ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 21/22-4

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ το Σαββατοκύριακο 21/22-4

A2 Εθνική Γυναικών

2oς Όμιλος  22η Τελευταία Αγωνιστική (22/4/18) 2μμ

  • Πιερικός/Αρχέλαος – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 
  •  Ασπίδα Ξάνθης – AE Πυλαίας
  •  Απόλλων Καλαμαριάς – Άρης Θεσσαλονίκης
  •  Τιτάνες Δράμας – Ναύαρχος Βότσης
  •  2μμ Πανσερραϊκός – ΕΟ Σταυρούπολης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  •  Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης

Η Βαθμολογία σε 21 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 41β. 1355-988
  2. AE Πυλαίας 37β. 1367-1078
  3. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 35β  11771035
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 34β. 11441034
  5. Απόλλων Καλαμαριάς 32β. 11451039
  6. Ολύμπια Λάρισας 32β. 1146-1099
  7. Τιτάνες Δράμας 32β. 1152-1126
  8. Πανσερραϊκός 32β. 1069-1131
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 27β. 1096-1235
  10. *Ναύαρχος Βότσης 27β. 1091-1203
  11. Ασπίδα Ξάνθης 24β. 937-1234
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 23β. 737-1200

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ 

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 26η Αγωνιστική (21-22/4/18)

  • Φάρσαλα – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Στρατώνι – Χαλκηδόνα
  • Ασπίδα Ξάνθης – Γέφυρα
  • Ερμής Λαγκαδά – Ευρώπη ’87
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ελίμεια
  • Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά
  • ΑΟ Αγρινίου – Ένωση Καβάλας

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

 

Η Βαθμολογία (25 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 43β. 1732-1521
  2. Ένωση Καβάλας 42β.1791-1563
  3. Ίκαροι Σερρών 41β. 1691-1529
  4. Ευρώπη ’87 40β. 1583-1405
  5. Στρατώνι 38β. 1620-1576
  6. Ανατόλια 38β. 1762-1606
  7. ΑΟ Αγρινίου 36β. 1531-1483
  8. Ερμής Λαγκαδά 35β. 1553-1538
  9. Φάρσαλα 35β. 1702-1751
  10. Μαχητές Δόξα Πεύκων 33β. 1575-1610
  11. Γέφυρα 31β. 1441-1603
  12. Χαλκηδόνα 31β. 1566-1708
  13. Ασπίδα Ξάνθης 30β. 1517-1608
  14. Ελίμεια 28β. 1443-1672
  15. Τιτάνες Παλαμά 24β. 1551-1880

 

 Γ’ Εθνική Ανδρών

Η 22η Αγωνιστική (22/4/18)

  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Κένταυρος Καλλικράτειας
  •  Μακεδονικός – ΧΑΝΘ
  • Πολύγυρος – Αστέρας Σίνδου
  • Ορφέας Νέου ΣκοπούΓΑΣ Κομοτηνής
  •  ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΠΣ Ευκαρπίας
  •  Αίαντας Εύοσμου – ΜΕΝΤ
  •  Μαντουλίδης – Απόλλωνας Καλαμαριάς

 

Η Βαθμολογία σε 21 ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 40β. 1758-1422
  2. Μακεδονικός 38β. 1629-1414
  3. Πολύγυρος 36β. 1708-1533
  4. ΜΕΝΤ 35β. 1663-1533
  5. ΧΑΝΘ 34β. 1574-1388
  6. Αίαντας Εύοσμου 33β. 1534-1400
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 33β. 1661-1543
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 32β. 1492-1467
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 32β. 1503-1525
  10. Μαντουλίδης 30β. 1497-1502
  11. Αστέρας Σίνδου 28β. 1386-1482
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 25β. 1358-1571
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 24β. 1321-1576
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 21β. 1077-1805

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος

Η 21η Αγωνιστική (21-22/4/18)

Σάββατο 21 Απριλίου

  • 4μμ. ΑΟ Σερρών – ΑΕ Δοξάτου Δράμας, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  •  5μμ. ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης
  • 5μμ.  Παγγαίο ΠΓΣ – Απόλλων Δράμας
  • 5μμ.Μακεδόνες Κρηνίδων – ΑΟ Προσοτσάνης
  • 6μμ. Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 6.30μμ. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Βώλακα

Η Βαθμολογία σε 20 ματς

  1. ΚΑΟ Δράμας 39β. 1571-1018
  2. Πανσερραϊκός 3. 1678-1099
  3. ΑΟ Σερρών 37β. 1613-1024
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 32β. 1220-1215
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 32β. 1370-1150
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 30β. 1168-1220
  7. Τιτάνες Δράμας 28β. 1208-1259
  8. ΑΟ Ηράκλειας 26β. 1095-1291
  9. Απόλλων Δράμας 26β. 1162 -1457
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 24β. 1023-1378
  11. Μακεδόνες Κρηνίδων 23β. 1191-1453
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 19β. 936-1592

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

21o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΣΕΚΑ

Η 9η Αγωνιστική (21-22/4/18)

Κυριακή 22 Απριλίου

  • Αργοναύτες Βόλου – Ηρόδικος Κομοτηνής
  •  8.30μμ Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γήπεδο Κορδελιού
  •  Άρης Θεσσαλονίκης – Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας»

 Ρεπό: Ίρις Καβάλας

Η Βαθμολογία (σε 8 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 13β. 377-252
  2. Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας 12β. 385-177
  3. Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» 12β. 353-294
  4. Ίρις Καβάλας 9β. 356-254
  5. Αργοναύτες Βόλου 8β. 269322
  6. Ηρόδικος Κομοτηνής 8β. 197-355
  7. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 7β. 158-441

Ίρις Καβάλας και Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας με ματς λιγότερο