X

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 10-11/11

20o ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΟΣΕΚΑ

1η Φάση (10-11/11)

Σάββατο 10/11

  • 1.00μμ. Πανσερραϊκός – Αστέρας Τρικάλων, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Μαρούσι – Άτλας
  • Ήφαιστος – Δωδεκάνησος
  • ΠΑΣΚΑ – Ίρις Καβάλας
  • Μέγας Αλέξανδρος – Ηρόδικος
  • Αετοί Κρήτης – Ηράκλειο

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 3η Αγωνιστική Κυριακή (11/11/)

  • 12μμ.Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαιας
  • 12μμ. Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας
  • 12μμ. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης – Πιερικός/Αρχέλαος
  • 12μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – Ολυμπιακός Βόλου
  • 1.00μμ. Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Γιάννενα, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 1.30μμ. Παναθλητικός Συκεών – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Βαθμολογία (2 Ματς)

  1. ΑΕ Πυλαιας 4β. 159-83
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 4β. 145-87
  3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 4β. 123-102
  4. Απόλλων Καλαμαριάς 3β. 123-101
  5. Παναθλητικός Συκεών 3β. 112-82
  6. ΠΑΣ Γιάννενα 3β. 114-105
  7. Τιτάνες Δράμας 3β. 96-131
  8. Ολύμπια Λάρισας 3β. 91-108
  9. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 2β. 101-121
  10. Πιερικός/Αρχέλαος 2β. 103-135
  11. Πανσερραϊκός 2β. 96-145
  12. Ολυμπιακός Βόλου 2β. 83-146

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

5η Αγωνιστική Κυριακή (11/11) 5μμ.

  • ΧΑΝΘ – Χαλκηδόνα
  • Γέφυρα – Έσπερος Λαμίας
  • Φίλιππος Βέροιας – Στρατώνι
  • ΑΟ Αγρινίου – Φαίακας Κέρκυρας
  • ΓΣ Φάρσαλα – Μακεδονικός
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΓΣ Νίκη Βόλου
  • Ίκαροι Σερρών – ΣΑΑΚ Ανατόλια, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Ερμής Λαγκαδά

Βαθμολογία (4 ματς)

  1. Μαχητές Δόξα Πεύκων 8β. 299-238
  2. ΣΑΑΚ Ανατόλια 7β.326-285
  3. ΓΣ Νίκη Βόλου 7β. 317-275
  4. Ίκαροι Σερρών 7β. 299-294
  5. ΑΟ Αγρινίου 7β. 288-271
  6. ΓΣ Φάρσαλα 7β. 294-303
  7. Έσπερος Λαμίας 6β. 293-291
  8. Φαίακας Κέρκυρας 6β. 290-300
  9. Ερμής Λαγκαδά 6β. 285-276
  10. ΧΑΝΘ 6β. 277-288
  11. ΓΣ Ελευθερούπολης 5β. 287-289
  12. Χαλκηδόνα 5β. 268-278
  13. Στρατώνι 5β. 274-294
  14. Φίλιππος Βέροιας 5β. 283-306
  15. Γέφυρα 5β. 265-298
  16. Μακεδονικός 4β. 257-316

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 7η Αγωνιστική (10-11/11)

Σάββατο 10/11

  • 5μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα, Γήπεδο Ομόνοιας
  • 5μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Τιτάνες Δράμας, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • 5μμ. ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας, Γήπεδο Ηράκλειας
  • 6μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – ΚΑΟ Δράμας, Γήπεδο Νέου Σκοπού

Κυριακή 11/11

  • 6μμ. Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Ποταμουδίων
  • 6.30μμ. ΑΟ Προσοτσάνης – Παγγαίο ΠΓΣ, Γήπεδο Προσοτσάνης

Ρεπό: Μακεδόνες Κρηνίδων

Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. ΚΑΟ Δράμας 11β. 405-298
  2. ΓΣ Σέρρες 2017 11β. 349-206
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 11β 342-299
  4. Αστέρας Καβάλας 10β. 436-252
  5. Πανσερραϊκός 10β. 412-219
  6. Τιτάνες Δράμας 8β. 413-461
  7. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 7β. 333-412
  8. ΑΟ Ηράκλειας 7β. 230-285
  9. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 7β. 207-225
  10. ΑΟ Προσοτσάνης 6β. 240-324
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 6β. 210-320
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 5β. 266-416
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-120
  • *Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα
  • ** Αστέρας Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΑΟ Ηράκλειας, Παγγαίο ΠΓΣ, ΑΟ Προσοτσάνης και Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου  έχουν κάνει το ρεπό τους
  • ***Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 5η Αγωνιστική (10-11/11)

Σάββατο 10/11

  • 3μμ. Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Κοιλάδας

Κυριακή 11/11

  • 3μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Ομόνοιας
  • 7μμ. ΑΕ Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Κοιλάδας

Βαθμολογία (4 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 8β. 280-196
  2. Ίκαροι Σερρών 8β. 277-157
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 6β. 208-205
  4. ΑΕ Σερρών 5β. 208-221
  5. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 5β. 190-232
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 4β. 134-286

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

5η Αγωνιστική (10-11/11)

Σάββατο 10/11

  • 2μμ. Ασπίδα Ξάνθης – Ένωση Καβάλας

Κυριακή 11/11

  • Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός 0-20 α.α
  • Αστέρας Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνής 20-α.α

Ρεπό: Τιτάνες Γυναικών Δράμας

Βαθμολογία (4 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 8β. 212-171
  2. Ένωση Καβάλας 7β. 155-82
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 6β. 107-106
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 5β. 109-81
  5. Πανσερραϊκός 4β. 99-122
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-60
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-80

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 6η Αγωνιστική (10-11/11)

Παρασκευή 9/11

  • 5.30μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Ομόνοιας

Σάββατο 10/11

  • 3μμ. ΓΑΣ Βισάλτης – ΑΕ Σερρών, Γήπεδο Νιγρίτας

Κυριακή 11/11

  • 7μμ. Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Ομόνοιας

Τετάρτη 14/11

  • 7μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γήπεδο Σιδηροκάστρου

Ρεπό: ΑΕ Λευκώνα

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. ΑΟ Ηράκλειας 9β. 323-253
  2. Ίκαροι Σερρών 8β. 402-121
  3. ΑΕ Λευκώνα 8β. 285-254
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 7β. 254-223
  5. Πανσερραϊκός 6β. 238-113
  6. ΓΑΣ Βισάλτης 6β. 172-357
  7. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 5β. 176-325
  8. ΑΕ Σερρών 5β. 169-256
  9. ΓΣ Σέρρες 2017 5β. 151-266
  • Ίκαροι Σερρών, Πανσερραϊκός Ορφέας Νέου Σκοπού, ΑΕ Σερρών  και ΓΣ Σέρρες 2017 έχουν κάνει το ρεπό τους

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Επόμενη 4η Αγωνιστική (17-18/11)

  • Πάνθηρες Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ίκαροι Σερρών

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

Βαθμολογία (2 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 6β.218-84
  2. Πάνθηρες Καβάλας 3β. 69-94
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 3β. 69-75
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 3β. 94-160
  5. Ίκαροι Σερρών 3β. 87-121
ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα