ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: Ηττα με 2-1 απο την Α.Ε.Λ.

Την ήττα γνώρισε την Κυριακή 21/10 ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ από την Α.Ε.Λ. με 2-1 στον αγώνα που έγινε στην Λάρισα, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.
Στο 11ο λεπτό του αγώνα χάθηκε μια μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό Γαζώρου, να ανοίξει το σκόρ, όταν ο Σέρεμετ έδιωξε μετα από σούτ του Ζυγκερίδη και στην επαναφορά ο Ναλμπάντης έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι. Τελικά στο 45΄ η Λάρισα κατάφερε να βγει αυτή μπροστά στο σκορ, μετα από ένα αμφισβητούμενο φάουλ, το οποίο εκτέλεσε ο Νεμπεγλέρας και ο Σκόνδρας με κεφαλιά-ψαράκι έγραψε το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 71΄ ο Νύρλας σέντραρε και ο Μπεκιάρης με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 88ο λεπτό όμως η Λάρισα κατάφερε να πάρει τους τρις βαθμούς της νίκης μετα από μια εκτέλεση φάουλ από τον Νεμπεγλέρα και την κεφαλιά του Τσιμπάμπα που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
Στα δυσάρεστα του αγώνα συμπεριλαμβάνεται ο τραυματισμός του Μερεσιώτη, ο οποίος μεταφέρθηκε στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Λάρισας μετα από κλοτσιά που δέχθηκε στο πόδι.
Κίτρινη Κάρτα: Καπίας, Κουκόλης, Τσιμπάμπας, Καρανίκας, Ναλμπάντης
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: (Παναγιώτης Διλμπέρης) Αποστολίδης, Κοσμίδης, Κουκόλης, Καπίας, Μερεσιώτης (Νύρλας 24΄), Μουσικάκης, Ζυγκερίδης (Κωνσταντινίδης 57΄), Γεωργιάδης, Μπεκιάρης, Ναλμπάντης, Γκόγκας
Α.Ε.Λ.: (Μιχάλης Ζιώγας) Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ραπτάκης, Σκόνδρας, Παγώνης, Νεμπεγλέρας, Τσιάρας (Καρανίκας 64΄), Ζεκίνια, Χασομέρης, Δεινόπαπας (Φρανκού 75΄), Τσίγκας (Τσιμπάμπα 32΄)