ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 6-7 Ιανουαρίου 2018

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 6-7 Ιανουαρίου 2018

A2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος 11η Αγωνιστική (7/1/18)

  • ΑΕ Πυλαίας – Ασπίδα Ξάνθης 77-31
  • Ναύαρχος Βότσης – Τιτάνες Δράμας 77-51
  • ΕΟ Σταυρούπολης – Πανσερραϊκός 23-46
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλων Καλαμαριάς 50-48
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Ολύμπια Λάρισας63-43
  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Πιερικός/Αρχέλαος 46-43

Η Βαθμολογία σε 11 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 21β.684-548
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 20β. 620-496
  3. AE Πυλαίας 19β 718-579
  4. Πανσερραϊκός 19β. 562-531
  5. Τιτάνες Δράμας 18β. 630-572
  6. Ολύμπια Λάρισας 17β. 584-547
  7. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 17β. 596-545
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 15β. 589-562
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 14β. 525-604
  10. *Ναύαρχος Βότσης 13β. 563-624
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 12β 369-613
  12. Ασπίδα Ξάνθης 11 475-694

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

 Η Επόμενη Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική (14/1/18)

  •  AE Πυλαίας – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Πιερικός/Αρχέλαος
  • Ναύαρχος Βότσης – Απόλλων Καλαμαριάς
  • ΕΟ Σταυρούπολης – Τιτάνες Δράμας
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Πανσερραϊκός
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας

 

 Β’ Εθνική Ανδρών

Η 12η Αγωνιστική (6-7/1/18) 5μμ.

Σάββατο 6/1/18

  • Στρατώνι – Χαρίλαος Τρικούπης 67-79

Κυριακή 7/1/18

  • Χαλκηδόνα – Γέφυρα 59-64
  • Ίκαροι Σερρών – Ευρώπη’87 66-51
  • Ερμής Λαγκαδά – Ελίμεια 78-54
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Tιτάνες Παλαμά 73-62
  • Ανατόλια – Ένωση Καβάλας 85-83
  • ΑΟ Αγρινίου – Ασπίδα Ξάνθης 76-61

Ρεπό: Φάρσαλα

 

Η Βαθμολογία (12 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 22β. 856-765
  2. Ίκαροι Σερρών 20β. 807-726
  3. Ένωση Καβάλας 19β. 845-742
  4. Ερμής Λαγκαδά 19β. 732-686
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 18β.767-758
  6. Στρατώνι 18β. 800-776
  7. Ανατόλια 17β.852-780
  8. Ευρώπη ’87 17β. 736-720
  9. Φάρσαλα 17β. 776-795
  10. ΑΟ Αγρινίου 16β.721-741
  11. Ασπίδα Ξάνθης 15β. 729-769
  12. Χαλκηδόνα 15β. 802-860
  13. Γέφυρα 15β. 694737
  14. Ελίμεια 12β. 646-782
  15. Tιτάνες Παλαμά 12β. 729-855

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα, Ο Χαρίλαος Τρικούπης δεν έχει κάνει ακόμη το ρεπό του

 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 13η Αγωνιστική (14/1/18)

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Χαλκηδόνα
  • Γέφυρα – ΑΟ Αγρινίου
  • Ευρώπη ’87 – Φάρσαλα
  • Ελίμεια – Ίκαροι Σερρών
  • Tιτάνες Παλαμά – Ερμής Λαγκαδά
  • Ένωση Καβάλας – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια

Ρεπό: Στρατώνι

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος

Η 11η Αγωνιστική (7/1/18)

  • ΧΑΝΘ – Αστέρας Σίνδου77-40
  • ΠΣ Ευκαρπίας – Μακεδονικός63-65
  • ΜΕΝΤ – ΓΣ Ελευθερούπολης79-80
  • Κένταυρος Καλλικράτειας, – Πολύγυρος70-78
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Μαντουλίδης72-66
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής76-66
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Αίαντας Εύοσμου 56-83

Η Βαθμολογία σε 11  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 21β. 904-765
  2. Πολύγυρος 20β.895-783
  3. Μακεδονικός 20β. 875-728
  4. ΜΕΝΤ 18β.866-797
  5. Αίαντας Εύοσμου 18β. 792738
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 18β. 766-740
  7. ΧΑΝΘ 17β. 825-747
  8. Απόλλωνας Καλαμαριάς 17β. 774-782
  9. ΠΣ Ευκαρπίας 16β. 827-796
  10. Μαντουλίδης 15β. 802-820
  11. Αστέρας Σίνδου 14β. 713-759
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 14β. 708-815
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 12β. 702-851
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 11β. 593921

