ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα των αγώνων των σερραϊκών ομάδων Εθνικές κατηγορίες & ΕΚΑΣΑΜΑΘ το Σαββατοκύριακο 18-19

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα των αγώνων των σερραϊκών ομάδων Εθνικές κατηγορίες & ΕΚΑΣΑΜΑΘ το Σαββατοκύριακο 18-19

A2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος

  • Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 64-55
  • Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς 53-44
    • Τα Δεκάλεπτα: 8-9, 21-26 Ημίχρονο, 40-37, 53-44 ΤΕΛΙΚΟ
    •  Πανσερραϊκός (Δώδος):Κουτούση 19, Τσάντα 15 (2), Μπακιρτζίδου 8, Πιτσιάβα 7 (1), Πελτέκη 2, Κίναλη 2, Χύσα, Σιάκκα
    •  Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης):Παλάνη 11 (2), Διαμαντίδου 9 (1), Τσίτσου 6, Θωμαρεϊς  4, Παπαιωάννου 4, Καϊμακτσή 4, Οικονόμου 3 (1), Ιγγλέζου 3 (1), Σιφναίου
  • Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 47-65
  • ΕΟ Σταυρούπολης – Ναύαρχος Βότσης 35-62
  • Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός/Αρχέλαος 61-40
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Αρης Θεσσαλονίκης 58-49

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 11β.364-317
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 11β. 342-265
  3. Απόλλων Καλαμαριάς 10β. 335-273
  4. Τιτάνες Δράμας 10β. 350-306
  5. ΑΕ Πυλαίας 10β. 366-330
  6. Πανσερραϊκός 10β. 309-303
  7. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 9β. 328-297
  8. Ολύμπια Λάρισας 9β. 322-295
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 8β. 314-330
  10. Ναύαρχος Βότσης 8β. 298-343
  11. Ασπίδα Ξάνθης 6 282-395
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 6β 182-338

Η Επόμενη Αγωνιστική (26/11)

  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Ολύμπια Λάρισας
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Πανσερραϊκός
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας
  • Ναύαρχος Βότσης – Ηρακλής Θεσσαλονίκης
  • Αρης Θεσσαλονίκης – Ασπίδα Ξάνθης
  • ΑΕ Πυλαίας – ΕΟ Σταυρούπολης

 

Β‘ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος  7η Αγωνιστική 

Κυριακή 19/11 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Ανατόλια 66-61
  • Χαλκηδόνα – Μαχητές Δόξα Πεύκων 72-63
  • Στρατώνι – Ερμής Λαγκαδά 66-68
  • Φάρσαλα – Ικαροι Σερρών 75-73
  • Γέφυρα – Τιτάνες Παλαμά 61-59
  • Ευρώπη’87 – Ασπίδα Ξάνθης 71-59
  • Ελίμεια – Ένωση Καβάλας 55-74

Ρεπό: AΟ Αγρινίου

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 13β. 493-446
  2. Ίκαροι Σερρών 12β. 532-490
  3. Ερμής Λαγκαδά 12β. 472-452
  4. Φάρσαλα 11β. 496-499
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 11β.489-497
  6. Ανατόλια 10β.526-501
  7. Στρατώνι 10β. 464-467
  8. Ένωση Καβάλας 10β. 462-415
  9. Χαλκηδόνα 10β. 488-507
  10. Ευρώπη ’87 10β. 413-395
  11. Ασπίδα Ξάνθης 9β. 406-424
  12. ΑΟ Αγρινίου 8β.390-426
  13. Γέφυρα 8β. 384-396
  14. Ελίμεια 7β. 383-429
  15. Τιτάνες Παλαμά 6β. 390-444

* Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (26/11 5μμ.)

  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Ερμής Λαγκαδά – Χαλκηδόνα
  • Ίκαροι Σερρών – Στρατώνι
  • Φάρσαλα – Γέφυρα 
  • ΑΟ Αγρινίου – Ευρώπη ’87 
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ελίμεια 
  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Παλαμά 
  • Ρεπό: Ανατόλια

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος 6η Αγωνιστική 

Κυριακή 19/11 6μμ.

  • Μαντουλίδης – Κένταυρος Καλλικράτειας 71-59
  • Αίαντας Ευόσμου – ΧΑΝΘ 80-51
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Αστέρας Σίνδου 55-52
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Πολύγυρος 86-80
  • Μακεδονικός – ΓΑΣ Κομοτηνής 68-69
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΠΣ Ευκαρπίας 53-90
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΜΕΝΤ 66-68

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Μακεδονικός 11β. 482-366
  2. ΓΣ Ελευθερούπολης 11β. 475-426
  3. ΜΕΝΤ 11β. 470-416
  4. Πολύγυρος 10β. 494-430
  5. ΓΑΣ Κομοτηνής 10β. 420-417
  6. ΧΑΝΘ 10β. 442-407
  7. Απόλλωνας Καλαμαριάς 9β. 437-435
  8. Αστέρας Σίνδου 9β. 427-387
  9. ΠΣ Ευκαρπίας 9β. 445-419
  10. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 8β. 382-439
  11. Αίαντας Ευόσμου 8β. 395-420
  12. Μαντουλίδης 7β. 414 -462
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 7β. 396-454
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 6β.305-506

 

H Επόμενη Αγωνιστική (26/11 6μμ.)

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Αίαντας Ευόσμου
  • ΧΑΝΘ – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • Αστέρας Σίνδου – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • Πολύγυρος – Μακεδονικός
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Απόλλων Καλαμαριάς
  • ΠΣ Ευκαρπίας – Μαντουλίδης
  • ΜΕΝΤ – Ορφέας Νέου Σκοπού

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών – 7η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος  

Σάββατο 18/11

  • ΑΟ Σερρών – ΑΟ Προσοτσάνης 84-48
  • Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας 90-50
  • Πανσερραϊκός – Μακεδόνες Κρηνίδων 97-66
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 64-58
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Απόλλων Δράμας 56-66

Κυριακή 19/11

  • ΚΑΟ Δράμας – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 102-38

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Πανσερραϊκός 14β. 532-383
  2. ΚΑΟ Δράμας 13β.536-333
  3. ΑΟ Σερρών 12β. 507-398
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 11β.497-412
  5. Παγγαίο ΠΓΣ 11β.429-414
  6. Απόλλων Δραμας 11β. 423-462
  7. ΑΟ Προσοτσάνης 10β. 401-427
  8. Τιτάνες Δράμας 9β. 405-430
  9. ΑΟ Ηράκλειας 9β. 416-451
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 8β. 438-550
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 383-465
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 4β. 284-462

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

Η Επόμενη Αγωνιστική 25-26/11

  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Πανσερραϊκός
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΟ Σερρών
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΚΑΟ Δράμας
  • Απόλλων Δράμας – Τιτάνες Δράμας
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Παγγαίο ΠΓΣ
  • Δόξα Βώλακα – ΑΓΣ – Μακεδόνες Κρηνίδων

 

Πρωτάθλημα Εφήβων 

Α’ Όμιλος- 5η Αγωνιστική

Κυριακή 19/11

  • Πανσερραϊκός – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 80-42
  • ΑΕ Σερρών – ΑΟ Σερρών 65-30

Τετάρτη 22/11

  • 3.00μμ. Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Κοιλάδας

 

H Βαθμολογία σε 5 ματς 

  1. Πανσερραϊκός 8β. 288-231
  2. Ίκαροι Σερρών 7β. 265-190
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 7β. 250-208
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 5β. 201-262
  5. ΑΕ Σερρών 5β. 224-207
  6. ΑΟ Σερρών 4β. 147-277

 

Η Επόμενη Αγωνιστική 2-3/12 

  • Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Σερρών
  • Πανσερραϊκός – ΑΕ Σερρών
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Ορφέας Νέου Σκοπού

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Σάββατο 18/11

  • Πάνθηρες Καβάλας – Πανσερραϊκός 75-20
  • Ασπίδα Ξάνθης 2001 – Τιτάνες Δράμας, Γήπεδο 43-57
  • Ακαδημία Αλεξανδρούπολης – Ένωση Καβάλας Δεν διεξήχθη (αποχώρησε από το Πρωτάθλημα η ομάδα της Αλεξανδρούπολης)

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  • Πανθηρες Καβάλας 4β 121-49
  • Ασπίδα Ξάνθης 3β 114-106
  • Τιτάνες Δράμας 2β 57-43
  • Πανσερραϊκός 2β 69-146
  • Ένωση Καβάλας 1β 29-46
  • Ακαδημία Αλεξανδρούπολης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη Αγωνιστική 2-3/12

  • Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός
  • Ένωση Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης
  • Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος – 7η Αγωνιστική

Σάββατο 18/11

  • ΑΕ Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017 120-20

Κυριακή 19/11

  • ΑΟ Ηράκλειας – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 61-51
  • Ίκαροι Σερρών – Ακαδημία Λευκώνα 51-23
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Πανσερραϊκός 70-44

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 14β. 621-197
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β. 453-274
  3. Ίκαροι Σερρών 12β. 439-282
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 10β. 321-432
  5. Πανσερραϊκός 10β. 355-434
  6. ΑΟ Ηράκλειας 10β. 340-385
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 8β. 227-558
  8. ΑΕ Λευκώνα 7β. 231-425

 

Η Επόμενη Αγωνιστική 2-3/12

  • ΑΕ Σερρών – Πανσερραϊκός
  • ΑΕ Λευκώνα – ΓΣ Σέρρες 2017
  • Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 3 ματς

  1. Αστέρας Καβάλας 6β. 208 -122
  2. Ίκαροι Σερρών 4β. 90-156
  3. Τιτάνες Δράμας 3β. 160-124
  4. Πανσερραϊκός 3β. 102-90
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 2β. 74-142

H Eπόμενη Αγωνιστική 25-26/11

  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Δράμας
  • Ρεπό: Αστέρας Καβάλας