ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το σαββατοκύριακο 20/21 Ιανουαρίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το σαββατοκύριακο 20/21 Ιανουαρίου

A2 Εθνική Γυναικών

2oς Όμιλος – Η 13η Αγωνιστική (21/1/18)

  • Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 43-72
  • Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης 2001 54-41
    • Τα Δεκάλεπτα: 18-8, 29-21 Ημίχρονο 39-25, 54-41 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός (Δώδος): Πελτέκη 15 (2), Κουτούση 12, Πιτσιάβα 11 (1), Μπακιρτζίδου 8, Χύσα 4, Μίχου 4, Κίναλη, Σιάκκα, Νασιάκου, Βλάχβεη, Σιδερίδου, Κεφάλα
    • Ασπίδα Ξάνθης 2001(Καρά-Αχμέτ): Παυλάκη 14 (2), Σιγιώργη 9, Καρακώστα 8, Καραλή 4, Σουλιώτη 3 (1), Πετρίδου 2, Μουσένκου 1, Ευθυμίου
  •  Απόλλων Καλαμαριάς – ΕΟ Σταυρούπολης 44-23
  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Άρης Θεσσαλονίκης 49-40
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Ναύαρχος Βότσης 73-56
  • Ολύμπια Λάρισας – AE Πυλαίας 56-63

Η Βαθμολογία σε 13 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 25β.836-643
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 23β. 713-594
  3. AE Πυλαίας 22β 837-695
  4. Πανσερραϊκός 22β. 668-649
  5. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 21β. 705-641
  6. Τιτάνες Δράμας 21β. 740-692
  7. Ολύμπια Λάρισας 20β. 703-662
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 19β. 681-625
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 17β. 647-713
  10. *Ναύαρχος Βότσης 15β. 659-745
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 14β 440-724
  12. Ασπίδα Ξάνθης 13 568-811

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

 

Η Επόμενη 14η Αγωνιστική (28/1/18)

  • Ναύαρχος Βότσης – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου
  • ΕΟ Σταυρούπολης – Πιερικός/Αρχέλαος
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Απόλλων Καλαμαριάς
  • Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Δράμας
  • Ολύμπια Λάρισας – Πανσερραϊκός
  • Άρης Θεσσαλονίκης – AE Πυλαίας

 

Β’ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος – Η 14η Αγωνιστική (21/1/18) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Γέφυρα 76-52
  • Στρατώνι – Ευρώπη ’87 55-71
  • Φάρσαλα – Ελίμεια 67-52
  • Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Παλαμά 85-52
  • Ερμής Λαγκαδά – Ένωση Καβάλας 66-70
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ασπίδα Ξάνθης 53-58
  • Ανατόλια – ΑΟ Αγρινίου 75-62

Ρεπό: Χαλκηδόνα

 

Η Βαθμολογία (14 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 26β. 1016-873
  2. Ίκαροι Σερρών 24β. 973-836
  3. Ένωση Καβάλας 23β. 1000-886
  4. Ερμής Λαγκαδά 22β. 898-831
  5. Ευρώπη ’87 21β. 872-831
  6. Ανατόλια 21β.1003-900
  7. Φάρσαλα 20β. 899-912
  8. Μαχητές Δόξα Πεύκων 20β.898-901
  9. Στρατώνι 19β. 855-847
  10. Γέφυρα 18β. 814-873
  11. ΑΟ Αγρινίου 18β. 843-884
  12. Ασπίδα Ξάνθης 18β. 845-898
  13. Χαλκηδόνα 16β. 858-944
  14. Ελίμεια 14β. 756-930
  15. Τιτάνες Παλαμά 14β. 856-1040

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη 15η Αγωνιστική (28/1/18) 5μμ.

  • Γέφυρα – Ανατόλια
  • Ευρώπη ’87 – Χαλκηδόνα
  • Ελίμεια – Στρατώνι
  • Τιτάνες Παλαμά – Φάρσαλα
  • Ένωση Καβάλας – Ίκαροι Σερρών
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ερμής Λαγκαδά
  • ΑΟ Αγρινίου – Μαχητές Δόξα Πεύκων

Ρεπό: Χαρίλαος Τρικούπης

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος – Η 13η Αγωνιστική (21/1/18)

  • ΠΣ Ευκαρπίας – Αστέρας Σίνδου 86-81
  • ΜΕΝΤ – Πολύγυρος 93-64
  • Κένταυρος Καλλικράτειας – ΧΑΝΘ 62-74
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Αίαντας Εύοσμου 86-81
  • Απόλλωνας Καλαμαριάς – Μακεδονικός 52-70
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Ελευθερούπολης 48-101
  • Μαντουλίδης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 81-65

 

Η Βαθμολογία σε 13  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 25β. 1105-884
  2. Μακεδονικός 24β. 1035-866
  3. Πολύγυρος 23β. 1043-955
  4. Αίαντας Εύοσμου 21β. 945-888
  5. ΜΕΝΤ 21β.1045-951
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 21β. 923-888
  7. ΧΑΝΘ 21β. 971-879
  8. Απόλλωνας Καλαμαριάς 19β. 897-946
  9. ΠΣ Ευκαρπίας 19β. 992-961
  10. Μαντουλίδης 18β. 946-962
  11. Αστέρας Σίνδου 17β. 872-971
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 17β. 856-949
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 14β. 820-1003
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β. 694-1111

 

Η Επόμενη 14η Αγωνιστική (28/1/18) 6μμ.

  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Κένταυρος Καλλικράτειας
  • ΠΣ Ευκαρπίας – ΧΑΝΘ
  • ΜΕΝΤ – Αστέρας Σίνδου
  • Απόλλωνας Καλαμαριάς – Πολύγυρος
  • Ορφέας Νέου Σκοπού Μακεδονικός
  • Μαντουλίδης – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • Αίαντας Εύοσμου – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών  Α’ Όμιλος

Η 13η Αγωνιστική (20-21/1/18)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018

  • ΑΟ Σερρών – Παγγαίο ΠΓΣ 86-40
    • Τα Δεκάλεπτα: 21-11, 45-13 Ημίχρονο, 69-22, 86-40 ΤΕΛΙΚΟ
    • Ζενίθ 88.8 Α.Ο.Σ.(Μπουτάκογλου): Ασημάκης 16 (2), Δεληγιάννης 15 (1), Σταμπουλής 13 (1), Παπαδόπουλος 11, Καρακώστας 10 (3), Τερζής 6, Λαδιάς 5 (1), Μητρούδης 4, Τζουμαϊλής 4, Γιαβρόπουλος 2, Χορτομάρης, Κούτσας,
    • Παγγαίο ΠΓΣ Δημητρίου 15 (2), Ανίσογλου 14 (4), Γούλας 5 (1), Μελιάδης 4 (1), Γουδούτσης 2, Μακρής, Στυλιανίδης, Καρακόλιας, Κομίτης, Τσιουτσιουλής, Ζερφειρίδης
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Μακεδόνες Κρηνίδων 58-52
  • Τιτάνες Δράμας – ΚΑΟ Δράμας 62-79

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

  • Απόλλων Δράμας – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 71-42
  • ΑΟ Ηράκλειας – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ Διεκόπη 3.30’’ πριν το τέλος του ματς και ενώ το σκορ ήταν 35-45
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Πανσερραϊκός 67-74
    • Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Παρχαρίδης 18 (3), Ιακωβίδης 18 (2), Σταματόπουλος 11 (1), Καρασαββίδης 11, Γεωργιανός 9, Κοπίλης 4, Χατζηστεφάνου 3 (1), Τσανάκας, Φραγκούλης,  Αποστολίδης

Η Βαθμολογία σε 12 ματς

  1. Πανσερραϊκός 25β. 1039-718
  2. ΚΑΟ Δράμας 25β. 1023-659
  3. ΑΟ Σερρών 24β. 1027-672
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 21β. 799-786
  5. Απόλλων Δράμας 19β. 782-932
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 18β. 709-704
  7. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 778-637
  8. Τιτάνες Δράμας 17β. 762-862
  9. ΑΟ Ηράκλειας 16β. 697-784
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 15β. 782-941
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 14β. 662-917
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 11β. 589-1037

Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ με 2 ματς λιγότερα, ΑΟ Προσοτσάνης και ΑΟ Ηράκλειας  με 1 ματς λιγότερο

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Η Επόμενη 14η Αγωνιστική (27-28/1/18)

  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Σερρών
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Τιτάνες Δράμας
  • Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Απόλλων Δράμας
  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΟ Ηράκλειας
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Πανσερραϊκός

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

Η 10η  Εξ Αναβολής Αγωνιστική (20-21/1/18)

Σάββατο 20/1/18

  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός 63-90
    • Τα δεκάλεπτα: 14-20,28-45 Ημίχρονο 44-71,63-90 ΤΕΛΙΚΟ
      Ρούπελ ΑΓΣ (
      Ιωαννίδης): Χαραλαμπίδης 19(4), Κεσέογλου 12, Νιφορίδης 9, Μελαδίνης 7, Χριστοφορίδης 7, Τοπολίγκας 6, Βολτέας 3
    • Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Κοπίλης 22(3), Πλατνάρης 15(3), Χρυσοστομίδης 13(3), Αραπάκης 8, Μπουναρτζής 8, Καϊμακάμης 7, Αποστολίδης 4, Αναστασιάδης 4, Καλοβελόνης 4, Κιουρκτσής 3, Τσιαντής 2, Καμήλαλης
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ίκαροι Σερρών 53-71 (13/1)
  • ΑΟ Σερρών – ΑΕ Σερρών 30-58 (13/1)

 

H Βαθμολογία σε 10 ματς

  1. Πανσερραϊκός 19β. 758544
  2. Ίκαροι Σερρών 19β. 711-491
  3. ΑΕ Σερρών 15β. 593524
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 14β. 579-589
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 13β. 528-668
  6. ΑΟ Σερρών 10β. 378-731

Πανσερραϊκός και Ίκαροι Σερρών προκρίνονται στη Β’ Φάση του θεσμού

Τα ζευγάρια της Β’ Φάσης για τις σερραϊκές ομάδες

  • Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Ίκαροι Σερρών

Οι ομάδες που αναφέρονται πρώτες έχουν πλεονέκτημα έδρας και η πρόκριση στους Ημιτελικούς, κρίνεται στις 2 νίκες

  

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Η 6η Αγωνιστική  (20-21/1/18)

Σαββάτο 20 Ιανουαρίου 2018

  • Πάνθηρες Καβάλας – Ένωση Καβάλας 64-38
  • Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός 61-36

Ρεπό : Τιτάνες Δράμας

Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 9β 275-212
  2. Πάνθηρες Καβάλας 9β 284-170
  3. Πανσερραϊκός 7β 169-244
  4. Τιτάνες Δράμας 5β 179-198
  5. Ένωση Καβάλας 5β 149-232

*Η Ένωση Καβάλας έχει ένα μηδενισμό

**Η Ακαδημία Αλεξανδρούπολης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη 7η Αγωνιστική (3-4/2/18)

  • Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης
  • Πανσερραϊκός – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

  

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (20-21/1/18)

Η Βαθμολογία σε 12 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 24β. 1011-355
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 21β. 766-494
  3. Ίκαροι Σερρών 21β. 718-502
  4. Πανσερραϊκός 18β. 586-759
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 558-732
  6. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 599-644
  7. ΑΕ Λευκώνα 13β. 463-753
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 13β. 426-900

Η Επόμενη 13η Αγωνιστική (27-28/1/18)

  • ΑΟ Ηράκλειας – Πανσερραϊκός
  • Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΕ Σερρών – ΑΕ Λευκώνα

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος

Η 8η Αγωνιστική  (20-21/1/18)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018

  • Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Γυναικών Δράμας 32-22
    • Τα Δεκάλεπτα 4-4, 14-11 Ημίχρονο 26-17, 32-22 ΤΕΛΙΚΟ

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

  • Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας 22-66
    • Τα Δεκάλεπτα: 6-15, 12-36 Ημίχρονο, 14-52, 22-66 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός (Δώδος): Βλάχβεη Μ. 8, Πλέυρη 8,, Μηλιούδη 2, Παππούδα 2, Μπιρμπίλη, Κεφαλά, Βλάχβεη Φ. Τζενετίδου, Στρατή
    • Αστέρας Καβάλας (Αϊβαζίδης): Παπαδοπούλου 15, Νεραντζόγλου 14, Γιαμαλίδου 7, Μαραβέγια 6, Παναγιωτίδου 6, Φραγκάκη 6, Βλαστού  4,  Χαλεπιάδου  4, Τσάμη 2,  Τσίλι 2, Τερζή, Μαυρίδου

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

Η Βαθμολογία σε 7 αγωνιστικές

  1. Αστέρας Καβάλας 13β. 433-243
  2. Τιτάνες Δράμας 11β. 408-268
  3. Πανσερραϊκός 9β. 269-265
  4. Ίκαροι Σερρών 9β. 195-334
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 5β.133-289

 

H Επόμενη 9η Αγωνιστική (27-28/1/18)

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πανσερραϊκός
  • Τιτάνες Δράμας – Ίκαροι Σερρών

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας