ΜΠΑΣΚΕΤ: Σκόνταψε η Καβάλα στο Αγρίνιο-Ολα τα αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 21/22-4

ΜΠΑΣΚΕΤ: Σκόνταψε η Καβάλα στο Αγρίνιο-Ολα τα αποτελέσματα των Σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 21/22-4

A2 Εθνική Γυναικών

  2oς Όμιλος   22η Τελευταία Αγωνιστική (22/4/18) 2μμ

  • Πιερικός/Αρχέλαος – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 51-56
  •  Ασπίδα Ξάνθης – AE Πυλαίας 36-66
  •  Απόλλων Καλαμαριάς – Άρης Θεσσαλονίκης 39-46
  •  Τιτάνες Δράμας – Ναύαρχος Βότσης 55-46
  •  Πανσερραϊκός – ΕΟ Σταυρούπολης 61-47
    • Τα Δεκάλεπτα: 18-15, 40-21 Ημίχρονο 56-37, 61-47 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός: Πελτέκη 13 (1), Κουτούση 11, Πιτσιάβα 10 (2), Μπακιρτζίδου 10, Χύσα 8, Γκανάτσιου 3, Βλάχβεη 2, Σιάκκα 2, Σιδερίδου 2, Μίχου, Δαμιανάκου, Κεφαλά
    • ΕΟ Σταυρούπολης: Γρηγοριάδου 12, Πεχλιβανίδου Σ. 11, Κανελόγλου 8 (1), Γούτη 5 (1), Πεχλιβανίδου Δ. 5 (1), Ανδριοπούλου 3 (1), Βέκιου 2, Χατζηστρατή 1,
  •  Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 54-56

Α2_ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Σταυρούπολη 61-47

Posted by Ανεξάρτητος on Sunday, April 22, 2018

Η Τελική Βαθμολογία σε 22 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 43β. 1411-1042
  2. AE Πυλαίας 39β. 1433-1114
  3. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 37β  1233-1086
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 36β. 1186-1073
  5. Τιτάνες Δράμας 34β. 1207-1172
  6. Πανσερραϊκός 34β. 1130-1178
  7. Απόλλων Καλαμαριάς 33β. 1184-1095
  8. Ολύμπια Λάρισας 33β. 1200-1155
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 28β. 1147-1291
  10. *Ναύαρχος Βότσης 28β. 1137-1258
  11. Ασπίδα Ξάνθης 25β. 973-1300
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 24β. 784-1261
  • *Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ 
  • Ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης είναι ο Πρωταθλητής της σεζόν 2017-18 στο Βόρειο Όμιλο και εξασφάλισε την Άνοδο στην Α1
  • Στο μπαράζ ανόδου από το Βόρειο Όμιλο θα διεκδικήσει η ΑΕ Πυλαίας εκεί που θα αντιμετωπίσει το ΓΑΣ Καλυβίων

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 25η Αγωνιστική (21-22/4/18)

  • Φάρσαλα – Χαρίλαος Τρικούπης 62-80
  • Στρατώνι – Χαλκηδόνα 69-73
  • Ασπίδα Ξάνθης – Γέφυρα 53-67
  • Ερμής Λαγκαδά – Ευρώπη ’87 59-64
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ελίμεια 79-72
  • Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά 104-78
  • ΑΟ Αγρινίου – Ένωση Καβάλας 66-62

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

 

Η Βαθμολογία (σε 25 παιχνίδια)

  • 1.ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης  45 (20-5)
  • 2.ΕΚ Καβάλα* 43 (19-5)
    ————————————————-
  • 3.Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου* 42 (18-6)
  • 4.Ίκαροι Σερρών* 41 (17-7)
  • 5.ΣΑΑΚ Ανατόλια*  40 (16-8)
  • 6.ΣΑ Στρατωνιου  39(14-11)
  • 7.ΑΟ Αγρινίου*  38 (14-10)
  • 8.Ερμής Λαγκαδά* 36 (12-12)
  • 9.ΓΣ Φάρσαλα 36 (11-14)
  • 10.Μαχητές Δόξα Πευκών* 35 (11-13)
  • 11.Γέφυρα*  33 (9-15)
  • 12.ΓΑΣ Χαλκηδόνα 33 (8-17)

————————————————-

  • 13.Ασπίδα Ξάνθης* 31 (7-17)
  • 14.ΓΣ Ελιμειας* 29 (5-19)
  • 15.Τιτάνες Παλαμά* 25 (1-23)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η Επόμενη 26η Αγωνιστική (29/4/18)

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Στρατώνι
  •  Γέφυρα – Χαλκηδόνα
  •  Ευρώπη ’87 – Ίκαροι Σερρών
  •  Ελίμεια – Ερμής Λαγκαδά
  •  Τιτάνες Παλαμά – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  •  Ένωση Καβάλας – Ανατόλια
  •  Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Αγρινίου

 Ρεπό: Φάρσαλα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος  22η Αγωνιστική (22/4/18)

  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Κένταυρος Καλλικράτειας 108-66
  •  Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 75-68
  • Πολύγυρος – Αστέρας Σίνδου 80-80 κ.δ  94-88 ΤΕΛΙΚΟ
  • Ορφέας Νέου ΣκοπούΓΑΣ Κομοτηνής 45-95
  •  ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΠΣ Ευκαρπίας 65-82
  •  Αίαντας Εύοσμου – ΜΕΝΤ 103-63
  •  Μαντουλίδης – Απόλλωνας Καλαμαριάς 68-68 κ.δ  76-81 ΤΕΛΙΚΟ

Η Βαθμολογία σε 22 ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 42β. 1866-1488
  2. Μακεδονικός 40β. 1704-1482
  3. Πολύγυρος 38β. 1802-1621
  4. ΜΕΝΤ 36β. 1726-1636
  5. ΧΑΝΘ 35β. 1642-1463
  6. Αίαντας Εύοσμου 35β. 1637-1463
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 35β. 1743-1608
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 34β. 1587-1512
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 34β. 1584-1601
  10. Μαντουλίδης 31β. 1573-1583
  11. Αστέρας Σίνδου 29β. 1474-1576  
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 26β. 1423-1653
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 25β. 1387-1684
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 22β. 1122-1900

 

Η Επόμενη 23η Αγωνιστική (29/4/18)

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Μακεδονικός
  •  ΧΑΝΘ – Πολύγυρος
  •  ΓΑΣ Κομοτηνής – Αστέρας Σίνδου
  •  ΠΣ Ευκαρπίας –  ΓΣ Ελευθερούπολης
  •  ΜΕΝΤ – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  •  Απόλλωνας Καλαμαριάς – Αίαντας Εύοσμου
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Μαντουλίδης

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος

Η 21η Αγωνιστική (21-22/4/18)

Σάββατο 21 Απριλίου

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: ΑΟΣ-Δοξάτο Δράμας 74-36

Posted by Ανεξάρτητος on Sunday, April 22, 2018

  •  ΑΟ Σερρών – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 74-36
    • Τα Δεκάλεπτα: 12-5, 34-20 Ημίχρονο 55-24, 74-36 ΤΕΛΙΚΟ
    • ΑΟ Σερρών(Μπουτάκογλου): Ασημάκης 19 (1), Καρακώστας 12 (1), Γιαβρόπουλος 10 (1), Τερζής 10, Μποζουτσίδης 7 (1), Δεληγιάννης 6 (1), Τζουμαϊλής 5 (1), Λαδιάς 3 (1), Κυριακόπουλος 2, Μητρούδης, Παπαδόπουλος, Χορτομάρης
    • ΑΕ Δοξάτου Δράμας(Αραβίδης): Μαζαράκης 10, Ευθυμιάδης 8 (2), Αραβίδης 6 (1), Διάκου 4, Κοπαράνης 4, Ναλμπάντης 2, Σολάκης 2, Αρβανιτίδης, Κουπατσιάρης
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας 104-45
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Απόλλων Δράμας 70-58
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΑΟ Προσοτσάνης 67-72
  •  Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας 89-61
    • Τα Δεκάλεπτα: 28-15, 51-30 Ημίχρονο 71-47, 89-61 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός(Κοκολιός): Φραγκούλης 26(5), Γεωργιανός 13(1), Καρασαββίδης 13, Κοπίλης 9(1), Χατζηστεφάνου 8(1), Αποστολίδης 8, Σταματόπουλος 7, Τσανάκας 3(1), Γιοβάνης 2, Χατζηανδρέου, Καϊμακάμης
    • Τιτάνες ΑΣ Δράμας: Κουτσίδης 25, Κουταλίδης 10, Υφαντόπουλος 7(1), Σπυριδόπουλος 6, Δειρμεντζόγλου 5(1),  Γαϊτανίδης 4, Ταχυρίδης 4
  • Δόξα Βώλακα –  ΑΓΣ – Ρούπελ Σιδηροκάστρου 43-91
    • Τα δεκάλεπτα: 10-26, 24-48 Ημίχρονο 39-65, 43-91
    • ΑΓΣ – Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Ιωαννίδης):  Νιφορίδης 21, Ντινούδης 20(1), Σεφερίδης 14(1), Ιωαννίδης Κ. 12(1) Ντούντος 9, Στάσας 8, Κεσέογλου 8, Γρεασίδης,Κατσικάς,Χαραλαμπίδης

ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Τιτάνες 89-61

Posted by Ανεξάρτητος on Sunday, April 22, 2018

Η Βαθμολογία σε 21 ματς

  1. ΚΑΟ Δράμας 41β. 1675-1063
  2. Πανσερραϊκός 40β. 1767-1160
  3. ΑΟ Σερρών 39β. 1687-1060
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 34β. 1290-1273
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 34β. 1461 -1193
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 32β. 1240-1287
  7. Τιτάνες Δράμας 29β. 1269-1348
  8. ΑΟ Ηράκλειας 27β. 1140-1395
  9. Απόλλων Δράμας 27β. 1220 -1527
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 25β. 1059-1452
  11. Μακεδόνες Κρηνίδων 24β. 1258-1525
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 20β. 979-1683

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

Η  Επόμενη 22η Τελευταία Αγωνιστική (28-29/4/18)

  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός
  • Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Σερρών
  • ΑΟ Ηράκλειας – Μακεδόνες Κρηνίδων
  • Απόλλων Δράμας – ΚΑΟ Δράμας
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