X

ΜΠΑΣΚΕΤ: Συνέχεια ηττών για τα κορίτσια του ΜΓΣ Πανσερραϊκός και τους Ικάρους – Όλα τα αποτελέσματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ του Σαββατοκύριακου 17/18-11

Βαριά ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΜΓΣ Πανσερραϊκός που έχασε την Κυριακή (18/11) από την ομάδα της Αναγέννησης Ν.Ρυσίου με σκορ 74-33 στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας.

Πλέον μετά τον τραυματισμό της Χωλοπούλου και την συνεχιζόμενη απουσία των δύο «πύργων» της ομάδας (Μπακιρτζίδου, Κουτουζη) η αγωνιστική κατάσταση των «κόκκινων» δεν δείχνει να μπορεί να ανταπεξέλθει στο φετινό ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Εθνικής κατηγορίας.

Καθοριστικό παιχνίδι θα είναι αυτό της ερχόμενης αγωνιστικής, όπου θα κληθεί να αντιμετωπίσει την ομάδα του Πιερικού/Αρχέλαου με τη νίκη να αποτελεί μονόδρομο, διαφορετικά η ομάδα θα μπει από νωρίς σε περιπέτειες.

ΙΚΑΡΟΙ: Ανοχή των διαιτητών στο σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων

Νέα (άδικη) ήττα (3η  συνεχόμενη) των Ικάρων από τους αήττητους Μαχητές της Δοξας Πεύκων με 57-54. Αυτό που προβληματίζει τους διοικούντες των «κυανοκίτρινων», είναι η εχθρική αντιμετώπιση από τους διαιτητές (τόσο στο παιχνίδι της Κυριακής, όσο και της προηγούμενης αγωνιστικής στο ΔΑΚ).

Η διαιτησία δείχνει μια «ανοχή» τόσο στο σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων ακόμη και σε παίκτες με ιστορία στο μπάσκετ (π.χ Κακιούζη), όσο και στις διαμαρτυρίες τους (χαρακτηριστικότερη τα πηγαδάκια που είχαν στησει στο ΔΑΚ και οι δύο διαιτητές με τους παίκτες του Αστέρα Ιπποδρομίου/Μαντουλίδη).

Αγωνιστικά οι Ικαροι δεν δείχνουν να έχουν κάποιο σοβαρό πρόβλημα, ειδικά για μια ομάδα που στηρίζεται σε παίκτες που προέρχονται από τα «σπλάχνα» της και που σαν στόχο έχει θέσει την ανάδειξη νέων παικτών από τις ακαδημίες της ομάδας.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  4η Αγωνιστική Κυριακή 18/11

  • Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης – Άρης Θεσσαλονίκης 46-65
  • ΠΑΣ Γιάννενα – Απόλλων Καλαμαριάς 52-42
  • Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – Πανσερραϊκός 74-33
    • Τα Δεκάλεπτα: 24-4, 41-18, 57-28, 74-33
    • Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Μύρβαλη – Καμπίτση) Κωνσταντάκη 13(3), αλομιτσίνη 11, Εμμανουηλίδου 9(1), Τζήκου 8,Τσελεμπή 8, Τζιώτζιου 7, Κουλακιώτη 6, Κανελόγλου 4, Νάστου 4, Τσαλή 3(1), Τασσιούδη 1
    • Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης) Τσάντα 9(1), Γκανάτσιου 8, Πελτέκη 5, Χύσσα 5,  Μίχου 4, Θανοπούλου 2, Βάννα, Βλάχβεη, Δαμιανάκου, Πιτσιάβα, Πλεύρη
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Παναθλητικός Συκεών Αναβολή (καθώς η οροφή του γηπέδου  έσταζε λόγω βροχής)
  • ΑΕ Πυλαιας – Ολυμπιακός Βόλου 105-25
  • Ολύμπια Λάρισας – Τιτάνες Δράμας 54-36

Βαθμολογία (4 Ματς)

  1. ΑΕ Πυλαιας 8β. 340-172
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 8β. 294-180
  3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 7β. 248-199
  4. ΠΑΣ Γιάννενα 7β. 223-186
  5. * Παναθλητικός Συκεών 6β. 176-133
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 6β. 226-192
  7. Ολύμπια Λάρισας 6β. 184-205
  8. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 5β. 200-237
  9. Τιτάνες Δράμας 5β. 178-261
  10. Πανσερραϊκός 4β. 186-276
  11. Ολυμπιακός Βόλου 4β. 155-335
  12. * Πιερικός/Αρχέλαος 3β. 154-188
*Πιερικός/Αρχέλαος και Παναθλητικός Συκεών με ματς λιγότερο

Επόμενη 5η Αγωνιστική (25/11)

  • Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννενα
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
  • Πανσερραϊκός – Πιερικός/Αρχέλαος
  • Παναθλητικός Συκεών – Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΑΕ Πυλαιας
  • Ολυμπιακός Βόλου – Ολύμπια Λάρισας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  6η Αγωνιστική (17-18/11) 5μμ.

Σάββατο 17/11

  • Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας 70-60

Κυριακή 18/11 5μμ.

  • Έσπερος Λαμίας – ΧΑΝΘ 72-76
  • Στρατώνι – Γέφυρα 76-52
  • Μακεδονικός – ΑΟ Αγρινίου 55-82
  • ΓΣ Νίκη Βόλου – ΓΣ Φάρσαλα 90-88
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ίκαροι Σερρών 57-54
    • Τα Δεκάλεπτα: 9-19, 30-25, 44-45, 57-54
    • Μαχητές Δόξα Πεύκων: (Γεροφώτης) Δήμας 14(2), Μητσάκης 14(2), Στόλης 14(2), Μαυρίδης 5(1), Βογιατζής 3, Ελευθεριάδης 3, Καραγιαννίδης 3, Τσιμίδης 1, Βαϊντερλής, Κλωναράς, Χατζημιχαϊλίδης
    • Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) Κακιούζης 21, Καραμπέκης 12(1), Γεωργιανός 11(2), Φώτογλου 5(1), Θολιώτης 4, Παυλίδης 1, Δαγκαλόζης, Κουτσοκώστας, Παπαδόπουλος
  • Χαλκηδόνα – ΓΣ Ελευθερούπολης 74-68
  • Ερμής Λαγκαδά – ΣΑΑΚ Ανατόλια 77-80

Βαθμολογία (6 ματς)

  1. Μαχητές Δόξα Πεύκων 11β. 431-369
  2. ΣΑΑΚ Ανατόλια 11β. 479-432
  3. ΓΣ Νίκη Βόλου 11β. 484-438
  4. ΑΟ Αγρινίου 11β. 451-403
  5. ΧΑΝΘ 10β. 418-421
  6. ΓΣ Φάρσαλα 10β. 450-457
  7. Φαίακας Κέρκυρας 9β. 437-441
  8. Ίκαροι Σερρών 9β. 423-424
  9. Φίλιππος Βέροιας 8β. 408-439
  10. Έσπερος Λαμίας 8β. 431-435
  11. Ερμής Λαγκαδά 8β. 414-423
  12. ΓΣ Ελευθερούπολης 8β. 422-415
  13. Στρατώνι 8β. 413-411
  14. Γέφυρα 8β. 385-440
  15. Χαλκηδόνα 8β. 403-411
  16. Μακεδονικός 6β. 376-466

Επόμενη 7η Αγωνιστική (25/11)

  • ΧΑΝΘ – Στρατώνι
  • Γέφυρα – Φαίακας Κέρκυρας
  • Φίλιππος Βέροιας – Μακεδονικός
  • ΑΟ Αγρινίου – ΓΣ Νίκη Βόλου
  • ΓΣ Φάρσαλα – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  • Ίκαροι Σερρών – Ερμής Λαγκαδά
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Έσπερος Λαμίας
  • ΣΑΑΚ Ανατόλια – Χαλκηδόνα

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 8η Αγωνιστική (17-18/11)

