ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ των Κλειστών Γυμναστηρίων το Σαββατοκύριακο 28/29 Απριλίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στα παρκέ των Κλειστών Γυμναστηρίων το Σαββατοκύριακο 28/29 Απριλίου

A2 Εθνική Γυναικών

Ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης είναι ο Πρωταθλητής της σεζόν 2017-18 στο Βόρειο Όμιλο και εξασφάλισε την Άνοδο στην Α1

Για τους αγώνες κατάταξης της Α2 Γυναικών στους 2 Ομίλους, που θα κρίνει για το ποια ομάδα θα ανέβει τη νέα σεζόν στην Α1 Εθνική κατηγορία, την Κυριακή (29/4), ο ΓΑΣ Καλυβίων θα αντιμετωπίσει την ΑΕ Πυλαίας και ο ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου θα αντιμετωπίσει την Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου, με τις αναμετρήσεις να διεξάγονται στο κλειστό της Νέας Ιωνίας του Βόλου.

Να σημειωθεί ότι ο Άρης Θεσσαλονίκης δήλωσε αδυναμία και έχασε το ματς άνευ αγώνα από το ΓΣ Αγ. Παρασκευής

Η Τελική Βαθμολογία σε 22 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 43β. 1411-1042
  2. AE Πυλαίας 39β. 1433-1114
  3. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 37β  1233-1086
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 36β. 1186-1073
  5. Τιτάνες Δράμας 34β. 1207-1172
  6. Πανσερραϊκός 34β. 1130-1178
  7. Απόλλων Καλαμαριάς 33β. 1184-1095
  8. Ολύμπια Λάρισας 33β. 1200-1155
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 28β. 1147-1291
  10. *Ναύαρχος Βότσης 28β. 1137-1258
  11. Ασπίδα Ξάνθης 25β. 973-1300
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 24β. 784-1261

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ 

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 27η Αγωνιστική (29/4/18)

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Στρατώνι
  •  Γέφυρα – Χαλκηδόνα
  •  Ευρώπη ’87 – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Ν. Μουδανιών
  •  Ελίμεια – Ερμής Λαγκαδά
  •  Τιτάνες Παλαμά – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  •  Ένωση Καβάλας – Ανατόλια
  •  Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Αγρινίου

 Ρεπό: Φάρσαλα

 

Η Βαθμολογία (26 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 45β. 1812-1583
  2. Ένωση Καβάλας 43β. 1853-1629
  3. Ευρώπη ’87 42β. 1647-1464
  4. Ίκαροι Σερρών 41β. 1691-1529
  5. Ανατόλια 40β. 1866-1684
  6. Στρατώνι 39β. 1689-1649
  7. ΑΟ Αγρινίου 38β. 1597-1545
  8. Ερμής Λαγκαδά 36β.  1612-1602
  9. Φάρσαλα 36β. 1764-1831
  10. Μαχητές Δόξα Πεύκων 35β. 1654-1682
  11. Γέφυρα 33β. 1508-1656
  12. Χαλκηδόνα 33β. 1639-1777
  13. Ασπίδα Ξάνθης 31β. 1570-1675
  14. Ελίμεια 29β. 15151751
  15. Τιτάνες Παλαμά 25β. 1629-1984

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος 23η Αγωνιστική (29/4/18)

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Μακεδονικός
  •  ΧΑΝΘ – Πολύγυρος
  •  ΓΑΣ Κομοτηνής – Αστέρας Σίνδου
  •  ΠΣ Ευκαρπίας –  ΓΣ Ελευθερούπολης
  •  ΜΕΝΤ – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  •  Απόλλωνας Καλαμαριάς – Αίαντας Εύοσμου
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Μαντουλίδης, Γήπεδο Ν. Σκοπού

 

Η Βαθμολογία σε 22 ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 42β. 1866-1488
  2. Μακεδονικός 40β. 1704-1482
  3. Πολύγυρος 38β. 1802-1621
  4. ΜΕΝΤ 36β. 1726-1636
  5. ΧΑΝΘ 35β. 1642-1463
  6. Αίαντας Εύοσμου 35β. 1637-1463
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 35β. 1743-1608
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 34β. 1587-1512
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 34β. 1584-1601
  10. Μαντουλίδης 31β. 1573-1583
  11. Αστέρας Σίνδου 29β. 1474-1576  
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 26β. 1423-1653
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 25β. 1387-1684
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 22β. 1122-1900

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος

Η  22η Τελευταία Αγωνιστική (28-29/4/18)

Σάββατο 28 Απριλίου

  • 3μμ. ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • 5μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • 5μμ. Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Σερρών, ΔΗΓΑ Δράμας
  • 5μμ. ΑΟ Ηράκλειας – Μακεδόνες Κρηνίδων, Γήπεδο Ηράκλειας
  • 5μμ. Απόλλων Δράμας – ΚΑΟ Δράμας, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης

Κυριακή 29 Απριλίου

  • 6.30μμ. ΑΟ Προσοτσάνης – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ, Γήπεδο Προσοτσάνης

 

Η Βαθμολογία σε 21 ματς

  1. ΚΑΟ Δράμας 41β. 1675-1063
  2. Πανσερραϊκός 40β. 1767-1160
  3. ΑΟ Σερρών 39β. 1687-1060
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 34β. 1290-1273
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 34β. 1461 -1193
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 32β. 1240-1287
  7. Τιτάνες Δράμας 29β. 1269-1348
  8. ΑΟ Ηράκλειας 27β. 1140-1395
  9. Απόλλων Δράμας 27β. 1220 -1527
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 25β. 1059-1452
  11. Μακεδόνες Κρηνίδων 24β. 1258-1525
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 20β. 979-1683

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

  

21o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΣΕΚΑ

 10η Αγωνιστική (28-29/4/18)

Σάββατο 28 Απριλίου

  • 3μμ. ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Αργοναύτες Βόλου, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 8μμ. Ίρις Καβάλας – Άρης Θεσσαλονίκης
  •  Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» – Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας

Ρεπό: Ηρόδικος Κομοτηνής

Η Βαθμολογία (σε 9 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 15β.  431-301
  2. Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας 14β. 467-217
  3. Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» 13β. 402-348
  4. Αργοναύτες Βόλου 10β. 322-356
  5. Ίρις Καβάλας 9β. 356-254
  6. Ηρόδικος Κομοτηνής 9β. 231-408
  7. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 8β. 198-523

Ίρις Καβάλας και Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας με ματς λιγότερο