ΜΠΑΣΚΕΤ: Ικαροι για την Α2 και Πανσερραϊκός για τους 4 της ΕΚΑΣΜΑΘ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Ικαροι για την Α2 και Πανσερραϊκός για τους 4 της ΕΚΑΣΜΑΘ

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 30η Τελευταία Αγωνιστική (19-20/5/18) 5μμ.

Σάββατο 19/5/18

  • Στρατώνι – Ελίμεια
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΑΟ Αγρινίου

Κυριακή 20/5/18

  • Ανατόλια – Γέφυρα
  • Χαλκηδόνα – Ευρώπη ’87
  • Φάρσαλα – Τιτάνες Παλαμά
  • Ίκαροι Σερρών – Ένωση Καβάλας, ΔΑΚ Κοιλάδας
  •  Ερμής Λαγκαδά – Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Χαρίλαος Τρικούπης

 

Η Βαθμολογία (29 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 50β. 2039-1791
  2. Ένωση Καβάλας 48β. 2074-1812
  3. Ίκαροι Σερρών 47β. 1956-1725
  4. Ευρώπη ’87 47β. 1869-1662
  5. Ανατόλια 46β. 2108-1874
  6. ΑΟ Αγρινίου 42β. 1791-1734
  7. Στρατώνι 41β. 1806-1798
  8. Ερμής Λαγκαδά 41β.  1823-1830
  9. Μαχητές Δόξα Πεύκων 40β. 1854-1886
  10. Φάρσαλα 38β. 1900-1992
  11. Γέφυρα 37β. 1715-1883
  12. Χαλκηδόνα 36β. 1778-1923
  13. Ασπίδα Ξάνθης 35β. 1751-1892
  14. Ελίμεια 33β. 1712-1981
  15. Τιτάνες Παλαμά 28β. 1850-2243

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος

H 26η Τελευταία Αγωνιστική (20/5/18)

  • ΧΑΝΘ – Κένταυρος Καλλικράτειας
  •  Αίαντας Εύοσμου – ΓΑΣ Κομοτηνής
  •  Αστέρας Σίνδου – ΠΣ Ευκαρπίας
  •  Πολύγυρος – ΜΕΝΤ
  • Μακεδονικός – Απόλλωνας Καλαμαριάς
  •  ΓΣ Ελευθερούπολης – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γήπεδο Ελευθερούπολης
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Μαντουλίδης

 

Η Βαθμολογία σε 25 ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 48β. 2136-1721
  2. Μακεδονικός 46β. 1975-1708
  3. Πολύγυρος 43β. 2036-1845
  4. ΧΑΝΘ 41β. 1869-1661
  5. Αίαντας Εύοσμου 40β. 1878-1631
  6. ΜΕΝΤ 40β. 1992-1898
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 38β. 1991-1889
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 37β. 1780-1726
  9. Μαντουλίδης 37β. 1804-1760
  10. Απόλλωνας Καλαμαριάς 37β. 1789-1841
  11. Αστέρας Σίνδου 34β. 1699-1792
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 31β. 1661-1879
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 28β. 1570-1942
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 25β. 1276-2174

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών – Β ΦΑΣΗ

Σάββατο 12 Μαΐου

  •  6μμ. Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής

 

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ FINAL -4-

  • O Λεύκιππος Ξάνθης προκρίθηκε με 2-0 κόντρα στο Παγγαίο ΠΓΣ
  • Ο ΑΟ Σερρών αποκλείστηκε με 2-1 καθώς ηττήθηκε από τον Αστέρα Καβάλας στο 3ο ματς με 62-53
  • Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έκανε το Break μέσα στη Δράμα και με νίκες 1-2 προκρίθηκε κόντρα στον ΚΑΟΔ

Γ’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ – ΦΑΣΗ

  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αστέρας Καβάλας
  • Λεύκιππος Ξάνθης –  Πανσερραϊκός / Δημοκρίτειο Κομοτηνής

 

ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ:

 

21o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΣΕΚΑ

Η 13η Αγωνιστική (19-20/5/18)

 Σάββατο 19/5/18

  • 3μμ. ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 6μμ Ηρόδικος Κομοτηνής – Ίρις Καβάλας
  • Αργοναύτες Βόλου – Άρης Θεσσαλονίκης

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας

Η Βαθμολογία (σε 12 ματς)

  1. Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας 20β. 668-331
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 18β.  526-402
  3. Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» 18β. 544-484
  4. Αργοναύτες Βόλου 14β. 460-506
  5. Ίρις Καβάλας 13β. 506-448
  6. Ηρόδικος Κομοτηνής 10β. 260-458
  7. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 9β. 233-568

 Οι αναμετρήσεις Ηρόδικος Κομοτηνής – ΜΓΣ Πανσερραϊκός και Ίρις Καβάλας – Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο (2-3/6/18)