ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκες για ΜΓΣ Πανσερραϊκό-γυναίκες & Ικάρους – Σαρωτικοί ΑΟΣ και Πανσερραϊκός στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκες για ΜΓΣ Πανσερραϊκό-γυναίκες & Ικάρους – Σαρωτικοί ΑΟΣ και Πανσερραϊκός στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος 8η Αγνωστική (3/12)

  • Τιτάνες Δράμας  – Πιερικός/Αρχέλαος 61-29
  • Πανσερραϊκός  – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 53-52
  • Ασπίδα Ξάνθης  – Ναύαρχος Βότσης 43-49
  • Απόλλων Καλαμαριάς  – ΑΕ Πυλαίας 64-70
  • Ολύμπια Λάρισας  – Άρης Θεσσαλονίκης 55-58
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Σταυρούπολης 66-34

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 15β.498-397
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 15β. 461-355
  3. Τιτάνες Δράμας 14β. 470-388
  4. ΑΕ Πυλαίας 14β. 508-435
  5. Πανσερραϊκός 14β. 420-398
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 12β. 455-402
  7. Ολύμπια Λάρισας 12β. 426-397
  8. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 11β. 424-399
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 10β.386-449
  10. *Ναύαρχος Βότσης 9β. 393-454
  11. Ασπίδα Ξάνθης 8 360-505
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 8β 254-476

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών για τί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

H Επόμενη Αγωνιστική (10/12)

  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Τιτάνες Δράμας
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς
  • ΑΕ Πυλαίας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης
  • 2μμ.Άρης Θεσσαλονίκης – Πανσερραϊκός, Αλεξάνδρειο
  • Ναύαρχος Βότσης – Ολύμπια Λάρισας
  • ΕΟ Σταυρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης 

 

Β’ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος  9η Αγωνιστική (3/12) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Ερμής Λαγκαδά 73-58
  • Χαλκηδόνα – Ίκαροι Σερρών 
    • Tα Δεκάλεπτα 21-21, 37-41 Ημίχρονο, 48-59, 65-75 ΤΕΛΙΚΟ
  • Στρατώνι – Φάρσαλα 73-60
  • Γέφυρα – Ένωση Καβάλας 54-61
  • Ευρώπη ’87 – Ανατόλια 78-69
  • Ελίμεια – ΑΟ Αγρινίου 48-54
  • Τιτάνες Παλαμά – Ασπίδα Ξάνθης 69-67

Ρεπό: Μαχητές Δόξα Πεύκων

Η Βαθμολογία (9 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 17β. 634-563
  2. Ίκαροι Σερρών 16β. 666-609
  3. Ερμής Λαγκαδά 15β. 597-577
  4. Φάρσαλα 14β. 647-648
  5. Ένωση Καβάλας 14β. 624-533
  6. Ευρώπη ’87 14β. 561-523
  7. Μαχητές Δόξα Πεύκων 12β.551-564
  8. Στρατώνι 13β. 591-586
  9. Χαλκηδόνα 12β. 605 -649
  10. Ασπίδα Ξάνθης 12β. 537-546
  11. Ανατόλια 11β.595-580
  12. ΑΟ Αγρινίου 11β.503-544
  13. Τιτάνες Παλαμά 10β. 523-612
  14. Γέφυρα 10β. 514-548
  15. Ελίμεια 9β. 484-547

* Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

Η Επόμενη Αγωνιστική (10/12)

  • Φάρσαλα – Χαλκηδόνα
  • Ίκαροι Σερρών – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Στρατώνι – Γέφυρα
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ευρώπη ’87
  • Ανατόλια – Ελίμεια
  • ΑΟ Αγρινίου – Τιτάνες Παλαμά
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ένωση Καβάλας

Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος 8η Αγωνιστική (3/12) 6μμ.

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Κένταυρος Καλλικράτειας 58-47
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – ΧΑΝΘ 73-73 (κ.α.) 82-75
  • Μακεδονικός – Αστέρας Σίνδου 81-77
  • Πολύγυρος  – ΓΑΣ Κομοτηνής 76-64
  • Αίαντας Εύοσμου – ΠΣ Ευκαρπίας 77-75
  • Μαντουλίδης – ΜΕΝΤ 72-70
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Απόλλων Καλαμαριάς 58-63

Η Βαθμολογία σε 8  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 15β. 623-548
  2. Πολύγυρος 14β.661-580
  3. Μακεδονικός 14β. 649-534
  4. ΜΕΝΤ 14β. 633-561
  5. ΧΑΝΘ 13β. 604-549
  6. Απόλλωνας Καλαμαριάς 13β. 567-556
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 12β. 607-565
  8. Αίαντας Εύοσμου 12β. 547-556
  9. ΓΑΣ Κομοτηνής 12β. 547-560
  10. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 11β. 500-573
  11. Αστέρας Σίνδου 11β. 551-534
  12. Μαντουλίδης 10β. 553-621
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 9β. 504-587
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 8β. 436-662

Η Επόμενη Αγωνιστική (10/12)

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • ΧΑΝΘ – Μακεδονικός
  • Αστέρας Σίνδου – Πολύγυρος
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΠΣ Ευκαρπίας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • ΜΕΝΤ – Αίαντας Εύοσμου
  • Απόλλωνας Καλαμαριάς – Μαντουλίδης

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος – 9η Αγωνιστική (2-3/12)

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

  • ΑΟ Σερρών – Απόλλων Δράμας 102-44
  • Πανσερραϊκός – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 112-41
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας 58-53
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 43-67

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης 59-49
  • 7μμ. Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας, ΔΑΚ Δράμας

Η Βαθμολογία σε 9 ματς

  1. Πανσερραϊκός 18β. 719-454
  2. ΚΑΟ Δράμας 17β.665-444
  3. ΑΟ Σερρών 16β. 695-486
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 14β. 626-525
  5. Απόλλων Δράμας 13β. 526-636
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 13β. 516-531
  7. Παγγαίο ΠΓΣ 14β.532-533
  8. Τιτάνες Δράμας 11β. 477-489
  9. Μακεδόνες Κρηνίδων 11β. 550-677
  10. ΑΟ Ηράκλειας 11β. 513-595
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 8β. 413-540
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 7β. 423- 745

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

H Eπόμενη Αγωνιστική (9-10/12)

  • Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΑΟ Σερρών
  • Απόλλων Δράμας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΚΑΟ Δράμας
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Μακεδόνες Κρηνίδων
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος 6η Αγωνιστική (2-3/12)

Σαββάτο 2 Δεκεμβρίου

  • Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Σερρών 85-26

Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου

  • 4.45μμ. Πανσερραϊκός – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 7.30μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γυμναστήριο Σιδηροκάστρου

H Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Ίκαροι Σερρών 11β. 410-267
  2. Πανσερραϊκός 10β. 379-266
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 8β. 301-268
  4. ΑΕ Σερρών 7β. 288-263
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 6β. 257–326
  6. ΑΟ Σερρών 6β. 208–453

*Ίκαροι Σερρών και ΑΟ Σερρών με ματς περισσότερο

Η Επόμενη Αγωνιστική (9-10/12)

  • AE Σερρών – Ίκαροι Σερρών
  • ΑΟ Σερρών – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Πανσερραϊκός

Πρωτάθλημα Νεανίδων Τελική Φάση 3η Αγωνιστική (2-3/12)

Σαββάτο 2 Δεκεμβρίου

  • Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός 37-44
    • Δώδος: Νασιάκου 15, Βλάχβεη 11, Κεφαλά 6, Παππούδα 5, Γκέκα 3, Δαμιανάκου 1, Πλεύρη 1, Μουζά 1
  • Ένωση Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης 2001 25-54

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 3 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 5β 168-131
  2. Πάνθηρες Καβάλας 4β 121-49
  3. Πανσερραϊκός 4β 113-183
  4. Τιτάνες Δράμας 3β 94-87
  5. Ένωση Καβάλας 2β 54-100

Η Επόμενη Αγωνιστική (16-17/12)

  • Πανσερραϊκός – Ένωση Καβάλας
  • Τιτάνες Δράμας – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης 2001

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος  Η 8η Αγωνιστική (2-3/12)

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

  • ΑΕ Σερρών – Πανσερραϊκός 98-20
  • ΑΕ Λευκώνα – ΓΣ Σέρρες 2017 40-40 κ.α 48-46 παρ.

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

  • Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας, 40-38
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ Σιδηροκάστρου  ΑΓΣ 78-34

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 16β. 719-217
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 15β. 531-308
  3. Ίκαροι Σερρών 14β. 479-320
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 11β. 355-510
  5. Πανσερραϊκός 11β. 375-532
  6. ΑΟ Ηράκλειας 11β. 378-425
  7. ΑΕ Λευκώνα 9β. 279-471
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 9β. 273-606 

Η Επόμενη Αγωνιστική (9-10/12)

  • ΑΟ Ηράκλειας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΑΕ Σερρών
  • Πανσερραϊκός – ΑΕ Λευκώνα
  • Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος (2-3/12)

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Αστέρας Καβάλας 6β. 208 -122
  2. Πανσερραϊκός 5β. 159-109
  3. Τιτάνες Δράμας 5β. 211-150
  4. Ίκαροι Σερρών 5β. 116-207
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 3β.93-199

Η Επόμενη Αγωνιστική (9-10/12)

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Αστέρας Καβάλας
  • Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Γράψτε το σχόλιό σας...