ΜΠΑΣΚΕΤ: Ξεκινούν τα play off στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ – Οι Ικαροι υποδέχονται τα Ελίμεια

ΜΠΑΣΚΕΤ: Ξεκινούν τα play off στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ – Οι Ικαροι υποδέχονται τα Ελίμεια

Οι Ικαροι υποδέχονται τα Ελίμεια σε έναν αγώνα που δεν αναμένεται να συναντήσουν πρόβλημα, στην προσπάθειά τους για την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία. Στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ ξεκινούν τα play off με δύο σερραϊκές ομάδες να συμμετέχουν, τον ΜΓΣ Πανσερραϊκός και τον ΑΟ Σερρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 28η Αγωνιστική (6/5/18) 5μμ.

Σάββατο 5 Μαΐου

  • ΑΟ Αγρινίου – Γέφυρα

Κυριακή 6 Μαΐου

  • Χαλκηδόνα – Χαρίλαος Τρικούπης
  •  Φάρσαλα – Ευρώπη ’87
  • Ίκαροι Σερρών – Ελίμεια, ΔΑΚ Σερρών
  •  Ερμής Λαγκαδά – Τιτάνες Παλαμά
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ένωση Καβάλας
  •  Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης

Ρεπό: Στρατώνι

 

Η Βαθμολογία (27 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 47β. 1890-1650
  2. Ένωση Καβάλας 44β. 1917-1697
  3. Ίκαροι Σερρών 43β. 1769-1596
  4. Ευρώπη ’87 43β. 1714-1542
  5. Ανατόλια 42β. 1934-1748
  6. Στρατώνι 40β. 1756-1727
  7. ΑΟ Αγρινίου 39β. 1648-1597
  8. Ερμής Λαγκαδά 38β.  1685-1667
  9. Μαχητές Δόξα Πεύκων 37β. 1730-1752
  10. Φάρσαλα 36β. 1764-1831
  11. Χαλκηδόνα 35β. 1715-1849
  12. Γέφυρα 34β. 1580-1732
  13. Ασπίδα Ξάνθης 33β. 1622-1726
  14. Ελίμεια 30β. 1580-1824
  15. Τιτάνες Παλαμά 26β. 1699-2060

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος  24η Αγωνιστική (6/5/18)

  • Πολύγυρος – Κένταυρος Καλλικράτειας
  •  Αστέρας Σίνδου – ΧΑΝΘ
  •  Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνής
  •  Μακεδονικός – ΠΣ Ευκαρπίας
  •  ΓΣ Ελευθερούπολης – ΜΕΝΤ
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Απόλλωνας Καλαμαριάς
  •  Αίαντας Εύοσμου – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Εύοσμου

 

Η Βαθμολογία σε 23 ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 44β. 1955-1565 οκ
  2. Μακεδονικός 42β. 1788-1542
  3. Πολύγυρος 39β. 1874-1706
  4. ΜΕΝΤ 38β. 1819-1713
  5. ΧΑΝΘ 37β. 1727-1535
  6. Αίαντας Εύοσμου 37β. 1713-1525
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 36β. 1820-1697
  8. Απόλλωνας Καλαμαριάς 35β. 1646-1677
  9. ΓΑΣ Κομοτηνής 35β. 1659-1588
  10. Μαντουλίδης 33β. 1668-1640
  11. Αστέρας Σίνδου 31β. 1550-1648
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 27β. 1500-1746
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 26β. 1447-1768

Ορφέας Νέου Σκοπού 23β. 1179-1995

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος

Το Πρόγραμμα των Play Off και οι αναμετρήσεις μέχρι το τέλος του Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Β ΦΑΣΗ

1ος Αγώνας Σαββάτο 5 Μαΐου 6μμ.

  • ΚΑΟ Δράμας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Λεύκιππος Ξάνθης – Παγγαίο ΠΓΣ
  • Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Σερρών, ΔΑΚ Ποταμουδίων

 

2ος Αγώνας Σάββατο 12 Μαΐου

  • Παγγαίο ΠΓΣ – Λεύκιππος Ξάνθης
  • Δημοκρίτειο Κομοτηνής – Πανσερραϊκός
  • ΑΟ Σερρών – Αστέρας Καβάλας

Κυριακή 13 Μαΐου

  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΑΟ Δράμας

 

3ος Αγώνας (αν χρειαστεί)

Τετάρτη 16 Μαΐου

  • ΚΑΟ Δράμας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Λεύκιππος Ξάνθης – Παγγαίο ΠΓΣ
  • Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Σερρών

Η 3η Αναμέτρηση θα διεξαχθεί μόνο αν η σειρά των αγώνων βρίσκεται στο 1-1 και θα γίνει στην έδρα των ομάδων που έχουν το πλεονέκτημα έδρας.

 

Γ’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ – ΦΑΣΗ
19-20/05/2018

  • ΚΑΟ Δράμας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης / Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Σερρών
  • Λεύκιππος Ξάνθης – Παγγαίο / Πανσερραϊκός – Δημοκρίτειο Κομοτηνής

ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ:
26-27/05/2018

21o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΣΕΚΑ

Η 11η Αγωνιστική (5-6/5/18)

  • Αργοναύτες Βόλου – Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας»
  •  Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας – Ίρις Καβάλας
  • Ηρόδικος Κομοτηνής – ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Μετατίθεται σε νέα ημερομηνία)

Ρεπό: Άρης Θεσσαλονίκης

Η Βαθμολογία (σε 10 ματς)

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 17β.  490-350
  2. Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας 16β. 536-257
  3. Γυμν. Εν. Τρικάλων «Αστέρας» 14β. 442-417
  4. Αργοναύτες Βόλου 12β. 367-391
  5. Ίρις Καβάλας 10β. 405-313
  6. Ηρόδικος Κομοτηνής 9β. 231-408
  7. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 9β. 233-568

Ίρις Καβάλας και Μέγας Αλέξανδρος 94 Πυλαίας με ματς λιγότερο