ΜΠΑΣΚΕΤ: Πρόκριση για τους Εφήβους του Πανσερραϊκού-Τα αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 10-11/2

ΜΠΑΣΚΕΤ: Πρόκριση για τους Εφήβους του Πανσερραϊκού-Τα αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 10-11/2

A2 Εθνική Γυναικών

2oς – Η 16η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10/2/18

  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 54-41

Κυριακή 11/2/18

  • Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός/Αρχέλαος 49-49 κ.α 59-61 ΤΕΛΙΚΟ
  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας 50-56
    • Τα Δεκάλεπτα: 9-18, 27-26 Ημίχρονο 37-33, 50-56 ΤΕΛΙΚΟ
    • ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος) :Μπακιρτζίδου 18, Πιτσιάβα 15(2), Κουτούση 13, Πελτέκη 4(1) Κίναλη, Χύσα, Βλάχβεη
    • ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου): Μαραγκού 14(1) Γιαντσιώρη 13, Σαμολαδά 12(2), Τζιαμπάζη 12(4), Τόγα 5, Βαρσάμη, Καρυώτη
  • Ναύαρχος Βότσης – AE Πυλαίας 54-77
  • ΕΟ Σταυρούπολης – Άρης Θεσσαλονίκης 25-66
  • Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς 55-59

 Η Βαθμολογία σε 16 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 31β. 1015-763
  2. AE Πυλαίας 28β  1062-827
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 27β. 871-760
  4. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 26β. 869-777
  5. Τιτάνες Δράμας 26β. 888-829
  6. Πανσερραϊκός 25β. 801-825
  7. Απόλλων Καλαμαριάς 24β. 848-784
  8. Ολύμπια Λάρισας 24β. 849-817
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 22β. 809-882
  10. *Ναύαρχος Βότσης 19β. 823-943
  11. Ασπίδα Ξάνθης 17β. 706-980
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 17β 553-907

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

Η Επόμενη 17η Αγωνιστική (25/2/18)

  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Ασπίδα Ξάνθης
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Ολύμπια Λάρισας
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Καλαμαριάς
  • AE Πυλαίας – Τιτάνες Δράμας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ηρακλής Θεσσαλονίκης
  • Ναύαρχος Βότσης – ΕΟ Σταυρούπολης

 Αναλυτικό φωτορεπορτάζ στη σελίδα μας στο facebook

ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Τιτάνες ΔράμαςΜΓΣ Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας 50-56

Posted by Ανεξάρτητος on Sunday, February 11, 2018

Β’ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος – Η 17η Αγωνιστική (11/2/18) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Ελίμεια 76-60
  • Χαλκηδόνα – Τιτάνες Παλαμά 85-71
  • Στρατώνι – Ένωση Καβάλας 59-65
  • Φάρσαλα – Ασπίδα Ξάνθης 67-62
  • Ίκαροι Σερρών  – ΑΟ Αγρινίου 50-60
    • Τα Δεκάλεπτα:  14-25, 28-34 Ημίχρονο 43-46, 50-60 ΤΕΛΙΚΟ
    • Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος):  Κακιούζης 21, Γκάτζιας 17(3), Φώτογλου 6(2), Γεωργιανός 4, Γρίψιος 2,   Δαλαγκόζης, Θολιώτης, Κεμανετζής,, Σιδερίδης, Τοπάλης
    • ΑΟ Αγρινίου (Διαμαντάκος):  Τασόπουλος 13(1), Μουρατίδης 12(2), Γκρέκας 10(2), Κασαμπαλής 10, Μπερερής 8, Μήτσου 4, Τάσσος 3(1), Κυριλής Δ., Κυριλής Θ., Ρέντζιος, Σταύρου, Τάγκας
  • Ερμής Λαγκαδά – Ανατόλια 74-67
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Γέφυρα 65-66

Ρεπό: Ευρώπη ’87

Πλήρες φωτορεπορτάζ στη σελίδα μας στο facebook

Δεκάλεπτα: 14-25, 28-34, 43-46, 50-60Διαιτητές: Ντούρας-ΕλευθεριάδηςΊΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Στέργιος Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης,…

Posted by Ανεξάρτητος on Monday, February 12, 2018

Η Βαθμολογία (17 αγώνες)

