ΜΠΑΣΚΕΤ-Νεανίδες: Εύκολα ο Πανσερραϊκός το Παγγαίο 52-34

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση τα κορίτσια του Πανσερραϊκού επικράτησαν εύκολα της ομάδας του Παγγαίου στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας το μεσημέρι του Σαββάτου (29/10), στα πλαίσια του πρωταθλήματος Νεανίδων στο μπάσκετ.

Τα κορίτσια του Κώστα Μάρκου επέβαλαν τον ρυθμό τους στο παιχνίδι από τη πρώτη περίοδο (17-9), ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες έπαθαν «μπλακ άουτ» και είδαν το καλάθι του Πανσερραϊκου μόλις μια φορά, έτσι το σκορ εκτινάχθηκε σε 31-11.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Οι «λιονταρίνες» συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε τους 29 πόντους (48-19). Στο τελευταίο δεκάλεπτο «τράβηξαν χειρόφρενο» με τον Κώστα Μάρκου να κάνει πολλές αλλαγές και διαφορετικά σχήματα έτσι ο αγώνας έληξε 52-34.

Δεκάλεπτα: 17-9, 31-11, 48-19, 52-34

Διαιτητές: Τσακιρίδης – Στεφάνου