ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο Γεωργιανός οδήγησε τους Ικάρους στη νίκη κόντρα στο ΓΑΣ Κομοτηνής (φωτορεπορταζ)

Το απόγευμα της Κυριακής (19/3) οι Ικαροι έχοντας ηγέτη τον Γεωργιανό νίκησαν τον ΓΑΣ Κομοτηνής, ο οποίος κόντραρε τους πρωτοπόρους του βορείου ομίλου της Γ’ Εθνικής, μόνο έως το ημίχρονο (33-31).

Με την έναρξη του 3ου δεκαλέπτου η ομάδα του Ποργιόπουλου πάτησε …γκάζι και σκόρπισε τις όποιες σκέψεις των Κομοτηναίων να διεκδικήσουν το ροζ φύλο αγώνα.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Πέντε παίκτες με διψήφιο σκορ

Στα συν της ομάδας του Στέργιου Ποργιόπουλου, η πληθώρα επιλογών στην επίθεση, καθώς για ακόμη μια φορά πέντε παίκτες σημείωσαν διψήφιο αριθμό πόντων και η ολική επαναφορά του Ηλία Τράκα ο οποίος επέστρεψε  στο σκοράρισμα (Πρώτος σκορερ του αγώνα, 22 πόντους με 2 τρίποντα).

Ηγέτης ο Γεωργιανός

Πάντως ο… Παντελής Γεωργιανός για ακόμη μια φορά, πήρε την ομάδα στα… χέρια του και με προσωπικές ενέργειες στις αρχές του 2ου ημιχρόνου έχτισε τη διαφορά «ασφαλείας» και απέβαλε το …προσωρινό άγχος που φάνηκε να έχει η σερραϊκή ομάδα, όταν η Κομοτηνή πλησίασε με τη λήξη του 2ου δεκαλέπτου στο ένα καλάθι.

Ίκαροι Σερρών – ΓΑΣ Κομοτηνής 73-58

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-31, 52-40, 73-58.
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γιαννούλης, Γρίψιος Π 11, Γεωργιανός 18, Τράκας 22(2), Γρίψιος Γκούντζιας 10 Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 3 (1), Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 2, Σκέμπη 6, Αθανασίου 3 (1), Χατζηδημητρίου 7, Κανάρας 6 (1), Σιμάκης 11, Καλατζής 7, Καραμπέκης 6, Χαλίλ 10.

Ικαροι-ΓΑΣ Κομοτηνής 73-58

Posted by Ανεξάρτητος on Sunday, March 19, 2017

Ο Ορφέας συνέτριψε την Αγία Βαρβάρα

Χωρίς πρόβλημα ο Ορφέας συνέτριψε την Αγία Βαρβάρα με 54-83, έχοντας σε πολύ καλή ημέρα Χατζή και Χατζηανδρέου οι οποίοι πέτυχαν από 27 πόντοι ο καθένας

Αγία Βαρβάρα – Ορφέας Νέου Σκοπού 54-83

Δεκάλεπτα: 16-18, 26-39, 49-63, 54-83.
Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 7 (2), Σιδεράς 4, Μητρούλης 3 (1), Καντζάλης, Παϊτάρης, Χρονόπουλος, Δανίκας 21, Συρόπουλος 4, Παπακωνσταντίνου 12 (2), Σκοπίδης 3 (1)
Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 3 (1), Ταΐρης 2, Γκανόγλου, Ποδώνης, Χατζής 27 (3), Καντζουρίδης, Τσανάκας 9 (3), Σύρπας 7 (1), Χατζηανδρέου 27 (1), Ιωσηφίδης 8, Καρακάσης, Χαβαλές.