ΜΠΑΣΚΕΤ: Οχτώ παιχνίδια 855κλικ! – Αποτελέσματα-Βαθμολογίες όλων των σερραϊκών ομάδων του Σαββατοκύριακου 19/20-10

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οχτώ παιχνίδια 855κλικ! – Αποτελέσματα-Βαθμολογίες όλων των σερραϊκών ομάδων του Σαββατοκύριακου 19/20-10

Το Σαββατοκύριακο 19-20 Οκτωβρίου που μας πέρασε η κάμερα του anexartitos.gr κάλυψε οχτώ παιχνίδια μπάσκετ που πραγματοποιήθηκαν στα δύο κλειστά γυμναστήρια των Σερρών και σας παρουσιάζει ένα πλούσιο φωτορεπορτάζ 855 φωτογραφιών από τα παιχνίδια, όλων των κατηγοριών.

Παράλληλα μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα όλων των σερραϊκών ομάδων στο μπάσκετ και πως διαμορφώνεται η βαθμολογική κατάσταση.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 20/10/19

  • ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 20-0 α.α
  • ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΜΕΝΤ 57-54 (185 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 16-18, 30-30, 49-42, 57-54
    • ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Καρατσομπάνης) Γαϊτάνη 16(4), Κουτούση 16, Χωλοπούλου Ν. 9(1), Πελτέκη 8(1), Πιτσιάβα 4, Τσάντα 2, Χωλοπούλου Μ. 2, Γκανάτσιου, Θανοπούλου, Μπακιρτζίδου,
    • ΜΕΝΤ (Τζιότζιος) Κουλακιώτη 14(2), Γιανούσιου 13, Μουμτζή 12(1), Θωμόγλου 9(1), Φίλιου 4, Μπουντούκα 2, Αβρονιδάκη,
  • ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 58-60
  • ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 58-65
  • ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 56-42
  • ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ – ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 61-41

 

 

Επόμενη 3η Αγωνιστική – Κυριακή 27/10/19

  • ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ
  • ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
  • ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ –
  • ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ
  • ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗ
  • ΜΕΝΤ – ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

 ——————–

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 20/10/19 6μμ

  • ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΜΑΣ ΕΥΑΓ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ 90-70
  • ΑΣ ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΔΕΚΑ 68-73
  • ΜΕΝΤ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 69-66
    • Τα Δεκάλεπτα 9-18, 34-30, 48-44, 69-66
    • ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος) Παχαλίδης 17, Ροπουτής 14(1), Μιχαηλίδης 14, Παπασχάλης 8(1), Ζεϊμπέκης 6(2), Γκύζης 6, Μπέλλος 4(1), Καμπίτσης, Μάνδρας, Σιόλογκας, Φόρογλου,
    • ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Κοκολιός) Κάτος 15(4), Γεωργιανός 15(1), Συμεωνίδης 7, Ντίνος 6(1), Χορτομάρης 6(1), Τράκας 5(1), Γρίψιος 5, Θολιώτης 4, Γεωργιανός 3(1), Δατσιάτης, Δημητρακάς, Σταματόπουλος
  • ΓΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ 78-70
  • ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 81-62 (101 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 17-19, 40-35, 63-44, 81-62
    • ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ρούλης-Αθανασίου) Σιδερίδης 16(4), Κακιούζης 15, Καμπέρης 8(2), Γκούτζιας 8, Κουτσοκώστας 8, Δαλαγκόζης 6(2), Φραγγούλης 6(2),Παρχαρίδης 6(1),  Γεωργόπουλος 4, Κεμανετζής 2, Μπίλλιος 2, Ξανθόπουλος
    • ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καραμουσαλίδης) Κόκκιος 14, Κυφωνίδης 13(1), Καρασίμος 10, Βογιατζής Δ. 9(3), Σκεμπής 8(1), Γιανάκος 3(1), Βογιατζής Λ. 2, Σίγγος 2, Μακρής
  • ΑΣΑΑ ΖΕΦΥΡΟΣ 02 – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 55-55κδ, 66-63Τελ.

ΡΕΠΟ  ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

Επόμενη 3η Αγωνιστική – Κυριακή 27/10/19 6μμ

  • ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ – ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ
  • ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΜΕΝΤ
  • ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΓΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  • ΑΣ ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΑΣΑΑ ΖΕΦΥΡΟΣ 02
  • ΔΕΚΑ – ΜΑΣ ΕΥΑΓ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ
  • ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΡΕΠΟ ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΑΝΔΡΩΝ A’ ΟΜΙΛΟΣ

4η Αγωνιστική

Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019

  • ΑΕ Σέρρες – Παγγαίο ΠΓΣ 87-90 (92 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 26-19, 45-46, 62-66, 87-90
    • ΑΕ Σέρρες (Ιωσηφίδης) Δούκας Β. 22(4), Δημάδης 20(1), Γιαννούλης 12(2), Ζαρίμπας 8(1), Αποστολίδης 8, Κοβανίδης 5(1), Ποργιόπουλος 5(1), Σαμαράς 5(1), Γούνας 2, Μαντζαρίδης, Πλακανδάρας,
    • Παγγαίο ΠΓΣ (Μυλωνά) Κούκος 22(2), Γουδούτσης 22, Σιδέρας 18(1), Σιναλούδας 13(1), Τούμπας 13(1), Καφάλης 2
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Τιτάνες Δράμας 105-54 (89 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 32-13, 54-24, 86-36, 105-54
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου) Λαγός 20, Ασημάκης 18(2), Χατζής 17(1), Χατζηστεφάνος 14(3), Καρακώστας 8(1), Γιαβρόπουλος 7(1), Ντίκογλου 7, Γκολογκίνας 4, Ιακωβίδης 4, Δινάκης 3(1), Καλπατζίδης 3(1), Μητρούδης
    • Τιτάνες Δράμας (Κακατσίδης) Τζήκας 13, Μπακκάλης 11, Νέδης 8, Κακατσίδης 5, Κολοβής Κ. 5, Κολοβής Ι. 4, Τοσουνίδης 4, Βιδάκης 3(1), Δημητρίου 3(1), Γιαννόγλου 1, Κούσιας, Σαμλίδης
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Αστέρας Καβάλας 50-66
    • Τα Δεκάλεπτα 15-15, 26-34, 45-45, 50-66
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Λουλούδης 17(3), Δροσινός 10(2), Θεοδωρόπουλος 7(1), Παπαστεργίου 4(1), Δούμας 3(1), Γιοβάνης 2, Δάγκουλας 2, Καλαντίδης 2, Καραμπατζάκης, Κοτόπουλος, Κούρος, Χαβαλές
    • Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης) Μπορμπίδης 16, Παπαζώτος 14(1), Σαμαράς 13(3), Χαριζάνης 13, Αρβανιτάκης 6, Ζωηρός 4
  • ΚΑΟ Δράμας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 87-49
    • Τα Δεκάλεπτα 22-7, 44-21, 76-34, 87-49
    • ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης) Λαζαρίδης 18(1), Θεοδωρίδης 13(3), Χαρισμίδης 10, Γαϊτανίδης 8(2), Μελιάδης 8(2), Πεχλιβάνος 8, Γαϊτανίδης Β. 7(1), Κουταλίδης 6, Γιαννάτος 5, Καρατσομπάνης 4, Πολεμαρχάκης 4, Σαββόγλου 4, Ιωαννίδης 3, Ψάραρς 4, Γρηγορίου 2,
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος) Χαραλαμπίδης 14(2), Παπαδόπουλος7(1), Καμπέρης 2, Μπαζντέκας 2, Αναστασιάδης, Τάσκος, Χριστοφορίδης
  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΟ Ηράκλειας 74-57
    • Τα Δεκάλεπτα 18-10, 41-23, 55-41, 74-57
    • ΑΟ Προσοτσάνης (Ζήσης-Πολυμένης) Νυμφόπουλος 20(4), Καρακασίδης 18(1), Βουβαλίδης 13(1), Πατένταλης 9, Θεοδωρίδης 4, Ντιπ 3, Σταϊκος 3, Μαυρομάτης 2, Οικονόμου 2, Ασλαμαζίδης, Τόσκας
    • ΑΟ Ηράκλειας (Μάντζιος) Κούτλης 12(2), Νιφορίδης 12(1), Κουρτίδης 9, Μπαχαμίδης Ν. 6, Ράμναλης 6, Τοπολίγκας 5, Αποστολάκης 2, Μέσσας 2, Παναγιωτίδης 2, Βαφειάδης, Λαζαρίδης, Μπαχαμίδης Φ.
  • ΑΟ Καβάλα – Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας 77-69

Ρεπό: ΑΕ Δοξάτου Δράμας

 

Επόμενη 5η Αγωνιστική (26-27/10 Οκτωβρίου 2019)

Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΟ Καβάλα
  • Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Αστέρας Καβάλας – ΓΣ Σέρρες 2017
  • Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Σέρρες
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Προσοτσάνης

Ρεπό:  ΚΑΟ Δράμας

 

ΕΦΗΒΩΝ – A’ ΟΜΙΛΟΣ

3η Αγωνιστική

Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019

  • ΑΟ Ηράκλειας-  ΓΣ Σέρρες 2017 63-42
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού 42-48 (111 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 7-11, 14-23,31-37, 42-48
    • ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Σαμαράς) Βασιλείου, Γρηγοριάδης, Καζακίδης, Κοτσαϊδης, Λάτσιος, Μελισσάς, Μουστακλής, Παυλίδης, Τζιλερίδης, Φαρδέλλας, Φραγκάκης
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Δούμας, Επαμεινώνδας, Θεοφανίδης, Καραμπατζάκης, Κοτόπουλος, Πέτρου, Σιάρκος, Σκαρλατόπουλος

 

  • ΑΕ Λευκώνα – ΑΕ Σέρρες 0-20 α.α

Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019

  • 8.30μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Σιδηροκάστρου

Επόμενη 5η Αγωνιστική (26-27/10 Οκτωβρίου 2019)

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σέρρες
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΕ Λευκώνα

 2η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019

  • ΑΕ Σέρρες – ΑΟ Ηράκλειας, ΔΑΚ Κοιλάδας

 

ΠΑΙΔΩΝ – A’ ΟΜΙΛΟΣ

4η Αγωνιστική

Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2019

  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 65-57 (85 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 11-16, 37-27, 53-40, 65-57
    • ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Σαμαράς) Βασιλείου, Γρηγοριάδης, Δεμέλκας, Καζακίδης, Κοτζαϊδης, Λάτσιος, Μελισσάς, Παυλίδης, Στύλλας Τζιλερίδης, Φαρδέλλας, Φραγκάκης,
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Πεχλιβάνος) Ευγενιάδης, Παζιώνης, Ιωαννίδης, Μεταλλίδης, Μπαζντέκας, Τόνιος, Τσίντσιος, Φωτιάδης)

Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019

  • ΑΕ Λευκώνα – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών 31-95 (111 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 6-26, 16-47, 21-73, 31-95
    • ΑΕ Λευκώνα (Κηρύκος-Αθανασίου) Αθανασίου, Γιαλαμάς, Γιάτσος, Καλαϊτζής, Καμπούρης, Καραπέπερας, Λεωνίδης, Μπανάβας, Μουρατίδης, Ράμναλης, Στόϊκος
    • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών (Ρούλης) Αθανασιάδης, Αλεξόγλου, Ανδρικάκης, Αστερίου, Θεοδοσιάης, Κακλίδης, Καπετάκης, Κουδέρης, Μηντσιώκης, Πεσκέλογου, Φραγκούλης, Χατζόπουλος

Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σέρρες 25-60 (81 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 11-18, 17-32, 24-52, 25-60
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Γεωργαντάς) Αρβανιτίδης, Αυλωνίτης, Βαγενάς, Δημητρούδης, Κεραμάρης, Κονσολίδης, Κράσσιος, Μηνούδης-Σίσκου, Παυλίδης, Παύλου, Τριλιράκης, Τσούτσης
    • ΑΕ Σέρρες (Οικονόμου-Σαρρής) Αναστασιάδης, Θεοδωρίδης, Λάτσιος, Μαγγενάκης, Μανδραλής, Μίχος, Πεχλιβανίδης, Ρήγας, Σιάκκας, Σκαπής, Τρυφηνόπουλος, Τσέλλιος
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας 57-67
    • Τα Δεκάλεπτα 11-18, 17-32, 24-52, 57-67
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Γρούνης, Δουκόγλου, Ελέζι, Επαμεινώνδας, Ευφραιμίδης, Θεοδωρίδης, Θεοφανίδης, Κοντός, Κώστογλου, Σκαρλατόπουλος
    • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας (Καλάης) Γεωργιτζίκης, Εξηνταράκης, Ιωάννου, Καραγιάνης, Λάσκα, Μπενγκά Θ. Μπενγκά Λ. Τσινόπουλος, Χούνος

Ρεπό: ΑΟ Ηράκλειας

Επόμενη 5η Αγωνιστική (26-27/10 Οκτωβρίου 2019)

  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΕ Σέρρες – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας – ΑΕ Λευκώνα

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού