ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι Σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 11-12/11

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι Σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 11-12/11

Κυριο χαρακτηριστικό της αγωνιστικής όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν στο ΔΑΚ της Ομόνοιας, καθως στο Κλειστό Γυμναστήριο της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων θα διεξαχθούν αγώνες ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ.

Στις Εθνικές κατηγορίες οι γυναίκες του ΜΓΣ Πανσερραϊκός αγωνίζονται στη Δράμα κόντρα στους Τιτάνες και στόχο η ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής να είναι απλά μια παρένθεση στο εκπληκτικο ξεκίνημα. Οι Ικαροι υποδέχονται στο ΔΑΚ Ομόνοιας την Γέφυρα με στόχο τη διατήρηση τους στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Τέλος ο Ορφέας Νέου Σκοπού θα επιδιώξει να πετύχει την πρώτη του νικη κόντρα στον Κενταυρο Καλλικράτειας για να ξεφύγει από τον πατο του βαθμολογικού πίνακα

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

5η Αγωνιστική (12/11)

  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Ηρακλής Θεσσαλονίκης
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας
  • Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός (12.00μ)
  • Αρης Θεσσαλονίκης – ΕΟ Σταυρούπολης
  • ΑΕ Πυλαίας – Ναύαρχος Βότσης

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 8β. 239-186
  2. Απόλλων Καλαμαριάς 7β. 230-179
  3. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 7β. 241-211
  4. ΑΕ Πυλαίας 7β. 246-220
  5. Πανσερραϊκός 7β. 212-203
  6. Ολύμπια Λάρισας 6β. 220-194
  7. Τιτάνες Δράμας 6β. 230-207
    Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 6β. 206-185
  8. Πιερικός/Αρχέλαος 5β. 200-221
  9. Ναύαρχος Βότσης 5β. 190-243
  10. Ασπίδα Ξάνθης 4 187-256
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 4β 126-222

 

 

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

6η Αγωνιστική (12/11) 17.00

  • ΑΟ Αγρινίου – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Ανατόλια – Χαλκηδόνα
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Στρατώνι
  • Ερμής Λαγκαδά – Φάρσαλα
  • Ικαροι Σερρών – Γέφυρα (ΔΑΚ ΟΜΟΝΟΙΑΣ)
  • Ένωση Καβάλας – Ευρώπη ’87
  • Τιτάνες Παλαμά – Ελίμεια

Ρεπό:Ασπίδα Ξάνθης

 

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

Ίκαροι Σερρών 9β. 389-349

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 9β. 347-323
  2. Ερμής Λαγκαδά 8β. 345-334
  3. Στρατώνι 8β. 339-329
  4. Φάρσαλα 8β. 369-367
  5. Ασπίδα Ξάνθης 8β. 347-353
  6. Μαχητές Δόξα Πεύκων 8β. 356-366
  7. Ανατόλια 7β. 375-371
  8. Ευρώπη ’87 7β. 270-245
  9. Χαλκηδόνα 7β. 351-354
  10. ΑΟ Αγρινίου 7β.328-345
  11. Ένωση Καβάλας 6β. 297-288
  12. Γέφυρα 5β. 257-267
  13. Ελίμεια 4β. 252-284
  14. Τιτάνες Παλαμά 4β. 260-307

* Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ ‘ ΕΘΝΙΚΗ

4ος Όμιλος  Κυριακή 12/11 6μμ.

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Ορφέας Ν.Σκοπού, Γυμ Α. Παύλου
  • ΧΑΝΘ – Μαντουλίδης, Κλειστό “Μίμης Τσίκινας” 7μμ.
  • Αστέρας Σίνδου – Αίαντας Ευόσμου, Γυμναστήριο Σίνδου
  • ΑΟ Πολυγύρου -ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Γήπεδο Πολυγύρου
  • Μακεδονικός – ΓΣ Ελευθερούπολης, Γυμν.Μακεδονικού
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – ΜΕΝΤ, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • ΠΣ Ευκαρπίας – Απόλλων Καλαμαριάς, Γήπεδο Ευκαρπίας

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Μακεδονικός 8β. 333-227
  2. ΓΣ Ελευθερούπολης 8β. 319-265
  3. ΜΕΝΤ 8β.326-273
  4. Πολύγυρος 7β.324-271
  5. ΧΑΝΘ 7β. 310-258
  6. Αστέρας Σίνδου 6β. 303-288
  7. ΓΑΣ Κομοτηνής 6β. 274-273
  8. ΠΣ Ευκαρπίας 6β. 282-283
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 6β. 288-293
  10. Αίαντας Ευόσμου 5β. 271-297
  11. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 5β. 254-297
  12. Μαντουλίδης 4β.274-322
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 4β. 256-325
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 4β.194-335

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών – 6η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος

Σάββατο 11/11

  • 3μμ. ΑΟ Ηράκλειας Σερρών – ΑΕ Δοξάτου , Γυμναστήριο Ηράκλειας
  • 5μμ.Μακεδόνες Κρηνίδων – ΚΑΟ Δράμας, Γήπεδο Αμυγδαλεώνα
  • 6.30μμ. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – Παγγαίο ΠΓΣ, Γυμναστήριο Βώλακα
  • 8μμ. Απόλλων Δράμας – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης

Κυριακή 12/11

  • 5μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΑΟ Σερρών, Γυμν Σιδηροκάστρου
  • 6.30μμ. ΑΟ Προσοτσάνης – Τιτάνες Δράμας, Γήπεδο Προσοτσάνης

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 4η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος

Σάββατο 11/11

  • 6μμ.Oρφέας Ν. Σκοπού – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Νέου Σκοπού
  • 7μμ. Ρούπελ ΑΓΣ – Ίκαροι Σερρών, Γυμν Σιδηροκάστρου
  • ΑΟ Σερρών – Πανσερραϊκός (26/11)

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 6η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος

Σάββατο 11/11

  • 3μμ. ΑΕ Λευκώνα – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Κυριακή 12/11

  • 2.30μμ. Πανσερραϊκός – ΑΟ Ηράκλειας, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 3μμ. Ρούπελ ΑΓΣ – Ίκαροι Σερρών, Γυμναστήριο Σιδηροκάστρου
  • 8μμ.ΓΣ Σέρρες 2017 – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γυμναστηριο Ομόνοιας

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 3η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος Σάββατο11/11

  • 5μμ. Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ίκαροι Σερρών, ΔΑΚ Δράμας
  • 7μμ. Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός, Γυμναστήριο Ποταμουδίων

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας