ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα αγώνων των σερραϊκών ομάδων 22/23-10 (φωτορεπορταζ)

ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα αγώνων των σερραϊκών ομάδων 22/23-10 (φωτορεπορταζ)

Μπάσκετ A2′ Εθνική Γυναικών Βόρειος Όμιλος

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 6μμ.

Βόρειος Όμιλος 2η αγωνιστική

Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Απόλλωνας Καλαμαριάς 52-36
ΠΑΣ Γιάννενα – Πιερικός Αρχέλαος 62-63
Πυλαία – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 45-47
Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Σερρών 55-31
Ολυμπιακός Βόλου – Σταυρούπολη 61-44
Ολύμπια Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 53-41

Η βαθμολογία (Σε 2 αγώνες):

  1. Ολυμπιακός Βόλου 4 (2-0)
  2. Τιτάνες Δράμας 4 (2-0)
  3. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 4 (2-0)
  4. Ολύμπια Λάρισας 4 (2-0)
  5. Απόλλωνας Καλαμαριάς 3 (1-1)
  6. Πυλαία 3 (1-1)
  7. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 3 (1-1)
  8. Πιερικός Αρχέλαος 3 (1-1)
  9. Σταυρούπολη 2 (0-2)
  10. ΠΑΣ Γιάννινα 2 (0-2)
  11. Ασπίδα Ξάνθης 2 (0-2)
  12. ΑΟ Σερρών 2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (3η, 30/10)

Σταυρούπολη – Τιτάνες Δράμας
ΑΟ Σερρών – Πυλαία
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΠΑΣ Γιάννενα
Πιερικός Αρχέλαος – Ηρακλής Θεσσαλονίκης
Απόλλωνας Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης
Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου

Μπάσκετ Γ’ Εθνική Ανδρών 4ος Όμιλος

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 6μμ.

4ος Όμιλος 2η Αγωνιστική

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Μακεδονικός 58-67
  • Μουδανιά – Αστέρας Καβάλας 74-79
  • Ακτή Ζέφυρος – ΓΑΣ Κομοτηνής 73-47
  • ΑΕ Κομοτηνής -ΣΑΠΚ Νεάπολης 73-62
  • Αγία Βαρβάρα – Παναθλητικός 40-73
  • ΓΑΣ Χαλκηδόνας – Ίκαροι Σερρών 56-58
  • Ιωνικός Ιωνίας – Μαντουλίδης 68-55
Βαθμολογία 4ου ομίλου
1 Παναθλητικός Συκεών 4 2-0 141-87
2 Ίκαροι Σερρών 4 2-0 140-96
3 Ακτή Ζέφυρος 4 2-0 141-110
4 Μακεδονικός 4 2-0 168-153
5 Ορφέας Νέου Σκοπού 3 1-1 133-141
6 Αστέρας Καβάλας 3 1-1 153-149
7 Ιωνικός Ιωνίας 3 1-1 163-156
8 Χαλκηδόνα 3 1-1 119-115
9 ΑΕ Κομοτηνής 3 1-1 120-130
10 ΓΑΣ Κομοτηνή 3 1-1 107-131
11 Νέα Μουδανιά 2 0-2 132-139
12 ΣΑΠΚ Νεάπολης 2 0-2 125-141
13 Μαντουλίδης 2 0-2 112-131
14 Αγία Βαρβάρα 2 0-2 80-155

ΕΚΑΣΑΜΑΘ:

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/10/16

Πρωτάθλημα Ανδρών

Α’ Όμιλος  3η Αγωνιστική

ΑΟ Ηράκλειας – Μακεδόνες Κρηνίδων 51-62

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος 3η Αγωνιστική

Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού 68-36

ΑΟ Σερρών – ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηροκάστρου 56-69

ΑΕ Σερρών – Ίκαροι Σερρών 27-67

Βαθμολογία σε 3 ματς

Πανσεραϊκός 6

ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηροκάστρου 6

Ίκαροι Σερρών 5

ΑΟ Σερρών 4

Ορφέας Νέου Σκοπου 3

ΑΕ Σερρών 3

aes-aos

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος 3η Αγωνιστική

Ρούπελ Σιδηροκάστρου – ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας 35-86

ΑΕ Σερρών – ΑΟ Σερρών ΔΑΚ Κοιλάδας 46-29

(φωτορεπορταζ απο το παιχνίδι στη σελίδα μας στο facebook)

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/10/16

Πρωτάθλημα Ανδρών

Α’ Όμιλος 3η Αγωνιστική

  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Προσοτσάνης  67-40
  • Πανσερραϊκός – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 95-49
  • ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηροκάστρου – ΚΟ Απόλλων Δράμας 68-74
Βαθμολογία
1 ΓΣ Ελευθερούπολης 6 3-0 288-102
2 ΑΟ Σερρών 6 3-0 242-131
3 Απόλλων Δράμας 6 3-0 237-177
4 Πανσερραϊκός 5 2-1 259-168
5 Ρούπελ Σιδηροκάστρου 5 2-1 235-145
6 Τιτάνες Δράμας 5 2-1 191-182
7 Μακεδόνες Κρηνίδων 4 1-2 158-212
8 Ηράκλεια Σερρών 4 1-2 132-208
9 Παγγαίο 3 0-3 118-217
10 Προσοτσάνη 2 1-2 141-144
11 ΑΕ Δοξάτου 1 0-3 143-249
12 Δόξα Βώλακα 1 0-3 90-299
(*) Η Προσοτσάνη, η ΑΕ Δοξάτου και η Δόξα Βώλακα έχουν από -2 βαθμούς λόγω μη συμμετοχής στα πρωταθλήματα υποδομής.


Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος 3η Αγωνιστική

Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός 101-35

Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Ηράκλειας 66-39