ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα ..παρκέ – Σαββατοκύριακο 18/19 Φεβρουαρίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα ..παρκέ – Σαββατοκύριακο 18/19 Φεβρουαρίου

Γ’ Εθνική Ανδρών 4ος Όμιλος – 16η Αγωνιστική 

17η αγωνιστική (19/2/2017)

  • Μακεδονικός – Ακτή Ζέφυρος
  • Αστέρας Καβάλας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • ΓΑΣ Κομοτηνή – Αγία Βαρβάρα
  • ΣΑΠΚ Νεάπολης – Χαλκηδόνα
  • Παναθλητικός Συκεών – Μαντουλίδης
  • Ιωνικός Ιωνίας – Ίκαροι Σερρών
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Νέα Μουδανιά

Αποτέλεσματα Κυριακή 12/2/17 6μμ

  • Νέα Μουδανιά – Μακεδονικός 66-72
  • Ακτή Ζέφυρος – Αστέρας Καβάλας 91-69
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνή 56-56 κ.α. 63-63 1η παρ. 74-65 Τελικό
  • Αγία Βαρβάρα – ΣΑΠΚ Νεάπολης 57-73
  • Χαλκηδόνα – Παναθλητικός Συκεών 51-83
  • Μαντουλίδης – Ίκαροι Σερρών 72-79
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ιωνικός Ιωνίας 81-72

 

Η κατάταξη (σε 16 αγώνες)

  1. Ίκαροι Σερρών 15-1
  2. Παναθλητικός 13-3
  3. ΑΕ Κομοτηνής 13-3
  4. Χαλκηδόνα 12-4
  5. Ζέφυρος 12-4
  6. ΓΑΣ Κομοτηνή 8-8
  7. Μακεδονικός 9-6
  8. Ορφέας Ν. Σκοπού 8-7
  9. Ιωνικός Ιωνίας 7-9
  10. Αστέρας Καβάλας 5-11
  11. Νεάπολη 4-12
  12. Μαντουλίδης 3-13
  13. Αγία Βαρβάρα 2-14
  14. Νέα Μουδανιά 0-16

 

Α2 Γυναικών

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

  • Σταυρούπολη – Πυλαία 48-53
  • ΑΟ Σερρών – ΠΑΣ Γιάννενα 57-50
    Δεκάλεπτα: 14-4, 25-18, 39-32, 57-50
    Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης
    ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μαραγκού 12 (2), Μπακιρτζίδου Κ. 2, Τόγα 6, Μπακιρτζίδου Μ. 18, Τζιαμπάζη 10 (1), Νασιάκου 2, Λαδοπούλου Κ. 7, Στεφανίδου, Χατζηπαύλου.
    ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ (Σιαμέτης): Σαρηγιαννίδου 14 (2), Γιωτίτσα Ε. 2, Μεντεσίδου 20, Κατσίδου 3(1), Βαλέκα 9, Μπουκουβάλα 2, Γιωτίτσα Δ., Σταματέλλου.
  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 47-62
  • Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης 2001 54-63
  • Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς 58-55
  • Ολυμπιακός Βόλου – Τιτάνες Δράμας 69-44 

Η βαθμολογία (Σε 15 αγώνες):
1. Ολυμπιακός Βόλου 30 (15-0)
2. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 28 (13-2)
3. Απόλλων Καλαμαριάς 27 (12-3)
4. Ολύμπια Λάρισας 25 (10-5)
5. Πυλαία 24 (9-6)
6. Σταυρούπολη 21 (6-9)
7. Πιερικός Αρχέλαος 21 (6-9)
8. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 20 (5-10)
9. Ασπίδα Ξάνθης 2001 20 (5-10)
10. ΠΑΣ Γιάννενα 18 (3-12)
11. Τιτάνες Δράμας 18 (3-12)
12. ΑΟ Σερρών 17 (3-11)

(*)Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα  μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (16η, 19/2)
ΠΑΣ Γιάννενα – Σταυρούπολη
Ηρακλής Θεσσαλονίκης – ΑΟ Σερρών
Ασπίς Ξάνθης 2001 – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου
Απόλλων Καλαμαριάς – Πιερικός Αρχέλαος
ΑΕ Πυλαίας – Ολυμπιακός Βόλου
Τιτάνες Δράμας – Ολύμπια Λάρισας