ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΚΥΠΕΛΛΟ: Με το νεοφώτιστο Αστέρα Ιπποδρομίου οι «λιονταρίνες» του ΜΓΣ Πανσερραϊκός

ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΚΥΠΕΛΛΟ: Με το νεοφώτιστο Αστέρα Ιπποδρομίου οι «λιονταρίνες» του ΜΓΣ Πανσερραϊκός

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 27/7, στα γραφεία της ΕΟΚ, η κλήρωση για τη φετινή διοργάνωση του Κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ γυναικών, όπου συμμετέχει  η ομάδα γυναικών του ΜΓΣ Πανσερραϊκός που αγωνίζονται για δεύτερη χρονιά στη Α2 Εθνική κατηγορία.

Η ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός, αγωνιζόμενη στον 2ο όμιλο, θα αντιμετωπίσει στο ΔΑΚ Σερρών στις 30 Σεπτεμβρίου, σε αγώνα νόκ-άουτ, τη νεοφώτιστη στην Α2 ομάδα  Αστέρα Ιποδρομίου. Αν περάσει τότε πάει απευθείας στην 3η αγωνιστική, όπου θα κληθεί να αντιμετωπίσει στο Κλειστό της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων στις 14/10 μία από τις ομάδες Ολύμπια ΓΣ Λάρισας, ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς, Παναθλητικός ΑΕ Συκεών ή ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος.

Αναλυτικά η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας στο Μπάσκετ

Α’ Φάση

1ος Όμιλος

1η αγωνιστική (30/9)

  • 1.Αγία Παρασκευή-Αρκάδι
  • 2.Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου
  • 3.Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ
  • 4.Τερψιθέα-Πελασγός
  • 5.ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΑ Χανίων
  • 6.Αμύντας-Ηλιούπολης

 2η αγωνιστική (7/10)

  • *Απευθείας στην τρίτη αγωνιστική περνούν ο Νικητής 6 και ο Νικητής 1
  • 13.Νικητής 5-Νικητής 3
  • 14.Νικητής 2-Νικητής 4

3η αγωνιστική (14/10)

  • 17.Νικητής 13-Νικητής 1
  • 18.Νικητής 14-Νικητής 6

 

2ος Όμιλος

 1η αγωνιστική (30/9)

  • 7.Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιπποδρομίου
  • 8.Άρης Θ.-ΠΑΣ Γιάννινα
  • 9.Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς
  • 10.Παναθλητικός ΑΕ Συκεών-ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
  • 11.ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937
  • 12.ΑΕ Πυλαίας-ΑΣ Τιτάνες Δράμας

2η αγωνιστική (7/10)

  • 15.Νικητής 8-Νικητής 12
  • 16.Νικητής 10-Νικητής 9
  • *Απευθείας στην τρίτη αγωνιστική περνούν ο Νικητής 7  και ο Νικητής 11

 3η αγωνιστική (14/10)

  • 19.Νικητής 11-Νικητής 15
  • 20.Νικητής 7-Νικητής 16

 

Β’ Φάση (20-21/10)

  • 21.Ελευθερία Μοσχάτου-Πανιώνιος
  • 22.Νίκη Λευκάδας-Αθηναϊκός
  • 23.Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
  • 24.Νικητής 18-Νικητής 19
  • 25.Πρωτέας Βούλας-Ηρακλής
  • 26.Εσπερίδες-Δάφνη Αγ. Δημητρίου
  • 27.Καλύβια-Σπόρτιγκ
  • 28.Νικητής 17-Νικητής 20

Γ’ Φάση (22/12)

  • 29.Νικητής 28- Νικητής 24
  • 30.Νικητής 26-Νικητής 27
  • 31.Νικητής 23-Νικητής 25
  • 32.Νικητής 21-Νικητής 22