ΜΠΑΣΚΕΤ: Ολα Χ για ΑΟΣ & ΜΓΣ Πανσερραϊκό – Οι Ικαροι ετοιμάζονται για το ματς της χρονιάς!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Ολα Χ για ΑΟΣ & ΜΓΣ Πανσερραϊκό – Οι Ικαροι ετοιμάζονται για το ματς της χρονιάς!

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 29η Αγωνιστική (13/5/18) 5μμ.

  • Γέφυρα – Χαρίλαος Τρικούπης 74-73
  •  Ευρώπη ’87 – Στρατώνι 71-50
  • Ελίμεια – Φάρσαλα 77-66
  • Τιτάνες Παλαμά – Ίκαροι Σερρών 75-102
    • Τα Δεκάλεπτα: 17-37, 40-59 Ημίχρονο 57-83, 75-102 ΤΕΛΙΚΟ
  •  Ένωση Καβάλας – Ερμής Λαγκαδά 86-57
  • Ασπίδα Ξάνθης – Μαχητές Δόξα Πεύκων 64-66
  • ΑΟ Αγρινίου – Ανατόλια 61-74

Ρεπό Χαλκηδόνα

 

Η Βαθμολογία (29 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 50β. 2039-1791
  2. Ένωση Καβάλας 48β. 2074-1812
  3. Ίκαροι Σερρών 47β. 1956-1725
  4. Ευρώπη ’87 47β. 1869-1662
  5. Ανατόλια 46β. 2108-1874
  6. ΑΟ Αγρινίου 42β. 1791-1734
  7. Στρατώνι 41β. 1806-1798
  8. Ερμής Λαγκαδά 41β.  1823-1830
  9. Μαχητές Δόξα Πεύκων 40β. 1854-1886
  10. Φάρσαλα 38β. 1900-1992
  11. Χαλκηδόνα 36β. 1778-1923
  12. Γέφυρα 37β. 1715-1883
  13. Ασπίδα Ξάνθης 35β. 1751-1892
  14. Ελίμεια 33β. 1712-1981
  15. Τιτάνες Παλαμά 28β. 1850-2243

Επόμενη 30η Τελευταία Αγωνιστική (20/5/18)

  • Ανατόλια – Γέφυρα
  • Χαλκηδόνα – Ευρώπη ’87
  •  Στρατώνι – Ελίμεια
  • Φάρσαλα – Τιτάνες Παλαμά
  • Ίκαροι Σερρών – Ένωση Καβάλας
  •  Ερμής Λαγκαδά – Ασπίδα Ξάνθης
  •  Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΑΟ Αγρινίου

Ρεπό: Χαρίλαος Τρικούπης

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος  25η Αγωνιστική ( 13/5/18) 6μμ.

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Αστέρας Σίνδου 73-88
  •  ΓΑΣ Κομοτηνής – ΧΑΝΘ 65-71
  •  ΠΣ Ευκαρπίας – Πολύγυρος 89-96
  •  ΜΕΝΤ – Μακεδονικός 84-91
  •  Απόλλωνας Καλαμαριάς – ΓΣ Ελευθερούπολης 67-81
  •  Ορφέας Νέου Σκοπού – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 60-78
    • Τα Δεκάλεπτα: 25-15, 36-43 Ημίχρονο 53-63, 60-78 ΤΕΛΙΚΟ
  • Μαντουλίδης – Αίαντας Εύοσμου 69-64

 Βαθμολογία σε 25 ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 48β. 2136-1721
  2. Μακεδονικός 46β. 1975-1708
  3. Πολύγυρος 43β. 2036-1845
  4. ΧΑΝΘ 41β. 1869-1661
  5. Αίαντας Εύοσμου 40β. 1878-1631
  6. ΜΕΝΤ 40β. 1992-1898
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 38β. 1991-1889
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 37β. 1780-1726
  9. Μαντουλίδης 37β. 1804-1760
  10. Απόλλωνας Καλαμαριάς 37β. 1789-1841
  11. Αστέρας Σίνδου 34β. 1699-1792
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 31β. 1661-1879
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 28β. 1570-1942
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 25β. 1276-2174

 

Επόμενη 26η Τελευταία Αγωνιστική (20/5/18)

  • ΧΑΝΘ – Κένταυρος Καλλικράτειας
  •  Αίαντας Εύοσμου – ΓΑΣ Κομοτηνής
  •  Αστέρας Σίνδου – ΠΣ Ευκαρπίας
  •  Πολύγυρος – ΜΕΝΤ
  • Μακεδονικός – Απόλλωνας Καλαμαριάς
  •  ΓΣ Ελευθερούπολης – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Μαντουλίδης

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών – Β ΦΑΣΗ

2ος Αγώνας

Σάββατο 12 Μαΐου 6μμ.

  • Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Πανσερραϊκός 63-49
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-4, 35-20 Ημίχρονο 44-29, 63-49 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός(Κοκολιός): Παρχαρίδης 11 (2), Ιακωβίδης 10 (2), Χατζηστεφάνου 6 (2), Γεωργιανός 6, Καρασαββίδης 5, Τσανάκας 4, Χατζηανδρέου 4, Σταματόπουλος 2, Φραγκούλης 1, Αποστολίδης
  • ΑΟ Σερρών – Αστέρας Καβάλας 56-48
    • Τα Δεκάλεπτα: 9-14, 20-24 Ημίχρονο 39-38, 56-48 ΤΕΛΙΚΟ
    • ΑΟ Σερρών (Μπουτάκογλου): Ασημάκης 17 (1), Καρακώστας 11 (1), Δεληγιάννης 10, Χορτομάρης 7 (2), Γιαβρόπουλος 4, Λαδιάς 3 (1), Μποζουτσίδης 2, Παπαδόπουλος 2, Σταμπουλής,
    • Αστέρας Καβάλας(Μαγιάννης): Παπαζώτος 17 (2), Μπόζης 11, Ιωαννίδης 7, Μύζιου 3 (1), Σουλίδης 3 (1), Χαριζάνης 3, Τσάμης 2, Γεωργιάδης, Μανδάλης, Παπαδόπουλος
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Λεύκιππος Ξάνθης 43-85

Κυριακή 13 Μαΐου 6μμ.

  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΑΟ Δράμας 70-67

O Λεύκιππος Ξάνθης έκανε το 2-0 στη σειρά των αγώνων και προκρίθηκε στα Ημιτελικά

Οι αναμετρήσεις

  • Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής
  • ΑΟ Σερρών – Αστέρας Καβάλας
  • ΚΑΟ Δράμας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Βρίσκονται πλέον στο 1-1 και θα αναμετρηθούν στο 3ο και τελευταίο παιχνίδι την Τετάρτη (16/5)

3ος Αγώνας Τετάρτη 16 Μαΐου 6μμ.

  • ΚΑΟ Δράμας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Σερρών, ΔΑΚ Ποταμουδίων

 

Γ’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ – ΦΑΣΗ
19-20/05/2018

  • ΚΑΟ Δράμας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης / Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Σερρών
  • Λεύκιππος Ξάνθης –  Πανσερραϊκός / Δημοκρίτειο Κομοτηνής

ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ:
26-27/05/2018

 

21o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΣΕΚΑ

Η 12η Αγωνιστική (12-13/5/18)

  • Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» – Ηρόδικος Κομοτηνής 50-29
  • Ίρις Καβάλας – Αργοναύτες Βόλου 63-55
  •  Άρης Θεσσαλονίκης – Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας 36-52

Ρεπό: ΜΓΣ Πανσερραϊκός

Η Βαθμολογία (σε 12 ματς)

  1. Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας 20β. 668-331
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 18β.  526-402
  3. Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» 18β. 544-484
  4. Αργοναύτες Βόλου 14β. 460-506
  5. Ίρις Καβάλας 13β. 506-448
  6. Ηρόδικος Κομοτηνής 10β. 260-458
  7. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 9β. 233-568

Οι αναμετρήσεις Ηρόδικος Κομοτηνής – ΜΓΣ Πανσερραϊκός και Ίρις Καβάλας – Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο (2-3/6/18)

Επόμενη 13η Αγωνιστική (19-20/5/18)

  • Αργοναύτες Βόλου – Άρης Θεσσαλονίκης
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας
  • Ηρόδικος Κομοτηνής – Ίρις Καβάλας
  • Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας