ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 20/21 Ιανουαρίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 20/21 Ιανουαρίου

Η ομάδα γυναικών του Πανσερραϊκού υποδέχεται στο ΔΑΚ Σερρών την ουραγό ομάδα της Ασπίδας Ξάνθης και  αναμένεται ο προπονητής Κώστας Δώδος  να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παικτριες της ομάδας.

Στην ίδια κατεύθυνση αναμένεται να κινηθεί και ο Στέργιος Ποργιόπουλος στους Ικάρους καθώς η σερραϊκή ομάδα υποδέχεται τους Τιτάνες Παλαμά, οι οποίοι δεν έχουν γευτεί ακόμη τη νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Ο Ορφέας Νέου Σκοπού, που φετος αγωνίζεται με πολύ νεανική ομάδα, η οποία δεν έχει ακομη κατακτήσει ροζ φύλο αγώνα,  υποδέχεται την Ελευθερούπολη στο κλειστό γυμναστήριο του Νέου Σκοπού.

 

A2 Εθνική Γυναικών

13η Αγωνιστική (21/1/18)

  • 12μμ.Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης
  • 1.00μμ. Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 1.30μμ.Απόλλων Καλαμαριάς – ΕΟ Σταυρούπολης, ΔΑΚ Καλαμαριάς
  • 2.00μμ. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Άρης Θεσσαλονίκης, Γήπεδο Νέου Ρυσσίου
  • 2.00μμ. Πιερικός/Αρχέλαος – Ναύαρχος Βότσης, Γήπεδο Νέου Σιδηροδρομικού Σταθμού
  • 2.00μμ. Ολύμπια Λάρισας – AE Πυλαίας, Γήπεδο Αγίου Θωμά

 

Η Βαθμολογία σε 12 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 23β.761-600
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 22β. 673-545
  3. AE Πυλαίας 20β 774-639
  4. Τιτάνες Δράμας 20β. 697-620
  5.  Πανσερραϊκός 20β. 614-608
  6. Ολύμπια Λάρισας 19β. 647-599
  7. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 19β. 656-601
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 17β. 637-602
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 15β. 574-657
  10. *Ναύαρχος Βότσης 14β. 603-672
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 13β 417-680
  12. Ασπίδα Ξάνθης 12 527-757

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

 

Β’ Εθνική Ανδρών

 14η Αγωνιστική (21/1/18) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Γέφυρα, ΔΑΚ Μεσολογγίου
  • Στρατώνι – Ευρώπη ’87, Γυμναστήριο Αρναίας
  • Φάρσαλα – Ελίμεια, ΔΑΚ Φαρσάλων
  • Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Παλαμά, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Ερμής Λαγκαδά – Ένωση Καβάλας, Γήπεδο Λαγκαδά
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ασπίδα Ξάνθης, Γυμναστήριο Πεύκων
  • Ανατόλια – ΑΟ Αγρινίου, Γυμναστήριο Ανατόλια

Ρεπό: Χαλκηδόνα

 

Η Βαθμολογία (13 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 24β. 940-821
  2. Ίκαροι Σερρών 22β. 888-784
  3. Ένωση Καβάλας 21β. 930-820
  4. Ερμής Λαγκαδά 21β. 832-763
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 19β.845-843
  6. Ανατόλια 19β.928-838
  7. Ευρώπη ’87 19β. 801-776
  8. Στρατώνι 18β. 800-776
  9. Φάρσαλα 18β. 832-860
  10. Γέφυρα 17β. 762-797
  11. ΑΟ Αγρινίου 17β.781-809
  12. Ασπίδα Ξάνθης 16β. 787-845
  13. Χαλκηδόνα 16β. 858-944
  14. Ελίμεια 13β. 704-863
  15. Τιτάνες Παλαμά 13β. 806-955

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος

 13η Αγωνιστική (21/1/18)

  • 5μμ. ΠΣ Ευκαρπίας – Αστέρας Σίνδου, Γήπεδο Ευκαρπίας
  • 5μμ. ΜΕΝΤ – Πολύγυρος, Γήπεδο ΜΕΝΤ
  • 6μμ. Κένταυρος Καλλικράτειας – ΧΑΝΘ, Γήπεδο Αγίου Παύλου
  • 6μμ. ΓΑΣ Κομοτηνής – Αίαντας Εύοσμου, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • 6μμ. Απόλλωνας Καλαμαριάς – Μακεδονικός, ΔΑΚ Καλαμαριάς
  • 6μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Ελευθερούπολης, Γυμναστήριο Νέου Σκοπού
  • 6μμ. Μαντουλίδης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Γυμναστήριο Μαντουλίδη

 

Η Βαθμολογία σε 12  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 23β. 998-836
  2. Πολύγυρος 22β. 979-862
  3. Μακεδονικός 22β. 965-814
  4. Αίαντας Εύοσμου 20β. 869-801
  5. ΜΕΝΤ 19β.952-887
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 19β. 836-812
  7. ΧΑΝΘ 19β. 897-817
  8. Απόλλωνας Καλαμαριάς 18β. 845-876
  9. ΠΣ Ευκαρπίας 17β. 906-880
  10. Μαντουλίδης 16β. 865-897
  11. Αστέρας Σίνδου 16β. 791-815
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 16β. 791-868
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 13β. 758-929
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 12β. 646-1004

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών  Α’ Όμιλος

Η 13η Αγωνιστική (20-21/1/18)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018

  • 5μμ. ΑΟ Σερρών – Παγγαίο ΠΓΣ, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 5μμ. ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Μακεδόνες Κρηνίδων
  •  7μμ. Τιτάνες Δράμας – ΚΑΟ Δράμας

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

  • 4μμ. Απόλλων Δράμας – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ
  • 5μμ. ΑΟ Ηράκλειας – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Ηράκλειας
  • 6.30μμ. ΑΟ Προσοτσάνης – Πανσερραϊκός, Γυμναστήριο Προσοτσάνης

 

Η Βαθμολογία σε 12 ματς

  1. Πανσερραϊκός 23β. 965-651
  2. ΚΑΟ Δράμας 23β.944-597
  3. ΑΟ Σερρών 22β. 941-632
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 20β. 759-700
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 778-637
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 17β. 642-630
  7. Απόλλων Δράμας 17β. 711-890
  8. Τιτάνες Δράμας 16β. 700-783
  9. ΑΟ Ηράκλειας 16β. 697-784
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 14β. 730-883
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 12β. 604-865
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 10β. 547-966

Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ  και  ΑΟ Προσοτσάνης με ματς λιγότερο

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

Η 10η  Εξ Αναβολής Αγωνιστική (20-21/1/18)

3μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός, Γυμναστήριο Σιδηροκάστρου

H Βαθμολογία σε 10 ματς

  1. Ίκαροι Σερρών 19β. 711-491
  2. Πανσερραϊκός 17β. 668-481
  3. ΑΕ Σερρών 15β. 593524
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 14β. 579-589
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 12β. 465-578
  6. ΑΟ Σερρών 10β. 378-731

Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός με ματς λιγότερο

Πανσερραϊκός και Ίκαροι Σερρών προκρίνονται στην επόμενη Φάση του θεσμού

 

 Πρωτάθλημα Νεανίδων

Η 6η Αγωνιστική  (20-21/1/18)

Σαββάτο 20 Ιανουαρίου 2018

  • 3.00μμ. Πάνθηρες Καβάλας – Ένωση Καβάλας, Γήπεδο Ποταμουδίων
  • 3.00μμ Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Χρ. Χριστοδούλου

Ρεπό : Τιτάνες Δράμας

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 7β 214-176
  2. Πάνθηρες Καβάλας 7β 220-132
  3. Τιτάνες Δράμας 5β 179-198
  4. Ένωση Καβάλας 4β 111-148
  5. Πανσερραϊκός 4β 133-183

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

  Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο(20-21/1/18)

Η Βαθμολογία σε 11 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 24β. 1011-355
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 21β. 766-494
  3.  Ίκαροι Σερρών 21β. 718-502
  4. Πανσερραϊκός 18β. 586-759
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 558-732
  6. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 599-644
  7. ΑΕ Λευκώνα 13β. 463-753
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 13β. 426-890

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος

Η 6η Αγωνιστική  (20-21/1/18)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018

  • 3μμ. Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Γυναικών Δράμας, Γυμναστήριο Ομόνοιας

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

  • 3μμ Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας, ΔΑΚ Κοιλάδας

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Αστέρας Καβάλας 11β. 367-221
  2. Τιτάνες Δράμας 9β. 335-243
  3. Πανσερραϊκός 8β. 247-199
  4. Ίκαροι Σερρών 7β. 163-312
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 4β.111-257