Ανεξάρτητος-νέα του ν. Σερρών

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι Σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 11-12/11

στην παράταση (63-63)

Κυριο χαρακτηριστικό της αγωνιστικής όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν στο ΔΑΚ της Ομόνοιας, καθως στο Κλειστό Γυμναστήριο της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων θα διεξαχθούν αγώνες ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ.

Στις Εθνικές κατηγορίες οι γυναίκες του ΜΓΣ Πανσερραϊκός αγωνίζονται στη Δράμα κόντρα στους Τιτάνες και στόχο η ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής να είναι απλά μια παρένθεση στο εκπληκτικο ξεκίνημα. Οι Ικαροι υποδέχονται στο ΔΑΚ Ομόνοιας την Γέφυρα με στόχο τη διατήρηση τους στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Τέλος ο Ορφέας Νέου Σκοπού θα επιδιώξει να πετύχει την πρώτη του νικη κόντρα στον Κενταυρο Καλλικράτειας για να ξεφύγει από τον πατο του βαθμολογικού πίνακα

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

5η Αγωνιστική (12/11)

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 8β. 239-186
  2. Απόλλων Καλαμαριάς 7β. 230-179
  3. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 7β. 241-211
  4. ΑΕ Πυλαίας 7β. 246-220
  5. Πανσερραϊκός 7β. 212-203
  6. Ολύμπια Λάρισας 6β. 220-194
  7. Τιτάνες Δράμας 6β. 230-207
    Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 6β. 206-185
  8. Πιερικός/Αρχέλαος 5β. 200-221
  9. Ναύαρχος Βότσης 5β. 190-243
  10. Ασπίδα Ξάνθης 4 187-256
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 4β 126-222

 

 

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

6η Αγωνιστική (12/11) 17.00

Ρεπό:Ασπίδα Ξάνθης

 

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

Ίκαροι Σερρών 9β. 389-349

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 9β. 347-323
  2. Ερμής Λαγκαδά 8β. 345-334
  3. Στρατώνι 8β. 339-329
  4. Φάρσαλα 8β. 369-367
  5. Ασπίδα Ξάνθης 8β. 347-353
  6. Μαχητές Δόξα Πεύκων 8β. 356-366
  7. Ανατόλια 7β. 375-371
  8. Ευρώπη ’87 7β. 270-245
  9. Χαλκηδόνα 7β. 351-354
  10. ΑΟ Αγρινίου 7β.328-345
  11. Ένωση Καβάλας 6β. 297-288
  12. Γέφυρα 5β. 257-267
  13. Ελίμεια 4β. 252-284
  14. Τιτάνες Παλαμά 4β. 260-307

* Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ ‘ ΕΘΝΙΚΗ

4ος Όμιλος  Κυριακή 12/11 6μμ.

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Μακεδονικός 8β. 333-227
  2. ΓΣ Ελευθερούπολης 8β. 319-265
  3. ΜΕΝΤ 8β.326-273
  4. Πολύγυρος 7β.324-271
  5. ΧΑΝΘ 7β. 310-258
  6. Αστέρας Σίνδου 6β. 303-288
  7. ΓΑΣ Κομοτηνής 6β. 274-273
  8. ΠΣ Ευκαρπίας 6β. 282-283
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 6β. 288-293
  10. Αίαντας Ευόσμου 5β. 271-297
  11. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 5β. 254-297
  12. Μαντουλίδης 4β.274-322
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 4β. 256-325
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 4β.194-335

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών – 6η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος

Σάββατο 11/11

Κυριακή 12/11

 

Πρωτάθλημα Εφήβων – 4η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος

Σάββατο 11/11

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

 

Πρωτάθλημα Παίδων – 6η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος

Σάββατο 11/11

Κυριακή 12/11

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων – 3η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος Σάββατο11/11

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας