ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 25-26/11

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 25-26/11

Παίρνοντας από το 1ο δεκάλεπτο κεφάλι στο σκορ (13-26) οι «λιονταρίνες» του ΜΓΣ Πανσερραϊκός δεν συνάντησαν πρόβλημα στην Κατερίνη το μεσημέρι της Κυριακής 26/11, απέναντι στον Πιερικό-Αρχέλαο και επικράτησαν με 43-58 μένοντας ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Στα χαρακτηριστικά του αγώνα το «ξεμπλοκάρισμα» της Πελτέκη στην επίθεση η οποία ήταν και η δεύτερη σκόρερ της ομάδας με 11 πόντους, πίσω από την φορμαρισμένη αρχηγό Κουτούση (21 πόντους) ακολουθούμενη από την Τσάντα (10 πόντους) και την Μπακιρτζίδου 9.

A2 Εθνική Γυναικών –

2ος Όμιλος 7η Αγνωστική

Κυριακή 26/11

  • Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας 53-59
  • Ναύαρχος Βότσης – Ηρακλής Θεσσαλονίκης46-68
  • ΑΕ Πυλαίας – ΕΟ Σταυρούπολης72-38
  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Ολύμπια Λάρισας 44-49
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Πανσερραϊκός 43-58
    • Τα δεκάλεπτα: 13-26, 20-36 Ημίχρονο, 36-47, 43-58 ΤΕΛΙΚΟ
    • Δώδος:Κουτούση 21, Πελτέκη 11, Τσάντα 10(2) Μπακιρτζίδου 9, Πιτσιάβα 3(1) Κίναλη 2, Χύσα 2, Κεφαλά, Γκέγκα, Δαμιανάκου, Σιδερίδου, Βλάχβεη
    • Πιερικός/Αρχέλαος Τσιρογιάννη: Φλώρου 16, Ζουγκουρίδου 6, Λάππα 4, Μουστακίδου 4, Γκρίτζαλη 4, Γκοτζαμάνη 3 (1), Δαβιτίδου 3, Δημητριάδου 2, Καρατάσιου 1, Καραλή, Αμβρακίδου, Μπαγκλαρίδου
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ασπίδα Ξάνθης 61-35

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 13β.432-363
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 13β. 403-300
  3. Τιτάνες Δράμας 12β. 409-359
  4. ΑΕ Πυλαίας 12β. 438-368
  5. Πανσερραϊκός 12β. 367-346
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 11β. 388-332
  7. Ολύμπια Λάρισας 11β. 371-295-339-
  8. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 10β. 328-297
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 9β. 357-388
  10. Ναύαρχος Βότσης 9β. 344-411
  11. Ασπίδα Ξάνθης 7 317-456
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 7β 220-410

 

H Επόμενη Αγωνιστική (3/12)

  • Πανσερραϊκός  – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου
  • Τιτάνες Δράμας  – Πιερικός/Αρχέλαος
  • Απόλλων Καλαμαριάς  – ΑΕ Πυλαίας
  • Ολύμπια Λάρισας  – Άρης Θεσσαλονίκης
  • Ασπίδα Ξάνθης  – Ναύαρχος Βότσης
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Σταυρούπολης

 

Β’ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος  8η Αγωνιστική

Σάββατο 25/11 5μμ.

  • ΑΟ Αγρινίου – Ευρώπη ’8759-70

Κυριακή 26/11 5μμ.

  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Χαρίλαος Τρικούπης 62-67
  • Ερμής Λαγκαδά – Χαλκηδόνα67-52
  • Ίκαροι Σερρών – Στρατώνι 59-54
  • Τα Δεκάλεπτα: 15-21, 23-32 Ημίχρονο, 45-47, 59-54 ΤΕΛΙΚΟ
  • Φάρσαλα – Γέφυρα 91-76
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ελίμεια64-53
  • Ένωση Καβάλας – Τιτάνες Παλαμά101-64

Ρεπό: Ανατόλια

 

Βαθμολογία (8 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 15β. 561-508
  2. Ίκαροι Σερρών 14β. 591-544
  3. Ερμής Λαγκαδά 14β. 539-504
  4. Φάρσαλα 13β. 587-575
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 12β.551-564
  6. Ένωση Καβάλας 12β. 563-479
  7. Ευρώπη ’87 12β. 483-454
  8. Χαλκηδόνα 11β. 540 -574
  9. Στρατώνι 11β. 518-526
  10. Ασπίδα Ξάνθης 11β. 470-477
  11. Ανατόλια 10β.526-502
  12. Γέφυρα 9β. 460-487
  13. ΑΟ Αγρινίου 9β.449-496
  14. Ελίμεια 8β. 436-493
  15. Τιτάνες Παλαμά 7β. 454-545

* Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (3/12)

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Ερμής Λαγκαδά
  • Χαλκηδόνα – Ίκαροι Σερρών
  • Στρατώνι – Φάρσαλα
  • Γέφυρα – Ένωση Καβάλας
  • Ευρώπη ’87 – Ανατόλια
  • Ελίμεια – ΑΟ Αγρινίου
  • Τιτάνες Παλαμά – Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Μαχητές Δόξα Πεύκων

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος 7η Αγωνιστική

H Επόμενη Αγωνιστική (26/11 6μμ.)

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – Αίαντας Εύοσμου 61-75
  • ΧΑΝΘ – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 87-60
  • Αστέρας Σίνδου – ΓΣ Ελευθερούπολης 47-66
  • Πολύγυρος – Μακεδονικός 91-86
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Απόλλων Καλαμαριάς 63-67
  • ΠΣ Ευκαρπίας – Μαντουλίδης 87-69
  • ΜΕΝΤ – Ορφέας Νέου Σκοπού 93-73

Η Βαθμολογία σε 7  ματς

  1. ΜΕΝΤ 13β. 563-489
  2. ΓΣ Ελευθερούπολης 13β. 541-473
  3. Πολύγυρος 12β.585-516
  4. Μακεδονικός 12β. 568-457
  5. ΧΑΝΘ 12β. 529-467
  6. ΠΣ Ευκαρπίας 11β. 532-488
  7. Απόλλωνας Καλαμαριάς 11β. 504-498
  8. ΓΑΣ Κομοτηνής 11β. 483-484
  9. Αστέρας Σίνδου 10β. 474-453
  10. Αίαντας Εύοσμου 10β. 470-481
  11. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 9β. 442-526
  12. Μαντουλίδης 8β. 483-549
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 8β. 457-529
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 6β. 378-599

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (3/12)

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Κένταυρος Καλλικράτειας
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – ΧΑΝΘ
  • Μακεδονικός – Αστέρας Σίνδου
  • Πολύγυρος  – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Αίαντας Εύοσμου – ΠΣ Ευκαρπίας
  • Μαντουλίδης – ΜΕΝΤ
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Απόλλων Καλαμαριάς

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Αήττητος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ο Πανσερραϊκός ΚΡΙ-ΚΡΙ, δεν συνάντησε πρόβλημα κόντρα στην ΑΕ Δοξάτου Δράμας την οποία και κερδισε με το εμφατικό 30-75.

Πολλά παράπονα έχει το Ρουπελ από τη διαιτησία καθώς ο αγώνας κόντρα στον ΚΑΟ Δράμας κρίθηκε στην παράταση (58-58 κανονικός αγώνας), όπου η ομάδα του Σιδηροκάστρου έχασε με 62-70.

Πρωτάθλημα Ανδρών – 8η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος Σάββατο 25/11 ·

  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Πανσερραϊκός30-75
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΟ Σερρών44-86
  • Ρούπελ ΑΓΣ – ΚΑΟ Δράμας 62-70 παρατ. (58-58 κ.α)
  • Δόξα Βώλακα – ΑΓΣ – Μακεδόνες Κρηνίδων 60-69
  • Απόλλων Δράμας – Τιτάνες Δράμας 59-72

Κυριακή 26/11

  • ΑΟ Προσοτσάνης – Παγγαίο ΠΓΣ 66-45

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Πανσερραϊκός 16β. 607-413
  2. ΚΑΟ Δράμας 15β.606-395
  3. ΑΟ Σερρών 14β. 593 -442
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 12β. 559-482
  5. Απόλλων Δράμας 12β. 482-534
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 12β. 467-472
  7. Παγγαίο ΠΓΣ 12β.474-480
  8. Τιτάνες Δράμας 11β. 477-489
  9. ΑΟ Ηράκλειας 10β. 460-537
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 10β. 507-610
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 8β. 413-540
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 6β. 382-633

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (2-3/12)

  • ΑΟ Σερρών – Απόλλων Δράμας
  • Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας
  • Πανσερραϊκός – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ

 

 Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος – Εξ Αναβολής Αναμετρήσεις Κυριακή 26/11

  • ΑΕ Σερρών  – Ρούπελ ΑΓΣ, 64-56
  • ΑΟ Σερρών – Πανσερραϊκός35-91

H Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Πανσερραϊκός 10β. 379-266
  2. Ίκαροι Σερρών 9β. 325-241
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 8β. 301-268
  4. ΑΕ Σερρών 7β. 288-263
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 6β. 257326
  6. ΑΟ Σερρών 5β. 182368

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (2-3/12)

  • Πανσερραϊκός – ΑΕ Σερρών
  • Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Σερρών
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Ορφέας Νέου Σκοπού

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 2 ματς

  1. Πάνθηρες Καβάλας 4β 121-49
  2. Ασπίδα Ξάνθης 3β 114-106
  3. Τιτάνες Δράμας 2β 57-43
  4. Πανσερραϊκός 2β 69-146
  5. Ένωση Καβάλας 1β 29-46

Ακαδημία Αλεξανδρούπολης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 Η Επόμενη Αγωνιστική (2-3/12)

  • Ένωση Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης 2001
  • Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός
  • Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

 

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 14β. 621-197
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β. 453-274
  3. Ίκαροι Σερρών 12β. 439-282
  4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 10β. 321-432
  5. Πανσερραϊκός 10β. 355-434
  6. ΑΟ Ηράκλειας 10β. 340-385
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 8β. 227-558
  8. ΑΕ Λευκώνα 7β. 231-425

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (2-3/12)

  • Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ Σιδηροκάστρου  ΑΓΣ
  • ΑΕ Σερρών – Πανσερραϊκός
  • ΑΕ Λευκώνα – ΓΣ Σέρρες 2017

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων 4η Αγωνιστική

Α’ Όμιλος Σάββατο 25/11

  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Γυναικών Δράμας57-19
  • Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Δράμας26-51

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 4 ματς

  1. Αστέρας Καβάλας 6β. 208 -122
  2. Πανσερραϊκός 5β. 159-109
  3. Τιτάνες Δράμας 5β. 211-150
  4. Ίκαροι Σερρών 5β. 116-207
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 3β.93-199

 Επόμενη Αγωνιστική (9-10 /12)

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Αστέρας Καβάλας
  • Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός
  • Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

 

Γράψτε το σχόλιό σας...