X

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 1-2/12 (φωτός από 6 παιχνίδια)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  6η Αγωνιστική (1-2/12)

Σάββατο 1/12

  • Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαιας 48-65

Κυριακή 2/12

  • Παναθλητικός Συκεών – Άρης Θεσσαλονίκης 68-61
  • Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης – Πανσερραϊκός 65-39
    • Τα Δεκάλεπτα: 20-8, 35-18, 53-33, 65-39
    • Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης (Παλαμουτίδου – Ιωαννίδης) Παπαδοπούλου 21, Καζαντζή Β. 11(1), Βασιλειάδου 9, Μπαλλά 7, Γαβριλή 4, Νάκη 3(1), Αναγνώστου 2, Ζαμπουρίδου 2, Καζαντζή Σπ. 2, Καζαντζή Στ. 2, Νταουντάκη 2,   Φόρογλου,
    • Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης) Πελτέκη13(1), Τσάντα 7, Γκανάτσιου 7, Θανοπούλου 6(1), Χύσα 6, Χωλοπούλου 5, Μίχου 2, Δαμιανάκου
  • Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – Τιτάνες Δράμας 63-49
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς 39-67
  • ΠΑΣ Γιάννενα – Ολυμπιακός Βόλου 95-24

Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. ΑΕ Πυλαιας 12β. 487-289
  2. ΠΑΣ Γιάννενα 11β. 391-254
  3. * Παναθλητικός Συκεών 10β. 331-248
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 10β. 424-330
  5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 10. 354-304
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 10β. 349-274
  7. Ολύμπια Λάρισας 9β. 289-309
  8. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 8β. 319-363
  9. Πανσερραϊκός 7β. 287-390
  10. Τιτάνες Δράμας 7β. 271-397
  11. Ολυμπιακός Βόλου 6β. 218-487
  12. * Πιερικός/Αρχέλαος 5β. 242-317
*Πιερικός/Αρχέλαος και Παναθλητικός Συκεών με ματς λιγότερο

4η Εξ Αναβολής Αγωνιστική (6/12)

  • 8μμ. Πιερικός/Αρχέλαος – Παναθλητικός Συκεών

Επόμενη 7η Αγωνιστική (8-9/12)

  • Τιτάνες Δράμας – Πιερικός/Αρχέλαος
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης
  • Πανσερραϊκός – Παναθλητικός Συκεών, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ολύμπια Λάρισας
  • Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
  • ΑΕ Πυλαιας – ΠΑΣ Γιάννενα

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 8η ΑγωνιστικήΚυριακή 2/12 5μμ.

  • Φαίακας Κέρκυρας – ΧΑΝΘ 61-61 κ.δ 72-71 ΤΕΛΙΚΟ
  • Μακεδονικός – Γέφυρα 68-74
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΑΟ Αγρινίου 58-63
  • ΓΣ Φάρσαλα – Ίκαροι Σερρών 54-52
  • Στρατώνι – ΓΣ Ελευθερούπολης 54-71
  • Έσπερος Λαμίας – ΣΑΑΚ Ανατόλια 61-87
  • Χαλκηδόνα – Ερμής Λαγκαδά  44-62
  • ΓΣ Νίκη Βόλου – Φίλιππος Βέροιας 69-66

Βαθμολογία (8 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 15β. 644-549
  2. ΑΟ Αγρινίου 15β. 597-532
  3. ΓΣ Νίκη Βόλου 14β. 624-587
  4. Μαχητές Δόξα Πεύκων 14β. 573-512
  5. Φαίακας Κέρκυρας 13β. 586-587
  6. ΓΣ Φάρσαλα 13β. 584-593
  7. ΧΑΝΘ 13β. 559-554
  8. Ίκαροι Σερρών 12β. 553-553
  9. ΓΣ Ελευθερούπολης 12β. 587-545
  10. Φίλιππος Βέροιας 11β. 553-572
  11. Ερμής Λαγκαδά 11β. 551-545
  12. Γέφυρα 11β. 534-585
  13. Έσπερος Λαμίας 10β. 568-616
  14. Στρατώνι 10β. 528-552
  15. Χαλκηδόνα 10β. 503-551
  16. Μακεδονικός 8β. 508-619

