ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (15/16-10), όλων των σερραϊκών ομάδων στα παρκέ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (15/16-10), όλων των σερραϊκών ομάδων στα παρκέ

Α2 Γυναικών 1η Αγωνιστική

Βόρειος Όμιλος

  • Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Τιτάνες Δράμας 48-56
  • Ασπίδα Ξάνθης 2001 – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 48-62
  • Σταυρούπολη – Ολύμπια Λάρισας 49-55
  • ΑΟ Σερρών – Ολυμπιακός Βόλου 33-75
  • Πιερικός Αρχέλαος – Πυλαία 37-47
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΠΑΣ Γιάννενα 60-35

Γ’ Εθνική 1η αγωνιστική

  • Μακεδονικός-Ιωνικός Ιωνίας 101-95 στη 2η παράταση (81-81, 89-89)
  • Αστέρας Καβάλας-Ορφέας Νέου Σκοπού 74-75
  • ΓΑΣ Κομοτηνή-Νέα Μουδανιά 60-58 παρ. (53-53)
  • ΣΑΠΚ Νεάπολης-Ακτή Ζέφυρος 63-68
  • Παναθλητικός Συκεών-ΑΕ Κομοτηνής 68-47
  • Ίκαροι Σερρών-Αγία Βαρβάρα 82-40
  • Μαντουλίδης-Χαλκηδόνα 57-63
Βαθμολογία Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 4ος Όμιλος
α/α ΟΜΑΔΑ Β Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1 Ίκαροι Σερρών 2 1-0 82-40
2 Παναθλητικός Συκεών 2 1-0 68-47
3 Χαλκηδόνα 2 1-0 63-57
4 Μακεδονικός 2 1-0 101-95
5 Ακτή Ζέφυρος 2 1-0 68-63
6 ΓΑΣ Κομοτηνή 2 1-0 60-58
7 Ορφέας Νέου Σκοπού 2 1-0 75-74
8 Αστέρας Καβάλας 1 0-1 74-75
9 Νέα Μουδανιά 1 0-1 58-60
10 ΣΑΠΚ Νεάπολης 1 0-1 63-68
11 Ιωνικός Ιωνίας 1 0-1 95-101
12 Μαντουλίδης 1 0-1 57-63
13 ΑΕ Κομοτηνής 1 0-1 47-68
14 Αγία Βαρβάρα 1 0-1 40-82

 

ΕΚΣΑΜΑΘ Α’ Όμιλος 2η Αγωνιστική

Πρωτάθλημα Ανδρών

  • Απόλλων Δράμας-Πανσερραϊκός 80-57
  • Παγγαίο – ΑΟ Σερρών 45-87
  • Δοξάτο Δράμας – Τιτάνες Δράμας 49-66
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΓΣ Ελευθερούπολης 55-88
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΟ Προσοτσάνης 55-44
  • Δόξα Βώλακα – Ρούπελ Σιδηροκάστρου 30-94

 

Βαθμολογία ΕΚΑΣΑΜΑΘ
α/α ΟΜΑΔΑ Β Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1 ΓΣ Ελευθερούπολης 4 2-0 190-81
2 Ρούπελ Σιδηροκάστρου 4 2-0 167-71
3 ΑΟ Σερρών 4 2-0 175-91
4 Απόλλων Δράμας 4 2-0 163-109
5 Ηράκλεια Σερρών 3 1-1 81-146
6 Προσοτσάνη 3 1-1 101-77
7 Πανσερραϊκός 3 1-1 164-119
8 Τιτάνες Δράμας 3 1-1 118-131
9 ΑΕ Δοξάτου 2 0-2 94-154
10 Μακεδόνες Κρηνίδων 2 0-2 96-161
11 Παγγαίο 2 0-2 67-144
12 Δόξα Βώλακα 2 0-2 69-201

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Α’ Όμιλος 2η αγωνιστική

  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Πανσερραϊκός 34-49

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 18/10/16

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος 3η Αγωνιστική

  • 7:30μμ. ΑΕ Σερρών – Ίκαροι Σερρών ΔΑΚ Κοιλάδας