Σάββατο 17/11

  • Παγγαίο ΠΓΣ – Πανσερραϊκός 37-85
    • Τα Δεκάλεπτα: 9-19, 13-46, 21-65, 37-85
    • Παγγαίο ΠΓΣ Κούκος 19(2), Σερεμέτης 7(1), Τουμπάς 4, Ντίμπ 3, Ρωσσίδης 2, Καρακόλιας, Καφαλής, Κοϊδαυής, Μακρής, Μερκουρόπουλος, Σπανός
    • Πανσερραϊκός (Κοκολιός) Πεχλιβάνης 25(5), Τράκας 15(2), Καρασαββίδης 13(1), Χατζηστεφάνου 7(1),Γεωργιανός 6, Παρχαρίδης 6, Σταματόπουλος 6,  Πεχλιβάνος 5, Αποστολίδης 2, Γκουτίδης,
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Αστέρας Καβάλας 58-73
    • Τα Δεκάλεπτα: 17-15, 29-30, 45-50, 58-73
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Λαγός 28(2), Αχτσής 11(2), Γάτος 8, Λουλούδης 7(1), Γεωργόπουλος 2, Γιοβάνης 2, Δούμας, Θεοδωρόπουλος, Καρακάσης, Καραμπατζάκης, Χαβαλές
    • Αστέρας Καβάλας (Μαγκιάνης) Μπόζης 18, Μακαρατζής 11, Σιδεράς 11, Γεωργιάδδης 10,  Ιωαννίδης 9,  Σαμαράς 7(2), Σουλίδης 5, Παστουρματζής 2
    • Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας 81-71
  • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 46-59
    • Τα Δεκάλεπτα: 9-10, 21-30, 32-49, 46-59
    • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα (Αρμέν) Αρμέν 14(2), Σίγκος Η.10(1), Σίγκος Γ.7, Ωραιόπουλος 6, Δονόγλου Δ.5(1) Δονόγλου, Ρεντέζης, Σταμπουλής
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος) Ζωηρός 16(1), Νιφορίδης 15(1), Γιαννάτος 14(2), Τζουμαϊλής 11(1), Χριστοφορίδης 3, Βολτέας, Κεσέογλου, Πολεμαρχάκης, Τάσκος
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΑΟ Προσοτσάνης 0-20 α.α

Κυριακή 18/11

  • ΚΑΟ Δράμας – ΓΣ Σέρρες 2017 61-66
    • Τα Δεκάλεπτα: 18-16, 33-31, 53-53, 61-66
    • ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης) Μανιώτας 22(2), Μελλιάδης 11(3), Γιάγκου 8, Τοσουνίδης 6, Μποβασιανός 4, Σαββόγλου 4, Ταχυρίδης 4, Καλογιαννίτσης 2
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου) Ασημάκης 23(1), Ιωαννίδης 16, Χατζής 12(1), Καρακώστας 7(2), Ιακωβίδης 4, Λαδιάς 3(1), Ντίκογλου 1,

Ρεπό: ΑΕ Δοξάτου Δράμας

1η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Τετάρτη 21/11

  • 6.45μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟ Προσοτσάνης, Γήπεδο Ομόνοιας

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 14β. 569-310
  1. ΚΑΟ Δράμας 14β. 532-421
  2. Αστέρας Καβάλας 13β. 563-382
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β 457-438
  4. ΓΣ Σέρρες 2017 13β. 502-316
  5. Τιτάνες Δράμας 12β. 558-594
  6. ΑΟ Ηράκλειας 10β. 376-434
  7. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 10β. 328-335
  8. ΑΟ Προσοτσάνης 10β. 313-351
  9. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 8β. 401-487
  10. Παγγαίο ΠΓΣ 8β. 294-458
  11. ****Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 7β. 361-582
  12. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-140
*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα
** Πανσερραϊκός, Αστέρας Καβάλας, ΑΟ Ηράκλειας, Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Παγγαίο ΠΓΣ, έχουν κάνει το ρεπό τους.
*** ΓΣ Σέρρες 2017 και ΑΟ Προσοτσάνης με ματς λιγότερο
****Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

Επόμενη 9η Αγωνιστική (24-25/11)

  • ΑΟ Ηράκλειας – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΚΑΟ Δράμας
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Αστέρας Καβάλας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Πανσερραϊκός – Μακεδόνες Κρηνίδων

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ

A’ ΌΜΙΛΟΣ

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (17-18/11)

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 10β. 350-218
  2. Πανσερραϊκός 9β. 341-269
  3. ΑΕ Σερρών 7β. 265-267
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 7β. 254-262
  5. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 7β. 254-286
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 5β. 188-350

Ολοκληρώθηκε ο 1ος Γύρος

Επόμενη 6η Αγωνιστική (24-25/11)

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σερρών
  • Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (17-18/11)

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 10β. 232-171
  2. Ένωση Καβάλας 9β. 175-82
  3. Πανσερραϊκός 6β. 119-122
  4. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 6β. 107-106
  5. Ασπίδα Ξάνθης 2001 5β. 109-101
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-80
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-100

6η Αγωνιστική (24-25/11)

  • Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης
  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Ίκαροι Σερρών

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 7η Αγωνιστική (16-18/11)

Παρασκευή 16/11

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Σέρρες 2017 60-26
    • Τα Δεκάλεπτα: 20-8, 29-14, 47-23, 60-26
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Πεχλιβάνης) Αχτσής, Γεωργόπουλος, Δούμας, Επαμεινώνδας, Θεοφανίδης, Καραμβαλάσης, Κοντός, Κοτόπουλος, Πέτρου, Σιάρκος, Σκαρλατόπουλος, Τσαμανδάνης
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Γεωργαντάς) Καλπατζίδης 6(1), Καδόπουλος 5, Βαγενάς 4(1), Αστερίου 3(1), Λιλλής 3(1), Αρβανιτίδης 1, Πανταζής,

Σάββατο 17/11

  • Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός – Ίκαροι Σερρών 86-69 (199 φωτογραφίες)
    • Αριστοτέλειο/Πανσερραϊκός: (Μάρκου) Βασιλείου, Δάρατζης, Δρουμαλιάς, Ιωαννίδης, Καντάς, Κολοβής, Λάτσιος, Μελαδιανός, Ξακουστός, Παυλίδης, Ράγιας, Φραγκάκης
    • Ίκαροι Σερρών: (Ρούλης)

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1951726108247655 facebook_image_size=normal]

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1953830918037174 facebook_image_size=normal]

Κυριακή 18/11

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Λευκώνα 64-54
    • Τα Δεκάλεπτα: 17-9, 35-25, 49-34, 64-54
    • ΑΟ Ηράκλειας: (Μάντζιος) Βαφειάδης, Ιβαντζίκης, Καραγιωργάκης, Κουρτίδης, Κουτσάκης Α. Κουτσάκης Ε., Λαζαρίδης, Λουλόπουλος, Μπαμπαχμίδης, Ράμναλης, Τοπολίγκας, Τσιμενίδης
    • ΑΕ Λευκώνα: (Οικονόμου) Δουλγερίδης, Ευθυμίου, Καμπούρης, Κουδούνης, Κούκος, Πάγκος, Παπαευστρατίου, Παυλίδης Α. Παυλίδης Θ. Τοπτσής, Ψιλόπουλος,

Ρεπό: ΓΑΣ Βισάλτης

Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 12β. 410-215
  2. ΑΟ Ηράκλειας 12β. 456-392
  3. Ίκαροι Σερρών 11β. 556-276
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 11β. 399-295
  5. ΑΕ Λευκώνα 9β. 339-318
  6. ΑΕ Σερρών 9β. 320-331
  7. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 7β. 274-478
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 7β. 210-412
  9. ΓΑΣ Βισάλτης 7β. 195-440
* Πανσερραϊκός, Ίκαροι Σερρών, ΑΕ Λευκώνα, Ορφέας Νέου Σκοπού, ΑΕ Σερρών, ΓΑΣ Βισάλτης και ΓΣ Σέρρες 2017 έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη 8η Αγωνιστική (24-25/11)

  • ΑΕ Λευκώνα – Πανσερραϊκός
  • Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σερρών
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΑΣ Βισάλτης

Ρεπό: ΑΟ Ηράκλειας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

4η Αγωνιστική (17-20/11)

Σάββατο 17/11

  • Πάνθηρες Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού 42-53
    • Τα Δεκάλεπτα: 8-6, 19-23, 26-41, 42-53

Τρίτη 20/11

  • 6μμ. Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ίκαροι Σερρών, ΔΗΓΑ Δράμας

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

Βαθμολογία (4 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 6β.218-84
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 5β. 147-202
  3. Πάνθηρες Καβάλας 4β. 111-147
  4. *Τιτάνες Γυναικών Δράμας 3β. 69-75
  5. *Ίκαροι Σερρών 3β. 87-121
*Τιτάνες Γυναικών Δράμας και Ίκαροι Σερρών με ματς λιγότερο

Επόμενη 5η Αγωνιστική (1-2/12)

  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • Ίκαροι Σερρών – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

Κατηγορίες Αθλητικά Μπάσκετ
ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα

X

Προστασία προσωπικών δεδομένων

Συλλέγουμε και επεξεργαζόμαστε τα προσωπικά σας δεδομένα, μόνο για στατιστικούς λόγους. Δεν πρόκειται ποτέ να πουλήσουμε, να ενοικιάσουμε, να διανείμουμε, ή να δημοσιοποιήσουμε με οποιονδήποτε τρόπο, τα προσωπικά σας δεδομένα.

Περισσότερες πληροφορίες... Πατήστε εδώ
Προστασία Απορρήτου