Επόμενη 9η Αγωνιστική (8-9/12)

  • ΧΑΝΘ – Μακεδονικός
  • Γέφυρα – ΓΣ Νίκη Βόλου
  • Φίλιππος Βέροιας – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  • ΑΟ Αγρινίου – ΓΣ Φάρσαλα
  • Ίκαροι Σερρών – Χαλκηδόνα, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Φαίακας Κέρκυρας
  • ΣΑΑΚ Ανατόλια – Στρατώνι
  • Ερμής Λαγκαδά – Έσπερος Λαμίας

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 10η Αγωνιστική (1-2/12)

Σάββατο 1/12

  • Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης 87-64
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Αστέρας Καβάλας 66-55 (90 φωτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-11, 37-32, 49-38, 66-55
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου)  Ασημάκης 29(3), Γιαβρόπουλος 8, Ιακωβίδης 7(1), Καρακώστας 6, Χατζής 5,  Ιωαννίδης 4, Σκαλιστής 4, Ντίκογλου 3, Λαδιάς, Ντινούδης
    • Αστέρας Καβάλας (Μαγκιάννης) Σαμαράς 10(1), Αθανασιάδης 9(1), Μακρατζής 8(1), Σιδεράς 8, Γεωργιάδης 6, Σουλίδης 5(1), Ιωαννίδης 4, Μπόζης 3, Παστουρματζής 2
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Πανσερραϊκός 49-85
    • Τα Δεκάλεπτα: 5-30, 22-48, 34-67, 49-85
    • ΑΕ Δοξάτου Δράμας: Πορφυριάδης 17(3), Αραβίδης 8, Μαυρουδής 6(1), Αθανασιάδης 6, Βολτσάκης, 6, Αρβανιτίδης 3(1), Μαζαράκης 2, Γετερίδης 1
    • Πανσερραϊκός: (Κοκολιός) Χατζηστεφάνου 14(1), Πεχλιβάνης 11(3), Τράκας 11, Συμεωνίδης 10, Γεωργιανός 8, Καρασαββίδης 8, Πεχλιβάνος 8, Παρχαρίδης 5(1), Κιρκινέζης 5, Τσανάκας 3(1), Σταματόπουλος 2
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 77-53
    • Τα Δεκάλεπτα: 22-18, 45-26, 61-37, 77-53
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Γάτος 23, Δροσινός 14(4), Λαγός 11, Λουλούδης 10(1), Γεωργόπουλος 4, Θεοδωρόπουλος 4(1), Αχτσής 3, Γιοβάνης 2, Χαβαλές 2, Δούμας 1,Καραμπατζάκης 1, Καρακάσης
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος) Ζωηρός 20(1), Ψάρρας 12, Στάσας 11(1), Νιφορίδης, Γιαννάτος 4, Γρεασίδης 2, Τζουμαϊλής 2, Ιωαννίδης, Κεσέογλου, Τάσκος
    • Μακεδόνες Κρηνίδων – Παγγαίο ΠΓΣ 0-20 α.α

Κυριακή 2/12

  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας 73-64

Ρεπό: Δόξα ΑΓΣ Βώλακα

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1972219342864998 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (10 Ματς)

  1. ΓΣ Σέρρες 2017 19β. 717-478
  2. Πανσερραϊκός 18β. 674-359
  3. ΚΑΟ Δράμας 17β. 664-546
  4. Αστέρας Καβάλας 16β. 715-488
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 16β. 505-505
  6. Τιτάνες Δράμας 14β. 645-658
  7. ΑΟ Προσοτσάνης 14β. 511-584
  8. ΑΟ Ηράκλειας 13β. 497-552
  9. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 13β. 389-394
  10. Παγγαίο ΠΓΣ 11β. 354-555
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 10β. 514-647
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 8β. 406-639
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-180
*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα
** Πανσερραϊκός, Αστέρας Καβάλας, Τιτάνες Δράμας, ΑΟ Προσοτσάνης, Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, ΑΟ Ηράκλειας, Παγγαίο ΠΓΣ, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχουν κάνει το ρεπό τους.
*** Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

Επομένη 11η Αγωνιστική (8-9/12)

  • ΑΟ Ηράκλειας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017
  • Αστέρας Καβάλας – Μακεδόνες Κρηνίδων
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα
  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΑΕ Δοξάτου Δράμας

Ρεπό: ΚΑΟ Δράμας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΕΦΗΒΩΝ

A’ ΌΜΙΛΟΣ 7η Αγωνιστική (1-2/12)

Σάββατο 1/12

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1970098209743778]

Κυριακή 2/12

  • Πανσερραϊκός – ΓΣ Σέρρες 2017 89-40 (70 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 27-11, 36-12, 68-29, 89-40
    • Πανσερραϊκός (Ιωσηφίδης) Αποστολίδης 18, Γκουτίδης 13(1), Κοπίλης 12, Μπουναρτζής 10(2),  Δρουμαλιάς 8, Μπακάλης 8, Καντάς 6, Λέφας 6, Δάρατζης 4, Μουστακλής 4,
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Ασημάκης) Καλπατζίδης 9(1), Πλακανδάρας 7, Τζίκος 6(1), Αποστολίδης 5(1),  Τζώτζος 5(1), Γουναρίδης 3(1), Ασταναστάς 2, Χατζηαγοράκης 2, Δήμου 1
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 56-43
    • Τα Δεκάλεπτα: 21-22 Ημίχρονο, 56-43 ΤΕΛΙΚΟ

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1972779069475692 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 14β. 481-315
  2. *Πανσερραϊκός 11β. 430-309
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 10β. 349-365
  4. ΑΕ Σερρών 10β. 385-354
  5. *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 8β. 297-342
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 7β. 254-501
Πανσερραϊκός και Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου με ματς λιγότερο

Επόμενη 8η Αγωνιστική (8-9/12)

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΕ Σερρών
  • Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (1-2/12)

Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 11β. 238-121
  2. Αστέρας Καβάλας 10β. 232-171
  3. Ασπίδα Ξάνθης 2001 7β. 161-140
  4. Πανσερραϊκός 7β. 158-174
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 7β. 146-169
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-80
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-100

Επόμενη 7η Αγωνιστική (8-9/12)

  • Ίκαροι Σερρών – Αστέρας Καβάλας
  • Ασπίδα Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πανσερραϊκός

Ρεπό: Ένωση Καβάλας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΠΑΙΔΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 9η Αγωνιστική (30/11-2/12)

Παρασκευή 30/11

  • ΓΑΣ Βισάλτης – ΓΣ Σέρρες 2017 37-51
    • Τα Δεκάλεπτα: 10-14, 20-25, 28-36, 37-51
    • ΓΑΣ Βισάλτης Γεωργιντζίκης 15, Τσινόπουλος 9(1), Μπενγκά 7, Γκεμιντζής 4, Καραγιάννης 2,
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Γεωργαντάς) Καλπατζίδης 18(1), Αποστολόπουλος 11(1), Κωστόπουλος 10, Τζώτζος 5(1), Βαγενάς 3(1), Αστερίου 2,

Σάββατο 1/12

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Λευκώνα 58-41
    • Τα Δεκάλεπτα: 15-5, 35-10, 51-21, 58-41
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Πεχλιβάνης) Αχτσής, Γεωργόπουλος, Δουκόγλου, Δούμας, Επαμεινώνδας, Καραμβαλάσης, Κοντός, Κοτόπουλος, Σιάρκος, Σκαρλατόπουλος, Τσαμανδάνης
    • ΑΕ Λευκώνα (Οικονόμου) Δουλγερίδης, Ευθυμίου, Ιωσηφίδης, Καμπούρης, Κουδούνης, Κούκος, Πάγκος, Παπαευστρατίου,  Παυλίδης Α. Παυλίδης Θ. Τοπτσής, Ψιλλόπουλος
  • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο – ΑΟ Ηράκλειας 79-56 (86 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 28-12, 66-42, 79-56
    • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο (Μάρκου/Ιωσηφίδης) Βασιλείου, Δάρατζης, Δρουμαλιάς, Ιωαννίδης,  Καντάς, Κολοβής, Λάτσιος, Μελαδιανός, Ξακουστός, Παυλίδης, Ράγιας, Φραγκάκης
    • ΑΟ Ηράκλειας (Μάντζος) —

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1972271529526446 facebook_image_size=larger]

Κυριακή 2/12

  • ΑΕ Σερρών – Ίκαροι Σερρών 37-82 (101 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 5-19, 16-38, 20-63, 37-82
    • ΑΕ Σερρών (Χρυσανθίδης) Γρηγοριάδης, Δημόπουλος, Δούκας, Καζακίδης, Κοτσαϊδης, Μελισσάς, Μίχος, Στύλας, Τερζίδης, Τζιλερίδης, Τσομπανάκης, Φαρδέλλας
    • Ίκαροι Σερρών (Ρούλης) Αγγειοπλάστης, Ανδρικάκης,  Δόξας, Θεοδοσιάδης, Κουπής, Κωφοτόλης, Μοσχολός, Παπαδόπουλος, Παπαχρήστου, Ποργιόπουλος, Σερέκης, Σταμπουλής
    • (φωτογραφίες την Δευτέρα 3/12 το απόγευμα)

Ρεπό: Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1972810606139205]

8η Εξ Αναβολής Αγωνιστική 2/12

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΑΣ Βισάλτης, Γήπεδο Σιδηροκάστρου

Βαθμολογία (9 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 16β. 574-318
  2. Ίκαροι Σερρών 13β. 636-330
  3. ΑΟ Ηράκλειας 13β. 512-471
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β. 511-416
  5. ΑΕ Σερρών 11β. 386-365
  6. ΑΕ Λευκώνα 11β. 427-461
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 10β. 295-515
  8. *ΓΑΣ Βισάλτης 8β. 232-491 —
  9. *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 7β. 274-478 —
*Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και ΓΑΣ Βισάλτης με ματς λιγότερο

Ολοκληρώθηκε ο 1ος Γύρος

Επόμενη 10η Αγωνιστική Αγωνιστική (8-9/12)

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΑΕ Σερρών – ΑΕ Λευκώνα
  • ΓΑΣ Βισάλτης – Ίκαροι Σερρών
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017

Ρεπό: Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

5η Αγωνιστική Σάββατο 1/12

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1971919679561631]

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 8β.281-113
  2. Ίκαροι Σερρών 6β. 174-197
  3. Πάνθηρες Καβάλας 6β. 159-192
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 5β. 147-202
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 5β. 126-180

Ολοκληρώθηκε ο 1ος Γύρος

Επόμενη 6η Αγωνιστική (15-16/12)

  • Ένωση Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Κατηγορίες Αθλητικά Μπάσκετ
ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα

X

Προστασία προσωπικών δεδομένων

Συλλέγουμε και επεξεργαζόμαστε τα προσωπικά σας δεδομένα, μόνο για στατιστικούς λόγους. Δεν πρόκειται ποτέ να πουλήσουμε, να ενοικιάσουμε, να διανείμουμε, ή να δημοσιοποιήσουμε με οποιονδήποτε τρόπο, τα προσωπικά σας δεδομένα.

Περισσότερες πληροφορίες... Πατήστε εδώ
Προστασία Απορρήτου