Ανεξάρτητος-νέα του ν. Σερρών

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι … άρρενες κάνουν “ποδαρικό” το Σάββατο 5/1 – Μετάθεση της Β’Εθνικής λόγω κακοκαιρίας

Λόγω της εορτής των Θεοφανείων η οποία πέφτει την Κυριακή 6/1, αγώνες μπάσκετ θα διεξαχθούν μόνο το Σάββατο 5/1 στις Σέρρες. Μάλιστα ποδαρικό θα κάνουν μόνο οι… άρρενες καθώς τα γυναικεία τμήματα ξεκινούν την αγωνιστική δράση το επόμενο Σαββατοκύριακο.

Λογω κακοκαιρίας μετατίθεται η αγωνιστική της Β’ Εθνικής

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κακοκαιρίας, επικινδυνότητας μετακίνησης και μετά από συμφωνία των σωματείων, οι αγώνες για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αναβάλλεται και αντί 05/01/2019, θα διεξαχθούν την Τετάρτη 9/01/2019 και ώρα 17.00.

Αναλυτικά

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Παναθλητικός Συκεών 16β. 543-413
  2. ΑΕ Πυλαιας 15β. 596-403
  3. ΠΑΣ Γιάννενα 14β. 516-353
  4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 14. 482-377
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 13β. 537-430
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 12β. 449-402
  7. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 12β. 471-459
  8. Ολύμπια Λάρισας 11β. 363-438
  9. Πανσερραϊκός 10β. 403-522
  10. Πιερικός/Αρχέλαος 10β. 439-477
  11. Τιτάνες Δράμας 9β. 370-537
  12. Ολυμπιακός Βόλου 8β. 284-642

Επόμενη 9η Αγωνιστική (12-13/1/19)


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  12η Αγωνιστική Σάββατο 5/1/19  (Τετάρτη 9/1/19) 5μμ.

Βαθμολογία (11 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 21β. 897-764
  2. ΑΟ Αγρινίου 20β. 808-739
  3. ΧΑΝΘ 18β. 785-758
  4. ΓΣ Ελευθερούπολης 18β. 815-738
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 18β. 772-729
  6. Ερμής Λαγκαδά 17β. 781-731
  7. ΓΣ Νίκη Βόλου 17β. 819-829
  8. Φίλιππος Βέροιας 17β. 789-781
  9. ΓΣ Φάρσαλα 16β. 793-809
  10. Φαίακας Κέρκυρας 16β. 764-853
  11. Γέφυρα 16β. 752-793
  12. Έσπερος Λαμίας 15β. 785-831
  13. Ίκαροι Σερρών 15β. 753-768
  14. Χαλκηδόνα 14β. 716-779
  15. Στρατώνι 14β. 756-784
  16. Μακεδονικός 12β. 727-844

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 14η Αγωνιστική (5-6/1/19)

Σάββατο 5/1/19

Κυριακή 6/1/19

Ρεπό: Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

Βαθμολογία (13 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 24β. 956-498
  2. ΓΣ Σέρρες 2017 23β. 863-578
  3. Αστέρας Καβάλας 22β. 902-578
  4. ΚΑΟ Δράμας 20β. 792-682
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 19β. 635-625
  6. Τιτάνες Δράμας 19β. 799-812
  7. ΑΟ Προσοτσάνης 19β. 701-774
  8. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 666-748
  9. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 16β. 514-597
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 15β. 661-803
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 13β. 481-720
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 10β. 500-812
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-240
*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα, ** Παγγαίο ΠΓΣ και Δόξα ΑΓΣ Βώλακα με ματς λιγότερο*** Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

A’  ΌΜΙΛΟΣ

8η Εξ Αναβολής Αγωνιστική Παρασκευή 28/12

10η Αγωνιστική (4-9/1/19)

Τετάρτη 2/1/19

Παρασκευή 4/1/19

Τετάρτη 9/1/19

Βαθμολογία (9 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 18β. 582-363
  2. Πανσερραϊκός 17β. 623-474
  3. **Ορφέας Νέου Σκοπού 15β. 528-517
  4. **ΑΕ Σερρών 14β. 542-511
  5. *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 10β. 384-473
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 9β. 374-623
*  To Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου έχει ένα μηδενισμό**Ορφέας Νέου Σκοπού και ΑΕ Σερρών με ματς περισσότερο

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 14β. 308-212
  2. Ένωση Καβάλας 11β. 238-121
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 11β. 211-198
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 10β. 222-196
  5. Πανσερραϊκός 8β. 187-219
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-120
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-120

Επόμενη 9η Αγωνιστική (19-20/1/19)

Ρεπό: Πανσερραϊκός


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 13η Αγωνιστική (5-6/1/19)

Σάββατο 5/1/19

Τετάρτη 9/1/19

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Βαθμολογία (12 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 21β. 998-486
  2. *Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 20β. 863-444
  3. *Ορφέας Νέου Σκοπού 17β. 629-553
  4. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 663-672
  5. ΑΕ Λευκώνα 15β. 600-632
  6. ΑΕ Σερρών 15β. 595-631
  7. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 14β. 533-899
  8. *ΓΣ Σέρρες 2017 13β. 398- 649
  9. ΓΑΣ Βισάλτης 12β. 456-769
 *Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο, Ορφέας Νέου Σκοπού και ΓΣ Σέρρες 2017 έχουν κάνει το ρεπό τους

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 10β.337-137
  2. Πάνθηρες Καβάλας 8β. 197-217
  3. Ίκαροι Σερρών 6β. 174-197
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 6β. 171-258
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 6β. 151-218

Επόμενη 7η Αγωνιστική (12-13/1/19)

Ρεπό: Τιτάνες Γυναικών Δράμας