ΜΠΑΣΚΕΤ: Πρόγραμμα αγώνων σερραϊκών ομάδων 2-3/12

ΜΠΑΣΚΕΤ: Πρόγραμμα αγώνων σερραϊκών ομάδων 2-3/12

A2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος 8η Αγνωστική (3/12)

  • 12 μμ.Τιτάνες Δράμας  – Πιερικός/Αρχέλαος, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης
  • 1μμ. Πανσερραϊκός  – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 1μμ. Ασπίδα Ξάνθης  – Ναύαρχος Βότσης, Χρ. Χριστοδούλου
  • 30μμ. Απόλλων Καλαμαριάς  – ΑΕ Πυλαίας, ΔΑΚ Καλαμαριάς
  • 2μμ. Ολύμπια Λάρισας  – Άρης Θεσσαλονίκης, Γήπεδο Αγ. Θωμά Λάρισας
  • 2μμ. Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Σταυρούπολης, Ιβανώφειο

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 13β.432-363
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 13β. 403-300
  3. Τιτάνες Δράμας 12β. 409-359
  4. ΑΕ Πυλαίας 12β. 438-368
  5. Πανσερραϊκός 12β. 367-346
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 11β. 388-332
  7. Ολύμπια Λάρισας 11β. 371-295-339-
  8. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 10β. 328-297
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 9β. 357-388
  10. Ναύαρχος Βότσης 9β. 344-411
  11. Ασπίδα Ξάνθης 7 317-456
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 7β 220-410

 

Β’ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος  9η Αγωνιστική (3/12) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Ερμής Λαγκαδά, ΔΑΚ Μεσολλογίου
  • Χαλκηδόνα – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Χαλκηδόνας
  • Στρατώνι – Φάρσαλα, Γυμναστήριο Αρναίας
  • Γέφυρα – Ένωση Καβάλας, Γήπεδο Γέφυρας
  • Ευρώπη ’87 – Ανατόλια, Γυμναστήριο Ν. Μουδανιών
  • Ελίμεια – ΑΟ Αγρινίου, Γήπεδο Κοζάνης
  • Τιτάνες Παλαμά – Ασπίδα Ξάνθης, Γήπεδο Παλαμά

Ρεπό: Μαχητές Δόξα Πεύκων

Η Βαθμολογία (8 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 15β. 561-508
  2. Ίκαροι Σερρών 14β. 591-544
  3. Ερμής Λαγκαδά 14β. 539-504
  4. Φάρσαλα 13β. 587-575
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 12β.551-564
  6. Ένωση Καβάλας 12β. 563-479
  7. Ευρώπη ’87 12β. 483-454
  8. Χαλκηδόνα 11β. 540 -574
  9. Στρατώνι 11β. 518-526
  10. Ασπίδα Ξάνθης 11β. 470-477
  11. Ανατόλια 10β.526-502
  12. Γέφυρα 9β. 460-487
  13. ΑΟ Αγρινίου 9β.449-496
  14. Ελίμεια 8β. 436-493
  15. Τιτάνες Παλαμά 8β. 454-545

* Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος 8η Αγωνιστική (3/12) 6μμ.

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Κένταυρος Καλλικράτειας, ΔΑΚ Κομοτηνής
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – ΧΑΝΘ, Γήπεδο Ελευθερούπολης
  • Μακεδονικός – Αστέρας Σίνδου, Γήπεδο Μακεδονικού
  • Πολύγυρος  – ΓΑΣ Κομοτηνής, Γήπεδο Πολυγύρου
  • Αίαντας Εύοσμου – ΠΣ Ευκαρπίας, ΔΑΚ Εύοσμου
  • Μαντουλίδης – ΜΕΝΤ, Γήπεδο Μαντουλίδη
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Απόλλων Καλαμαριάς, Γυμναστήριο Ν. Σκοπού

Η Βαθμολογία σε 7  ματς

  1. ΜΕΝΤ 13β. 563-489
  2. ΓΣ Ελευθερούπολης 13β. 541-473
  3. Πολύγυρος 12β.585-516
  4. Μακεδονικός 12β. 568-457
  5. ΧΑΝΘ 12β. 529-467
  6. ΠΣ Ευκαρπίας 11β. 532-488
  7. Απόλλωνας Καλαμαριάς 11β. 504-498
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 11β. 483-484
  9. Αστέρας Σίνδου 10β. 474-453
  10. Αίαντας Εύοσμου 10β. 470-481
  11. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 9β. 442-526
  12. Μαντουλίδης 8β. 483-549
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 8β. 457-529
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 7β. 378-599

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος – 9η Αγωνιστική (2-3/12)

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

  • 3μμ.ΑΟ Σερρών – Απόλλων Δράμας, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 5μμ.Πανσερραϊκός – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 5μμ. Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας, Γυμναστήριο Γεωργιανής
  • 5μμ.Μακεδόνες Κρηνίδων – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Αμυγδαλεώνα

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

  • 4μμ. ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης
  • 7μμ. Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας, ΔΑΚ Δράμας

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Πανσερραϊκός 16β. 607-413
  2. ΚΑΟ Δράμας 15β.606-395
  3. ΑΟ Σερρών 14β. 593 -442
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 12β. 559-482
  5. Απόλλων Δράμας 12β. 482-534
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 12β. 467-472
  7. Παγγαίο ΠΓΣ 12β.474-480
  8. Τιτάνες Δράμας 11β. 477-489
  9. ΑΟ Ηράκλειας 10β. 460-537
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 10β. 507-610
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 8β. 413-540
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 6β. 382-633

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος 6η Αγωνιστική (2-3/12)

Σαββάτο 2 Δεκεμβρίου

  • 7μμ.Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Σερρών

Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου

  • 45μμ. Πανσερραϊκός – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 30μμ. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γυμναστήριο Σιδηροκάστρου

H Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Πανσερραϊκός 10β. 379-266
  2. Ίκαροι Σερρών 9β. 325-241
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 8β. 301-268
  4. ΑΕ Σερρών 7β. 288-263
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 6β. 257–326
  6. ΑΟ Σερρών 5β. 182–368

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων Τελική Φάση 3η Αγωνιστική (2-3/12)

Σαββάτο 2 Δεκεμβρίου

  • 3μμ.Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης
  • 7μμ. Ένωση Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης 2001, Γήπεδο Ποταμουδίων
  • Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Πάνθηρες Καβάλας 4β 121-49
  2. Ασπίδα Ξάνθης 3β 114-106
  3. Τιτάνες Δράμας 2β 57-43
  4. Πανσερραϊκός 2β 69-146
  5. Ένωση Καβάλας 1β 29-46

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος  Η 8η Αγωνιστική (2-3/12)

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

  • 5μμ. ΑΕ Σερρών – Πανσερραϊκός
  • 7μμ. ΑΕ Λευκώνα – ΓΣ Σέρρες 2017

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

  • 3μμ. Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 3μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ Σιδηροκάστρου  ΑΓΣ, Γυμναστήριο Νέου Σκοπού

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 14β. 621-197
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β. 453-274
  3. Ίκαροι Σερρών 12β. 439-282
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 10β. 321-432
  5. Πανσερραϊκός 10β. 355-434
  6. ΑΟ Ηράκλειας 10β. 340-385
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 8β. 227-558
  8. ΑΕ Λευκώνα 7β. 231-425

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος (2-3/12)

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Αστέρας Καβάλας 6β. 208 -122
  2. Πανσερραϊκός 5β. 159-109
  3. Τιτάνες Δράμας 5β. 211-150
  4. Ίκαροι Σερρών 5β. 116-207
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 3β.93-199

 

Γράψτε το σχόλιό σας...