ΜΠΑΣΚΕΤ-ΒΟΛΕΫ: 4χ4 για τους Ικάρους – Με το δεξί ο ΑΟΣ

ΜΠΑΣΚΕΤ-ΒΟΛΕΫ: 4χ4 για τους Ικάρους – Με το δεξί ο ΑΟΣ

Volley Α2 Ανδρών

2ος Όμιλος Β’ Υποόμιλος 1η Αγωνιστική

1η Αγωνιστική Σάββατο 5/11/16

  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Πήγασος Πολίχνης 0-3 (17-25, 15-25, 20-25)
  • ΧΑΝΘ – Αίαντας Ευόσμου 3-1 (21-25, 25-18, 25-21, 25-21)
  • ΑΟ Σερρών – ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-20, 25-20, 25-22)

Κυριακή 6/11/16

  • ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΜΣ Νέστωρ 1-3 (18-25, 25-19, 22-25, 23-25)

Ρεπό ΟΠΑΘ Περσέας

 

ΜΠΑΣΚΕΤ Α2 Γυναικών 

2ος Όμιλος 4η Αγωνιστική

  • Ασπίδα Ξάνθης 2001- Πιερικός/Αρχέλαος 55-46
  • ΠΑΣ Γιάννενα – ΑΟ Σερρών 62-36
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 62-51
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 62-51
  • Τιτάνες Δράμας – Ολυμπιακός Βόλου 37-63
  • Πυλαία – Σταυρούπολη 61-52

Η βαθμολογία (Σε 4 αγώνες):
1. Ολυμπιακός Βόλου 8 (4-0)
2. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 8 (4-0)
3. Απόλλων Καλαμαριάς 7 (3-1)
4. Πυλαία 7 (3-1)
5. Ολύμπια Λάρισας 6 (2-2)
6. Τιτάνες Δράμας 6 (2-2)
7. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 6 (2-2)
8. ΠΑΣ Γιάννενα 5 (1-3)
9. Σταυρούπολη 5 (1-3)
10. Ασπίδα Ξάνθης 2001 5 (1-3)
11. Πιερικός/Αρχέλαος 5 (1-3)

12 ΑΟ Σερρών 3 (0-3)

Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

 

ΜΠΑΣΚΕΤ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

Κυριακή 6 Νοεμβρίου 6μμ.

4ος Όμιλος 4η Αγωνιστική

  • Νέα Μουδανιά – Ορφέας Νέου Σκοπού 66-76
  • Ίκαροι Σερρών – Ιωνικός Ιωνίας 70-62
  • Ζέφυρος – Μακεδονικός 73-65
  • ΑΕ Κομοτηνής – Αστέρας Καβάλας 76-69
  • Αγία Βαρβάρα – ΓΑΣ Κομοτηνής 50-41
  • Χαλκηδόνα – ΣΑΠΚ Νεάπολης 74-59
  • Μαντουλίδης – Παναθλητικός 51-68
Βαθμολογία 4ου ομίλου
1 Ίκαροι Σερρών 8 4-0 287-206
2 Παναθλητικός Συκεών 8 4-0 273-196
3 ΑΣ Αν. Ακτής Ζέφυρος 8 4-0 300-260
4 Μακεδονικός 7 3-1 319-279
5 Ορφέας Νέου Σκοπού 7 3-1 271-262
6 ΑΕ Κομοτηνής 7 3-1 268-262
7 Χαλκηδόνα 6 2-2 251-238
8 Αγία Βαρβάρα 5 1-3 176-259
9 ΣΑΠΚ Νεάπολης 5 1-3 247-261
10 ΓΑΣ Κομοτηνή 5 1-3 211-253
11 Αστέρας Καβάλας 5 1-3 307-311
12 Ιωνικός Ιωνίας 5 1-3 280-288
13 Νέα Μουδανιά 4 0-4 251-301
14 Μαντουλίδης 4 0-4 211-276

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΣΑΒΒΑΤΟ 5/11/16

Πρωτάθλημα Ανδρών

Α’ Όμιλος 5η Αγωνιστική

  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Προσοτσάνης 64-62
  • Ρούπελ ΑΓΣ – Παγγαίο 129-40
  • ΑΟ Ηράκλειας – Δόξα Βώλακα 45-47
  • Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Σερρών 65-73
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – ΑΕ Δοξάτου 107-63
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΚΟ Απόλλων Δράμας 42-68(*) Η Προσοτσάνη, το Δοξάτο και ο Βώλακας έχουν από -2 βαθμούς λόγω μη συμμετοχής στα πρωταθλήματα υποδομής.

 

Βαθμολογία ΕΚΑΣΑΜΑΘ (5η αγ)
1 ΓΣ Ελευθερούπολης 10 5-0 472-228
2 ΑΟ Σερρών 10 5-0 394-241
3 Απόλλων Δράμας 9 4-1 368-296
4 Ρούπελ Σιδηροκάστρου 9 4-1 434-237
5 Πανσερραϊκός 9 4-1 404-280
6 Τιτάνες Δράμας 8 3-2 310-305
7 Μακεδόνες Κρηνίδων 7 2-3 278-320
8 Ηράκλεια Σερρών 6 1-4 222-334
9 Παγγαίο 5 0-5 208-427
10 Προσοτσάνη 4 1-4 253-262
11 Δόξα Βώλακα 4 1-4 177-422
12 ΑΕ Δοξάτου 3 0-5 258-426

 

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος 4η Αγωνιστική

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ίκαροι Σερρών 41-58

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος 4η Αγωνιστική

  • ΑΕ Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού 49-27
  • ΑΟ Σερρών – ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηροκάστρου 42-46
  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Ηράκλειας 89-44

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ Όμιλος 3η Αγωνιστική

  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Σερρών 23-63

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/10/16

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α’ Όμιλος  4η Αγωνιστική

  • ΑΟ Σερρών – ΑΕ Σερρών 60-46
  • ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός 84-54

Βαθμολογία Εφήβων

  1. ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηροκάστρου 8
  2. Πανσερραϊκός 7
  3. Ίκαροι Σερρών 7
  4. ΑΟ Σερρών 6
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 4
  6. ΑΕ Σερρών 4

 

Πρωτάθλημα Παίδων

Α’ Όμιλος 4η Αγωνιστική

  • ΓΑΣ Βισάλτης – Ίκαροι Σερρών 43-55

 

Βαθμολογία ΠΑΙΔΩΝ (4η αγ)
1 Ίκαροι Σερρών 8 4-0 313-110
2 Βισάλτης Νιγρίτας 7 3-1 286-189
3 Πανσερραϊκός 7 3-1 260-231
4 ΑΕ Σέρρες 6 2-2 182-172
5 Ρούπελ Σιδηροκάστρου 6 2-2 174-250
6 ΑΟ Σερρών 5 1-3 191-239
7 Ορφέας Νέου Σκοπού 5 1-3 173-235
8 Ηράκλεια Σερρών 4 0-4 127-280