ΜΠΑΣΚΕΤ: Φωτορεπορταζ από 9 παιχνίδια (Αμαξίδια, Πανσερραϊκός, Ικάροι, ΓΣ Σέρρες2017, ΑΕΣ, Ορφέας)

ΜΠΑΣΚΕΤ: Φωτορεπορταζ από 9 παιχνίδια (Αμαξίδια, Πανσερραϊκός, Ικάροι, ΓΣ Σέρρες2017, ΑΕΣ, Ορφέας)

Το Σαββατοκύριακο 10/11 Νοεμβρίου, ο anexartitos.gr βρέθηκε στα δύο κλειστά γυμναστήρια της πόλης των Σερρών και κάλυψε φωτογραφικά όλους τους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν σε αυτά, ενώ εξασφαλίσαμε και φωτορεπορταζ από το ντέρμπι της ΕΚΑΣΑΜΑΘ στην Καβάλα, μεταξύ του Αστέρα Καβάλας και του ΜΓΣ Πανσερραϊκός.

Αναλυτικα:

20o ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΟΣΕΚΑ

1η Φάση Σάββατο 10/11

  • Πανσερραϊκός – Αστέρας Τρικάλων 20-50
    • Τα Δεκάλεπτα: 2-14, 8-32, 12-40, 20-50
  • Μαρούσι – Άτλας
  • Ήφαιστος – Δωδεκάνησος 31-70
  • ΠΑΣΚΑ – Ίρις Καβάλας
  • Μέγας Αλέξανδρος – Ηρόδικος
  • Αετοί Κρήτης – Ηράκλειο 33-65

 [justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1941930062560593 facebook_image_size=larger]

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  3η Αγωνιστική (10-11/11)

  • Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαιας 46-76
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 61-39
  • Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης – Πιερικός/Αρχέλαος 53-51
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ολυμπιακός Βόλου 84-47
  • Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Γιάννενα 39-57
    • Τα Δεκάλεπτα: 6-17, 18-29, 29-37, 39-57
    • Πανσερραϊκός: (Τατιτζικίδης) Πελτέκη 12(2), Τσάντα 8, Πιτσιάβα 6, Χωλοπούλου 6, Θανοπούλου 4, Γκανάτσιου 2, Μίχου 1, Βάννα, Δαμιανάκου, Κεφαλά
    • ΠΑΣ Γιάννενα: (Σιαμέτης) Σαρηγιαννίδου 18, Ξανθοπούλου 15(1), Ντάλλα 10(2), Διαμαντοπούλου 4, Ντόκου 3(1), Βλάχοπούλου 2, Μεντεσίδου 2, Χρηστάκη 2, Πανούτσου 1, Μπουκουβάλα, Πάφη
  • Παναθλητικός Συκεών – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 64-51

 [justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1943558539064412 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (3 Ματς)

  1. ΑΕ Πυλαιας 6β. 235-147
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 6β. 229-134
  3. Παναθλητικός Συκεών 6β. 176-133
  4. Απόλλων Καλαμαριάς 5β. 184-140
  5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 5β. 174-166
  6. ΠΑΣ Γιάννενα 5β. 171-144
  7. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 4β. 154-172
  8. Τιτάνες Δράμας 4β. 142-207
  9. Ολύμπια Λάρισας 4β. 130-169
  10. Πιερικός/Αρχέλαος 3β. 154-188
  11. Πανσερραϊκός 3β. 153-202
  12. Ολυμπιακός Βόλου 3β. 130-230

Επόμενη 4η Αγωνιστική (17-18/11)

  • Ολύμπια Λάρισας – Τιτάνες Δράμας
  • ΠΑΣ Γιάννενα – Απόλλων Καλαμαριάς
  • Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – Πανσερραϊκός
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Παναθλητικός Συκεών
  • Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης – Άρης Θεσσαλονίκης
  • ΑΕ Πυλαιας – Ολυμπιακός Βόλου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  5η Αγωνιστική (11/11) 5μμ.

