ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 28/29 Απριλίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 28/29 Απριλίου

A2 Εθνική Γυναικών

  2oς Όμιλος: Ολοκληρώθηκε το Πρωτάθλημα της κανονικής σεζόν

Η Τελική Βαθμολογία σε 22 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 43β. 1411-1042
  2. AE Πυλαίας 39β. 1433-1114
  3. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 37β  1233-1086
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 36β. 1186-1073
  5. Τιτάνες Δράμας 34β. 1207-1172
  6. Πανσερραϊκός 34β. 1130-1178
  7. Απόλλων Καλαμαριάς 33β. 1184-1095
  8. Ολύμπια Λάρισας 33β. 1200-1155
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 28β. 1147-1291
  10. *Ναύαρχος Βότσης 28β. 1137-1258
  11. Ασπίδα Ξάνθης 25β. 973-1300
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 24β. 784-1261

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ 

  • Ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης είναι ο Πρωταθλητής της σεζόν 2017-18 στο Βόρειο Όμιλο και εξασφάλισε την Άνοδο στην Α1

Για τις θέσεις 3-4 της Α2 Γυναικών

  • ΓΑΣ Καλυβίων – ΑΕ Πυλαίας 70-47 (Η ομάδα του ΓΑΣ Καλυβίων προβιβάζεται στην Α1 Γυναικών για τη νέα σεζόν)

Για τις θέσεις 5-6 της Α2 Γυναικών

  • ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 61-52

Για τις θέσεις 7-8 της Α2 Γυναικών

  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΓΣ Αγ. Παρασκευής 0-20 α.α

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 27η Αγωνιστική (29/4/18)

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Στρατώνι 78-67
  •  Γέφυρα – Χαλκηδόνα 72-76
  •  Ευρώπη ’87 – Ίκαροι Σερρών 67-78
    • Τα Δεκάλεπτα: 23-24, 44-36 Ημίχρονο 57-60, 67-78 ΤΕΛΙΚΟ
  •  Ελίμεια – Ερμής Λαγκαδά 65-73
  •  Τιτάνες Παλαμά – Μαχητές Δόξα Πεύκων 70-76
  •  Ένωση Καβάλας – Ανατόλια 64-68
  •  Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Αγρινίου 52-51

 Ρεπό: Φάρσαλα

Η Βαθμολογία (27 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 47β. 1890-1650
  2. Ένωση Καβάλας 44β. 1917-1697
  3. Ίκαροι Σερρών 43β. 1769-1596
  4. Ευρώπη ’87 43β. 1714-1542
  5. Ανατόλια 42β. 1934-1748
  6. Στρατώνι 40β. 1756-1727
  7. ΑΟ Αγρινίου 39β. 1648-1597
  8. Ερμής Λαγκαδά 38β.  1685-1667
  9. Μαχητές Δόξα Πεύκων 37β. 1730-1752
  10. Φάρσαλα 36β. 1764-1831
  11. Χαλκηδόνα 35β. 1715-1849
  12. Γέφυρα 34β. 1580-1732
  13. Ασπίδα Ξάνθης 33β. 1622-1726
  14. Ελίμεια 30β. 1580-1824
  15. Τιτάνες Παλαμά 26β. 1699-2060

 

Η Επόμενη 28η Αγωνιστική (6/5/18)

  • Χαλκηδόνα – Χαρίλαος Τρικούπης
  •  ΑΟ Αγρινίου – Γέφυρα
  •  Φάρσαλα – Ευρώπη ’87
  • Ίκαροι Σερρών – Ελίμεια
  •  Ερμής Λαγκαδά – Τιτάνες Παλαμά
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ένωση Καβάλας
  •  Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Στρατώνι

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος η 23η Αγωνιστική (29/4/18)

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Μακεδονικός 60-84
  •  ΧΑΝΘ – Πολύγυρος 85-72
  •  ΓΑΣ Κομοτηνής – Αστέρας Σίνδου 72-76
  •  ΠΣ Ευκαρπίας –  ΓΣ Ελευθερούπολης 77-89
  •  ΜΕΝΤ – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 93-77
  •  Απόλλωνας Καλαμαριάς – Αίαντας Εύοσμου 62-76
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Μαντουλίδης 57-95

Η Βαθμολογία σε 23 ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 44β. 1955-1565 οκ
  2. Μακεδονικός 42β. 1788-1542
  3. Πολύγυρος 39β. 1874-1706
  4. ΜΕΝΤ 38β. 1819-1713
  5. ΧΑΝΘ 37β. 1727-1535
  6. Αίαντας Εύοσμου 37β. 1713-1525
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 36β. 1820-1697
  8. Απόλλωνας Καλαμαριάς 35β. 1646-1677
  9. ΓΑΣ Κομοτηνής 35β. 1659-1588
  10. Μαντουλίδης 33β. 1668-1640
  11. Αστέρας Σίνδου 31β. 1550-1648
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 27β. 1500-1746
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 26β. 1447-1768
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 23β. 1179-1995

