ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ των Κλειστών Γυμναστηρίων το Σαββατοκύριακο 17/18-11

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ των Κλειστών Γυμναστηρίων το Σαββατοκύριακο 17/18-11

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

4η Αγωνιστική (Κυριακή 18/11)

  • 12μμ. Αστέρας Ιπποδρ/Μαντουλίδης – Άρης Θεσσαλονίκης
  • 12μμ. ΠΑΣ Γιάννενα – Απόλλων Καλαμαριάς
  • 1μμ. Αναγ.Ν. Ρυσίου – Πανσερραϊκός, Κλειστό Ν. Ρυσίου
  • 1μμ. Πιερικός/Αρχέλαος – Παναθλητικός Συκεών
  • 1.30μμ ΑΕ Πυλαιας – Ολυμπιακός Βόλου
  • 2μμ.Ολύμπια Λάρισας – Τιτάνες Δράμας

Βαθμολογία (3 Ματς)

  1. ΑΕ Πυλαιας 6β. 235-147
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 6β. 229-134
  3. Παναθλητικός Συκεών 6β. 176-133
  4. Απόλλων Καλαμαριάς 5β. 184-140
  5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 5β. 174-166
  6. ΠΑΣ Γιάννενα 5β. 171-144
  7. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 4β. 154-172
  8. Τιτάνες Δράμας 4β. 142-207
  9. Ολύμπια Λάρισας 4β. 130-169
  10. Πιερικός/Αρχέλαος 3β. 154-188
  11. Πανσερραϊκός 3β. 153-202
  12. Ολυμπιακός Βόλου 3β. 130-230

  

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

6η Αγωνιστική 

Σάββατο 17/11

  • 3μμ. Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας

Κυριακή 18/11 5μμ.

  • Έσπερος Λαμίας – ΧΑΝΘ
  • Στρατώνι – Γέφυρα
  • Μακεδονικός – ΑΟ Αγρινίου
  • ΓΣ Νίκη Βόλου – ΓΣ Φάρσαλα
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Πεύκων
  • Χαλκηδόνα – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • Ερμής Λαγκαδά – ΣΑΑΚ Ανατόλια

Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Μαχητές Δόξα Πεύκων 9β. 374-315
  2. ΣΑΑΚ Ανατόλια 9β.399-355
  3. ΓΣ Νίκη Βόλου 9β. 394-350
  4. ΑΟ Αγρινίου 9β. 369-348
  5. ΓΣ Φάρσαλα 9β. 362-367
  6. Ίκαροι Σερρών 8β. 369-367
  7. ΧΑΝΘ 8β. 342-349
  8. Έσπερος Λαμίας 7β. 359-359
  9. Φαίακας Κέρκυρας 7β. 367-381
  10. Ερμής Λαγκαδά 7β. 337-343
  11. ΓΣ Ελευθερούπολης 7β. 354-341
  12. Φίλιππος Βέροιας 7β. 348-369
  13. Γέφυρα 7β. 333-369
  14. Χαλκηδόνα 6β. 329-343
  15. Στρατώνι 6β. 337-359
  16. Μακεδονικός 5β. 321-384

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 8η Αγωνιστική (17-18/11)

Σάββατο 17/11

  • 5μμ. Παγγαίο – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Γεωργιανής
  • 5μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Αστέρας Καβάλας, Γήπεδο Νέου Σκοπού
  • 6μμ. Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας, ΔΗΓΑ 6.30μμ. Δόξα Βώλακα – Ρούπελ, Γήπεδο Βώλακα
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΑΟ Προσοτσάνης 0-20 α.α

Κυριακή 18/11

  • 7μμ. ΚΑΟ Δράμας – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης

Ρεπό: ΑΕ Δοξάτου Δράμας

1η Επαναληπτική Αγωνιστική

Τετάρτη 21/11

  • 6.45μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟ Προσοτσάνης, Γήπεδο Ομόνοιας

Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. ΚΑΟ Δράμας 13β. 471-355
  2. Πανσερραϊκός 12β. 484-273
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 12β 399-365
  4. Αστέρας Καβάλας 11β. 490-324
  5. ΓΣ Σέρρες 2017 11β. 436-255
  6. Τιτάνες Δράμας 10β. 477-523
  7. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 8β. 401-487
  8. ΑΟ Ηράκλειας 9β. 305-353
  9. ΑΟ Προσοτσάνης 8β. 293-351
  10. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 8β. 269-289
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 7β. 257-373
  12. ****Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 6β. 315-523
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-120
*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα
** Αστέρας Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΑΟ Ηράκλειας, Παγγαίο ΠΓΣ, ΑΟ Προσοτσάνης και Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου  έχουν κάνει το ρεπό τους
*** ΓΣ Σέρρες 2017 και ΑΟ Προσοτσάνης με ματς λιγότερο
****Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Ολοκληρώθηκε ο 1ος Γύρος

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (17-18/11)

Επόμενη 6η Αγωνιστική (24-25/11)

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σερρών
  • Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 10β. 350-218
  2. Πανσερραϊκός 9β. 341-269
  3. ΑΕ Σερρών 7β. 265-267
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 7β. 254-262
  5. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 7β. 254-286
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 5β. 188-350

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (17-18/11)

6η Αγωνιστική (24-25/11)

  • Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης
  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Ίκαροι Σερρών

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

 Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 10β. 232-171
  2. Ένωση Καβάλας 9β. 175-82
  3. Πανσερραϊκός 6β. 119-122
  4. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 6β. 107-106
  5. Ασπίδα Ξάνθης 2001 5β. 109-101
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-80
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-100

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΠΑΙΔΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 7η Αγωνιστική (16-18/11)

Παρασκευή 16/11

  • 7μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Νέου Σκοπού

Σάββατο 17/11

  • 3μμ. Πανσερραϊκός – Ίκαροι , Γήπεδο Ομόνοιας
  • 5μμ. ΑΕ Σερρών – Ρούπελ , Γήπεδο Ομόνοιας

Κυριακή 18/11

  • 12μμ. ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Λευκώνα, Γήπεδο Ηράκλειας

Ρεπό: ΓΑΣ Βισάλτης

Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 10β. 487-190
  2. ΑΟ Ηράκλειας 10β. 392-338
  3. Πανσερραϊκός 10β. 324-146
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 9β. 339-269
  5. ΑΕ Λευκώνα 8β. 285-254
  6. ΑΕ Σερρών 7β. 252-279
  7. ΓΑΣ Βισάλτης 7β. 195-440
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 6β. 184-352
  9. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 6β. 222-410

* Ίκαροι Σερρών, Πανσερραϊκός, ΑΕ Λευκώνα, Ορφέας Νέου Σκοπού, ΑΕ Σερρών  και ΓΣ Σέρρες 2017 έχουν κάνει το ρεπό τους

  

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

4η Αγωνιστική (17-20/11)

Σάββατο 17/11

  • 4μμ. Πάνθηρες Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Ποταμουδίων

Τρίτη 20/11

  • 6μμ. Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ίκαροι Σερρών, ΔΗΓΑ Δράμας

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

Η Βαθμολογία (3 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 6β.218-84
  2. Πάνθηρες Καβάλας 3β. 69-94
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 3β. 69-75
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 3β. 94-160
  5. Ίκαροι Σερρών 3β. 87-121