  • ΧΑΝΘ – Χαλκηδόνα 65-61
  • Γέφυρα – Έσπερος Λαμίας 68-66
  • Φίλιππος Βέροιας – Στρατώνι 65-63
  • ΑΟ Αγρινίου – Φαίακας Κέρκυρας 81-77
  • ΓΣ Φάρσαλα – Μακεδονικός 68-64
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΓΣ Νίκη Βόλου 75-77
  • Ίκαροι Σερρών – ΣΑΑΚ Ανατόλια 70-73
    • Τα Δεκάλεπτα: 22-21, 38-39, 53-56, 70-73
    • Ίκαροι Σερρών: (Σίσκος) Κακιούζης 26, Γεωργιανός 12(2), Καραμπέκης 8, Δαλαγκόζης 7(1), Φώτογλου 7, Κάτος 3(1), Κουτσοκώστας 3(1), Θολιώτης 2, Παπαδόπουλος 2, Γκούτζιας, Παυλίδης
    • ΣΑΑΚ Ανατόλια: (Γκαϊτατζής) Αμπατζάς 15(3), Κιγμέτογλου 14, Μπρόζος 13(2), Καραποστόλου 11(2), Ζώτος 10(1), Γαλανίδης 8, Κωνσταντινίδης 2, Αράπης, Κάτανος, Νικολαϊδης, Ξενιτίδης, Στεφανίδης,
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Ερμής Λαγκαδά 67-52

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1945404278879838 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Μαχητές Δόξα Πεύκων 9β. 374-315
  2. ΣΑΑΚ Ανατόλια 9β.399-355
  3. ΓΣ Νίκη Βόλου 9β. 394-350
  4. ΑΟ Αγρινίου 9β. 369-348
  5. ΓΣ Φάρσαλα 9β. 362-367
  6. Ίκαροι Σερρών 8β. 369-367
  7. ΧΑΝΘ 8β. 342-349
  8. Έσπερος Λαμίας 7β. 359-359
  9. Φαίακας Κέρκυρας 7β. 367-381
  10. Ερμής Λαγκαδά 7β. 337-343
  11. ΓΣ Ελευθερούπολης 7β. 354-341
  12. Φίλιππος Βέροιας 7β. 348-369
  13. Γέφυρα 7β. 333-369
  14. Χαλκηδόνα 6β. 329-343
  15. Στρατώνι 6β. 337-359
  16. Μακεδονικός 5β. 321-384

 Επόμενη 6η Αγωνιστική (17-18/11)

  • Έσπερος Λαμίας – ΧΑΝΘ
  • Στρατώνι – Γέφυρα
  • Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας
  • Μακεδονικός – ΑΟ Αγρινίου
  • ΓΣ Νίκη Βόλου – ΓΣ Φάρσαλα
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ίκαροι Σερρών
  • Χαλκηδόνα – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • Ερμής Λαγκαδά – ΣΑΑΚ Ανατόλια

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 7η Αγωνιστική (10-11/11)

Σάββατο 10/11

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 107-49
    • Τα Δεκάλεπτα: 31-11, 64-21, 84-37, 107-49
    • ΓΣ Σέρρες 2017: (Μπουτάκογλου) Ιωαννίδης 24, Σκαλιστής 14(2), Δελληγιάννης 13(1), Γκολογκίνας 13, Μπουζουτσίδης 12(2), Κυριακόπουλος 12,  Ασημάκης 5(1), Καρακώστας 4, Ντινούδης 4, Γιαβρόπουλος 3(1), Μητρούδης 3(1), Λαδιάς
    • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα: Σίγγος Γ.15, Αρμέν 12, Δόνογλου 9(2), Σίγγος 4, Ωραιόπουλος 4, Λιόλιος 2, Ρεντέζης 2
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Τιτάνες Δράμας 62-64
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-14, 27-25, 44-48, 62-64
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 75-68
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-15, 35-25, 46-48, 75-68
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΚΑΟ Δράμας 57-66
    • Τα Δεκάλεπτα: 15-18, 34-34, 52-53, 57-66
    • Ορφέας Νέου Σκοπού: (Γκαβανόζης) Λαγός 13(1) Αχτσής 11(3) Θεοδωρόπουλος 8(1), Χαβαλές 7(1), Λουλούδης 5(1) Καραμπατζάκης 3(1), Γιοβάνης 3, Γεωργόπουλος 2
    • ΚΑΟ Δράμας: (Γρηγοριάδης) Μανιώτης 29(5), Μποβασιανός 10, Γιάγκου 9(1), Τοσουνίδης 8, Ταχυρίδης 6, Σαββόγλου 4, Καλλογιαννίδης, Μελιάδης

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1943463785740554 facebook_image_size=larger]

