ΜΠΑΣΚΕΤ: Θέλουν νίκες “Λιονταρίνες” & Ικαροι / Το πρόγραμμα αγώνων 19/20-1

ΜΠΑΣΚΕΤ: Θέλουν νίκες “Λιονταρίνες” & Ικαροι / Το πρόγραμμα αγώνων 19/20-1

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  10η Αγωνιστική – Κυριακή 20/1/19

  • 12μμ. Απόλλων Καλαμαριάς – Άρης Θεσσαλονίκης
  • 12μμ. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης- ΑΕ Πυλαιας
  • 1μμ. Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 1μμ.Πιερικός/Αρχέλαος – Ολύμπια Λάρισας
  • 1μμ. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – ΠΑΣ Γιάννενα
  • 1.30μμ.Παναθλητικός Συκεών – Ολυμπιακός Βόλου

Βαθμολογία (9 Ματς)

  1. Παναθλητικός Συκεών 18β. 620-472
  2. ΑΕ Πυλαιας 17β. 670-459
  3. ΠΑΣ Γιάννενα 16β. 574-407
  4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 16. 540-415
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 14β. 591-488
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 14β. 508-448
  7. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 14β. 555-496
  8. Ολύμπια Λάρισας 12β. 401-496
  9. Πανσερραϊκός 11β. 449-581
  10. Πιερικός/Αρχέλαος 11β. 495-551
  11. Τιτάνες Δράμας 10β. 429-614
  12. Ολυμπιακός Βόλου 9β. 321-726

 


 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  14η Αγωνιστική – Κυριακή 20/1/19 5μμ.

  • Φίλιππος Βέροιας – ΧΑΝΘ
  • Γέφυρα – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Γέφυρας
  • ΑΟ Αγρινίου – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • ΓΣ Φάρσαλα – ΣΑΑΚ Ανατόλια
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ερμής Λαγκαδά
  • Φαίακας Κέρκυρας – Στρατώνι
  • ΓΣ Νίκη Βόλου – Χαλκηδόνα
  • Μακεδονικός – Έσπερος Λαμίας

Εξ Αναβολής Αναμετρήσεις – 12η Αγωνιστική 16/1/19

  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΓΣ Ελευθερούπολης 60-69
  • Φίλιππος Βέροιας – Ίκαροι Σερρών 65-53
    • Τα Δεκάλεπτα: 18-15, 36-30, 48-39, 65-53
  • ΓΣ Φάρσαλα – ΧΑΝΘ 74-84

Βαθμολογία (13 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 25β. 1057-911
  2. ΑΟ Αγρινίου 24β. 962-782
  3. ΓΣ Ελευθερούπολης 22β. 967-867
  4. ΧΑΝΘ 21β. 937-912
  5. Φίλιππος Βέροιας 21β. 925-902
  6. Ερμής Λαγκαδά 20β. 922-869
  7. Μαχητές Δόξα Πεύκων 20β. 903-874
  8. ΓΣ Νίκη Βόλου 19β. 968-992
  9. Έσπερος Λαμίας 19β. 930-959
  10. ΓΣ Φάρσαλα 18β. 936-976
  11. Φαίακας Κέρκυρας 18β. 895-978
  12. Γέφυρα 18β. 885-938
  13. Χαλκηδόνα 18β. 858-895
  14. Στρατώνι 17β. 898-927
  15. Ίκαροι Σερρών 17β. 873-910
  16. Μακεδονικός 15β. 840-974

 


 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ 

A’ ΟΜΙΛΟΣ 16η Αγωνιστική (19-20/1/19)

Σάββατο 19/1

  • 5μμ. Πανσερραϊκός – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Ομόνοιας
  • 5μμ. Παγγαίο ΠΓΣ  – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Γεωργιανής
  • 6μμ. Τιτάνες Δράμας – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα, ΔΗΓΑ Δράμας
  • 8μμ. ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΚΑΟ Δράμας, ΔΗΓΑ Δράμας
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Ορφέας Νέου Σκοπού 0-20 α.α

Κυριακή 20/1

  • 6μμ. ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Προσοτσάνης

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

Βαθμολογία (15 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 27β. 1082-616
  2. ΓΣ Σέρρες 2017 26β. 988-709
  3. Αστέρας Καβάλας 26β. 1076-694
  4. ΑΟ Προσοτσάνης 23β. 830-892
  5. *ΚΑΟ Δράμας 22β. 812-682
  6. Ορφέας Νέου Σκοπού 22β. 758-726
  7. Τιτάνες Δράμας 22β. 941-967
  8. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 18β. 808-933
  9. ΑΟ Ηράκλειας 18β. 719-844
  10. ***Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 17β. 573-659
  11. **Παγγαίο ΠΓΣ 14β. 520-791
  12. **Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 13β. 571-882
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-280
Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα**Παγγαίο ΠΓΣ με δύο ματς λιγότερα/ΚΑΟ Δράμας, και Δόξα ΑΓΣ Βώλακα με ένα ματς λιγότερο/** Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών/Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και ΑΟ Ηράκλειας πραγματοποίησαν το ρεπό τους

 


 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ 

A’  ΌΜΙΛΟΣ 10η Αγωνιστική (4-16/1/19)

Τετάρτη 2/1/19

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σερρών 54-49
    • Τα Δεκάλεπτα: 13-10, 25-21, 37-39, 54-49

Παρασκευή 4/1/19

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017 20-0 α.α

Τετάρτη 16/1/19

  • Πανσερραϊκός – Ίκαροι Σερρών 62-31
    • Τα Δεκάλεπτα: 8-10, 22-19, 38-23, 62-31
    • Πανσερραϊκός (Ιωσηφίδης-Κοκολιός) Μελαδιανός 13, Κοπίλης 10(2), Αποστολίδης 8, Ιωαννίδης 7(2), Δρουμαλιάς 6(2),Λέφας 6(2), Γκουτίδης 6(1), Μπακάλης 4, Δάρατζης 2, Αναστασιάδης, Καϊμακάμης, Μουστακλής
    • Ίκαροι Σερρών (Ρούλης-Σίσκος)

Βαθμολογία (10 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 19β. 685-505
  2. Iκαροι Σερρών 19β. 613-425
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 15β. 528-517
  4. ΑΕ Σερρών 14β. 542-511
  5. *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 12β. 404-473
  6. *ΓΣ Σέρρες 2017 9β. 374-643

** Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και ΓΣ Σέρρες 2017 έχουν από ένα μηδενισμό

Πανσερραϊκός  και Ίκαροι Σερρών προκρίθηκαν στην Β’ Φάση του θεσμού, εκεί που με πλεονέκτημα έδρας και σε μάξιμουμ τριών ματς, ο Πανσερραϊκός θα αντιμετωπίσει τους Τιτάνες Δράμας και οι Ίκαροι Σερρών με μειονέκτημα έδρας θα αντιμετωπίσουν την Ένωση Καβάλας

Αναλυτικά τα ζευγάρια της Προημιτελικής Φάσης που αρχίζουν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 26-27/1/19

  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας
  • Ένωση Καβάλας –Ίκαροι Σερρών
  • Αρίωνας Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Εθνικός Αστέρας Καβάλας

Οι ομάδες που θα κάνουν 2 νίκες προκρίνονται στα Ημιτελικά της Διοργάνωσης


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 

8η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

Σάββατο 19/1

  • 3μμ. Ένωση Καβάλας – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Καβάλας

9η Αγωνιστική

  • Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 0-20 α.α

Σάββατο 19/1

  • 8μμ. Αστέρας Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Ένωση Καβάλας 0-20 α.α

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 14β. 308-212
  2. Ένωση Καβάλας 11β. 238-121
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 11β. 211-198
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 10β. 222-196
  5. Πανσερραϊκός 8β. 187-219
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-120
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-120

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ 

A’ ΟΜΙΛΟΣ 15η Αγωνιστική (19-20/1/19)

Σάββατο 19/1

  • 3μμ. ΑΕ Σερρών – ΓΑΣ Βισάλτης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 3μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Νέου Σκοπού
  • 3μμ. ΑΟ Ηράκλειας – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Ηράκλειας
  • 7μμ. Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Ομόνοιας

Ρεπό: ΑΕ Λευκώνα

Βαθμολογία (14 Ματς)

  1. *Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 24β. 1056-527
  2. *Ίκαροι Σερρών 23β. 1090-519
  3. *Ορφέας Νέου Σκοπού 21β. 742-655
  4. ΑΟ Ηράκλειας 21β. 785-761
  5. ΑΕ Λευκώνα 18β. 682-749
  6. *ΑΕ Σερρών 16β. 644-689
  7. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 16β. 628-1073
  8. *ΓΣ Σέρρες 2017 15β. 463- 749
  9. ΓΑΣ Βισάλτης 14β. 546-914
*Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο, Ίκαροι Σερρών, Ορφέας Νέου Σκοπού, ΑΕ Σερρών και ΓΣ Σέρρες 2017 έχουν κάνει το ρεπό τους

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 19-20/1/19

Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 12β.392-163
  2. Πάνθηρες Καβάλας 9β. 223-272
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 8β. 211-276
  4. Ίκαροι Σερρών 7β. 192-237
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 6β. 151-218

Επόμενη 8η Αγωνιστική (26-27/1/19)

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ίκαροι Σερρών – Ένωση Καβάλας

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας