X

ΜΠΑΣΚΕΤ: Όλα όσα έγιναν το Σαββατοκύριακο 24/25-11 στις Σέρρες – 7 παιχνίδια 600 κλικ!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  5η Αγωνιστική (25/11)

  • Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννενα 44-73
  • Καλαμαριάς – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 56-43
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΑΕ Πυλαιας 69-82
  • Ολυμπιακός Βόλου – Ολύμπια Λάρισας 39-57
  • Πανσερραϊκός – Πιερικός/Αρχέλαος 62-49 (103 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 13-16, 29-33, 45-45, 62-49
    • Πανσερραϊκός (Τσαντα) Χωλοπούλου 15, Τσάντα 14(1), Κουτούση 11, Μίχου 8, Θανοπούλου 5(1), Πελτέκη 5,  Χύσα 4, Βάννα, Γκανάτσιου, Δαμιανάκου, Πλεύρη
    • Πιερικός/Αρχέλαος (Χατζηιωάννου – Ξηρομερίτης) Τελλίδου 19(1), Καρατάσιου 8(2), Ευσταθίου 7, Χρυσοστομίδου 5, Ζουγκορίδου 4(1), Γκριτζάλη 3, Λάππα 3, Κιολέογλου,  Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλντέρα
  • Παναθλητικός Συκεών – Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 87-54

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1961411757279090 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. ΑΕ Πυλαιας 10β. 422-241
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 9β. 363-262
  3. ΠΑΣ Γιάννενα 9β. 296-230
  4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 8. 291-255
  5. Απόλλων Καλαμαριάς 8β. 282-235
  6. * Παναθλητικός Συκεών 8β. 263-187
  7. Ολύμπια Λάρισας 8β. 241-244
  8. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 6β. 254-324
  9. Πανσερραϊκός 6β. 248-325
  10. Τιτάνες Δράμας 6β. 222-334
  11. Ολυμπιακός Βόλου 5β. 194-392
  12. * Πιερικός/Αρχέλαος 4β. 203-250

*Πιερικός/Αρχέλαος και Παναθλητικός Συκεών με ματς λιγότερο

Επόμενη 6η Αγωνιστική (1-2/12)

  • Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – Τιτάνες Δράμας
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς
  • Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης – Πανσερραϊκός
  • Παναθλητικός Συκεών – Άρης Θεσσαλονίκης
  • ΠΑΣ Γιάννενα – Ολυμπιακός Βόλου
  • Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαιας

4η Εξ Αναβολής Αγωνιστική (6/12)

  • 8μμ. Πιερικός/Αρχέλαος – Παναθλητικός Συκεών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  7η Αγωνιστική (25/11) 5μμ.

  • ΧΑΝΘ – Στρατώνι 70-61
  • Γέφυρα – Φαίακας Κέρκυρας 75-77
  • Φίλιππος Βέροιας – Μακεδονικός 79-64
  • ΑΟ Αγρινίου – ΓΣ Νίκη Βόλου 83-71
  • ΓΣ Φάρσαλα – Μαχητές Δόξα Πεύκων 73-73 κ.δ 80-84
  • Ίκαροι Σερρών – Ερμής Λαγκαδά 78-75 (128 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 25-21, 39-39, 56-61, 78-75
    • Ίκαροι Σερρών: (Σίσκος) Κακιούζης 32, Γεωργιανός 12, Φώτογλου 11(2), Καραμπέκης 9, Δαλαγκόζης 8(1), Θολιώτης 4, Παπαδόπουλος 2, Κάτος, Κουτσοκώστας
    • Ερμής Λαγκαδά: (Αγγελής) Τσιρογιάννης 23(2), Καμαριώτης 21(1), Παρίτσης 10(1), Marucic 7(1), Γκάμουρας 8, Πιλκούδης 4, Νότης 2, Μήνου
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Έσπερος Λαμίας 94-76
  • ΣΑΑΚ Ανατόλια – Χαλκηδόνα 78-56

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1961569697263296 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (7 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 13β. 557-488
  2. ΑΟ Αγρινίου 13β. 534-474
  3. Μαχητές Δόξα Πεύκων 13β. 515-449
  4. ΓΣ Νίκη Βόλου 12β. 555-521
  5. ΧΑΝΘ 12β. 488-482
  6. ΓΣ Φάρσαλα 11β. 530-541
  7. Φαίακας Κέρκυρας 11β. 514-516
  8. Ίκαροι Σερρών 11β. 501-499
  9. ΓΣ Ελευθερούπολης 10β. 516-491
  10. Φίλιππος Βέροιας 10β. 487-503
  11. Έσπερος Λαμίας 9β. 507-529
  12. Ερμής Λαγκαδά 9β. 489-501
  13. Στρατώνι 9β. 474-481
  14. Γέφυρα 9β. 460-517
  15. Χαλκηδόνα 9β. 459-489
  16. Μακεδονικός 7β. 440-545

Επόμενη 8η Αγωνιστική (1-2/12)

  • Φαίακας Κέρκυρας – ΧΑΝΘ
  • Μακεδονικός – Γέφυρα
  • ΓΣ Νίκη Βόλου – Φίλιππος Βέροιας
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΑΟ Αγρινίου
  • ΓΣ Φάρσαλα – Ίκαροι Σερρών
  • Στρατώνι – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • Έσπερος Λαμίας – ΣΑΑΚ Ανατόλια
  • Χαλκηδόνα – Ερμής Λαγκαδά

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΑΝΔΡΩΝ A’ ΟΜΙΛΟΣ 9η Αγωνιστική (24-25/11)

Σάββατο 24/11

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΚΑΟ Δράμας 61-59
    • Τα Δεκάλεπτα: 13-18, 35-26, 45-41, 61-59
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου: (Κηρύκος) Ζωηρός 17, Νιφορίδης 14, Τζουμαϊλής 12, Γιαννάτος 5(1), Γρεασίδης 5(1), Αβραμίδης 4, Κεσέογλου 4, Τάσκος
    • ΚΑΟ Δράμας: (Γρηγοριάδης) Γιάγκου 17(1), Μανιώης 14(2), Τοσουνίδης 13, Καρατσομπάνης 7, Μελλιάδης 6(1), Σαββόγλου 2, Καλογιαννίτσης, Κάλφας,
  • ΑΟ Ηράκλειας – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 57-45
    • Τα Δεκάλεπτα: 18-7, 33-17, 53-32, 57-45
    • ΑΟ Ηράκλειας (Μάντζος) Κουτλής 10(1), Μέσσας 9(1), Ατλάσης 8, Μπαχαμίδης Φ. 6(2), Κουντουράς 6, Παπαδόπουλος 5, Αποστολάκης 4, Μιτσώκης 4, Κουτσάκης 2, Τοπολίγκας 2, Κουρτίδης, Παναγιωτίδης
  • Πανσερραϊκός – Μακεδόνες Κρηνίδων 20-0 α.α

Κυριακή 25/15

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Ορφέας Νέου Σκοπού 67-48΄(66 φωτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 18-22, 33-38, 51-45, 67-48
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου): Ασημάκης 33(4), Καρακώστας 15(2), Χατζής 7, Λαδιάς 5(1), Ντίκογλου 5, Ιωαννίδης 2, Ντινούδης, Δεληγιάννης, Σκαλιστής
    • Ορφέας Νέου Σκοπού: (Γκαβανόζης) Λαγός 21(2), Γάτος 13, Λουλούδης 9(3), Γιοβάνης 2, Χαβαλές 2, Θεοδωρόπουλος 1, Δροσινός, Καραμπατζάκης
  • Αστέρας Καβάλας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 75-64

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1963344137085852 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (9 Ματς)

  1. ΓΣ Σέρρες 2017 17β. 651-423
  2. Πανσερραϊκός 16β. 589-310
  3. ΚΑΟ Δράμας 15β. 591-482
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 14β. 505-505
  5. Αστέρας Καβάλας 13β. 563-382 —
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 13β. 447-497
  7. Τιτάνες Δράμας 12β. 558-594
  8. ΑΟ Ηράκλειας 12β. 433-479
  9. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 12β. 389-394
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 9β. 465-562
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 8β. 294-458 —
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 8β. 406-639
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-160
*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα
** Πανσερραϊκός, Αστέρας Καβάλας, ΑΟ Προσοτσάνης, Τιτάνες Δράμας, ΑΟ Ηράκλειας, Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Παγγαίο ΠΓΣ, έχουν κάνει το ρεπό τους.
*** Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

Επόμενη 10η Αγωνιστική (1-2/12)

  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Αστέρας Καβάλας
  • Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Πανσερραϊκός
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Παγγαίο ΠΓΣ

Ρεπό: Δόξα ΑΓΣ Βώλακα

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ A’ ΌΜΙΛΟΣ 6η Αγωνιστική (24-25/11)

Σάββατο 24/11

  • Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού 70-39
    • Τα Δεκάλεπτα: 12,15, 30-22, 59,32, 70-39
    • Ίκαροι Σερρών: (Ρούλης) —
    • Ορφέας Νέου Σκοπού: (Γκαβανόζης) —
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σερρών 26-62 (70 φωτογραφίες)
    • Τα Δεκάλεπτα: 3-12, 12-36, 17-50, 26-62
    • ΓΣ Σέρρες 2017: (Γεωργαντάς) Ασταναστάς 5(1), Πλακανδάρας 5(1), Τζήκος 5, Δήμου 3, Βλάχου 2, Καδόπουλος 2, Καρακίτσιος 2, Χατζηαγοράκης 2
    • ΑΕ Σερρών: (Χρυσανθίδης) Μάγειρας 15, Κυρίτσης 9(1), Μαντζαρίδης 9, Γρηγοριάδης 5(1), Σαμαράς 5(1), Βαρούτης 5, Δούκας 4, Τσομπανάκης 4, Παπανίκος 2, Τσιάρας 2, Φαρδέλλας 2

Κυριακή 25/11

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός (Δεν διεξήχθη λόγω προβλήματος στον ηλεκτροφωτισμού του γηπέδου)

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1962744860479113 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 12β. 420-257
  2. *Πανσερραϊκός 9β. 341-269
  3. ΑΕ Σερρών 9β. 327-293
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 8β. 293-332
  5. *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 7β. 254-286
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 6β. 214-412

Πανσερραϊκός και Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου με ματς λιγότερο

Επόμενη 7η Αγωνιστική (1-2/12)

  • ΑΕ Σερρών – Ίκαροι Σερρών
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • Πανσερραϊκός – ΓΣ Σέρρες 2017

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 6η Αγωνιστική (24-25/11)

Σάββατο 24/11

  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας 63-39
  • Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 39-52
    • Τα Δεκάλεπτα: 9-19, 23-33, 32-40, 39-52
    • Πανσερραϊκός (Κηρύκος) Νασιάκου 13(2), Βλάχβεη 13(1), Πλεύρη 6, Χατζηστεργίου 3(1), Δαμιανάκου 2, Τασκούδη 2, Αγγειοπλάστη, Κεφαλά, Χατζηπαύλου

Κυριακή 25/11

  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Ίκαροι Σερρών Δ.Δ

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 11β. 238-121
  2. Αστέρας Καβάλας 10β. 232-171
  3. Ασπίδα Ξάνθης 2001 7β. 161-140
  4. Πανσερραϊκός 7β. 158-174
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 7β. 146-169
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-80
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-100

Επόμενη 7η Αγωνιστική (8-9/12)

  • Ίκαροι Σερρών – Αστέρας Καβάλας
  • Ασπίδα Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πανσερραϊκός

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ A’ ΟΜΙΛΟΣ 8η Αγωνιστική (24-25/11)

Σάββατο 24/11

  • ΑΕ Λευκώνα – Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 47-85 (90 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 14-18, 24-35, 38-56, 47-85
    • ΑΕ Λευκώνα (Οικονόμου) Δουλγερίδης, Ευθυμόπουλος,  Ιωσηφίδης, Καμπούρης, Κουδούνης, Κούκος, Πάγκος, Παπαευστρατίου, Παυλίδης Α. Παυλίδης Θ. Τοπτσής, Ψιλλόπουλος
    • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο (Μάρκου) Βασιλείου, Δάρατζης, Δρουμαλιάς, Ιωαννίδης, Μελλαδιανός, Καντάς, Κολοβής, Λάτσιος, Ξακουστός, Παυλίδης, Ράγιας, Φραγκάκης

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1962649027155363 facebook_image_size=larger]

Κυριακή 25/11

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σερρών 34-66 (69 φωτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 9-13, 15-31, 26-52, 34-66
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Γεωργαντάς) Τύλλιος 8, Λιλλής7(1), Βαγενάς 6, Αποστολίδης 4, Αστερίου 3(1), Καδόπουλος 2, Καλπατζίδης 2, Τζώτζος 2
    • ΑΕ Σερρών (Χρυσανθίδης) Δούκας 16, Γρηγοριάδης 12, Μελισσάς 11(3), Τζιλιερίδης 10(2), Δεμέλκας5, Στύλλας 4, Τσομπανάκης 3, Μανδραλής 2, Χατζηδήμπος 2,Φαρδέλλας 1

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1962838417136424 facebook_image_size=larger]

  • Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού 80-54 (73 φωτο)
    • Τα Δεκάλεπτα: 11-18, 32-31, 56-47, 80-54
    • Ίκαροι Σερρών (Ρούλης)
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Πεχλιβάνης) Αχτσής, Γεωργόπουλος, Δούμας, Επαμεινώνδας, Θεοφανίδης, Καραμβαλάσης, Κοντός, Κοτόπουλος, Πέτρου, Σιάρκος, Σκαρλατόπουλος, Τσαμανδάνης
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΑΣ Βισάλτης Δεν Ορίστηκε

Ρεπό: ΑΟ Ηράκλειας

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1963721280381471 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 14β. 495-262
  2. Ίκαροι Σερρών 13β. 636-330
  3. ΑΟ Ηράκλειας 12β. 456-392
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 11β. 453-375
  5. ΑΕ Σερρών 11β. 386-365
  6. ΑΕ Λευκώνα 10β. 386-403
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 8β. 244-478
  8. *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 7β. 274-478
  9. *ΓΑΣ Βισάλτης 7β. 195-440
*Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και ΓΑΣ Βισάλτης με ματς λιγότερο
* Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο, Ίκαροι Σερρών, ΑΟ Ηράκλειας, Ορφέας Νέου Σκοπού, ΑΕ Σερρών, ΑΕ Λευκώνα, ΓΣ Σέρρες 2017 και ΓΑΣ Βισάλτης έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη 9η Αγωνιστική (1-2/12)

  • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο – ΑΟ Ηράκλειας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Λευκώνα
  • ΑΕ Σερρών – Ίκαροι Σερρών
  • ΓΑΣ Βισάλτης – ΓΣ Σέρρες 2017

Ρεπό: Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

4η Εξ  Αναβολής Αγωνιστική (24-25/11)

Κυριακή 25/11

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ίκαροι Σερρών 28-42
    • Ίκαροι Σερρών (Κηρύκος) Ασουχίδου, Βαρούτη Α. Βαρούτη Χ. Γιαλαμά, Καρακολίδου, Μπιρμπίλη, Πανταλέων, Παπαδοπούλου, Πολυχρονίου, Χορτομάνη

Βαθμολογία (4 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 6β.218-84
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 5β. 147-202
  3. Ίκαροι Σερρών 5β. 129-149
  4. Πάνθηρες Καβάλας 4β. 111-147
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 4β. 97-117

Επόμενη 5η Αγωνιστική (1-2/12)

  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • Ίκαροι Σερρών – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

Κατηγορίες Αθλητικά Μπάσκετ
ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα

X

Προστασία προσωπικών δεδομένων

Συλλέγουμε και επεξεργαζόμαστε τα προσωπικά σας δεδομένα, μόνο για στατιστικούς λόγους. Δεν πρόκειται ποτέ να πουλήσουμε, να ενοικιάσουμε, να διανείμουμε, ή να δημοσιοποιήσουμε με οποιονδήποτε τρόπο, τα προσωπικά σας δεδομένα.

Περισσότερες πληροφορίες... Πατήστε εδώ
Προστασία Απορρήτου