ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των Σερραϊκών Ομάδων το Σαββατοκύριακο 19-20/11

ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των Σερραϊκών Ομάδων το Σαββατοκύριακο 19-20/11

Α2 Γυναικών 6η Αγωνιστική

Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του ΑΟΣ να πετύχουν τη πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, κόντρα στην Ασπίδα Ξάνθης στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών στο μπάσκετ.

Κορυφαίες για την ομάδα της Ξάνθης η τοπ σκόρερ της Σταυρούλα Καραλίδου και οι Σουλιώτη, Παπαχρυσοβέρη και Καρακώστα. Ενώ απο την ομάδα των Σερρών οι Μπακιρτζίδου και η Τόγα κράτησαν στον παιχνίδι τις φιλοξενούμενες.

Δεκάλεπτα: 8-8, 24-14, 26-24, 36-32

Διαιτητές: Μαλτέσιος-Πλατέλα

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά, Καραλίδου Σ. 15(3), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου, Παπαχρυσοβέργη 5, Καραλή, Λαζαρίδου, Μαμαλίγκατζη 2,Σαρβάνη 4, Σουλιώτη 6,  Καραλίδου Β., Καρακώστα  4.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 4, Μπακιρτζίδου Α. 2, Τόγα 8, Μπακιρτζίδου Μ. 11, Τζιαμπάζη, Νασιάκου 5(1), Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου 2, Στεφανίδου

 

 

  • Πυλαία – Τιτάνες Δράμας 54-39
  • Ασπίδα Ξάνθης 2001 – ΑΟ Σερρών 36-32
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Σταυρούπολη 80-46
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 58-40
  • Πιερικός Αρχέλαος – Ολύμπια Λάρισας 56-64
  • ΠΑΣ Γιάννενα – Ολυμπιακός Βόλου 33-56

 

Η βαθμολογία (Σε 6 αγώνες)

  1. Ηρακλής Θσσαλονίκης 12 (6-0)
    2. Ολυμπιακός Βόλου 12 (6-0)
    3. Απόλλων Καλαμαριάς 11 (5-1)
    4. Πυλαία 10 (4-2)
    5. Ολύμπια Λάρισας 10 (4-2)
    6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 9 (3-3)
    7. Σταυρούπολη 8 (2-4)
    8. Ασπίδα Ξάνθης 2001 8 (2-4)
    9. Τιτάνες Δράμας 8 (2-4)
    10. ΠΑΣ Γιάννενα 7 (1-5)
    11. Πιερικός Αρχέλαος 7 (1-5)
  2. ΑΟ Σερρών 5 (0-5)

-Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα μηδενισμό.

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 6μμ. 

4ος Όμιλος – 6η Αγωνιστική

  • ΜΓΣ Κομοτηνή – Ορφέας Νέου Σκοπού 69-62
  • Ίκαροι Σερρών – Νεάπολη 79-55
  • Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνή 65-66
  • Αγία Βαρβάρα – Μακεδονικός 50-70
  • Παναθλητικός – Ιωνικός Ιωνίας 73-64
  • Χαλκηδόνα – Αστέρας Καβάλας 87-62
  • Ακτή Ζέφυρος – Νέα Μουδανιά 96-52
Βαθμολογία 4ου ομίλου
1 Παναθλητικός Συκεών 12 6-0 407-308
2 ΑΣ Αν. Ακτής Ζέφυρος 12 6-0 477-383
3 Ίκαροι Σερρών 11 5-1 414-322
4 ΑΕ Κομοτηνής 11 5-1 410-381
5 Χαλκηδόνα 10 4-2 418-369
6 Μακεδονικός 10 4-2 446-402
7 Ορφέας Νέου Σκοπού 9 3-3 404-412
8 Ιωνικός Ιωνίας 8 2-4 413-414
9 Αστέρας Καβάλας 8 2-4 450-463
10 ΓΑΣ Κομοτηνή 8 2-4 346-398
11 ΣΑΠΚ Νεάπολης 7 1-5 368-415
12 Μαντουλίδης 7 1-5 351-408
13 Αγία Βαρβάρα 7 1-5 291-410
14 Νέα Μουδανιά 6 0-6 356-466

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Σάββατο 19/11/16

Πρωτάθλημα Αντρών

Α’ Όμιλος 7η αγωνιστική

  • ΓΣ Ελευθερούπολης – ΑΟ Προσοτσάνης 88-48
  • Δόξα Βώλακα – ΑΕ Δοξάτου 42-67
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Παγγαίο ΠΓΣ 77-57

Κυριακή 20/11/16

  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας 70-51
  • ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηρόκάστρου – ΑΟ Σερρών 73-69
  • ΑΟ Ηράκλειας – Απόλλων Δράμας 36-70
Βαθμολογία
ΓΣ Ελευθερούπολης 14 7-0 642-324  
Απόλλων Δράμας 13 6-1 531-363  
Ρούπελ Σιδηροκάστρου 13 6-1 573-366  
Πανσερραϊκός 13 6-1 536-385  
ΑΟ Σερρών 12 5-2 517-376  
Τιτάνες Δράμας 11 4-3 438-436  
Μακεδόνες Κρηνίδων 11 4-3 427-443  
Ηράκλεια Σερρών 8 1-6 319-481  
Παγγαίο 7 0-7 313-586  
ΑΕ Δοξάτου 6 1-6 391-540  
Δόξα Βώλακα 6 1-6 250-582  
Προσοτσάνη 6 1-6 361-416  
(*) Η Προσοτσάνη, το Δοξάτο και ο Βώλακας έχουν από -2 βαθμούς λόγω μη συμμετοχής στα πρωταθλήματα υποδομής.

 

Πρωτάθλημα Γυναικών

Α’ Όμιλος 2η Αγωνιστική

  • Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός 39-73

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Βαθμολογία
1 Πανσερραϊκός 2 1-0 73-39
2 Πάνθηρες Καβάλας 2 1-0 59-32
3 Αστέρας Καβάλας 2 0-2 71-132

 

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος 5η Αγωνιστική

  • ΑΕ Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού 32-42
  • Ίκαροι Σερρών – ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηροκάστρου 68-79
  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Σερρών 70-53
Βαθμολογία
1 Ρούπελ Σιδηροκάστρου 10 5-0 390-242
2 Πανσερραϊκός 9 4-1 351-250
3 Ίκαροι Σερρών 8 3-2 332-289
4 ΑΟ Σερρών 7 2-3 293-310
5 Ορφέας Νέου Σκοπού 6 1-4 203-293
6 ΑΕ Σέρρες 5 0-5 148-333

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Α’ Όμιλος

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος 5η Αγωνιστική

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΓΑΣ Βισάλτης 43-56

Κυριακή 20/11/16

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Πανσερραϊκός 54-53
  • ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηροκάστρου – ΑΕ Σερρών 50-45
  • Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Σερρών 85-15
Βαθμολογία
1 Ίκαροι Σερρών 10 5-0 398-125
2 Βισάλτης Νιγρίτας 9 4-1 342-232
3 Πανσερραϊκός 8 3-2 313-285
4 Ρούπελ Σιδηροκάστρου 8 3-2 224-295
5 ΑΕ Σέρρες 7 2-3 227-222
6 Ορφέας Νέου Σκοπού 7 2-3 227-288
7 ΑΟ Σερρών 6 1-4 206-324
8 Ηράκλεια Σερρών 5 0-5 170-336

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο