X

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τα παιχνίδια των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 13-14/10

Οι Ικαροι θα κάνουν την πρώτη τους εμφάνιση για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής μπροστά στο σερραϊκό κοινό, αντιμετωπίζοντας την μαχητική ομάδα του Μακεδονικού στο μΚλειστό Γυμναστήριο της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων το απόγευμα της Κυριακής 14/10, ώρα 17.00. Η ομάδα του Κώστα Σίσκου θέλει να συνεχίσει το καλό ξεκίνημα που έκανε στο πρωτάθλημα όπου την περασμένη Τετάρτη νίκησε εκτός έδρας την “νεοφώτιστη” ομάδα της ΧΑΝΘ, που κλήθηκε στο …παρα 5 να αντικαταστήσει το Πευκοχώρι, το οποίο… ανέβηκε στην Α2 για να αντικαταστήσει τον Αίολο Τρικάλων που… αποχώρησε(σ.σ. Εδώ είναι Ελλάδα δεν είναι παίξε… γέλασε)

Σε πλήρη δράση μπαίνουν οι ομάδες αυτό το Σαββατοκύριακο οι ομάδες της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, αφου ξεκινούν και τα τμήματα υποδομών σε αγόρια και κορίτσια.

Αναλυτικά οι αγώνες

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ 2018-19

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  2η Αγωνιστική (14/10) 5μμ.

  • » ΓΣ Ελευθερούπολη – ΧΑΝΘ
  • » ΣΑΑΚ Ανατόλια – Γέφυρα
  • » Ερμής Λαγκαδά – Φίλιππος Βέροιας
  • » Χαλκηδόνα – ΑΟ Αγρινίου
  • » Έσπερος Λαμίας – ΓΣ Φάρσαλα
  • » Στρατώνι – Μαχητές Δόξα Πεύκων
  • » Φαίακας Κέρκυρας – ΓΣ Νίκη Βόλου
  • » Ίκαροι Σερρών Μακεδονικός, ΔΑΚ Κοιλάδας


Η Βαθμολογία (1 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 2β.81-61
  2. Μαχητές Δόξα Πεύκων 2β. 79-59
  3. ΓΣ Ελευθερούπολη 2β. 71-58
  4. ΓΣ Νίκη Βόλου 2β. 69-61
  5. Φαίακας Κέρκυρας 2β. 77-71
  6. Ίκαροι Σερρών 2β. 74 -68
  7. ΓΣ Φάρσαλα 2β. 73-67
  8. ΑΟ Αγρινίου 2β. 68-62
  9. Ερμής Λαγκαδά 1β. 62-68
  10. ΧΑΝΘ 1β. 68-74
  11. Χαλκηδόνα 1β. 67-73
  12. Μακεδονικός 1β. 71-77
  13. Στρατώνι 1β. 61-69
  14. Γέφυρα 1β. 58-71
  15. Έσπερος Λαμίας 1β. 59-79
  16. Φίλιππος Βέροιας 1β. 61-81

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

A’ ΟΜΙΛΟΣ 3η Αγωνιστική (13-14/10)

Σάββατο 13/10

  • 4μμ. ΚΑΟ Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • 5μμ.Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • 5μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – Παγγαίο ΠΓΣ, Γήπεδο Ομόνοιας
  • 6.30μμ. Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – Τιτάνες Δράμας

Κυριακή 14/10

  • 5μμ. ΑΟ Ηράκλειας – ΑΟ Προσοτσάνης, Γήπεδο Ηράκλειας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Μακεδόνες Κρηνίδων 20-0 α.α

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

Η Βαθμολογία (2 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 4β. 180-91
  2. Πανσερραϊκός 4β. 150-80
  3. ΚΑΟ Δράμας 4β. 86-36
  4. Τιτάνες Δράμας 3β. 112-146
  5. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 3β. 98-113
  6. Ορφέας Νέου Σκοπού 3β 94-130
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 3β. 70-70
  8. Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 3β. 69-55
  9. Παγγαίο ΠΓΣ 2β 86-130
  10. ΑΟ Προσοτσάνης 2β. 61-65
  11. ΑΟ Ηράκλειας 1β. 43-77
  12. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 1β. 45-61
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-40

*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

A’ ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγωνιστική (13-14/10)

Σάββατο 13/10

  • 5μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Ν. Σκοπού

Κυριακή 14/10

  • 3μμ. ΑΕ Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 6μμ. Πανσερραϊκός – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Ομόνοιας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

1η Αγωνιστική (13-14/10)

Σάββατο 13/10

  • 4μμ. Αστέρας Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης 2001

Κυριακή 14/10

  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • 7μμ. Πανσερραϊκός – Ένωση Καβάλας, ΔΑΚ Κοιλάδας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

A’ ΟΜΙΛΟΣ 2η Αγωνιστική (13-14/10)

Σάββατο 13/10

  • 3μμ. ΓΑΣ Βισάλτης – ΑΕ Λευκώνα, Γήπεδο Νιγρίτας
  • 3μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • 5μμ. ΑΕ Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας, ΔΑΚ Κοιλάδας

Κυριακή 14/10

  • 3μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Ν. Σκοπού

Ρεπό: ΓΣ Σέρρες 2017

Η Βαθμολογία (1 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 2β. 88-24
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 2β. 76-50
  3. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 2β. 55-37
  4. ΑΕ Λευκώνα 2β. 48-47
  5. ΑΕ Σερρών 1β. 47-48
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 1β. 37-55
  7. ΑΟ Ηράκλειας 1β. 50-76
  8. ΓΑΣ Βισάλτης 1β. 22-84
  9. Πανσερραϊκός 0β. 0-0
ανεξάρτητος :

Τα σχόλια απενεργοποιημένα