Κυριακή 11/11

  • Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός 54-72
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-13, 25-25, 29-52, 54-72
    • Αστέρας Καβάλας Μπόζης 26(3), Αθανασιάδης 10(1), Γεωργιάδης 6, Ιωαννίδης 6, Σιδεράς 3(1), Τσάμης 2,Παπαζώτος 1, Μακαρατζής, Παστουρματζής., Σουλίδης,
    • Πανσερραϊκός ΚΡΙ-ΚΡΙ : (Κοκολιός) Τράκας 23(4), Συμεωνίδης 11, Πεχλιβάνης 8(2), Παρχαρίδης 8(2),Χορτομάρης 8(2),Χατζηστεφάνου 6, Γεωργιανός 5, Ιωσηφίδης 2, Τσανάκας, Σταματόπουλος
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Παγγαίο ΠΓΣ 53-47

Ρεπό: Μακεδόνες Κρηνίδων

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1943486245738308 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. ΚΑΟ Δράμας 13β. 471-355
  2. ΓΣ Σέρρες 2017 13β. 456-255
  3. Πανσερραϊκός 12β. 484-273
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 12β 399-365
  5. Αστέρας Καβάλας 11β. 490-324
  6. Τιτάνες Δράμας 10β. 477-523
  7. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 8β. 401-487
  8. ΑΟ Ηράκλειας 9β. 305-353
  9. ΑΟ Προσοτσάνης 8β. 293-371
  10. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 8β. 269-289
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 7β. 257-373
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 6β. 315-523
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-120
  • *Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα
  • ** Αστέρας Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΑΟ Ηράκλειας, Παγγαίο ΠΓΣ, ΑΟ Προσοτσάνης και Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου  έχουν κάνει το ρεπό τους
  • ***Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

Επόμενη 8η Αγωνιστική (17-18/11)

  • Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας
  • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΚΑΟ Δράμας – ΓΣ Σέρρες 2017
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Αστέρας Καβάλας
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΑΟ Προσοτσάνης
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Πανσερραϊκός

Ρεπό: ΑΕ Δοξάτου Δράμας

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ 

A’  ΌΜΙΛΟΣ 5η Αγωνιστική (10-11/11)

Σάββατο 10/11

  • Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός 73-61
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-14, 30-26, 49-45, 73-61
    • Ίκαροι Σερρών: Τσέλιος 18(1), Ξανθόπουλος 15(1), Καρούσης 10, Δημάδης 9, Ζαρίμπας 8(1), Τοπάλης 8, Καμήλαλης 6, Αγγειοπλάστης, Κιούπης, Κωφοτόλης
    • Πανσερραϊκός: Γκουτίδης 13(1), Μελαδιανός 12(2), Αποστολίδης 11, Μπουναρτζής 9(3), Κοπίλης 7(1), Μουστακλής 3(1), Αναστασιάδης 2, Δρουμαλιάς 2, Ράγιας 2, Καμήλαλης, Λέφας

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1942133609206905 facebook_image_size=larger]

Κυριακή 11/11

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 54-64 
    • Τα Δεκάλεπτα: 15-15, 21-30, 36-50, 54-64
    • ΓΣ Σέρρες 2017: (Γεωργαντάς) Χατζηαγοράκης,15(3), Πλακανδάρας 11(1), Γουναρίδης 7(1), Γκανόγλου 5(1), Καλπατζίδης 5(1), Τύλλιος 4, Δήμου 3(1), Ασταναστάς 2, Βλάχου 2, Βαγενάς, Καρακίτσιος, Τζώτζος
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου:  (Γρεασίδης) Νικηφορίδης 19(1), Τάσκος 12, Βολτέας 11, Χριστοφορίδης 10(1), Ιωαννίδης 5(1), Μπαζντέκας 5(1), Κράσσιος 2, Καμπέρης

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1944438162309783]

  • ΑΕ Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού 57-46 
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-2, 31-14, 43-33, 57-46
    • ΑΕ Σερρών: (Χρυσανθίδης)
    • Ορφέας Νέου Σκοπού: (Γκαβανόζης) Αχτσής 14(2), Καρακάσης 10, Καραμπατζάκης 8(2), Γεωργόπουλος 7, Δούμας 4, Καρπουχτσής 3, Θεοφανίδης.

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1944495018970764]

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 10β. 350-218
  2. Πανσερραϊκός 9β. 341-269
  3. ΑΕ Σερρών 7β. 265-267
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 7β. 254-262
  5. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 7β. 254-286
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 5β. 188350

Ολοκληρώθηκε ο 1ος Γύρος

Επόμενη 6η Αγωνιστική (24-25/11)

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σερρών
  • Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 

5η Αγωνιστική (10-11/11)

Σάββατο 10/11

  • Ασπίδα Ξάνθης – Ένωση Καβάλας 0-20 στα χαρτιά.

 ΥΓ. Η ομάδα της Ένωσης Καβάλας κατέθεσε ένσταση, καθώς η ομάδα της Ασπίδας Ξάνθης συμμετείχε με 11 Κορασίδες (επιτρέπονται μόνο έως 5), κάτι που σύμφωνα με την προκήρυξη δεν επιτρέπεται. Έτσι η ομάδα της Καβάλας δικαιώθηκε και κέρδισε το ματς στα χαρτιά

Κυριακή 11/11

  • Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός 0-20 α.α
  • Αστέρας Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνής 20-α.α

Ρεπό: Τιτάνες Γυναικών Δράμας

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 10β. 232-171
  2. Ένωση Καβάλας 9β. 175-82
  3. Πανσερραϊκός 6β. 119-122
  4. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 6β. 107-106
  5. Ασπίδα Ξάνθης 2001 5β. 109-101
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-80
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-100

Επόμενη 6η Αγωνιστική (24-25/11)

  • Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης
  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Ίκαροι Σερρών

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 6η Αγωνιστική (10-11/11)

Παρασκευή 9/11

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 33-86
    • Τα Δεκάλεπτα: 6-30, 15-44, 22-68, 33-86
    • ΓΣ Σέρρες 2017: (Γεωργαντάς) Βαγενάς 10, Τζώτζος 8(2),Γιοβάνογλου 8, Αστερίου 3(1), Καλπατζίδης 2, Λιλλής 2
    • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο: (Μάρκου) Βασιλείου, Δάρατζης, Δρουμαλιάς, Ιωαννίδης, Καντάς, Κολοβής, Λάτσιος, Μελαδιανός, Ξακουστός, Παυλίδης, Ράγιας, Φραγκάκης,

Σάββατο 10/11

  • ΓΑΣ Βισάλτης – ΑΕ Σερρών 23-83
    • Τα Δεκάλεπτα: 4-19, 11-34, 16-63, 23-83

Κυριακή 11/11

  • Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας 85-69 
    • Τα Δεκάλεπτα: 29-16, 46-40, 65-58, 85-69
    • Ίκαροι Σερρών (Ρούλης)
    • —-
    • ΑΟ Ηράκλειας (Μάντζιος) Κούτλης 29(2), Μέσσας 12(1), Αποστολάκης 10(1), Παπαδόπουλος 10(1), Παναγιωτίδης 9(1), Μπαχαμίδης 3, Κουντουράς 2,

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1944689922284607]

Τετάρτη 14/11

  • 7μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γήπεδο Σιδηροκάστρου

Ρεπό: ΑΕ Λευκώνα

Η Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 10β. 487-190
  2. ΑΟ Ηράκλειας 10β. 392-338
  3. Πανσερραϊκός 10β. 324-146
  4. ΑΕ Λευκώνα 8β. 285-254
  5. **Ορφέας Νέου Σκοπού 7β. 254-223
  6. ΑΕ Σερρών 7β. 252-279
  7. ΓΑΣ Βισάλτης 7β. 195-440
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 6β. 184-352
  9. **Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 5β. 176325

* Ίκαροι Σερρών, Πανσερραϊκός, ΑΕ Λευκώνα, Ορφέας Νέου Σκοπού, ΑΕ Σερρών  και ΓΣ Σέρρες 2017 έχουν κάνει το ρεπό τους

** Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και Ορφέας Νέου Σκοπού παίζουν την Τετάρτη(14/11)

Επόμενη 7η Αγωνιστική (17-18/11)

  • Πανσερραϊκός – Ίκαροι Σερρών
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Λευκώνα
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΕ Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

Ρεπό: ΓΑΣ Βισάλτης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (10-11/11)

Βαθμολογία (3 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 6β.218-84
  2. Πάνθηρες Καβάλας 3β. 69-94
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 3β. 69-75
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 3β. 94-160
  5. Ίκαροι Σερρών 3β. 87-121

Επόμενη 4η Αγωνιστική (17-18/11)

  • Πάνθηρες Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ίκαροι Σερρών

 Ρεπό: Ένωση Καβάλας