕΛΙΚΟ
    • Δώδος:Πλεύρη 12, ΒλάχβεηΜ. 8, Μηλιούδη 8, Δαμιανάκου 7(1), Παππούδα 7, Κεφαλά 6, Μαμούδη 2, Τσομπανούδη, Ζουρνατζή, Τζενετίδου, Βλάχβεη Φ. Μιγγολιού
  • Τιτάνες Δράμας – Αστέρας Καβάλας 57-46

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα στη σελίδα μας στο facebook

Κορασίδες Ικαροι-ΠανσερραϊκόςΚορασίδες Ικαροι-Πανσερραϊκός 23-50

Posted by Ανεξάρτητος on Monday, December 18, 2017

Ρεπό: Tιτάνες Γυναικών Δράμας

  1. Η Βαθμολογία σε 6 ματς
  2. Τιτάνες Δράμας 9β. 335-243
  3. Αστέρας Καβάλας 8β. 312-197
  4. Πανσερραϊκός 8β. 247-199
  5. Ίκαροι Σερρών 6β. 139-257
  6. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 4β.111-257

Πρωτάθλημα Κορασίδων – Η Επόμενη Αγωνιστική – 7η Αγωνιστική (7/1/18

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Τιτάνες Δράμας
  • Αστέρας Καβάλας – Ίκαροι Σερρών

Ρεπό: Πανσερραϊκός