 

Η Επόμενη 24η Αγωνιστική (6/5/18)

  • Πολύγυρος – Κένταυρος Καλλικράτειας
  •  Αστέρας Σίνδου – ΧΑΝΘ
  •  Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνής
  •  Μακεδονικός – ΠΣ Ευκαρπίας
  •  ΓΣ Ελευθερούπολης – ΜΕΝΤ
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Απόλλωνας Καλαμαριάς
  •  Αίαντας Εύοσμου – Ορφέας Νέου Σκοπού

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος

Η  22η Τελευταία Αγωνιστική (28-29/4/18)

Σάββατο 28 Απριλίου

  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Παγγαίο ΠΓΣ 52-60
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός 56-73
    • Τα Δεκάλεπτα: 17-16,29-33 Ημίχρονο 39-54,56-73 ΤΕΛΙΚΟ
      Ρούπελ ΑΓΣ (Ιωαννίδης): Ντινούδης 12, Πετράς 9, Ιωαννίδης Κ. 8(1), Ζωηρός 8, Νιφορίδης 8, Γρεασίδης 4,Κατσικάς 4, Σκαλιστής 3, Κεσέογλου
      Πανσερραϊκός (Κοκολιός):  Φραγκούλης 14(1), Γεωργιανός 12(1), Ιακωβίδης 11, Καρασαββίδης 9(1), Χατζηανδρέου 8, Κοπίλης 7(1), Τσανάκας 5(1), Σταματόπουλος 5, Γιοβάνης 2, Αποστολίδης, Χατζηστεφάνου,
  • Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Σερρών 41-79
    • Τα Δεκάλεπτα: 10-17, 17-39 Ημίχρονο 24-60, 41-79 ΤΕΛΙΚΟ
  • ΑΟ Ηράκλειας – Μακεδόνες Κρηνίδων 79-67
  • Απόλλων Δράμας – ΚΑΟ Δράμας 56-90

Κυριακή 29 Απριλίου

  • ΑΟ Προσοτσάνης – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ, Γήπεδο Προσοτσάνης

Τελική Βαθμολογία της κανονικής σεζόν σε 22 ματς

  1. ΚΑΟ Δράμας 43β. 1765-1119
  2. Πανσερραϊκός 42β. 1840-1216
  3. ΑΟ Σερρών 41β. 1766-1101
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 36β. 1350-1325
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 35β. 1517-1266
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 32β. 1240-1287
  7. Τιτάνες Δράμας 30β. 1310-1427
  8. ΑΟ Ηράκλειας 29β. 1219-1462
  9. Απόλλων Δράμας 28β. 1276 -1617
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 26β. 1111-1512
  11. Μακεδόνες Κρηνίδων 25β. 1325-1604
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 20β. 979-1683
  • ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών
  • Την Πρόκριση στα Play Off από τον 1ο Όμιλο εξασφάλισαν ΚΑΟ Δράμας, Πανσερραϊκός, ΑΟ Σερρών και  Παγγαίο ΠΓΣ
  • Από το 2ο Όμιλο προκρίθηκαν Λεύκιππος Ξάνθης, Αστέρας Καβάλας, Δημοκρίτειο Κομοτηνής και Αρίωνας Ξάνθης

 

Αναλυτικά τα ζευγάρια των Play Off

  • ΚΑΟ Δράμας – Αρίωνας Ξάνθης
  • Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Σερρών
  • Λεύκιππος Ξάνθης – Παγγαίο ΠΓΣ

Οι ομάδες που αναγράφονται πρώτες έχουν πλεονέκτημα έδρας και η πρόκριση στα Ημιτελικά, κρίνεται στις 2 νίκες.

Οι πρώτες αναμετρήσεις αρχίζουν το προσεχές Σαββατοκύριακο 5-6/5/18

 

21o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΣΕΚΑ

Η 10η Αγωνιστική (28-29/4/18)

Σάββατο 28 Απριλίου

  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Αργοναύτες Βόλου 35-45
  • Ίρις Καβάλας – Άρης Θεσσαλονίκης 49-59
  •  Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» – Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας

Ρεπό: Ηρόδικος Κομοτηνής

Η Βαθμολογία (σε 10 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 17β.  490-350 οκ
  2. Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας 14β. 467-217
  3. Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» 13β. 402-348
  4. Αργοναύτες Βόλου 12β. 367-391 οκ
  5. Ίρις Καβάλας 10β. 405-313 οκ
  6. Ηρόδικος Κομοτηνής 9β. 231-408
  7. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 9β. 233-568 οκ

Ίρις Καβάλας και Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας με ματς λιγότερο

Επόμενη 11η Αγωνιστική (5-6/5/18)

  • Αργοναύτες Βόλου – Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας»
  •  Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας – Ίρις Καβάλας
  • Ηρόδικος Κομοτηνής – ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Μετατίθεται σε νέα ημερομηνία)

Ρεπό: Άρης Θεσσαλονίκης