 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική  (14/1/18)

  • Αστέρας Σίνδου – Κένταυρος Καλλικράτειας
  • ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Πολύγυρος – ΠΣ Ευκαρπίας
  • Μακεδονικός – ΜΕΝΤ
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Απόλλωνας Καλαμαριάς
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Αίαντας Εύοσμου – Μαντουλίδης

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών  Α’ Όμιλος –

  • Δεν υπήρξε πρωτάθλημα αυτό το Σαββατοκύριακο

Η Επόμενη Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

  • Πανσερραϊκός – AO Σερρών
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Τιτάνες Δράμας
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Απόλλων Δράμας
  • Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΑΟ Προσοτσάνης

Η Βαθμολογία σε 11 ματς

  1. Πανσερραϊκός 22β. 900-581
  2. ΚΑΟ Δράμας 21β.846-543
  3. ΑΟ Σερρών 20β. 871-567
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 18β. 693-638
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 778-637
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 17β. 642-630
  7. Απόλλων Δράμας 15β. 631-816
  8. Τιτάνες Δράμας 15β. 638-717
  9. ΑΟ Ηράκλειας 14β. 626-741
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 13β. 656-803
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 11β. 550-767
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 9β. 504-895

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

– Η 9η Αγωνιστική (6-7/1/18)

Σαββάτο 6 Ιανουαρίου

  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Σερρών82-36
  • Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ 80-43
  • ΑΕ Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού 58-44

H Βαθμολογία σε ματς

  1. Πανσερραϊκός 17β. 668-481
  2. Ίκαροι Σερρών 17β. 640-438
  3. ΑΕ Σερρών 13β. 535-494
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β. 526-518
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 12β. 465-578
  6. ΑΟ Σερρών 9β. 348-673

 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 10η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

  • ΑΟ Σερρών – ΑΕ Σερρών
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ίκαροι Σερρών

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

5η Αγωνιστική (6-7/1/18)

Σαββάτο 6 Ιανουαρίου

  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Δράμας57-48
  • Πάνθηρες Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης45-46

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 7β 214-176
  2. Πάνθηρες Καβάλας 7β 220-132
  3. Τιτάνες Δράμας 5β 179-198
  4. Ένωση Καβάλας 4β 111-148
  5. Πανσερραϊκός 4β 133-183

Η Επόμενη Αγωνιστική – 6η Αγωνιστική  (20-21/1/18)

  •  Πάνθηρες Καβάλας – Ένωση Καβάλας
  • Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός

Ρεπό : Τιτάνες Δράμας

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

– Η 11η Αγωνιστική (3-10/1/18)

Τετάρτη 3 Ιανουαρίου

  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΓΣ Σέρρες 2017 78-32

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός 79-41
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Λευκώνα 87-55

Τετάρτη 10 Ιανουαρίου

  • 30μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σερρών, Γυμναστήριο Ν. Σκοπού

 

Η Βαθμολογία σε 10 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 20β. 874-264
  2. Ίκαροι Σερρών 20β. 674-436
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 18β. 625-385
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 18β. 582-704
  5. Πανσερραϊκός 16β. 526-705
  6. ΑΟ Ηράκλειας 15β. 526-600
  7. ΑΕ Λευκώνα 12β. 425-659
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 12β. 384-817

ΑΕ Σερρών και Ορφέας Νέου Σκοπού με ματς λιγότερο

 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

  • ΑΕ Σερρών – Ίκαροι Σερρών
  • Πανσερραϊκός – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ
  • ΑΕ Λευκώνα – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟ Ηράκλειας

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος

7η Αγωνιστική (6-9/1/18)

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

  • Αστέρας Καβάλας – Ίκαροι Σερρών 55-24

Τρίτη 9 Ιανουαρίου

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Τιτάνες Δράμας

Ρεπό: Πανσερραϊκός

 

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Αστέρας Καβάλας 11β. 367-221
  2. Τιτάνες Δράμας 9β. 335-243
  3. Πανσερραϊκός 8β. 247-199
  4. Ίκαροι Σερρών 7β. 163-312
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 4β.111-257

 

Η Επόμενη Αγωνιστική – 6η Αγωνιστική  (20-21/1/18)

  • Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας