ΜΠΑΣΚΕΤ: Όλα τα αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο ¾ Μαρτίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Όλα τα αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο ¾ Μαρτίου

A2 Εθνική Γυναικών – 2oς Όμιλος

Η 18η Αγωνιστική (4/3/18)

  • Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς 48-55
  • Πανσερραϊκός – Πιερικός/Αρχέλαος 65-55
    • Τα Δεκάλεπτα: 15-19,28-31 Ημίχ. 45-47, 65-55 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός Κουτούση 21, Πελτέκη 20 (3), Μπακιρτζίδου 7,  Μίχου 6, Χύσα 6, Πιτσιάβα 3, Γκανάτσιου 3,  Κίναλη, Νασιάκου, Σιάκκα, Σιδερίδου, Βλαχβέη
    • Πιερικός/ Αρχέλαος Μουστακίδου 15, Φλώρου 15, Ζουγκουρίδου 8 (1), Λάππα 7, Δαβιτίδου 6 (2), Γκρίτζαλη 4, Αμβρακίδου, Παντζιάλα, Λεκάι, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου, Δημητριάδου
  • Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Θεσσαλονίκης 49-47
  • ΕΟ Σταυρούπολης – AE Πυλαίας 34-69
  • Ολύμπια Λάρισας – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 66-60
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Ναύαρχος Βότσης 73-40

ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Πιερικός ΑρχέλαοΜΓΣ Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 65-55

Posted by Ανεξάρτητος on Sunday, March 4, 2018

 Η Βαθμολογία σε 18 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 35β. 1151-857
  2. AE Πυλαίας 32β. 1195-909
  3. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 29β. 983-889
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 29β. 972-872 
  5. Απόλλων Καλαμαριάς 28β. 968-874
  6. Ολύμπια Λάρισας 28β. 989-942
  7. Τιτάνες Δράμας 28β. 984-948
  8. Πανσερραϊκός 28β. 908-945  
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 24β.929-1021
  10. *Ναύαρχος Βότσης 22β. 924-1046
  11. Ασπίδα Ξάνθης 20β. 801-1081
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 19β. 617-1037   

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ  

 Η Επόμενη 19η Αγωνιστική (11/3/18)

  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Νέου Ρυσσίου
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Τιτάνες Δράμας
  • AE Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ολύμπια Λάρισας
  •  Ναύαρχος Βότσης – Ασπίδα Ξάνθης
  •  ΕΟ Σταυρούπολης – Ηρακλής Θεσσαλονίκης

 

Β’ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος – Η  20η Αγωνιστική (4/2/18) 5μμ.

  • Ασπίδα Ξάνθης – Χαρίλαος Τρικούπης 60-75
  • ΑΟ Αγρινίου – Χαλκηδόνα 51-48
  •  Ανατόλια – Στρατώνι 71-77
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Φάρσαλα 72-72 κ.α 84-80
  •  Ερμής Λαγκαδά – Ίκαροι Σερρών 66-60
    • Τα Δεκάλεπτα: 12-19, 29-29 Ημιχ. 46-48, 66-60 ΤΕΛΙΚΟ
  • Ελίμεια – Γέφυρα 78-66
  •  Τιτάνες Παλαμά – Ευρώπη ’87 64-82

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

 

Η Βαθμολογία (20 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 34β. 1371-1202
  2. Ένωση Καβάλας 33β. 1387-1214
  3. Ίκαροι Σερρών 33β. 1358-1225
  4. Ερμής Λαγκαδά 31β. 1304-1237
  5. Ευρώπη ’87 31β. 1251-1095
  6. Ανατόλια 30β. 1456-1348
  7. ΑΟ Αγρινίου 30β. 1239-1220
  8. Στρατώνι 29β. 1270-1244
  9. Φάρσαλα 28β. 1340-1376
  10. Μαχητές Δόξα Πεύκων 28β. 1309-1322
  11. Ασπίδα Ξάνθης 25β. 1239-1322
  12. Γέφυρα 24β. 1112-1250
  13. Χαλκηδόνα 24β. 1239-1363
  14. Ελίμεια 21β. 1098-1320
  15. Τιτάνες Παλαμά 19β. 1195-1430

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη 21η (11/2/18) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – ΑΟ Αγρινίου
  •  Χαλκηδόνα – Ανατόλια
  •  Στρατώνι – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  •  Φάρσαλα – Ερμής Λαγκαδά
  • Γέφυρα  – Ίκαροι Σερρών
  • Ευρώπη ’87 – Ένωση Καβάλας
  • Ελίμεια – Τιτάνες Παλαμά

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος  18η Αγωνιστική (4/3/18) 6μμ.

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Κένταυρος Καλλικράτειας 55-89
  •  Μαντουλίδης – ΧΑΝΘ 50-59
  •  Αίαντας Εύοσμου – Αστέρας Σίνδου 78-64
  •  ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Πολύγυρος 65-91
  •  ΓΣ Ελευθερούπολης – Μακεδονικός 95-62
  •  ΜΕΝΤ – ΓΑΣ Κομοτηνής 74-74 κ.α 84-79
  •  Απόλλωνας Καλαμαριάς – ΠΣ Ευκαρπίας 70-70 κ.α  75-77

Η Βαθμολογία σε 18  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 35β. 1503-1188
  2. Μακεδονικός 33β. 1424-1214
  3. Πολύγυρος 32β. 1482-1308
  4. ΠΣ Ευκαρπίας 29β. 1422-1333
  5. ΜΕΝΤ 29β. 1427-1332
  6. ΧΑΝΘ 29β. 1348-1167
  7. Αίαντας Εύοσμου 28β. 1313-1232
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 28β. 1290-1260
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 27β. 1279-1326
  10. Μαντουλίδης 25β. 1280-1303
  11. Αστέρας Σίνδου 23β. 1196-1255
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 22β. 1157-1355
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 20β. 1152-1361
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 18β. 921-1560

Η Επόμενη 19η Αγωνιστική (11/3/18) 6μμ.

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Μαντουλίδης
  • ΧΑΝΘ – Αίαντας Εύοσμου
  •  Αστέρας Σίνδου – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  •  Πολύγυρος – ΓΣ Ελευθερούπολης
  •  ΓΑΣ Κομοτηνής – Μακεδονικός
  •  ΠΣ Ευκαρπίας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  •  ΜΕΝΤ – Απόλλωνας Καλαμαριάς

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος

H 17η Αγωνιστική (3-4/3/18

Σάββατο 3/3/18

  • ΚΑΟ Δράμας – Μακεδόνες Κρηνίδων 88-40
  • Πανσερραϊκός – Απόλλων Δράμας 104-62
    • Τα Δεκάλεπτα: 26-13, 56-30 Ημίχ. 80-51, 104-62 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός Κοκολιός: Γρίψιος 20, Χατζηστεφάνου 16 (2), Χρυσοστομίδης 14 (1), Παρχαρίδης 11, Αποστολίδης 10, Καρασαββίδης 10, Μπουναρτζής 10, Γιοβάνης 9, Γεωργιανός 2, Τσανάκας 2.
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας 39-48
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 69-41
  • ΑΟ Σερρών – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 79-52
    • Τα Δεκάλεπτα: 17-20, 36-31 Ημίχ. 56-48, 79-52 ΤΕΛΙΚΟ
    • ΑΟ Σερρών Μπουτάκογλου: Ασημάκης 30(5), Μποζουτσίδης 13(3), Καρακώστας 11(1), Τερζής 7(1), Λαδιάς 6, Δεληγιάννης 4(1), Παπαδόπουλος 3, Σταμπουλής 3, Γιαβρόπουλος 2, Κυριακόπουλος, Μητρούδης, Χορτομάρης
    • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ Ιωαννίδης: Σκαλιστής 16, Κατσικάς 10,Σερεφίδης 8, Ντινούδης 8, Ντούντος 3(1), Γρεασίδης 3 (1), Ζωηρός 3, Κεσέογλου 1, Χαραλαμπίδης
  •  Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης 62-66

ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Απόλλων Δράμας ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Απόλλων Δράμας 104-62

Posted by Ανεξάρτητος on Sunday, March 4, 2018

 Η Βαθμολογία σε 17 ματς

  1. ΚΑΟ Δράμας 33β. 1325-884
  2. Πανσερραϊκός 3. 1363-938
  3. ΑΟ Σερρών 31β. 1370-895
  4. ΑΟ Προσοτσάνης 27β. 1019-1000
  5. Παγγαίο ΠΓΣ 27β. 1025-1043
  6. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 25β. 1111-936
  7. Απόλλων Δράμας 23β. 1014-1249
  8. Τιτάνες Δράμας 22β. 1013-1113
  9. ΑΟ Ηράκλειας 22β.921-1016
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 20β. 859-1163
  11. Μακεδόνες Κρηνίδων 19β. 976-1263
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 16β. 778-1304

Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ και ΑΟ Ηράκλειας με 1 ματς λιγότερο

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

ΑΟΣ-Ρουπελ ΕΚΑΣΑΜΑΘΕΚΑΣΑΜΑΘ: ΑΟΣ-Ρούπελ 79-52

Posted by Ανεξάρτητος on Sunday, March 4, 2018

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (3-4/3/18)

Στον Τελικό της διοργάνωσης προκρίθηκε ο ΓΣ Ελευθερούπολης και η Ασπίδα Ξάνθης

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Η 9η Αγωνιστική (3-4/3/18)

Σάββατο 3/3/18

  • Πάνθηρες Καβάλας – Τιτάνες Δράμας 55-37
  • Ένωση Καβάλας – Πανσερραϊκός 36-42
    • Τα Δεκάλεπτα: 12-14, 22-18 Ημίχ. 31-27, 36-42 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός Πιτσίαβα:  Βλάχβεη 18(1), Νασιάκου 14, Κεφαλά 4, Δαμιανάκου 3, Μηλιούδη 2, Χατζηστεργίου 1, Γκέγκα, Μπιρμπίλη,  Παπούδα, Πλέυρη

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Η Βαθμολογία σε 9 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 13β 397-300
  2. Πάνθηρες Καβάλας 13β 400-250
  3. Πανσερραϊκός 12β 274-341
  4. Ένωση Καβάλας 7β 222-331
  5. Τιτάνες Δράμας 7β 267-338
  •  *Η Ένωση Καβάλας και Τιτάνες Δράμας  έχουν από ένα μηδενισμό
  • **Η Ακαδημία Αλεξανδρούπολης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

Η Επόμενη Τελευταία 10η Αγωνιστική

  •  Τιτάνες Δράμας – Ένωση Καβάλας
  •  Ασπίδα Ξάνθης – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Πανσερραϊκός

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

Τα πρώτα ματς  Προημιτελικής Φάσης (24-25/2/18)

Σάββατο 24/2/18

  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Αρίωνας Ξάνθης 39-75
  • Ένωση Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού 68-52
    • Τα Δεκάλεπτα: 22-12, 43-30 Ημίχρονο 59-39, 68-52 ΤΕΛΙΚΟ
  • ΑΕ Σερρών – ΑΟ Καβάλα 44-33
    • Τα Δεκάλεπτα: 14-7, 22-16 Ημίχρονο 26-26, 44-33 ΤΕΛΙΚΟ

Κυριακή 25/2/18

  • Αστέρας Καβάλας – Αίαντας Κομοτηνής 76-41

 Οι 2ες αναμετρήσεις της Προημιτελικής Φάσης (3-4/3/18)

Σάββατο 3/3/18

  • Αρίωνας Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνής 80-47
  • Αίαντας  Κομοτηνής – Αστέρας Καβάλας 46-59
  •  ΑΟ Καβάλα – ΑΕ Σερρών 53-56

Κυριακή 4/3/18

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ένωση Καβάλας 63-52

 Οι 3ες αναμετρήσεις (10-11/3/18)

  • Ένωση Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού

 

  • Ο Ορφέας Νέου Σκοπού ισοφάρισε τη σειρά των αγώνων στο 1-1
  • ΑΕ Σερρών, Αρίωνας Ξάνθης και Αστέρας Καβάλας Ένωση Καβάλας, έκαναν το 2-0 στη σειρά των αγώνων και προκριθήκαν στους Ημιτελικούς της Διοργάνωσης

 Τα ζευγάρια των Ημιτελικών

  • ΑΕ Σερρών – Αστέρας Καβάλας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού / Ένωση Καβάλας – Αρίωνας Ξάνθης

 Οι Ημιτελικοί  είναι νοκ αουτ και θα διεξαχθούν σε ουδέτερη έδρα

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Τα πρώτα ματς της Ημιτελικής Φάσης (5-7/3/18)

Κυριακή 4/3/18

  • Αστέρας Καβάλας – Ένωση Καβάλας 40-57

Δευτέρα 5/3/18

  • Ασπίδα Ξάνθης 2001 – Τιτάνες Δράμας

Τετάρτη 7/3/18

  • Ένωση Καβάλας – Αστέρας Καβάλας

Τρίτη 13/3/18

  • Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 2001

Στην Ημιτελική Φάση του θεσμού δεν συνεχίζουν οι σερραϊκές ομάδες. Στην επόμενη Φάση προκρίθηκαν οι: Αστέρας Καβάλας και οι Τιτάνες Δράμας, εκεί που σε χιαστί διασταυρώσεις αντιμετωπίζουν την Ένωση Καβάλας και Ασπίδα Ξάνθης 2001 αντίστοιχα

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Στον Τελικό της διοργάνωσης προκρίθηκε το Δημοκρίτειο Κομοτηνής και ο Λεύκιππος Ξάνθης