ΜΠΑΣΚΕΤ: Επιστροφή στα παρκέ για τις σερραϊκές ομάδες, εκτός ΕΚΑΣΑΜΑΘ ανδρών

ΜΠΑΣΚΕΤ: Επιστροφή στα παρκέ για τις σερραϊκές ομάδες, εκτός ΕΚΑΣΑΜΑΘ ανδρών

Επιστρέφουν το Σαββατοκύριακο (6/7 Ιανουαρίου) στα παρκέ των κλειστών γηπέδων οι σερραϊκές ομάδες, μετά τη Χριστουγεννιάτικη ανάπαυλα.

Η ομάδα γυναικών του ΜΓΣ Πανσερραϊκός θα αντιμετωπίσει στη Θεσσαλονίκη το μεσημέρι της Κυριακής 7/1 την ΕΟ Σταυρούπολης και θα δείξει αν οι εφεδρείες του πάγκου μπορούν να αντικαταστήσουν επάξια τις … απώλειες λόγω τραυματισμών των παικτριών της βασικής πεντάδας.

Οι Ικαροι έχοντας κάνει το ρεπό τους επιστρέφουν στο κλειστό της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων όπου θα αντιμετωπίσουν τους Μαχητές Δόξας Πεύκων, σε έναν αγώνα που οι Κυανοκίτρινοι θα αναζητήσουν την 9η νίκη στο Πρωτάθλημα για να μην χάσουν επαφή με την κορυφή.

Ο Ορφέας Νέου Σκοπού υποδέχεται τον Αίαντα σε ένα παιχνίδι που μάλλον θα αποτελεί έκπληξη αν μπορέσει να το χτυπήσει, καθώς είναι η μόνη ομάδα του Ομίλου της Γ’ Εθνικής που δεν έχει γνωρίσει το ροζ φύλο αγωνα.

Στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ οι άνδρες δεν αγωνίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο, ενώ στο παρκέ θα κατέβουν κανονικά τα τμήματα υποδομών.

A2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος 11η Αγωνιστική (7/1/18)

  • 1.30μμ. ΑΕ Πυλαίας – Ασπίδα Ξάνθης, Γήπεδο Πυλαίας
  • 1.30μμ. Ναύαρχος Βότσης – Ναύαρχος Βότσης, 1ο Γήπεδο Μίκρας
  • 1.30μμ. ΕΟ Σταυρούπολης – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Σταυρούπολης
  • 2μμ.  Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλων Καλαμαριάς, Αλεξάνδρειο
  • 2μμ. Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Ολύμπια Λάρισας, Ιβανώφειο
  • 2μμ. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Πιερικός/Αρχέλαος, Γυμναστήριο Ν. Ρυσσίου

 

Η Βαθμολογία σε 10 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 19β.621-505
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 18β. 570-448
  3. AE Πυλαίας 17β 641-548
  4. Τιτάνες Δράμας 17β. 579-495
  5. Πανσερραϊκός 17β. 516-508
  6. Ολύμπια Λάρισας 16β. 541-484
  7. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 15β. 550-502
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 14β. 541-512
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 13β. 482-558
  10. *Ναύαρχος Βότσης 11β. 486-573
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 11β 346-567
  12. Ασπίδα Ξάνθης 10 444-617

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 12η Αγωνιστική (6-7/1/18) 5μμ.

Σάββατο 6/1/18

  • Στρατώνι – Χαρίλαος Τρικούπης, Γήπεδο Αρναίας

Κυριακή 7/1/18

  • Χαλκηδόνα – Γέφυρα, Γήπεδο Γέφυρας
  • Ίκαροι Σερρών – Ευρώπη’87, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Ερμής Λαγκαδά – Ελίμεια, Γήπεδο Λαγκαδά
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Tιτάνες Παλαμά, Γήπεδο Πεύκων
  • Ανατόλια – Ένωση Καβάλας, Γυμναστήριο Ανατόλια
  • ΑΟ Αγρινίου – Ασπίδα Ξάνθης, ΔΑΚ Αγρινίου

Ρεπό: Φάρσαλα

 

Η Βαθμολογία (11 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 20β. 777-698
  2. Ένωση Καβάλας 18β. 762-657
  3. Ίκαροι Σερρών 18β. 741-675
  4. Στρατώνι 17β. 733-697
  5. Ερμής Λαγκαδά 17β. 654-632
  6. Φάρσαλα 17β. 776-795
  7. Μαχητές Δόξα Πεύκων 16β.694-696
  8. Ευρώπη ’87 16β. 685-654
  9. Ανατόλια 15β.767-697
  10. Ασπίδα Ξάνθης 14β. 668-693
  11. ΑΟ Αγρινίου 14β.645-680
  12. Χαλκηδόνα 14β. 743-796
  13. Γέφυρα 13β. 630-678
  14. Ελίμεια 11β. 592-704
  15. Tιτάνες Παλαμά 11β. 667-782

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος

Η 11η Αγωνιστική (7/1/18)

  • 5μμ. ΧΑΝΘ – Αστέρας Σίνδου, Γήπεδο Μίμης Τσίκινας
  • 5μμ. ΠΣ Ευκαρπίας – Μακεδονικός, Γυμναστήριο Ευκαρπίας
  • 5μμ. ΜΕΝΤ – ΓΣ Ελευθερούπολης, Γήπεδο ΜΕΝΤ
  • 6μμ. Κένταυρος Καλλικράτειας, – Πολύγυρος, Αγ. Παύλου
  • 6μμ.ΓΑΣ Κομοτηνής – Μαντουλίδης, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • 6μμ. Απόλλων Καλα – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, ΔΑΚ Καλαμαριάς
  • 6μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Αίαντας Εύοσμου, Γυμναστήριο Ν. Σκοπού

 

Η Βαθμολογία σε 10  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 19β. 824-686
  2. Πολύγυρος 18β.817-713
  3. Μακεδονικός 18β. 810-665
  4. ΜΕΝΤ 17β.787-717
  5. Αίαντας Εύοσμου 16β. 709-682
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 16β. 694-674
  7. Απόλλωνας Καλαμαριάς 15β. 698-716
  8. ΠΣ Ευκαρπίας 15β. 764-731
  9. ΧΑΝΘ 15β. 748-707
  10. Μαντουλίδης 14β. 736-748
  11. Αστέρας Σίνδου 13β. 673-682
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 13β. 642-739
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 11β. 632-773
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 10β. 537-838

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών  Α’ Όμιλος –

  • Δεν έχει πρωτάθλημα αυτό το Σαββατοκύριακο

Η Επόμενη Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

  • Πανσερραϊκός – AO Σερρών
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Τιτάνες Δράμας
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Απόλλων Δράμας
  • Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΑΟ Προσοτσάνης

 

Η Βαθμολογία σε 11 ματς

  1. Πανσερραϊκός 22β. 900-581
  2. ΚΑΟ Δράμας 21β.846-543
  3. ΑΟ Σερρών 20β. 871-567
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 18β. 693-638
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 778-637
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 17β. 642-630
  7. Απόλλων Δράμας 15β. 631-816
  8. Τιτάνες Δράμας 15β. 638-717
  9. ΑΟ Ηράκλειας 14β. 626-741
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 13β. 656-803
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 11β. 550-767
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 9β. 504-895

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

– Η 9η Αγωνιστική (6-7/1/18)

Σαββάτο 6 Ιανουαρίου

  • 3μμ. Πανσερραϊκός – ΑΟ Σερρών, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 5μμ. Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 7μμ. ΑΕ Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού, ΔΑΚ Κοιλάδας

H Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Πανσερραϊκός 15β. 586-445
  2. Ίκαροι Σερρών 15β. 560-395
  3. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 10β. 376–423
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 12β. 485-460
  5. ΑΕ Σερρών 9β. 402-405
  6. ΑΟ Σερρών 8β. 312–590

 

 Πρωτάθλημα Νεανίδων

 5η Αγωνιστική (6-7/1/18)

Σαββάτο 6 Ιανουαρίου

  •  2μμ. Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Δράμας
  • 6μμ. Πάνθηρες Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Πάνθηρες Καβάλας 6β 175-86
  2. Πανσερραϊκός 6β 133-183
  3. Ασπίδα Ξάνθης 5β 168-131
  4. Τιτάνες Δράμας 3β 94-87
  5. Ένωση Καβάλας 2β 54-100

 

 Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

– Η 11η Αγωνιστική (3-10/1/18)

Τετάρτη 3 Ιανουαρίου

  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΓΣ Σέρρες 2017 78-32

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • 3μμ. Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 3μμ. ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Λευκώνα, Γυμναστήριο Ηράκλειας

Τετάρτη 10 Ιανουαρίου

  • 5.30μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Ν. Σκοπού

 

Η Βαθμολογία σε 10 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 20β. 874-264
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 18β. 625-385
  3. Ίκαροι Σερρών 18β. 595-395
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 16β. 504-672
  5. Πανσερραϊκός 15β. 485-626
  6. ΑΟ Ηράκλειας 13β. 439-545
  7. ΑΕ Λευκώνα 11β. 370-572
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 12β. 384-817

 Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ και ΓΣ Σέρρες 2017 με ματς περισσότερο

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος  

 7η Αγωνιστική (6-9/1/18)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • 6μμ. Αστέρας Καβάλας – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Ποταμουδίων

 Τρίτη 9 Ιανουαρίου

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Τιτάνες Δράμας

Ρεπό: Πανσερραϊκός

 

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Τιτάνες Δράμας 9β. 335-243
  2. Αστέρας Καβάλας 8β. 312-197
  3. Πανσερραϊκός 8β. 247-199
  4. Ίκαροι Σερρών 6β. 139-257
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 4β.111-257

 

Γράψτε το σχόλιό σας...