ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 13-14/1

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 13-14/1

Δύσκολη αποστολή για τις γυναίκες του ΜΓΣ Πανσερραϊκός καθώς καλούνται να αντιμετωπίσουν την πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα της Α2 ομάδα του Ηρακλή, την οποία σημειωτέον την είχαν κερδίσει στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος.

Οι Ικαροι κάνουν έξοδο στην Κοζάνη όπου θα αντιμετωπίσουν τα Ελείμια και δεν αναμένεται να συναντήσουν ιδιαίτερα προβλήματα.

Στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ δεσπόζει το σερραϊκό ντέρμπι του ΜΓΣ Πανσερραϊκός με τον ΑΟΣ το απόγευμα του Σαββάτου στο ΔΑΚ της Ομόνοιας

 

 A2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος

Η 12η Αγωνιστική (14/1/18)

  •  1μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – Πιερικός/Αρχέλαος,
  • 1.30μμ. AE Πυλαίας – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου,
  • 1.30μμ. Ναύαρχος Βότσης – Απόλλων Καλαμαριάς,
  • 1.30μμ. ΕΟ Σταυρούπολης – Τιτάνες Δράμας, 1.30μμ. Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας
  • 2μμ. Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Πανσερραϊκός, Ιβανλωφειο

 

Η Βαθμολογία σε 11 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 21β.684-548
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 20β. 620-496
  3. AE Πυλαίας 19β 718-579
  4. Πανσερραϊκός 19β. 562-531
  5. Τιτάνες Δράμας 18β. 630-572
  6. Ολύμπια Λάρισας 17β. 584-547
  7. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 17β. 596-545
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 15β. 589-562
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 14β. 525-604
  10. *Ναύαρχος Βότσης 13β. 563-624
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 12β 369-613
  12. Ασπίδα Ξάνθης 11 475-694

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

Το Σάββατο (13/1)  από τις 11πμ. – 2μμ. τα τμήματα Κορασίδων και Παγκορασίδων του ΜΓΣ Πανσερραϊκός θα δώσουν φιλικές αναμετρήσεις με τα αντίστοιχα της Ένωσης Καβάλας στο ΔΑΚ της Κοιλάδας.

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 13η Αγωνιστική (14/1/18) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Χαλκηδόνα,
  • Γέφυρα – ΑΟ Αγρινίου,
  • Ευρώπη ’87 – Φάρσαλα,
  • Ελίμεια – Ίκαροι Σερρών, ΔΑΚ Κοζάνης
  • Τιτάνες Παλαμά – Ερμής Λαγκαδά,
  • Ένωση Καβάλας – Μαχητές Δόξα Πεύκων,
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια,

Ρεπό: Στρατώνι

 

Η Βαθμολογία (12 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 22β. 856-765
  2. Ίκαροι Σερρών 20β. 807-726
  3. Ένωση Καβάλας 19β. 845-742
  4. Ερμής Λαγκαδά 19β. 732-686
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 18β.767-758
  6. Στρατώνι 18β. 800-776
  7. Ανατόλια 17β.852-780
  8. Ευρώπη ’87 17β. 736-720
  9. Φάρσαλα 17β. 776-795
  10. ΑΟ Αγρινίου 16β.721-741
  11. Ασπίδα Ξάνθης 15β. 729-769
  12. Χαλκηδόνα 15β. 802-860
  13. Γέφυρα 15β. 694-737
  14. Ελίμεια 12β. 646-782
  15. Tιτάνες Παλαμά 12β. 729-855

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος

Η 12η Αγωνιστική  (14/1/18) 6μμ.

  • 4μμ. ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνής,
  • 6μμ. Αστέρας Σίνδου – Κένταυρος Καλλικράτειας,
  • 6μμ. Πολύγυρος – ΠΣ Ευκαρπίας,
  • 6μμ. Μακεδονικός – ΜΕΝΤ,
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Απόλλωνας Καλαμαριάς,
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • Αίαντας Εύοσμου – Μαντουλίδης,

 

Η Βαθμολογία σε 11  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 21β. 904-765
  2. Πολύγυρος 20β.895-783
  3. Μακεδονικός 20β. 875-728
  4. ΜΕΝΤ 18β.866-797
  5. Αίαντας Εύοσμου 18β. 792-738
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 18β. 766-740
  7. ΧΑΝΘ 17β. 825-747
  8. Απόλλωνας Καλαμαριάς 17β. 774-782
  9. ΠΣ Ευκαρπίας 16β. 827-796
  10. Μαντουλίδης 15β. 802-820
  11. Αστέρας Σίνδου 14β. 713-759
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 14β. 708-815
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 12β. 702-851
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 11β. 593-921

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών  Α’ Όμιλος

Η 12η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

Σάββατο 13/1/18

  • 5μμ. Πανσερραϊκός – AO Σερρών, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 5μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Προσοτσάνης, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • 5μμ. ΚΑΟ Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • 6μμ. Παγγαίο ΠΓΣ – Τιτάνες Δράμας
  • 6.30μμ. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας, Γυμναστήριο Βώλακα

Κυριακή 14/1/18

  • 3μμ Μακεδόνες Κρηνίδων – Απόλλων Δράμας

 

Η Βαθμολογία σε 11 ματς

  1. Πανσερραϊκός 22β. 900-581
  2. ΚΑΟ Δράμας 21β.846-543
  3. ΑΟ Σερρών 20β. 871-567
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 18β. 693-638
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 778-637
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 17β. 642-630
  7. Απόλλων Δράμας 15β. 631-816
  8. Τιτάνες Δράμας 15β. 638-717
  9. ΑΟ Ηράκλειας 14β. 626-741
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 13β. 656-803
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 11β. 550-767
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 9β. 504-895

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

10η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

Σάββατο 13/1/18

  • 3μμ. Ορφέας Ν.Σκοπού – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Νέου Σκοπού

Κυριακή 14/1/18

  • 5.00μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • 7.00μμ. ΑΟ Σερρών – ΑΕ Σερρών ΔΑΚ Σερρών

 

H Βαθμολογία σε 9 ματς

  1. Πανσερραϊκός 17β. 668-481
  2. Ίκαροι Σερρών 17β. 640-438
  3. ΑΕ Σερρών 13β. 535-494
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β. 526-518
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 12β. 465-578
  6. ΑΟ Σερρών 9β. 348-673

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

αυτό το Σαββατοκύριακο (13-14/1/18)

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 7β 214-176
  2. Πάνθηρες Καβάλας 7β 220-132
  3. Τιτάνες Δράμας 5β 179-198
  4. Ένωση Καβάλας 4β 111-148
  5. Πανσερραϊκός 4β 133-183

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

Η 12η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

Σάββατο 13/1/18

  • 3μμ. Πανσερραϊκός – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 5μμ. ΑΕ Σερρών – Ίκαροι Σερρών, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 7μμ. ΑΕ Λευκώνα – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γυμναστήριο Ομόνοιας

 Κυριακή 14/1/18

  • 5μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟ Ηράκλειας, Γυμναστήριο Ομόνοιας

 

Η Βαθμολογία σε 11 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 22β. 945-311
  2. Ίκαροι Σερρών 20β. 674-436
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 19β. 672-456
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 16β. 504-672
  5. Πανσερραϊκός 16β. 526-705
  6. ΑΟ Ηράκλειας 15β. 526-602
  7. ΑΕ Λευκώνα 12β. 425-659
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 12β. 384-817

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (13-14/1/18)

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Αστέρας Καβάλας 11β. 367-221
  2. Τιτάνες Δράμας 9β. 335-243
  3. Πανσερραϊκός 8β. 247-199
  4. Ίκαροι Σερρών 7β. 163-312
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 4β.111-257