  1. Ένωση Καβάλας 29β. 1220-1076
  2. Χαρίλαος Τρικούπης 29β. 1145-895
  3. Ίκαροι Σερρών 28β. 1151-1025
  4. Ερμής Λαγκαδά 26β. 1124-1062
  5. Ανατόλια 26β.1242-1124
  6. Φάρσαλα 25β. 1124-1151
  7. Ευρώπη ’87 25β. 1013-940
  8. ΑΟ Αγρινίου 24β. 1052-1059
  9. Στρατώνι 24β. 1076-1038
  10. Μαχητές Δόξα Πεύκων 23β. 1098-1120
  11. Ασπίδα Ξάνθης 22β. 1053-1115
  12. Γέφυρα 21β. 953-1030
  13. Χαλκηδόνα 20β. 1060-1163
  14. Ελίμεια 18β. 969-1177
  15. Τιτάνες Παλαμά 17β. 1062-1271

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

Η Επόμενη 18η Αγωνιστική (17/2/18)

  • Τιτάνες Παλαμά – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Ένωση Καβάλας – Χαλκηδόνα
  • Ασπίδα Ξάνθης – Στρατώνι
  • ΑΟ Αγρινίου – Φάρσαλα
  • Ανατόλια – Ίκαροι Σερρών
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ερμής Λαγκαδά
  • Ευρώπη ’87 – Γέφυρα

Ρεπό: Ελίμεια

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος – Η 16η Αγωνιστική (11/2/18) 6μμ.

  • ΜΕΝΤ – Κένταυρος Καλλικράτειας 73-68
  • Απόλλωνας Καλαμαριάς – ΧΑΝΘ 73-70
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Αστέρας Σίνδου 51-71
  • Μαντουλίδης – Πολύγυρος 80-72
  • Αίαντας Εύοσμου – Μακεδονικός 71-73
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΓΣ Ελευθερούπολης 58-85
  • ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΑΣ Κομοτηνής 108-78

Η Βαθμολογία σε 16  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 31β. 1331-1069
  2. Μακεδονικός 30β. 1288-1054
  3. Πολύγυρος 28β. 1308-1165
  4. ΓΑΣ Κομοτηνής 26β. 1154-1099
  5. ΜΕΝΤ 26β.1259-1164
  6. ΧΑΝΘ 25β. 1195-1089
  7. Αίαντας Εύοσμου 25β. 1157-1085
  8. ΠΣ Ευκαρπίας 25β. 1256-1174
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 24β. 1128-1181
  10. Μαντουλίδης 22β. 1159-1190
  11. Αστέρας Σίνδου 21β. 1078-1106
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 20β. 1027-1190
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 17β. 995-1230
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 16β. 838-1377

 

Η Επόμενη 17η Αγωνιστική (25/2/18)

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Απόλλωνας Καλαμαριάς
  • ΧΑΝΘ – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γήπεδο ΧΑΝΘ
  • Αστέρας Σίνδου – Μαντουλίδης
  • Πολύγυρος – Αίαντας Εύοσμου
  • Μακεδονικός – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • ΠΣ Ευκαρπίας – ΜΕΝΤ

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Η 15η Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10/2/18

  • Απόλλων Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • ΑΟ Σερρών – Μακεδόνες Κρηνίδων 95-48
    • Τα Δεκάλεπτα: 30-8, 49-23 Ημίχρονο 71-34, 95-48
    • Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ. (Μπουτάκογλου): Μποζουτσίδης 19(3), Δεληγιάννης 18(2), Παπαδόπουλος 15, Σταμπουλής 14(1), Καρακώστας 9(1), Κυριακόπουλος 6, Τερζής 5(1), Στόικος (1), Χορτομάρης 2, Μητρούδης 2, Γιαβρόπουλος,  Λαδιάς,
    • Μακεδόνες Κρηνίδων: Μερκουρόπουλος 22, Κρεμύδας 8, Γεωργαράκης 6 (1), Κωνσταντινίδης 6, Ευρώπας 2, Περιβολάρης 2, Σερεμέτης 2
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΚΑΟ Δράμας
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 69-64
    • Τα δεκάλεπτα: 18-08, 26-17 Ημίχρονο  44-41, 69-64
    • ΑΕ Δοξάτου Δράμας (Αραβίδης): Ευθυμιάδης 21(7), Ρήγας 15(1), Μαζαράκης 15, Αραβίδης 11, Ναλμπάντης 7(2), Αρβανιτίδης, Διάκου, Κουματσιάρης,
    • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ (Ιωαννίδης): Ιωαννίδης Κ.18(2), Σκαλιστής 15(2), Ντούντος 13(1), Πετράς 5, Ζωηρός 4, Κατσικάς 4, Αβραμίδης 3(1), Σεφερίδης 2, Ιωαννίδης Δ., Νιφορίδης,
  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Ηράκλειας 73-54
    • Κοκολιός:  Καϊμακάμης 15, Χατζηανδρέου 12, Χατζηστεφάνου 10(2), Φραγκούλης 9(2), Παρχαρίδης 8(2), Γιοβάνης 6, Γεωργιανός 4, Γρίψιος 4, Τσανάκας 3(1), Μουστακλής 2, Κοπίλης, Παπαδόπουλος
    • ΑΟ Ηράκλειας: Βάκας 15(1), Μέσσας 13(2), Αποστολάκης 7(1), Μπαμπαχμίδης Ν. 4, Παναγιωτίδης 4, Ράμναλης 4, Βαφείδης 3(1), Κουντουράς 3, Κουτσάκης 1, Λαζαρίδης, Μιντσώκης, Μπαμπαχμίδης Φ.

Κυριακή 11/2/18

  • 7μμ. Τιτάνες Δράμας – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ

Η Βαθμολογία σε 15 ματς

  1. Πανσερραϊκός 29β. 1200-811
  2. ΚΑΟ Δράμας 29β. 1172-785
  3. ΑΟ Σερρών 27β. 1196-799
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 23β. 890-944
  5. ΑΟ Προσοτσάνης 23β. 892-893
  6. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 22β. 983-800
  7. Απόλλων Δράμας 21β. 892-1080
  8. Τιτάνες Δράμας 19β. 835-910
  9. ΑΟ Ηράκλειας 18β. 808-917
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 18β. 775-1054
  11. Μακεδόνες Κρηνίδων 17β. 878-1109
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 12β. 632-1081
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ και ΑΟ Ηράκλειας  με 1 ματς λιγότερο
  • ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

Η Επόμενη 16η Αγωνιστική (24-25/2/18)

  • Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΟ Σερρών
  •  Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Τιτάνες Δράμας
  • ΑΟ Προσοτσάνης- ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • ΑΟ Ηράκλειας – Απόλλων Δράμας
  • ΚΑΟ Δράμας – Πανσερραϊκός
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Παγγαίο ΠΓΣ

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

Προημιτελική Φάση (27-28/1/18) – 1ος Αγώνας

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Ίκαροι Σερρών 77-46

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας 71-67

Προημιτελική Φάση 3-7/2 /18) – 2ος Αγώνας

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου

  • Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός 74-62

Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου

  • Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Ελευθερούπολης 58-72

Προημιτελική Φάση 10-11/2/18) – 3ος Αγώνας

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου  2018

  • Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας 90-82
    • Τα Δεκάλεπτα 24-16, 46-46 Ημίχρονο  63-62, 90-82 ΤΕΛΙΚΟ
    • ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κοκολιός):  Κοπίλης 28(5), Αποστολίδης 23, Τσιαντής 18(1), Πλατνάρης 8(2), Χρυσοστομίδης 5(1), Γρίψιος 3, Καϊμακάμης 3, Καμήλαλης 2, Αναστασιάδης, Μπουναρτζής
    • Αστέρας  Καβάλας (Μαγιάννης – Σχοινάκης): Παράσχου 20(1), Τσάμης Π.19, Μακαρατζής 14(2), Σχοινάκης 11(1), Μανδάλης 7(1),Μπόζης 7(1), Μίγκος 2, Τσάμης Γ.2, Κουρατζής

Στις άλλες αναμετρήσεις, Ασπίδα Ξάνθης και ΓΑΣ Κομοτηνής έκαναν το 2-0 στη σειρά των αγώνων κόντρα σε Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης και Αρίωνα Ξάνθης και προκρίθηκαν στους Ημιτελικούς

Οι ομάδες που προκρίθηκαν στα Ημιτελικά και τα μέχρι στιγμής ζευγάρια

Ημιτελική Φάση

  • Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – ΓΑΣ Κομοτηνής

Οι αγώνες είναι μονοί και θα διεξαχθούν σε ουδέτερο γήπεδο

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Δεν υπήρχε αγνωστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (10-11/2)

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 11β 340-263
  2. Πάνθηρες Καβάλας 11β 345-213
  3. Πανσερραϊκός 8β 212-305
  4. Τιτάνες Δράμας 6β 230-263
  5. Ένωση Καβάλας 5β 149-232

*Η Ένωση Καβάλας έχει ένα μηδενισμό

**Η Ακαδημία Αλεξανδρούπολης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

Η Επόμενη 8η Αγωνιστική (24-25/2/18)

  • Ασπίδα Ξάνθης – Ένωση Καβάλας
  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

 Η 14η  Τελευταία Αγωνιστική (3-7/2/18)

Δεν υπήρχε αγωνιστική δράση στον 1ο Όμιλο

Η Τελική Βαθμολογία σε 14 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 28β. 1212-385
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 25β. 941-558
  3. Ίκαροι Σερρών 25β. 862-581
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 21β. 642-868
  5. ΑΟ Ηράκλειας 20β. 706-746
  6. Πανσερραϊκός 20β. 680-884
  7. ΑΕ Λευκώνα 15β. 526-901
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 15β. 461-1118

Στα Προημιτελικά του θεσμού από τον Όμιλο του Ν. Σερρών προκρίθηκαν η ΑΕ Σερρών και ο Ορφέας Νέου Σκοπού

 

Τα ζευγάρια της Β’ Φάσης

Προημιτελική Φάση

  • ΑΕ Σερρών – ΑΟ Καβάλα
  • Ένωση Καβάλας – Ορφέας Ν. Σκοπού
  • Αστέρας Καβάλας – Αίαντας Κομοτηνής
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Αρίωνας Ξάνθης

Οι ομάδες που αναφέρονται πρώτες έχουν πλεονέκτημα έδρας και η πρόκριση στα Ημιτελικά κρίνεται στις 2 νίκες

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος

Ήττα για τις Κορασίδες στο τελευταίο δευτερόλεπτο με 2 βολές

H 10η και Τελευταία Αγωνιστική (10-11/2/18)

Σάββατο 10/2/18

  • Αστέρας Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας 77-13
  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας 49-51
    • Τα Δεκάλεπτα: 11-8, 33-28 Ημίχρονο 44-33, 49-51 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός (Πιτσιάβα): Βλάχβεη Μ. 19(1), Δαμιανάκου 13(1) Παπούδα 4, Μπιρμπίλη 4, Κεφαλά 4, Πλεύρη 3, Μηλιούδη 2, Βλάχβεη Φ., Τζενετίδου, Στρατή

Ρεπό : Ίκαροι Σερρών

Η Βαθμολογία σε 10 αγωνιστικές

  1. Αστέρας Καβάλας 15β. 510-256
  2. Τιτάνες Δράμας 15β. 479-317
  3. Πανσερραϊκός 10β. 318-336
  4. Ίκαροι Σερρών 9β. 195-334
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 9β.200-439

Πανσερραϊκός και Ίκαροι Σερρών έχουν από ένα μηδενισμό

Στην επόμενη Φάση του θεσμού δεν συνεχίζουν οι σερραϊκές ομάδες. Έτσι στην επόμενη Φάση προκρίθηκαν οι: Αστέρας Καβάλας και οι Τιτάνες Δράμας, εκεί που σε χιαστί διασταυρώσεις θα αντιμετωπίσουν την Ένωση Καβάλας και Ασπίδα Ξάνθης 2001 αντίστοιχα

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Τέλος στην Κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, για την Ημιτελική Φάση του Κυπέλλου, η ομάδα U-20 του Ορφέα Νέου Σκοπού θα αντιμετωπίσει την Τετάρτη (14/2 5μμ.) εντός έδρας το Δημοκρίτειο Κομοτηνής, ενώ την Κυριακή (17/2) ο ΚΑΟΔ θα φιλοξενηθεί στην Ξάνθη  από τον τοπικό Λεύκιππο. Αξίζει να σημειωθεί ότι τα ματς είναι νοκ-αουτ και οι νικητές θα βρεθούν στον ΤΕΛΙΚΟ.

Ημιτελική Φάση ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Τετάρτη 14/2/18

  • 5μμ. Ορφέας Ν. Σκοπού U-20 – Δημοκρίτειο Κομοτηνής, Γυμναστήριο Νέου Σκοπού