ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ των γυμναστηρίων το Σαββατοκύριακο 9-10/12

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ των γυμναστηρίων το Σαββατοκύριακο 9-10/12

A2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος 9η Αγνωστική (10/12)

  • 12μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – Πανσερραϊκός, Αλεξάνδρειο
  • 1.30μμ. ΑΕ Πυλαίας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης, ΔΑΚ Πυλαίας
  • 1.30μμ. Ναύαρχος Βότσης – Ολύμπια Λάρισας, 1ο Γήπεδο Πυλαίας
  • 1.30μμ. ΕΟ Σταυρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης , ΔΑΚ Σταυρούπολης
  • 2μμ. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Τιτάνες Δράμας, Γυμναστήριο Νέου Ρυσσίου
  • 2μμ. Πιερικός/Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς, Γήπεδο Νέου Σιδηροδρομικού Σταθμού

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 15β.498-397
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 15β. 461-355
  3. Τιτάνες Δράμας 14β. 470-388
  4. ΑΕ Πυλαίας 14β. 508-435
  5. Πανσερραϊκός 14β. 420-398
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 12β. 455-402
  7. Ολύμπια Λάρισας 12β. 426-397
  8. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 11β. 424-399
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 10β.386-449
  10. *Ναύαρχος Βότσης 9β. 393-454
  11. Ασπίδα Ξάνθης 8 360-505
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 8β 254-476

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

 

Β’ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος  10η Αγωνιστική (10/12) 5μμ.

  • Φάρσαλα – Χαλκηδόνα, Γήπεδο Φαρσάλων
  • Ίκαροι Σερρών – Χαρίλαος Τρικούπης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Στρατώνι – Γέφυρα, Γυμναστήριο Αρναίας
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ευρώπη ’87, Γήπεδο Πεύκων
  • Ανατόλια – Ελίμεια, Γυμναστήριο Ανατόλια
  • ΑΟ Αγρινίου – Τιτάνες Παλαμά, ΔΑΚ Αγρινίου
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ένωση Καβάλας, Γήπεδο Χρ. Χριστοδούλου

Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά

Η Βαθμολογία (9 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 17β. 634-563
  2. Ίκαροι Σερρών 16β. 666-609
  3. Ερμής Λαγκαδά 15β. 597-577
  4. Φάρσαλα 14β. 647-648
  5. Ένωση Καβάλας 14β. 624-533
  6. Ευρώπη ’87 14β. 561-523
  7. Μαχητές Δόξα Πεύκων 12β.551-564
  8. Στρατώνι 13β. 591-586
  9. Χαλκηδόνα 12β. 605 -649
  10. Ασπίδα Ξάνθης 12β. 537-546
  11. Ανατόλια 11β.595-580
  12. ΑΟ Αγρινίου 11β.503-544
  13. Τιτάνες Παλαμά 10β. 523-612
  14. Γέφυρα 10β. 514-548
  15. Ελίμεια 9β. 484-547

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος 9η Αγωνιστική (10/12)

  • 5μμ. ΠΣ Ευκαρπίας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Γήπεδο Ευκρπίας
  • 5μμ. ΜΕΝΤ – Αίαντας Εύοσμου, Γήπεδο ΜΕΝΤ
  • 6μμ. Κένταυρος Καλλικράτειας – ΓΣ Ελευθερούπολης, Γήπεδο αγ. Παύλου
  • 6μμ. Αστέρας Σίνδου – Πολύγυρος, Γήπεδο Σίνδου
  • 6μμ. ΓΑΣ Κομοτηνής – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • 6μμ. Απόλλωνας Καλαμαριάς – Μαντουλίδης, ΔΑΚ Καλαμαριάς
  • 7μμ. ΧΑΝΘ – Μακεδονικός, Γήπεδο Μίμης Τσίκινας

 

