ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι αγώνες των σερραϊκών ομάδων Εθνικές κατηγορίες & ΕΚΑΣΑΜΑΘ 18-19/11

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι αγώνες των σερραϊκών ομάδων Εθνικές κατηγορίες & ΕΚΑΣΑΜΑΘ 18-19/11

 A2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος

  • 12μμ. Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας, Γήπεδο “Δ. Κραχτίδης
  • 1μμ. Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 1μμ. Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου, Γήπεδο “Χρ. Χριστοδούλου”
  • 1.30μμ.ΕΟ Σταυρούπολης – Ναύαρχος Βότσης, ΕΑΚ Σταυρούπολης
  • 2μμ.Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός/Αρχέλαος, Γήπεδο Αγιου Θωμά
  • 2μμ. Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Αρης Θεσσαλονίκης, Ιβανώφειο

 

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 10β. 293-207
  2. Απόλλων Καλαμαριάς 9β. 291-220
  3. ΑΕ Πυλαίας 9β. 311-266
  4. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 9β.306-268
  5. Τιτάνες Δράμας 8β. 286-258
  6. Πανσερραϊκός 8β. 256-259
  7. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 7β. 263-250
  8. Ολύμπια Λάρισας 7β. 261-255
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 7β. 274-269
  10. Ναύαρχος Βότσης 6β. 236-308
  11. Ασπίδα Ξάνθης 5 235-330
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 5β 147-276

 

 Β‘ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος  7η Αγωνιστική 

Κυριακή 19/11 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Ανατόλια, ΔΑΚ Μεσσολογγίου
  • Χαλκηδόνα – Μαχητές Δόξα Πεύκων, ΔΑΚ Χαλκηδόνας
  • Στρατώνι – Ερμής Λαγκαδά, Γυμνστήριο Αρναίας
  • Φάρσαλα – Ικαροι Σερρών, ΔΑΚ Φαρσάλων
  • Γέφυρα – Τιτάνες Παλαμά, Γήπεδο Γέφυρας
  • Ευρώπη ’87 – Ασπίδα Ξάνθης, Κλειστό Νέων Μουδανιών
  • Ελίμεια – Ένωση Καβάλας, ΔΑΚ Κοζάνης

Ρεπό: AΟ Αγρινίου

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Ίκαροι Σερρών 11β. 459-415
  2. Χαρίλαος Τρικούπης 11β. 428-385
  3. Ερμής Λαγκαδά 10β. 404-386
  4. Μαχητές Δόξα Πεύκων 10β.426-425
  5. Ανατόλια 9β.465-436
  6. Στρατώνι 9β. 398-399
  7. Φάρσαλα 9β. 421-426
  8. Ένωση Καβάλας 8β. 388-360
  9. Χαλκηδόνα 8β. 416-444
  10. Ασπίδα Ξάνθης 8β. 347-353
  11. Ευρώπη ’87 8β. 342-336
  12. ΑΟ Αγρινίου 8β.390-426
  13. Γέφυρα 6β. 323-337
  14. Ελίμεια 6β. 328-355
  15. Τιτάνες Παλαμά 5β. 331-383

* Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος 6η Αγωνιστική 

Κυριακή 19/11 6μμ.

  • Μαντουλίδης – Κένταυρος Καλλικράτειας, Γυμναστήριο Μαντουλίδη
  • Αίαντας Ευόσμου – ΧΑΝΘ, ΔΑΚ Ευόσμου
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Αστέρας Σίνδου, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Πολύγυρος, ΔΑΚ Ελευθερούπολης
  • Μακεδονικός – ΓΑΣ Κομοτηνής, Γήπεδο Μακεδονικού
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΠΣ Ευκαρπίας, Γήπεδο Νέου Σκοπού
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΜΕΝΤ, ΔΑΚ Καλαμαριάς

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Μακεδονικός 10β. 414-297
  2. ΜΕΝΤ 9β. 402-350
  3. ΧΑΝΘ 9β. 391-327
  4. Πολύγυρος 9β. 414-344
  5. ΓΣ Ελευθερούπολης 9β. 389-346
  6. Απόλλωνας Καλαμαριάς 8β. 371-367
  7. Αστέρας Σίνδου 8β. 375-332
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 8β. 351-347
  9. ΠΣ Ευκαρπίας 7β. 355-366
  10. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 6β. 327-387
  11. Αίαντας Ευόσμου 6β. 315-369
  12. Κένταυρος Καλλικράτειας 6β. 337-383
  13. Μαντουλίδης 5β. 343-403
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 5β. 252-416

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών – 7η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος  

Σάββατο 18/11

  • 3μμ. ΑΟ Σερρών – ΑΟ Προσοτσάνης, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 3μμ. Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας, ΔΑΚ Δράμας
  • 5μμ. Πανσερραϊκός – Μακεδόνες Κρηνίδων, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 5μμ. Παγγαίο ΠΓΣ – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Γεωργιανής
  • 8μμ. ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Απόλλων Δράμας, ΔΑΚ Δράμας

Κυριακή 19/11

  • 5μμ.ΚΑΟ Δράμας – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ, “Γήπεδο Δ. Κραχτίδης”

Πρωτάθλημα Εφήβων 

Α’ Όμιλος- 5η Αγωνιστική

Κυριακή 19/11

  • 3μμ. Πανσερραϊκός – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 5μμ. ΑΕ Σερρών – ΑΟ Σερρών, ΔΑΚ Κοιλάδας

Τετάρτη 22/11

  • 7.30μμ. Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Κοιλάδας

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Σάββατο 18/11

  • 3μμ. Πάνθηρες Καβάλας – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Ποταμουδίων
  • 3μμ. Ασπίδα Ξάνθης 2001 – Τιτάνες Δράμας, Γήπεδο “Χρ. Χριστοδούλου”
  • Ακαδημία Αλεξανδρούπολης – Ένωση Καβάλας Δεν θα διεξαχθεί (αποχώρησε από το Πρωτάθλημα η ομάδα της Αλεξανδρούπολης)

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος – 7η Αγωνιστική

Σάββατο 18/11

  • 6μμ. ΑΕ Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017, ΔΑΚ Κοιλάδας

Κυριακή 19/11

  • 12μμ. ΑΟ Ηράκλειας – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Ηράκλειας
  • 3μμ. Ίκαροι Σερρών – Ακαδημία Λευκώνα, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 3μμ.Ορφέας Νέου Σκοπού – Πανσερραϊκός, Γυμναστήριο Νέου Σκοπού

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση