ΜΠΑΣΚΕΤ-ΙΚΑΡΟΙ: Κλήρωση Κυπέλλου Ελλάδας – Πρεμιέρα με Τιτάνες

ΜΠΑΣΚΕΤ-ΙΚΑΡΟΙ: Κλήρωση Κυπέλλου Ελλάδας – Πρεμιέρα με Τιτάνες

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 21/8. Στο θεσμό, με την άνοδο στη β’ Εθνική κατηγορία, συμμετέχει και η ομάδα των Ικάρων. Η κληρωτίδα ανέδειξε αντίπαλο της σερραϊκής ομάδας τους Τιτάνες Παλαμά.

Ο αγώνας –νοκ άουτ- θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 13/9 στο κλειστό του Παλαμά. Σε περίπτωση πρόκρισης στη Β’ φάση η ομάδα του Στέργιου Ποργιόπουλου θα κληθεί να αντιμετωπίσει στο Κλειστό της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων την ομάδα της Α2 κατηγορίας ΑΣΕ Δούκα το Σάββατο 16/9 πάλι με το σύστημα νοκ-άουτ.

Σήμερα Τρίτη 22 Αυγούστου θα πραγματοποιηθούν στη Θεσσαλονίκη οι κληρώσεις των Πρωταθλημάτων για τους Ικάρους Σερρών τον Ορφέα Νέου Σκοπού στους Άνδρες και τον Πανσερραϊκό στις Γυναίκες

Αναλυτικά η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ

Α’ Φάση – Σωματεία Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

1η Αγωνιστική – Τετάρτη 13/09/2017

1ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 01. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
  • 02. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
  • 03. ΕΦAO ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
  • 04. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
  • 05. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
  • 06. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
  • 07. ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
  • 08. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

  • 09. ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΟΜΑΔΑ ΧΧΧΧΧ
  • 10. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. ΜΕΣ
  • 11. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
  • 12. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.
  • 13. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
  • 14. ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
  • 15. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
  • 16. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

Α’ Φάση – Σωματεία Α2 & Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών Α’ Φάση

  • 2η Αγωνιστική – Σάββατο 16/09/2017
  • 17. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
  • 18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
  • 19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
  • 20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
  • 21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
  • 22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
  • 23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
  • 24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
  • 25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
  • 26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
  • 27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
  • 28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  • 29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
  • 30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
  • 31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
  • 32. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 20/09/2017

  • 33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α30 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α28
  • 34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25
  • 35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α20
  • 36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α24
  • 37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α32 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α17
  • 38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α29
  • 39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
  • 40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α26

Β’ Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α’ Φάσης —- B’ Φάση

  • 1η Αγωνιστική – Σάββατο 23/09/2017
  • 41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΤΡΙΚΑΛΑ BC
  • 42. ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
  • 43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
  • 44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
  • 45. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΦΑΡΟΣ – ΚΥΜΗ
  • 46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α37
  • 47. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΛΑΥΡΙΟ
  • 48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α36 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α38

B’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 27/09/2017

  • 49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α47
  • 50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45
  • 51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α41
  • 52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Σάββατο 30/09/2017

  • 53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49
  • 54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50

Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες Τετάρτη 04/10/2017

  • 55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ
  • 56. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ – ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
  • 57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ
  • 58. ΑΡΗΣ ΚΑΕ – ΠΑΟΚ ΚΑΕ

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες

Α’ Αγώνας – Κυριακή 05/11/2017

  • 59.  – 60.
  •  Β’ Αγώνας – Δευτέρα 01/01 ή Τρίτη 02/01/2018
  • 61.  – 62.

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 17/02/2018

  • 63. Νικητής Α59/Α61 – Νικητής Α60/Α62