ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 11/12 Μαρτίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 11/12 Μαρτίου

Α2 Εθνική Γυναικών 19η αγωνιστική

2ος Όμιλος  (12/3)

  • » 12μμ. Ολυμπιακός Βόλου – Ασπίδα Ξάνθης, ΕΑΚ Βόλου
  • » 1:30μμ. Πυλαία – ΠΑΣ Γιάννινα, ΔΑΚ Πυλαίας
  • » 1:30μμ. Σταυρούπολη – Απόλλων Καλαμαριάς, Γήπεδο Σταυρούπολης
  • » 2μμ. ΑΟ Σερρών – Πιερικός Αρχέλαος, ΔΑΚ Κοιλάδας
    • Διαιτητές: Πλατέλα – Παπαδοπούλου
    • Κομισάριος: Γιαβρής
  • » 2μμ. Ολύμπια Λάρισας – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου, Γυμναστήριο Νεάπολης Λάρισας
  • » 2μμ. Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης, Γήπεδο Δράμας “Δημήτρης Κραχτίδης”

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ικαροι και Ορφέας

19η αγωνιστική (Κυριακή 12/3, 18:00):
Μακεδονικός – Αγία Βαρβάρα
Αστέρας – Χαλκηδόνα
ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαντουλίδης
Νεάπολη – Ίκαροι
Ιωνικός – Παναθλητικός
Ορφέας – ΑΕ Κομοτηνής
Νέα Μουδανιά – Ζέφυρος

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα των Σερραϊκών Ομάδων

Σάββατο 11/3/17

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος 18η Αγωνιστική

  • » 5μμ. ΑΟ Σερρών – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • » 5μμ. Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Αθλοπαιδιών Δράμας

 

Πρωτάθλημα Γυναικών Τελική Φάση 1η Αγωνιστική

  • » 3μμ. Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΔΑΚ Κοιλάδας

Οι άλλες αναμετρήσεις της Τελικής Φάσης

  • » Πάνθηρες Καβάλας – Αίαντας Κομοτηνής (12/3)
  • » Αστέρας Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνής (12/3)

Η Βαθμολογία της Τελικής Φάσης

  1. Πανσερραϊκός 8
  2. ΓΑΣ Κομοτηνής 8
  3. Πάνθηρες Καβάλας 6
  4. Αίαντας Κομοτηνής 6
  5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4
  6. *Αστέρας Καβάλας 3

Ο Αστέρας Καβάλας έχει ένα μηδενισμό

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Προημιτελική Φάση

3ος Αγώνας

  • » 2μμ. ΓΣ Ελευθερούπολης – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Ποταμουδίων
  • » ΓΑΣ Κομοτηνής – Ασπίδα Ξάνθης 2001

Στην Ημιτελική Φάση με 2 νίκες, προκρίθηκαν το Ρούπελ Σιδηροκάστρου και ο Αστέρας Καβάλας

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α Α’ Όμιλος 2η Αγωνιστική

  • 2μμ. Πανσερραϊκός – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 3μμ. ΑΟ Ηράκλειας – Ίκαροι2, Γυμναστήριο Ηράκλειας

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β Α’ Όμιλος 2η Αγωνιστική

  • 5μμ. Ίκαροι Σερρών – ΓΑΣ Βισάλτης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 4μμ.Πανσερραϊκός – Ίκαροι Σερρών, Κλειστό Γυμναστήριο Ομόνοιας

Κυριακή 12/3/17

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος 18η Αγωνιστική

  • 5μμ. Απόλλων Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Δράμας “Δημήτρης Κραχτίδης”

Πρωτάθλημα Παίδων Προημιτελική Φάση 2ος Αγώνας

  • » 5:30μμ. Τιτάνες Δράμας – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Αθλοπαιδιών Δράμας
  • » 8:00μμ. ΓΑΣ Βισάλτης – Αστέρας Καβάλας, Γυμναστήριο Νιγρίτας

Οι άλλες δύο αναμετρήσεις της Προημιτελικής Φάσης

  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης
  • Αρίωνας Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής

Οι ομάδες με έντονο χρώμα προηγούνται στη σειρά των αγώνων με 1-0

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β Α’ Όμιλος 2η Αγωνιστικη

  • ΑΕ Σερρών – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Τετάρτη 15/3/17

Κύπελλο Ανδρών Προημιτελική Φάση

  • 6μμ. ΓΣ Ελευθερούπολης – ΑΟ Σερρών, Κλειστό Γυμναστήριο Ελευθερούπολης