Η Βαθμολογία σε 8  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 15β. 623-548
  2. Πολύγυρος 14β.661-580
  3. Μακεδονικός 14β. 649-534
  4. ΜΕΝΤ 14β. 633-561
  5. ΧΑΝΘ 13β. 604-549
  6. Απόλλωνας Καλαμαριάς 13β. 567-556
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 12β. 607-565
  8. Αίαντας Εύοσμου 12β. 547-556
  9. ΓΑΣ Κομοτηνής 12β. 547-560
  10. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 11β. 500-573
  11. Αστέρας Σίνδου 11β. 551-534
  12. Μαντουλίδης 10β. 553-621
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 9β. 504-587
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 8β. 436-662

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος – 10η Αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

  • 3μμ. ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΑΟ Σερρών, ΔΑΚ Δράμας
  • 5μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ, Γυμναστήριο Σιδηροκάστρου
  • 5μμ. ΑΟ Ηράκλειας – ΚΑΟ Δράμας, Γυμναστήριο Ηράκλειας
  • 8μμ. Απόλλων Δράμας – Παγγαίο ΠΓΣ, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

  • 5μμ. Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Δράμας
  • 6.30μμ. ΑΟ Προσοτσάνης – Μακεδόνες Κρηνίδων, Γυμναστήριο Προσοτσάνης

 

Η Βαθμολογία σε 9 ματς

  1. Πανσερραϊκός 18β. 719-454
  2. ΚΑΟ Δράμας 17β.665-444
  3. ΑΟ Σερρών 16β. 695-486
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 14β. 626-525
  5. Απόλλων Δράμας 13β. 526-636
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 13β. 516-531
  7. Παγγαίο ΠΓΣ 14β.532-533
  8. Τιτάνες Δράμας 11β. 477-489
  9. Μακεδόνες Κρηνίδων 11β. 550-677
  10. ΑΟ Ηράκλειας 11β. 513-595
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 8β. 413-540
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 7β. 423- 745

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος 7η Αγωνιστική

Σαββάτο 9 Δεκεμβρίου

  • 2μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Πανσερραϊκός, Γυμναστήριο Νέου Σκοπού
  • 5μμ. AE Σερρών – Ίκαροι Σερρών, Γυμναστήριο Ομονοιας

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

  • 3μμ. ΑΟ Σερρών – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου – 6η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

  • 4μ.45μμ.Πανσερραϊκός – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Ομόνοιας 
  • 7.30μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γυμναστήριο Σιδηροκάστρου

 

H Βαθμολογία σε 6 ματς

  • Ίκαροι Σερρών 11β. 410-267
  • Πανσερραϊκός 10β. 379-266
  • Ορφέας Νέου Σκοπού 8β. 301-268
  • ΑΕ Σερρών 7β. 288-263
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 6β. 257–326
  • ΑΟ Σερρών 6β. 208–453

*Ίκαροι Σερρών και ΑΟ Σερρών με ματς περισσότερο

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων Τελική Φάση

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση

Η Επόμενη Αγωνιστική (16-17/12)

  • Πανσερραϊκός – Ένωση Καβάλας
  • Τιτάνες Δράμας – Πάνθηρες Καβάλας
  • Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης 2001

 Η Βαθμολογία σε 3 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 5β 168-131
  2. Πάνθηρες Καβάλας 4β 121-49
  3. Πανσερραϊκός 4β 113-183
  4. Τιτάνες Δράμας 3β 94-87
  5. Ένωση Καβάλας 2β 54-100

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος  Η 9η Αγωνιστική

Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου

  • 6μμ.Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

  • 3μμ. ΑΟ Ηράκλειας – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γυμναστήριο Ηράκλειας
  • 3μμ.Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Σιδηροκάστρου

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου

  • 5μμ. Πανσερραϊκός – ΑΕ Λευκώνα, Γυμναστήριο Ομόνοιας

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος  Η 5η Αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου

  • 6μμ. Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης
  • 8μμ.Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Αστέρας Καβάλας, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Αστέρας Καβάλας 6β. 208 -122
  2. Πανσερραϊκός 5β. 159-109
  3. Τιτάνες Δράμας 5β. 211-150
  4. Ίκαροι Σερρών 5β. 116-207
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 3β.93-199