ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ των κλειστών γυμναστηρίων το Σαββατοκύριακο 3/4 Φεβρουαρίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ των κλειστών γυμναστηρίων το Σαββατοκύριακο 3/4 Φεβρουαρίου

Στην Πυλαία αγωνίζεται η γυναικεία ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός, σε ένα δύσκολο αγωνιστικά παιχνίδι, με τις αντιπάλους να διεκδικούν την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία. Τα κορίτσια του Κώστα Δώδου θα προσπαθήσουν για το καλύτερο, ενώ ο προπονητής θα έχει την ευκαιρία για ακόμη μια φορά να δώσει χρόνο και εμπειρίες στις νέες παίκτριες.

“Πονηρή” έξοδο στην Ξάνθη κάνουν οι Ικαροι, όπου θα αντιμετωπίσουν την αξιόλογη ομάδα της Ασπίδας, σε ένα παιχνίδι που φαινομενικά φαίνεται εύκολο, άλλα ο έμπειρος Στέργιος Ποργιόπουλος “κρατά μικρό καλάθι” και θέλει η ήττα από την Καβάλα να αποτελέσει μια σύντομη παρένθεση στην προέλαση των “κυανοκίτρινων”.

Ο Ορφέας Ν.Σκοπού έχοντας πλέον ουσιαστικά υποβιβαστεί, ταξιδεύει στον γειτονικό Πολύγυρο όπου θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Χαλκιδικής η οποία κυνηγά την άνοδο.

Στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ οι ομάδες των ανδρών έχουν ρεπό, αντίστοιχα οι εφηβικές ομάδες του ΜΓΣ Πανσερραϊκός και των Ικάρων (την Τετάρτη 7/2) δίνουν τα δεύτερα παιχνίδια τους στο δρόμο για τον επόμενο γύρο του πρωταθλήματος.

A2 Εθνική Γυναικών

15η Αγωνιστική (4/2/18)

  • 12.00μ. Τιτάνες Δράμας – Ολύμπια Λάρισας
  • 1.30μμ. Απόλλων Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης
  • 1.30μμ. AE Πυλαίας – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Πυλαίας
  • 2.00μμ. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – ΕΟ Σταυρούπολης
  • 2.00μμ. Πιερικός/Αρχέλαος – Ηρακλής Θεσσαλονίκης
  • 2.00μμ. Άρης Θεσσαλονίκης – Ναύαρχος Βότσης

Η Βαθμολογία σε 14 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 27β.902-683
  2. AE Πυλαίας 24β  913-734
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 24β. 752-670
  4. Πανσερραϊκός 23β. 712-697
  5. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 23β. 773-686
  6. Τιτάνες Δράμας 22β. 780-736
  7. Ολύμπια Λάρισας 22β. 751-706
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 20β. 721-694
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 19β. 709-764
  10. *Ναύαρχος Βότσης 16β. 704-813
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 15β 491-786
  12. Ασπίδα Ξάνθης 15 612-851

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

 

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 16η Αγωνιστική (4/2/18) 5μμ.

  • Ευρώπη ’87 – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Ελίμεια – Χαλκηδόνα
  • Τιτάνες Παλαμά – Στρατώνι
  • Ένωση Καβάλας – Φάρσαλα
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Χρ. Χριστοδούλου
  • ΑΟ Αγρινίου – Ερμής Λαγκαδά
  • Ανατόλια – Μαχητές Δόξα Πεύκων

Ρεπό: Γέφυρα

o Πιερικός/Αρχέλαος που αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Βαθμολογία (15 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 26β. 1016-873
  2. Ένωση Καβάλας 25β. 1071-949
  3. Ίκαροι Σερρών 25β. 1036-907
  4. Ερμής Λαγκαδά 23β. 983-919
  5. Ευρώπη ’87 23β. 951-884
  6. Ανατόλια 23β.1095-973
  7. Φάρσαλα 22β. 989-1005
  8. Μαχητές Δόξα Πεύκων 21β. 956-974
  9. Στρατώνι 21β. 937-903
  10. ΑΟ Αγρινίου 20β. 916-942
  11. Ασπίδα Ξάνθης 20β. 933-883
  12. Γέφυρα 19β. 887-965
  13. Χαλκηδόνα 17β. 911-1023
  14. Ελίμεια 15β. 840-1036
  15. Τιτάνες Παλαμά 15β. 921-1106

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

15η Αγωνιστική (4/2/18) 6μμ.

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – ΠΣ Ευκαρπίας
  • Αστέρας Σίνδου – Απόλλωνας Καλαμαριάς
  • Πολύγυρος – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Πολυγύρου
  • Μακεδονικός – Μαντουλίδης
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Αίαντας Εύοσμου
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • 7.00μμ. ΧΑΝΘ – ΜΕΝΤ

 

Η Βαθμολογία σε 14  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 27β. 1178-949
  2. Μακεδονικός 26β. 1132-915
  3. Πολύγυρος 25β. 1138-1041
  4. Αίαντας Εύοσμου 23β. 1024-944
  5. ΜΕΝΤ 23β.1127-1016
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 23β. 999-934
  7. ΧΑΝΘ 22β. 1045-957
  8. ΠΣ Ευκαρπίας 21β. 1070-1035
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 20β. 983-1041
  10. Μαντουλίδης 19β. 1011-1037
  11. Αστέρας Σίνδου 19β. 937-983
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 18β. 912-1028
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 15β. 866-1079
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 14β. 743-1208

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών  Α’ Όμιλος

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (3-4/2/18 στον Α’ Όμιλο

Η Επόμενη 15η Αγωνιστική (10-11/2/18)

  • ΑΟ Σερρών – Μακεδόνες Κρηνίδων
  • Τιτάνες Δράμας – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ
  • Απόλλων Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Ηράκλειας
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΚΑΟ Δράμας

 

Η Βαθμολογία σε 14 ματς

  1. Πανσερραϊκός 27β. 1127-757
  2. ΚΑΟ Δράμας 27β. 1102-733
  3. ΑΟ Σερρών 25β. 1101-751
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 22β. 838-874
  5. Απόλλων Δράμας 20β. 827-1006
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 20β. 769-761
  7. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 19β. 852-682
  8. Τιτάνες Δράμας 19β. 835-910
  9. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 754-844
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 16β. 830-1014
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 14β. 662-917
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 11β. 589-1037

Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ με 2 ματς λιγότερα, ΑΟ Προσοτσάνης και ΑΟ Ηράκλειας  με 1 ματς λιγότερο

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

Προημιτελική Φάση 3-7/2 /18( 2ος Αγώνας)

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου

  • 3μμ. Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Ποταμουδίων (0-1)

Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου

  • 7.30μμ Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Ελευθερούπολης, ΔΑΚ Κοιλάδας (0-1)

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

7η Αγωνιστική (3-4/2/18)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

  • 3μμ. Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης
  • 6μμ. Πανσερραϊκός – Πάνθηρες Καβάλας, ΔΑΚ Κοιλάδας

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 9β 275-212
  2. Πάνθηρες Καβάλας 9β 284-170
  3. Πανσερραϊκός 7β 169-244
  4. Τιτάνες Δράμας 5β 179-198
  5. Ένωση Καβάλας 5β 149-232

*Η Ένωση Καβάλας έχει ένα μηδενισμό

**Η Ακαδημία Αλεξανδρούπολης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

14η Αγωνιστική (3-7/2/18)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

  • 3μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 5μμ. ΑΕ Λευκώνα – Ίκαροι Σερρών, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

  • 3μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Σιδηροκάστρου

Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου

  • 8μμ. Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Η Βαθμολογία σε 13 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 26β. 1102-371
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 23β. 874-515
  3. Ίκαροι Σερρών 23β. 805-534
  4. Πανσερραϊκός 19β. 637-817
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 19β. 590-819
  6. ΑΟ Ηράκλειας 19β. 657-695
  7. ΑΕ Λευκώνα 14β. 479-844
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 14β. 447-1008

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος

Δεν υπάρχει δράση το Σαββατοκύριακο 3-4/2

H 10η Αγωνιστική (10-11/2/18)

  • Αστέρας Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας

Ρεπό : Ίκαροι Σερρών

Η Βαθμολογία σε 9 αγωνιστικές

  1. Αστέρας Καβάλας 13β. 433-243
  2. Τιτάνες Δράμας 13β. 428-268
  3. Πανσερραϊκός 9β. 269-285
  4. Ίκαροι Σερρών 9β. 195-334
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 8β.187-362

Πανσερραϊκός και Ίκαροι Σερρών έχουν από ένα μηδενισμό

Γράψτε το σχόλιό σας...