ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα και… 598 κλικ από 6 αγώνες του Σαββατοκύριακου 8/9-12

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα και… 598 κλικ από 6 αγώνες του Σαββατοκύριακου 8/9-12

Ακόμη μια φορά ο φακός του anexartitos.gr βρεθηκε στα δύο κλειστά γυμναστήρια της πόλης των Σερρών και κάλυψε του αγώνες μπάσκετ που διεξήχθησαν σε αυτά το Σαββατοκύριακο 8/9 Δεκεμβρίου 2018.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα φωτορεπορταζ από τους αγώνες των Σερραϊκών ομάδων έχουν ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  7η Αγωνιστική (8-9/12)

  • Τιτάνες Δράμας – Πιερικός/Αρχέλαος 51-53
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 48-65
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ολύμπια Λάρισας 60-38
  • Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 27-70
  • Πανσερραϊκός – Παναθλητικός Συκεών 54-79 (119 φώτος)
  • ΑΕ Πυλαιας – ΠΑΣ Γιάννενα 63-56

Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. ΑΕ Πυλαιας 14β. 550-345
  2. Παναθλητικός Συκεών 14β. 480-361
  3. ΠΑΣ Γιάννενα 12β. 447-317
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 12β. 484-368
  5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 12. 424-331
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 11β. 397-339
  7. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 10β. 384-411
  8. Ολύμπια Λάρισας 10β. 327-369
  9. Πανσερραϊκός 8β. 341-469
  10. Πιερικός/Αρχέλαος 8β. 354-438
  11. Τιτάνες Δράμας 8β. 322-450
  12. Ολυμπιακός Βόλου 7β. 245-557

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1981852085235057 facebook_image_size=larger]

Επόμενη 8η Αγωνιστική (15-16/12)

  • Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης – Τιτάνες Δράμας
  • Παναθλητικός Συκεών – Απόλλων Καλαμαριάς
  • Πανσερραϊκός – Άρης Θεσσαλονίκης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Ολυμπιακός Βόλου
  • Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – ΑΕ Πυλαιας
  • ΠΑΣ Γιάννενα – Ολύμπια Λάρισας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  9η Αγωνιστική (9/12) 5μμ.

  • ΧΑΝΘ – Μακεδονικός 66-72
  • Γέφυρα – ΓΣ Νίκη Βόλου 85-72
  • Φίλιππος Βέροιας – Μαχητές Δόξα Πεύκων 81-62
  • ΑΟ Αγρινίου – ΓΣ Φάρσαλα 73-71
  • Ίκαροι Σερρών – Χαλκηδόνα 71-75 (99 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 21-15, 33-35, 48-58, 71-75
    • Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) Κακιούζης 32 , Γεωργιανός 15(1), Κάτος 5(1), Παπαδόπουλος 5,  Καραμπέκης 4, Θολιώτης 3(1), Σιδερίδης 3(1) Δαλαγκόζης 2, Φώτογλου 2, Κουτσοκώστας
    • Χαλκηδόνα (Τσούρμας) Δελίδης 22(3), Μυλωνίδης 17(2), Τσακαλέρης 17(1), Σικαλίδης 13(1), Λαϊδης 3(1), Γιαννόπουλος, Κούτε, Μαρκίδης, Παπαδόπουλος, Σπύρας, Φυλακτός
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Φαίακας Κέρκυρας 79-52
  • ΣΑΑΚ Ανατόλια – Στρατώνι 92-85
  • Ερμής Λαγκαδά – Έσπερος Λαμίας 74-56

Βαθμολογία (9 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 17β. 736-634
  2. ΑΟ Αγρινίου 17β. 670-603
  3. ΓΣ Νίκη Βόλου 15β. 696-672
  4. Μαχητές Δόξα Πεύκων 15β. 635-593
  5. Φαίακας Κέρκυρας 14β. 638-666
  6. ΓΣ Φάρσαλα 14β. 655-666
  7. ΧΑΝΘ 14β. 625-626
  8. ΓΣ Ελευθερούπολης 14β. 666-600
  9. Φίλιππος Βέροιας 13β. 634-634
  10. Ερμής Λαγκαδά 13β. 625-601
  11. Γέφυρα 13β. 619-657
  12. Ίκαροι Σερρών 13β. 624-628
  13. Χαλκηδόνα 12β. 578-622
  14. Έσπερος Λαμίας 11β. 624-690
  15. Στρατώνι 11β. 616-644
  16. Μακεδονικός 10β. 580-685

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1982326811854251 facebook_image_size=larger]

Επόμενη 10η Αγωνιστική  (15-16/12) 5μμ.

  • ΓΣ Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Γέφυρα
  • ΓΣ Φάρσαλα – Φίλιππος Βέροιας
  • ΑΟ Αγρινίου – Ίκαροι Σερρών
  • Μακεδονικός – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • Φαίακας Κέρκυρας – ΣΑΑΚ Ανατόλια
  • Στρατώνι – Ερμής Λαγκαδά
  • Έσπερος Λαμίας – Χαλκηδόνα

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 11η Αγωνιστική (8-9/12)

Σάββατο 8/12

  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας 98-46 (98 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 22-12, 46-32, 71-34, 98-46
    • Πανσερραϊκός (Κοκολιός) Τράκας 25(3), Σταματόπουλος 14, Καρασαββίδης 12, Χατζηστεφάνου 12(2), Συμεωνίδης 10, Χορτομάρης 9(3), Γεωργιανός 8, Ιωσηφίδης 3(1), Κιρκινέζης 3(1), Τσανάκας 3(1), Παρχαρίδης, Πεχλιβάνος
    • Τιτάνες Δράμας Καραγιαννίδης 15(3), Γουδούσης 9, Δημητρίου, 8(2), Υφαντόπουλος 6(2), Δειρμεντζόγλου 3(1), Γιαννόγλου 2, Κουταλίδης 2, Καρακασίδης 1, Περιβολάρης, Σπυριδόπουλος
  • ΑΟ Ηράκλειας – Ορφέας Νέου Σκοπού 55-69
    • Τα Δεκάλεπτα: 10-14, 30-40, 42-52, 55-69
    • ΑΟ Ηράκλειας (Μάντζος) Κούτλης 25(3), Μέσσας 16(1), Ράμναλης 5(1), Αποστολάκης 4, Παπαδόπουλος 2, Τοπολίγγας 2, Κουντουράς 1, Ατλάσης, Κουτσάκης, Μηντσιώκης, Παναγιωτίδης
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Λαγός 25(2), Λουλούδης 15(3), Αχτσής 11(1), Γάτος 8,  Δροσινός 6, Χαβαλές 4, Γεωργόπουλος, Γιοβάνης, Δούμας, Καρακάσης, Καραμπατζάκης, Καρπουχτσής
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 71-77
  • Αστέρας Καβάλας – Μακεδόνες Κρηνίδων 20-0 α.α

Κυριακή 9/12

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017
    • Τα Δεκάλεπτα: 8-16, 16-35, 23-55, 39-65
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος) Ζωηρός 19, Γιαννάτος 5(1), Πολεμαρχάκης 5, Τζουμϊλής 4, Καμπέρης 3(1), Κεσέογλου 2, Αβραμίδης 1
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου) Ιωαννίδης 21, Καρακώστας 14(2), Ντινούδης 12, Ντίκογλου 10, Γιαβρόπουλος 6, Δεληγιάννης 2, Κυριακόπουλος, Λαδιάς Πλακανδάρας, Σκαλιστής
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 70-64

Ρεπό: ΚΑΟ Δράμας

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1983208611766071 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (11 Ματς)

  1. ΓΣ Σέρρες 2017 21β. 782-517
  2. Πανσερραϊκός 20β. 772-405
  3. Αστέρας Καβάλας 18β. 735-488
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 18β. 574-560
  5. ΚΑΟ Δράμας 17β. 664-546
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 16β. 581-648
  7. Τιτάνες Δράμας 15β. 691-756
  8. ΑΟ Ηράκλειας 14β. 552-621
  9. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 14β. 428-459
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 12β. 591-718
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 12β. 425-632
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 9β. 470-709
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-200
*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα ** Ορφέας Νέου Σκοπού και ΓΣ Σέρρες 2017 δεν έχουν κάνει το ρεπό τους *** Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

Επόμενη 12η Αγωνιστική (15-16/12)

  • ΓΣ Σέρρες 2017- ΑΟ Ηράκλειας
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Αστέρας Καβάλας
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – Πανσερραϊκός
  • Τιτάνες Δράμας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Μακεδόνες Κρηνίδων

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ 

A’  ΌΜΙΛΟΣ 8η Αγωνιστική (8-9/12)

Σάββατο 8/12

  • Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017 81-48 (89 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 24-11, 46-24, 65-36, 81-48
    • Ίκαροι Σερρών: (Σίσκος) Ζαρίμπας 16, Τοπάλης 15(4), Τσέλις 10, Πιπιλιός 9(1), Σταμπουλής 9, Δημάδης 8, Καρούσης 7, Ξανθόπουλος 7
    • ΓΣ Σέρρες 2017: (Ασημάκης) Τζίκος 14, Πλακανδάρας 12(2),  Χατζηαγοράκης 9(1), Γουναρίδης 5(1), Καλπατζίδης 4, Δήμου 2, Τζώτζος 2
  • 6μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΕ Σερρών, Γήπεδο Σιδηροκάστρου

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1983284528425146 facebook_image_size=larger]

Κυριακή 9/12

  • Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού 62-53 (122 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 10-19, 28-34, 44-42, 62-53
    • Πανσερραϊκός (Κοκολιός – Ιωσηφίδης) Αποστολίδης, Γκουτίδης, Δρουμαλιάς, Ιωαννίδης, Καϊμακάμης, Κολοβής, Κοπίλης, Λάτσιος, Λέφας, Μπακάλης, Μουστακλής, Παπαδόπουλος
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης)

 [justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1983748848378714 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 16β. 562-363
  2. *Πανσερραϊκός 13β. 492-362
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 11β. 402-427
  4. ΑΕ Σερρών 10β. 385-354
  5. **Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 8β. 297-342
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 8β. 302-582
**Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου με 2 ματς λιγότερα *Πανσερραϊκός, ΑΕ Σερρών, και με 1 ματς λιγότερο

Επόμενη 9η Αγωνιστική (15-16/12)

  • ΑΕ Σερρών – Πανσερραϊκός
  •  ΓΣ Σέρρες 2017 – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 

7η Αγωνιστική (8-9/12)

  • Ίκαροι Σερρών – Αστέρας Καβάλας 0-20 α.α
  • Ασπίδα Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνής 20-0 α.α
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πανσερραϊκός 45-29
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-9, 27-16, 39-23, 45-29
    • Πανσερραϊκός: (Κηρύκος) Δαμιανάκου 12(2), Πλεύρη 11, Αγγειοπλάστη 2, Χατζηστεργίου 2, Χρηστίδου 2, Κεφαλά, Τασκούδη, Χατζηπαύλου

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 12β. 252-171
  2. Ένωση Καβάλας 11β. 238-121
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 9β. 191-198
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 9β. 181-140
  5. Πανσερραϊκός 8β. 187-219
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-100
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-120

Ολοκληρώθηκε ο 1ος Γύρος

Επόμενη 8η Αγωνιστική (22-23/12)

  • Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Ένωση Καβάλας – Πανσερραϊκός

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 10η Αγωνιστική (8-9/12)

Σάββατο 8/12

  • ΓΑΣ Βισάλτης – Ίκαροι Σερρών 43-91

Κυριακή 9/12

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017 45-63
    • Τα Δεκάλεπτα: 12-12, 23-34, 33-41, 45-63
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Γρεασίδης) Μπαζντέκας 11(2), Μιντσιώκης 11(1), Ιωαννίδης 10, Καμπέρης 9, Κράσσιος 4
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Γεωργαντάς) Τζώτζος 16(1), Καλπατζίδης 14(1), Βαγενάς 11, Αστερίου 8, Αποστολίδης 4, κωστόπουλος 4, Τύλλιος 4, Λιλλής 2
  • ΑΕ Σερρών – ΑΕ Λευκώνα 65-36 (71 φώτος)
    • ΑΕ Σερρών (Χρυσανθίδης) Γρηγοριάδης, Δημόπουλος, Δούκας,  Καζακίδης, Κοτσαϊδης, Μελισσάς, Μίχος, Στύλλας, Τερζίδης, Τζιλερίδης,  Τσομπανάκης, Φαρδέλλας
    • ΑΕ Λευκώνα (Οικονόμου) Δουλγερίδης, Ευθυμίου, Ιωσηφίδης, Καμπούρης Κουδούνης, Κούκος, Πάγκος, Παυλίδης Α. Παυλίδης Θ. Παπαευστρατίου, Τοπτσής, Ψιλλόπουλος

Τετάρτη 14/12

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Νέου Σκοπού

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1983806051706327 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (10 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 17β. 788-428
  2. **Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 16β. 574-318
  3. ΑΟ Ηράκλειας 13β. 512-471
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β. 511-416
  5. ΑΕ Σερρών 13β. 451-401
  6. ΑΕ Λευκώνα 12β. 463-526
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 12β. 358-560
  8. *ΓΑΣ Βισάλτης 9β. 275-582
  9. *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 8β. 319-541
*Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και ΓΑΣ Βισάλτης με ματς λιγότερο **Ο Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο έχει κάνει το ρεπό του

Επόμενη 11η Αγωνιστική (15-16/12)

  • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Σερρών
  • ΑΕ Λευκώνα – ΓΑΣ Βισάλτης
  • Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

Ρεπό: ΓΣ Σέρρες 2017


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (8-9/12)

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 8β.281-113
  2. Ίκαροι Σερρών 6β. 174-197
  3. Πάνθηρες Καβάλας 6β. 159-192
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 5β. 147-202
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 5β. 126-180

Ολοκληρώθηκε ο 1ος Γύρος

Επόμενη 6η Αγωνιστική (15-16/12)

  • Ένωση Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών