ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 10/11 Μαρτίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι σερραϊκές ομάδες στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 10/11 Μαρτίου

A2 Εθνική Γυναικών

Η 19η Αγωνιστική (11/3/18)

  • 12μμ.Άρης Θεσσαλονίκης – Ολύμπια Λάρισας
  • 1μμ. ΕΟ Σταυρούπολης – Ηρακλής Θεσσαλονίκης
  • 1.30μμ. AE Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς
  • 1.30μμ.Ναύαρχος Βότσης – Ασπίδα Ξάνθης
  • 2μμ. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Νέου Ρυσσίου
  • 2μμ.Πιερικός/Αρχέλαος – Τιτάνες Δράμας

Η Βαθμολογία σε 18 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 35β. 1151-857
  2. AE Πυλαίας 32β. 1195-909
  3. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 29β. 983-889
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 29β. 972-872
  5. Απόλλων Καλαμαριάς 28β. 968-874
  6. Ολύμπια Λάρισας 28β. 989-942
  7. Τιτάνες Δράμας 28β. 984-948
  8. Πανσερραϊκός 28β. 908-945
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 24β.929-1021
  10. *Ναύαρχος Βότσης 22β. 924-1046
  11. Ασπίδα Ξάνθης 20β. 801-1081
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 19β. 617-1037

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 21η (10-11/2/18) 5μμ.

Σάββατο 10/3/18

  • Στρατώνι – Μαχητές Δόξα Πεύκων

Κυριακή 11/3/18

  • Χαρίλαος Τρικούπης – ΑΟ Αγρινίου
  • Χαλκηδόνα – Ανατόλια
  • Φάρσαλα – Ερμής Λαγκαδά
  • Γέφυρα – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Γέφυρας
  • Ευρώπη ’87 – Ένωση Καβάλας
  • Ελίμεια – Τιτάνες Παλαμά

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Ικαροι-Μαχητές

Η Βαθμολογία (20 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 34β. 1371-1202
  2. Ένωση Καβάλας 33β. 1387-1214
  3. Ίκαροι Σερρών 33β. 1358-1225
  4. Ερμής Λαγκαδά 31β. 1304-1237
  5. Ευρώπη ’87 31β. 1251-1095
  6. Ανατόλια 30β. 1456-1348
  7. ΑΟ Αγρινίου 30β. 1239-1220
  8. Στρατώνι 29β. 1270-1244
  9. Φάρσαλα 28β. 1340-1376
  10. Μαχητές Δόξα Πεύκων 28β. 1309-1322
  11. Ασπίδα Ξάνθης 25β. 1239-1322
  12. Γέφυρα 24β. 1112-1250
  13. Χαλκηδόνα 24β. 1239-1363
  14. Ελίμεια 21β. 1098-1320
  15. Τιτάνες Παλαμά 19β. 1195-1430

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος

Η 19η Αγωνιστική (11/3/18)

  • 5μμ. ΠΣ Ευκαρπίας – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Ευκαρπίας
  • 5μμ. ΜΕΝΤ – Απόλλωνας Καλαμαριάς
  • 6μμ. Κένταυρος Καλλικράτειας – Μαντουλίδης
  • 6μμ. Αστέρας Σίνδου – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • 6μμ. Πολύγυρος – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • 6μμ. ΓΑΣ Κομοτηνής – Μακεδονικός
  • 7μμ.ΧΑΝΘ – Αίαντας Εύοσμου

Η Βαθμολογία σε 18 ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 35β. 1503-1188
  2. Μακεδονικός 33β. 1424-1214
  3. Πολύγυρος 32β. 1482-1308
  4. ΠΣ Ευκαρπίας 29β. 1422-1333
  5. ΜΕΝΤ 29β. 1427-1332
  6. ΧΑΝΘ 29β. 1348-1167
  7. Αίαντας Εύοσμου 28β. 1313-1232
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 28β. 1290-1260
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 27β. 1279-1326
  10. Μαντουλίδης 25β. 1280-1303
  11. Αστέρας Σίνδου 23β. 1196-1255
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 22β. 1157-1355
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 20β. 1152-1361
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 18β. 921-1560

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος

Η 18η Αγωνιστική (10-11/3/18)

Σάββατο 10/3/18

  • 5μμ. ΑΟ Ηράκλειας – Τιτάνες Δράμας, Γυμναστήριο Ηράκλειας
  • 5μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Παγγαίο ΠΓΣ, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • 5μμ. Μακεδόνες Κρηνίδων – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Αμυγδαλεώνα
  • 6.30μμ.Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΚΑΟ Δράμας

Κυριακή 11/3/18

  • 2μμ. Απόλλων Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • 6.30μμ ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΟ Σερρών, Γήπεδο Προσοτσάνης

Η Βαθμολογία σε 17 ματς

  1. ΚΑΟ Δράμας 33β. 1325-884
  2. Πανσερραϊκός 3. 1363-938
  3. ΑΟ Σερρών 31β. 1370-895
  4. ΑΟ Προσοτσάνης 27β. 1019-1000
  5. Παγγαίο ΠΓΣ 27β. 1025-1043
  6. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 25β. 1111-936
  7. Απόλλων Δράμας 23β. 1014-1249
  8. Τιτάνες Δράμας 22β. 1013-1113
  9. ΑΟ Ηράκλειας 22β.921-1016
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 20β. 859-1163
  11. Μακεδόνες Κρηνίδων 19β. 976-1263
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 16β. 778-1304
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ και ΑΟ Ηράκλειας με 1 ματς λιγότερο
  • ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

Στον Τελικό της διοργάνωσης προκρίθηκε ο ΓΣ Ελευθερούπολης και η Ασπίδα Ξάνθης

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (10-11/3/18)

ΜΚΑΣΑΜΑΘ ΜΓΣ Πανσερραϊκός-ΑΟΣ 65-70 (πρώτη ήττα για τους “κόκκινους” στο Πρωτάθλημα)

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Η Τελευταία 10η Αγωνιστική

  • 3μμ. Τιτάνες Δράμας – Ένωση Καβάλας
  • 3μμ. Ασπίδα Ξάνθης – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Η Βαθμολογία σε 9 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 13β 397-300
  2. Πάνθηρες Καβάλας 13β 400-250
  3. Πανσερραϊκός 12β 274-341
  4. Ένωση Καβάλας 7β 222-331
  5. Τιτάνες Δράμας 7β 267-338
  • *Η Ένωση Καβάλας και Τιτάνες Δράμας έχουν από ένα μηδενισμό
  • **Η Ακαδημία Αλεξανδρούπολης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

Οι 3ες αναμετρήσεις (10-11/3/18)

  • 2μμ. Ένωση Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Ποταμουδίων

Ο Ορφέας Νέου Σκοπού ισοφάρισε τη σειρά των αγώνων στο 1-1

ΑΕ Σερρών, Αρίωνας Ξάνθης και Αστέρας Καβάλας Ένωση Καβάλας, έκαναν το 2-0 στη σειρά των αγώνων και προκρίθηκαν στους Ημιτελικούς της Διοργάνωσης

Τα ζευγάρια των Ημιτελικών

  • ΑΕ Σερρών – Αστέρας Καβάλας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού / Ένωση Καβάλας – Αρίωνας Ξάνθης

Οι Ημιτελικοί είναι νοκ αουτ και θα διεξαχθούν σε ουδέτερη έδρα

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Τρίτη 13/3/18

  • Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 2001

Η Ασπίδα Ξάνθης προηγείται στη σειρά των αγώνων με 1-0

Το 2ο ματς θα διεξαχθεί την Τρίτη 13/3/18 στις 5.30μμ.

Αστέρας Καβάλας και Ένωση Καβάλας βρίσκονται στο 1-1 στη σειρά των αγώνων

Το 3ο ματς μεταξύ των δύο ομάδων θα διεξαχθεί το Σάββατο 17/3/18

Στην Ημιτελική Φάση του θεσμού δεν συνεχίζουν οι σερραϊκές ομάδες. Στην επόμενη Φάση προκρίθηκαν οι: Αστέρας Καβάλας και οι Τιτάνες Δράμας, εκεί που σε χιαστί διασταυρώσεις αντιμετωπίζουν την Ένωση Καβάλας και Ασπίδα Ξάνθης 2001 αντίστοιχα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Στον Τελικό της διοργάνωσης προκρίθηκε το Δημοκρίτειο Κομοτηνής και ο Λεύκιππος Ξάνθης

Μπάσκετ με αμαξίδιο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βόρειος όμιλος 2η αγωνιστική

21o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΣΕΚΑ

Η 4η Αγωνιστική (10-11/3/18)

  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ηρόδικος Κομοτηνής (Σάββατο 10/3 ώρα 17.00)
  • Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας – Αργοναύτες Βόλου
  • Ίρις Καβάλας – Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας

Δεν θα διεξαχθεί το ματς καθώς η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχει ευρωπαϊκές αγωνιστικές υποχρεώσεις

Η Βαθμολογία (σε 3 ματς)

  1. Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας 6β. 189-88
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 6β. 169-97
  3. Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» 4β. 137-141
  4. *Αργοναύτες Βόλου 4β. 93-55
  5. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3β. 67-198
  6. *Ηρόδικος Κομοτηνής 2β. 46-98
  7. *Ίρις Καβάλας 2β. 85-109

*Αργοναύτες Βόλου, Ίριδα Καβάλας και Ηρόδικος Κομοτηνής έχουν κάνει το ρεπό τους