ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Σκόρπισαν οι Ικαροι τον Μαντουλίδη 77-48 (φωτορεπορταζ)

Τη 3η σερί νίκη πέτυχαν οι Ικαροι στο πρωτάθλημα του βορείου ομίλου της Γ’ Εθνικής κόντρα στην ομάδα του Μαντουλίδη.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής 30/10 στο Κλειστό της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων το οποίο για μια ακόμη φορά ήταν γεμάτο.

Οι παίκτες του Ποριόπουλου παίζοντας καλή άμυνα, δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίστασης στους αντιπάλους και έχτισαν από νωρίς μια διαφορά που τους επέτρεψε να παίξουν χωρίς άγχος το υπόλοιπο παιχνίδι και να φτάσουν στο άνετο 77-48

Εχοντας ως πρώτους σκορερ τους Τράγκα, Γεωργιανό και Γρίψιο, έκαμψαν την αντίσταση των παικτών του Ντολόπουλου και ειδικά στο 2ο δεκάλεπτο όταν και ξέφυγαν στο σκορ 35-19.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες του Ποριόπουλου έκλεισαν τους διαδρόμους προς το καλάθι, υποχρεώνοντας τους αντιπάλους να μείνουν «άσφαιροι» για ένα 7λεπτο και εκτόξευσαν στο τέλος του δεκαλέπτου τη διαφορά στους 30 πόντους.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 77-48

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 35-19, 59-29, 77-48
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποριόπουλος): Βουρλίδας , Γρίψιος Π 10, Γρίψιος 2, Παπαπασχάλης 7 (1), Γεωργιανός 15, Τράγκας 23 (1), Γκούτζιας 1, Παρχαρίδης 5 (1), Θολιώτης 5 (1), Φώτογλου 7, Σταματόπουλος, Λαλιώτης.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Ντολόπουλος): Γεωργίου 9 (1), Ροπούτης 5, Τάκης 3 (1), Τσιριλάκης 4, Μπέλλος 2, Γκαντίδης 1, Γιαννάκος 2, Ραφατλάρι 3 (1), Γκίζης 2, Κουτουτλίδης 13, Γκαβέζος 2, Θώμος 3.

Πλήρες φωτορεπορταζ στη σελίδα μας στο facebook

ΟΡΦΕΑΣ Ν.Σκοπού: Εκτός των καταφέρνει καλύτερα

Ποιο καλά αποδυκνύει ότι τα καταφέρνουν οι παίκτες του Κοκολιού στα παιχνίδια εκτός έδρας, μια και πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα, επί του Ιωνικού Ιωνίας με 55-62. Οι παίτες του ορφέα, είχαν καθόλη τη διάρκεια του αγώνα το βραχύ προβάδισμα στο σκορ, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο «πάτησαν γκάζι» και αύξησαν τη διαφορά στους 7 πόντους. Καλύτερος παίκτης ο Χατζηανδρέου που πέτυχε 24 πόντους, ενώ ο Πεχλιβάνης «έμεινε» στους 10

ΙΩΝΙΚΟΣ- ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ 55-62

Δεκάλεπτα: 16-19, 30-32 44-46, 55-62
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 2, Κουλαξής 2, Παναγιώτου 8, Τουβετζίδης 15, Δικταπανίδης , Γκούμας 7, Σιδηροηλίας, Παπαδόπουλος 3, Πολυχρονιάδης , Καλογεράτος 18 (3), Κούτε, Ιγγλέζος.
ΟΡΦΕΑΣ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 10, Ιακωβίδης 9, Χατζηκυριακίδης 1, Χατζής 2, Αποστόλου 10 (1), Ιωσηφίδης 2, Σύρπας 1, Χατζηανδρέου 24, Τσανάκας 3, Γουλιανός, Καραμπατζιάκης, Κουτσιαντζής.