X

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σ/Κ 2/3 Φλεβάρη

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 12η Αγωνιστική – Κυριακή 3/2/19

  • 12μμ. ΠΑΣ Γιάννενα – Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης
  • 1μμ. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – Πιερικός/Αρχέλαος
  • 1.30μμ. ΑΕ Πυλαιας – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Πυλαίας
  • 2μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – Τιτάνες Δράμας
  • 2μμ. Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Καλαμαριάς
  • 2μμ. Ολύμπια Λάρισας – Παναθλητικός Συκεών

Βαθμολογία (11 Ματς)

  1. Παναθλητικός Συκεών 22β. 788-578
  2. ΑΕ Πυλαιας 20β. 816-607
  3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 19. 654-539
  4. ΠΑΣ Γιάννενα 19β. 697-516
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 17β. 697-579
  6. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 17β. 684-616
  7. Απόλλων Καλαμαριάς 17β. 603-543
  8. Πανσερραϊκός 15β. 603-661
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 14β. 592-663
  10. Ολύμπια Λάρισας 14β. 491-609
  11. Τιτάνες Δράμας 13β. 527-746
  12. Ολυμπιακός Βόλου 11β. 395-890

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 16η Αγωνιστική – Κυριακή 3/2 5μμ.

  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Γέφυρα
  • ΣΑΑΚ Ανατόλια – Φίλιππος Βέροιας
  • Ίκαροι Σερρών – ΧΑΝΘ, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Ερμής Λαγκαδά – ΑΟ Αγρινίου
  • Φαίακας Κέρκυρας – Μακεδονικός
  • Χαλκηδόνα – ΓΣ Φάρσαλα
  • Έσπερος Λαμίας – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  • Στρατώνι – ΓΣ Νίκη Βόλου

Βαθμολογία (15 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 29β. 1227-1059
  2. ΑΟ Αγρινίου 27β. 1105-1014
  3. ΓΣ Ελευθερούπολης 25β. 1102-996
  4. Φίλιππος Βέροιας 24β. 1048-1043
  5. Ερμής Λαγκαδά 23β. 1048-1006
  6. ΧΑΝΘ 23β. 1063-1044
  7. ΓΣ Νίκη Βόλου 22β. 1088-1109
  8. Μαχητές Δόξα Πεύκων 22β. 1027-1008
  9. Έσπερος Λαμίας 22β. 1048-1082
  10. Γέφυρα 22β. 1021-1069
  11. Φαίακας Κέρκυρας 21β. 1024-1114
  12. ΓΣ Φάρσαλα 21β. 1083-1117
  13. Χαλκηδόνα 21β. 988-1021
  14. Στρατώνι 20β. 1025-1052
  15. Ίκαροι Σερρών 20β. 1011-1037
  16. Μακεδονικός 18β. 965-1102

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 18η Αγωνιστική (2-3/2/19

Σάββατο 2/3/19

  • 5μμ. Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Γεωργιανής
  • 6μμ. ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΓΣ Σέρρες 2017, ΔΗΓΑ Δράμας
  • 6.30μμ. Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – ΚΑΟ Δράμας, Γήπεδο Βώλακα
  • 8μμ. Τιτάνες Δράμας – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΗΓΑ Δράμας
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 0-20 α.α

Κυριακή 3/2/19

  • 6μμ ΑΟ Προσοτσάνης – Αστέρας Καβάλας, Γηπεδο Προσοτσάνης

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Βαθμολογία (17 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 31β. 1250-721
  2. ΓΣ Σέρρες 2017 30β. 1068-739
  3. *Αστέρας Καβάλας 28β. 1166-736
  4. **ΚΑΟ Δράμας 26β. 960-803
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 26β. 858-783
  6. Τιτάνες Δράμας 25β. 1103-1102
  7. *ΑΟ Προσοτσάνης 25β. 887-945
  8. *ΑΟ Ηράκλειας 20β. 818-987
  9. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 20β. 924-1095
  10. **Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 20β. 692-793
  11. **Παγγαίο ΠΓΣ 18β. 683-951
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 16β. 722-1135
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-320
Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα / *Αστέρας Καβάλας, ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΟ Ηράκλειας  και Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου πραγματοποίησαν το ρεπό τους / **Παγγαίο ΠΓΣ και ΚΑΟ Δράμας με ένα ματς λιγότερο / ***Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Β’ Φάση –   Προημιτελικά

Αναλυτικά τα ζευγάρια της Προημιτελικής Φάσης που αρχίζουν στις 2/2/19 και ολοκληρώνονται ένα μήνα αργότερα.

Σάββατο 2/3/19

  • 2μμ. Ένωση Καβάλας –Ίκαροι Σερρών, ΔΑΚ Καβάλας
  • 3μμ. Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Ολυμπιάδας, Γήπεδο Ευμοίρου

Κυριακή 3/2/19

  • 5μμ. Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας, Γήπεδο Ομόνοιας
  • 6μμ. ΓΑΣ Κομοτηνής – Αρίωνας Ξάνθης, ΔΑΚ Κομοτηνής

Η σειρά των αναμετρήσεων αρχίζει στις 2/2/19, το 2ο ματς θα διεξαχθεί στις 16/2 και το 3ο (αν χρειαστεί) στις 2/3/19

Οι ομάδες που θα κάνουν 2 νίκες σε μαξιμουμ τριών αναμετρήσεων, προκρίνονται στα Ημιτελικά της Διοργάνωσης

Ο Πανσερραϊκός έχει πλεονέκτημα έδρας κόντρα στους Τιτάνες Δράμας, ενώ οι Ίκαροι Σερρών έχουν μειονέκτημα έδρας κόντρα στην Ένωση Καβάλας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

10η Αγωνιστική (2-3/2/19)

Σάββατο 2/3/19

  • 7μμ. Ένωση Καβάλας – Αστέρας Καβάλας, ΔΑΚ Ποταμουδίων
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ίκαροι Σερρών 20-0 α.α
  • Πανσερραϊκός – ΓΑΣ Κομοτηνής 20-0 α.α

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Βαθμολογία (9 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 16β. 402-252
  2. Ένωση Καβάλας 15β. 309-134
  3. Ασπίδα Ξάνθης 2001 12β. 242-196
  4. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 12β. 251-292
  5. Πανσερραϊκός 9β. 200-270
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-140
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-140

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 2/2/19

17η Αγωνιστική Εξ Αναβολής Αγωνιστική

  • 5μμ. ΓΑΣ Βισάλτης – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Νιγρίτας

18η Αγωνιστική (2-3/2/19)

Κυριακή 3/2

  • 1.30μμ. ΑΕ Λευκώνα – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 7μμ. Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Σερρών, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 7μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – ΓΑΣ Βισάλτης, Γήπεδο Ομόνοιας
  • ΑΟ Ηράκλειας – Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο

Ρεπό: Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

Βαθμολογία (17 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 29β. 1299-648
  2. Ίκαροι Σερρών 29β. 1280-689
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 26β. 919-774
  4. *ΑΟ Ηράκλειας 23β. 913-913
  5. ΑΕ Λευκώνα 21β. 789-911
  6. ΑΕ Σερρών 20β. 745-744
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 18β. 552- 947
  8. *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 17β. 664-1140
  9. **ΓΑΣ Βισάλτης 15β. 571-966
* Το Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου ΔΕΝ έχει κάνει το ρεπό του / **Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και ΓΑΣ Βισάλτης με ματς λιγότερο

17η Αγωνιστική (30/1/19)

  • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο – 96-34
    • Τα Δεκάλεπτα: 22-7, 52-12, 76-21, 96-34
    • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο (Μάρκου-Μπότσιος) Δάρατζης, Δρουμαλιάς, Ιωαννίδης, Καντάς, Κολοβής Λάτσιος, Μελαδιανός, Ξακουστός, Παυλίδης Ράγιας
    • ΑΕ Λευκώνα (Οικονόμου) Δουλγερίδης, Ευθυμίου, Ιωσηφίδης, Καμπούρης, Κουδούνης, Κούκος, Πάγκος, Παπαευστρατίου, Παυλίδης Α. Παυλίδης Θ. Τοπτσής, Ψιλόπουλος
  • ΑΕ Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017 49-30
    • Τα Δεκάλεπτα: 18-6, 26-11, 34-21, 49-30
    • ΑΕ Σερρών (Χρυσανθίδης) Δεμέλκας, Γρηγοριάδης, Δούκας, Καζακίδης, Κουκάκης, Μελλισάς, Μίχος, Στύλλας, Τσέλλιος, Τσομπανάκης, Φαρδέλλας, Χατζηδήμος
    • ΓΣ Σέρρες (Γεωργαντάς) Αποστολίδης, Αρβανιτίδης, Βαγενάς, Καλπατζίδης, Καλόπουλος, Κωστόπουλος, Λιλλής, Μπεριντζής, Πανταζής, Τζώτζος, Τύλλιος, Χορταράς
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ίκαροι Σερρών 47-48
    • Τα Δεκάλεπτα: 10-16, 22-27, 36-40, 47-48
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Αχτσής, Γεωργόπουλος, Δουκόγλου, Δούμας, Επαμεινώνδας,Θεοφανίδης, Καραμβαλάσης, Κοτόπουλος, Πέτρου, Σιάρκος, Σκαρλατόπουλος, Τσαμανδάνης
    • Ίκαροι Σερρών (Ρούλης) Ρούλης) Αναγνωστόπουλος, Ανδρικάκης, Δόξας, Θεοδοσιάδης, Κιουπής,Κωφοτόλης, Ντώνας, Παντολέων, Παπαχρήστου, Ποργιόπουλος, Σερέκης, Σταμπουλής,
  • ΓΑΣ Βισάλτης – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Μετατέθηκε για 2/2 στις 5μμ.)

Ρεπό: ΑΟ Ηράκλειας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση το Σ/Κ 2/3 Φλεβάρη

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 14β.451-193
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 10β. 257-304
  3. Πάνθηρες Καβάλας 9β. 223-272
  4. Ίκαροι Σερρών 8β. 222-296
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 7β. 179-264

Επόμενη 9η Αγωνιστική (9-10/2/19)

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Πάνθηρες Καβάλας
  • Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Γυναικών Δράμας

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

Κατηγορίες Αθλητικά Μπάσκετ
ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα

X

Προστασία προσωπικών δεδομένων

Συλλέγουμε και επεξεργαζόμαστε τα προσωπικά σας δεδομένα, μόνο για στατιστικούς λόγους. Δεν πρόκειται ποτέ να πουλήσουμε, να ενοικιάσουμε, να διανείμουμε, ή να δημοσιοποιήσουμε με οποιονδήποτε τρόπο, τα προσωπικά σας δεδομένα.

Περισσότερες πληροφορίες... Πατήστε εδώ
Προστασία Απορρήτου